Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να σου βγάζει την 8.1.2, έχεις το 4S και όχι το 4.

 

Διάφορες (επάνω το 4S, κάτω το 4):

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2011/10/img0594-600.jpg

 

το 4 έχω http://i58.tinypic.com/119o181.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το 4 έχω http://i58.tinypic.com/119o181.png

 

την iOS 7.1.2 σου αναφέρει για update που είναι και η τελευταία έκδοση που υποστηρίζει το iPhone 4. Όχι η 8.1.2 που αναφέρεις. :)

Link to comment
Share on other sites

την iOS 7.1.2 σου αναφέρει για update που είναι και η τελευταία έκδοση που υποστηρίζει το iPhone 4. Όχι η 8.1.2 που αναφέρεις. :)

 

δες απο κάτω τι γράφει απο την 7.1.2 . λέει ότι υπάρχει καινούρια έκδοση 8.1.2 και έχει και κουμπί update. την 7.1.2 την αναφέρει επειδή είναι η ήδη υπάρχουσα

Link to comment
Share on other sites

δες απο κάτω τι γράφει απο την 7.1.2 . λέει ότι υπάρχει καινούρια έκδοση 8.1.2 και έχει και κουμπί update. την 7.1.2 την αναφέρει επειδή είναι η ήδη υπάρχουσα

 

sorry δίκιο έχεις, πάτησε το, να δούμε ούτως ή άλλως δεν πρόκειται να προχωρήσει.. εάν δεις πως ξεκινάει restore μπορείς να το διακόψεις.. κατάχήν θα πρέπει να κατεβάσει την έκδοση πρώτα. :)

Link to comment
Share on other sites

Σε μια φίλη μου έδωσαν το 4 κι ενώ το imei φαίνεται unlocked (και αυτός που της το έδωσε είχε μιλήσει με ΑΤ&Τ USA για να το ξεκλειδωσουν), όταν βάζει ελληνική sim δεν έχει σήμα ("Καμια υπηρεσία"). Υπάρχει λύση?

 

Λυθηκε τελικα. Ηθελε activation με itunes παλι...

Edited by razkal
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα...βοηθεια..δεν βρισκω το εικονιδιο του airplay παλιοτερα το βλεπα!

 

δοκίμασε ένα restart της συσκευής σου, πατάς παρατεταμένα power+home buttons μέχρι να δεις το μήλο.

Link to comment
Share on other sites

Tα χω κανει ολα τελικα το βρηκα αλλα μονο μεσω ενoς προγραμματος οταν το τρεχω εμφανιζεται οταν δεν το τρεχω εξαφανιζεται...

http://kodi.tv/download/

αλλα γιατι χαθηκε δεν καταλαβενω....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα!μετα απο 4 χρονια με το 4 ξαφνικα η οθονη αλλα παταγα αλλα πατιοταν απο μονα τους με αποτελεσμα να κλειδωσει ο κωδικος μου.παω να βαλω το puk αλλα δεν μπορω να πατησω το 0 ,δεν πατιεται.εκανα reset κλπ μεχρι επαναφορα στο itunes ,αλλα εξακολουθει το ιδιο.καμια ιδεα παρακαλω??
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!μετα απο 4 χρονια με το 4 ξαφνικα η οθονη αλλα παταγα αλλα πατιοταν απο μονα τους με αποτελεσμα να κλειδωσει ο κωδικος μου.παω να βαλω το puk αλλα δεν μπορω να πατησω το 0 ,δεν πατιεται.εκανα reset κλπ μεχρι επαναφορα στο itunes ,αλλα εξακολουθει το ιδιο.καμια ιδεα παρακαλω??

 

Καλησπέρα φίλε μου, χρειάζεται αντικατάσταση το digitizer+LCD αν κρίνω, απο τα συμπτώματα. Για περισσότερες πληροφορίες στείλε μου pm :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ειμαι κατοχος ενος iphone 4 με λειτουργικο 7,1,2

Εδω και δυο μερες εμφανιστηκε στην μπαρα ενα περιεργο εικονιδιο με μια κλειδωνια.

Ξερει κανεις τι ειναι;[ATTACH][ATTACH]57107[/ATTACH][/ATTACH]

dsmous
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ,

Προσπαθώ να κατεβάσω το Find my iPhone στο 4αρη αλλά ζητά iOS 8.

Υπάρχει τρόπος ?

Το app το έχω ήδη σε άλλο 4αρη ? !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ,

Προσπαθώ να κατεβάσω το Find my iPhone στο 4αρη αλλά ζητά iOS 8.

Υπάρχει τρόπος ?

Το app το έχω ήδη σε άλλο 4αρη ? !!!!

 

Μια λύση ειναι να το κατεβάσεις στον υπολογιστή σου και να το συγχρονίσεις στη συνέχεια από iTunes, αλλά μου κάνει εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα ειμαι καινούργιο μέλος και θέλω να ρωτήσω κάτι οποίος ξέρει ας μου απαντήσει σας παρακαλώ! Έχω iPhone 4 και έχω τα iOS 7.1.1 αλλά θέλω παλι τα iOS 6 ! Γίνεται να τα βάλω ; Και αν ναι πως;
Link to comment
Share on other sites

ναι μπορεις. ψαξε στο google γραφοντας: downgrade to ios6 in iphone 4

 

έπρεπε να εχει σωσμενα τα SHSH blob από τιν παλιότερη έκδοση...... αλλιώς λογικά δεν....... (εκτός και αν παίζει κάνα hack...)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα ειμαι καινούργιο μέλος και θέλω να ρωτήσω κάτι οποίος ξέρει ας μου απαντήσει σας παρακαλώ! Έχω iPhone 4 και έχω τα iOS 7.1.1 αλλά θέλω παλι τα iOS 6 ! Γίνεται να τα βάλω ; Και αν ναι πως;

 

Η συσκευή έχει γίνει παλαιότερα ποτε jailbreak?

Αν οχι ξέχασε το.

Αν ναι προχωράμε παρακάτω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα ειμαι καινούργιο μέλος και θέλω να ρωτήσω κάτι οποίος ξέρει ας μου απαντήσει σας παρακαλώ! Έχω iPhone 4 και έχω τα iOS 7.1.1 αλλά θέλω παλι τα iOS 6 ! Γίνεται να τα βάλω ; Και αν ναι πως;

 

Η Αpple με τη διάθεση νεότερης έκδοσης σταματά την υπογράφει την προηγούμενη. Δεν μπορείς να κάνεις downgrade. Θεωρώ πως η 7.1.2 που είναι και η τελευταία αναβάθμιση που υποστηρίζει iPhone 4, είναι πολύ σταθερή. Γιατί θέλεις να κάνεις downgrade;

Link to comment
Share on other sites

Η Αpple με τη διάθεση νεότερης έκδοσης σταματά την υπογράφει την προηγούμενη. Δεν μπορείς να κάνεις downgrade. Θεωρώ πως η 7.1.2 που είναι και η τελευταία αναβάθμιση που υποστηρίζει iPhone 4, είναι πολύ σταθερή. Γιατί θέλεις να κάνεις downgrade;

στο 4 (όχι 4s) έχει χαοτικη διαφορά στην ταχύτητα ειδικά με πολλές εφαρμογές, όχι ότι δεν είμαι σταθερή... απλός είναι πάρα πολύ βαριά για το 4.. ακόμη και για το 4s (ανάλογα με την περίπτωση)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα. Έχω το 4 με ios 7.1.2 jb. Όλα καλά και δεν έχω κανένα πρόβλημα εκτός από εδώ και κάποιον καιρό που στο icloud δεν βλέπει νέους αριθμούς που προσθέτω στο κινητό. Εν τω μεταξύ πήγα στο icloud.com και στις ρυθμίσεις-> Οι συσκευές μου γράφει "δεν υπάρχουν συσκευές". Και από κάτω λέει για την εμφάνιση συσκευών πρέπει να είστε συνδεδεμένοι στις ρυθμίσεις του ios 8 ή στις προτιμήσεις συστήματος του mac OS X Yosemite.

Από ό,τι κατάλαβα μάλλον οι επαφές δεν συγχρονίζονται γιατί το icloud δεν βλέπει συσκευές. Τι πρέπει να κάνω;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το 4 με ios 7.1.2 jb. Όλα καλά και δεν έχω κανένα πρόβλημα εκτός από εδώ και κάποιον καιρό που στο icloud δεν βλέπει νέους αριθμούς που προσθέτω στο κινητό. Εν τω μεταξύ πήγα στο icloud.com και στις ρυθμίσεις-> Οι συσκευές μου γράφει "δεν υπάρχουν συσκευές". Και από κάτω λέει για την εμφάνιση συσκευών πρέπει να είστε συνδεδεμένοι στις ρυθμίσεις του ios 8 ή στις προτιμήσεις συστήματος του mac OS X Yosemite.

Από ό,τι κατάλαβα μάλλον οι επαφές δεν συγχρονίζονται γιατί το icloud δεν βλέπει συσκευές. Τι πρέπει να κάνω;

Ευχαριστώ.

 

Καλησπέρα φίλε μου, δοκίμασε να να κάνεις log out από το iCloud στο iPhone και log in ξανά.. Ρυθμίσεις > iCloud, επίσης θα πρέπει η εναλλαγή των επαφών να είναι στη θέση ON.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου, δοκίμασε να να κάνεις log out από το iCloud στο iPhone και log in ξανά.. Ρυθμίσεις > iCloud, επίσης θα πρέπει η εναλλαγή των επαφών να είναι στη θέση ON.

Καλησπέρα και σε σένα φίλε μου. Log out πως θα κάνω; Μπαίνω στις ρυθμίσεις->icloud κι έχει Λογαριασμός και δίπλα το apple id (ο λογαριασμός gmail μου)* και από κάτω μια στήλη που λέει mail, επαφές, ημερολόγια κλπ με κουμπί On-off στο καθένα. Πιο κάτω έχει αποθήκευση και αντίγραφα και κάτω κάτω έχει Διαγραφή λογαριασμού.**

 

*στον Λογαριασμό έχει apple id, συνθηματικό, περιγραφή, στοιχεία πληρωμής για πρόγραμμα αποθήκευσης και κλειδοθήκη.

**Στη διαγραφή μου λέει ότι θα χάσω έγγραφα φωτο κλπ από το iphone, οπότε δεν το πατάω.

Log out δεν βρίσκω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και σε σένα φίλε μου. Log out πως θα κάνω; Μπαίνω στις ρυθμίσεις->icloud κι έχει Λογαριασμός και δίπλα το apple id (ο λογαριασμός gmail μου)* και από κάτω μια στήλη που λέει mail, επαφές, ημερολόγια κλπ με κουμπί On-off στο καθένα. Πιο κάτω έχει αποθήκευση και αντίγραφα και κάτω κάτω έχει Διαγραφή λογαριασμού.**

 

*στον Λογαριασμό έχει apple id, συνθηματικό, περιγραφή, στοιχεία πληρωμής για πρόγραμμα αποθήκευσης και κλειδοθήκη.

**Στη διαγραφή μου λέει ότι θα χάσω έγγραφα φωτο κλπ από το iphone, οπότε δεν το πατάω.

Log out δεν βρίσκω!

 

Διαγραφή εννοεί.

Δεν θα τα χάσεις. Θα πατησεις διατήρηση στο iPhone.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...