Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, μπορείς, χωρίς τη χρήση JB.

Αν δε θέλεις να αναβαθμίσεις, δε σε αναγκάζει κανείς να το κάνεις.

Ωστόσο, τον κόκκινο κύκλο, στο εικονίδιο των ρυθμίσεων, που σε ενημερώνει για την ύπαρξη ενημέρωσης, δε μπορείς να τον ξεφορτωθείς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το θεμα ειναι να μην αναβαθμιζεται μονο του.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι να μην αναβαθμιζεται μονο του.

 

Αν δε πατήσεις να αναβαθμιστεί απο μόνο του αποκλείεται

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπέρα , ανοίγω να δω τον καιρό και έχει κολλήσει στην παρασκευή και δεν ανανεώνει . τι γίνετε ????
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα στο 4s το ίδιο κάνει ενώ στο 6s δουλεύει κανονικά. Σε ταμπέλες Samsung επίσης δε δουλεύει. Κάποια ομορφιά θα έχουν κανει
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα στο 4s το ίδιο κάνει ενώ στο 6s δουλεύει κανονικά. Σε ταμπέλες Samsung επίσης δε δουλεύει. Κάποια ομορφιά θα έχουν κανει

 

Από που ενημερώνεται ο καιρός;

Νομίζω ήταν από yahoo σε παλιές εκδόσεις

Τώρα είναι από the weather channel

Και στο 3GS της μάνας μου δεν ενημερώνεται εδώ και μέρες και μ έχει φάει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Απο χθες το βραδυ το κινητο της κοπελας μ δεν μπορει να συνδεθει στο βαιμπερ. το απεγκατεστησε κ προσπαθησε να τ εγκαταστησει παλι, αλλα πλεον της βγαζει οτι χρειαζεται νεοτερη εκδοση λογισμικου. εχει ομως την τελευταια εκδοση περασμενη. τι να κανουμε;;;
Link to comment
Share on other sites

σε γενικές γραμμές οι περισσότεροι προγραμματιστές έχουν πάψει να υποστηρίζουν παλαιότερες εκδόσεις του ios. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα αρκετές εφαρμογές να μην λειτουργούν πλεον στο iphone 4

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες το βραδυ το κινητο της κοπελας μ δεν μπορει να συνδεθει στο βαιμπερ. το απεγκατεστησε κ προσπαθησε να τ εγκαταστησει παλι, αλλα πλεον της βγαζει οτι χρειαζεται νεοτερη εκδοση λογισμικου. εχει ομως την τελευταια εκδοση περασμενη. τι να κανουμε;;;

Η τελευταία έκδοση που είναι διαθέσημη στο App Store είναι η 6.9.5, και απαιτεί τουλάχιστον iOS 8.

Εσείς ποια έχετε;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να εγκαταστήσεις παλιότερες εκδόσεις από τις εφαρμογές σου ακολουθώντας αυτόν τον οδηγό

 

https://www.linkedin.com/pulse/how-download-older-version-app-when-requires-newer-ios-chris-allard

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα έχω μία απορία, από χθες το απόγευμα σταμάτησαν να λειτουργούν αρκετές εφαρμογές στο κινητό μου (iphone 4) ανάμεσα σε αυτές τα μηνύματα, οι σημειώσεις, τα mail και το safari, είναι και άλλες αλλά αυτές είναι οι σημαντικότερες. Έκανα επανεκκίνηση το τηλέφωνο και πλέον εξαφανίστηκαν και από την οθόνη και αρκετές και από τις ρυθμίσεις. Πήγα στο κατάστημα istorm στη Θεσσαλονίκη και οι υπάλληλοι μου είπαν ότι δε ξαναείδαν κάτι τέτοιο. Έχετε καμία ιδές για πιο λόγο συνέβει και αν μπορούν να επανέλθουν, γιατί και κάποιες εφαρμογές που είχα κατεβάσει (όπως το εορτολόγιο) όταν πήγα να τα ξανακατεβάσω δε με άφησε.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω μία απορία, από χθες το απόγευμα σταμάτησαν να λειτουργούν αρκετές εφαρμογές στο κινητό μου (iphone 4) ανάμεσα σε αυτές τα μηνύματα, οι σημειώσεις, τα mail και το safari, είναι και άλλες αλλά αυτές είναι οι σημαντικότερες. Έκανα επανεκκίνηση το τηλέφωνο και πλέον εξαφανίστηκαν και από την οθόνη και αρκετές και από τις ρυθμίσεις. Πήγα στο κατάστημα istorm στη Θεσσαλονίκη και οι υπάλληλοι μου είπαν ότι δε ξαναείδαν κάτι τέτοιο. Έχετε καμία ιδές για πιο λόγο συνέβει και αν μπορούν να επανέλθουν, γιατί και κάποιες εφαρμογές που είχα κατεβάσει (όπως το εορτολόγιο) όταν πήγα να τα ξανακατεβάσω δε με άφησε.

 

Ευχαριστώ

 

Αρχικά κάνε ένα reset με ταυτόχρονα πατημένα το home & power button

Αν δεν γίνει κάτι μετά πρέπει να κανείς restore

Φυσικά να έχεις πάρει από μέσα ότι χρειάζεσαι από φωτογραφίες βίντεο επαφές και λοιπά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπερα, χτες το iphone μου παρουσιασε ενα προβλημα. Οντας κλειστο απο μπαταρια και μην μπορωντας να ανοιξει το συνδεω σε φορτιστη μου βγαζει την κλασσικη μπαταρια με 3 γραμμες,το αφηνω 2 ωρες τιποτα. Το βαζω στον υπολογιστη τα ιδια. Λετε να τα επαιξε το charging dock η η μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα κάτοχος iphone 4c εδώ και καιρό η μπαταριά του κρατούσε 2-3 ώρες πλέον όταν το βάζω για φόρτιση δεν ανοίγει καν καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει? Το δοκίμασα και με άλλο φορτιστή και δεν άνοιξε τώρα στο θέμα μπαταριά μου είπαν info quest ότι είναι 100 ευρώ και για δεύτερη συσκευή που το έχω δεν τα δίνω υπαρχει κανένα άλλο κατάστημα αξιόπιστο που μπορώ να την αλλάξω με λιγότερα χρήματα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάτοχος iphone 4c εδώ και καιρό η μπαταριά του κρατούσε 2-3 ώρες πλέον όταν το βάζω για φόρτιση δεν ανοίγει καν καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει? Το δοκίμασα και με άλλο φορτιστή και δεν άνοιξε τώρα στο θέμα μπαταριά μου είπαν info quest ότι είναι 100 ευρώ και για δεύτερη συσκευή που το έχω δεν τα δίνω υπαρχει κανένα άλλο κατάστημα αξιόπιστο που μπορώ να την αλλάξω με λιγότερα χρήματα?

 

4c δεν υπάρχει

Ίσως εννοείς 4s

Το ότι δεν ανοίγει δεν σημαίνει ότι είναι μόνο από θέμα μπαταρίας. Ίσως έχει κάποιο πρόβλημα ο connector της θύρας φόρτισης ή μητρική

Αν είναι σίγουρος για την μπαταρία μπορείς να βρεις άφθονες στο skroutz και στο eBay με 10-15€

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

4c δεν υπάρχει

Ίσως εννοείς 4s

Το ότι δεν ανοίγει δεν σημαίνει ότι είναι μόνο από θέμα μπαταρίας. Ίσως έχει κάποιο πρόβλημα ο connector της θύρας φόρτισης ή μητρική

Αν είναι σίγουρος για την μπαταρία μπορείς να βρεις άφθονες στο skroutz και στο eBay με 10-15€

 

Ναι το 4s εννοώ ξέρεις κανένα μαγαζί να το πάω να δούνε τι φταίει και αν είναι η μπαταριά να την αλλάξουν γιατί δεν ξέρω να ασχοληθώ να την αλλάξω μόνος μου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το 4s εννοώ ξέρεις κανένα μαγαζί να το πάω να δούνε τι φταίει και αν είναι η μπαταριά να την αλλάξουν γιατί δεν ξέρω να ασχοληθώ να την αλλάξω μόνος μου.

 

Ανέφερε σε ποια περιοχή είσαι μήπως σε βοηθήσει κανείς

Εγώ είμαι επαρχία όποτε ανέμενε κάποιον άλλον να βοηθήσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα έχω ένα iPhone 4 και θέλω ότι έχει μέσα από ( apps,Φώτο ,επαφές ,κτλ ) και το λογαριασμό να τα μεταφέρω σε καινούργιο iPhone , πως γίνεται αυτό ??
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις ένα αντίγραφο ασφαλείας, είτε μέσω του iTunes, είτε μέσω του iCloud.

Έπειτα, θα το επαναφέρεις στο καινούριο iPhone.

Link to comment
Share on other sites

και τα μηνύματα θα μεταφερθούν ?

μεσω του iCloud μεταφέρονται ολα, μεχρι και οι ηχοι κλήσης.

 

Ουσιαστικαμ θα έχεις ενα τηλεφωνο με τις ιδιες ακριβως ρυθμισεις και πςριεχομενο.

Δεν θυμαμαι μονο τι γινεται με τα τραγουδια

Link to comment
Share on other sites

και η διαδικασία πια είναι ????? καταρχάς βάζω το ίδιο apple id στο νέο κινητό που είχε το παλιό , μετά το συνδέω το καινούργιο κινητό με τον υπολογιστή που έχω πάρει αντίγραφο από το παλιό και μετά ??? τι γίνετε ποια είναι η διαδικασία ????
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...