Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιό είναι το θέμα με το wifi?

Αυτο που αναφερουν οτι δεν πιανει καλα.

Εγω δεν εχω παρατηρησει κατι, ομως εχω διαβασει μερικα παραπονα. (και απο εδω μεσα).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτο που αναφερουν οτι δεν πιανει καλα.

Εγω δεν εχω παρατηρησει κατι, ομως εχω διαβασει μερικα παραπονα. (και απο εδω μεσα).

 

Άμα συνέβαιναν όσα διαβάζουμε εδώ μέσα, όπως έχει γραφτεί ξανά θα ζούσαμε στο άλλο σύμπαν του Fringe :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Άμα συνέβαιναν όσα διαβάζουμε εδώ μέσα, όπως έχει γραφτεί ξανά θα ζούσαμε στο άλλο σύμπαν του Fringe :)

Τελος παντων, εγω προβλημα δεν εχω διαπιστωσει, αλλα τι να πω...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τελος παντων, εγω προβλημα δεν εχω διαπιστωσει, αλλα τι να πω...

 

Ούτε και εγώ, ούτε και όσοι χρήστες γνωρίζω ... αλλά υπάρχουν και κάποιοι που βλέπουν τις εικόνες να δακρύζουν :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατήρησα ότι το Ίντερνετ της βονταφον είναι τραγικά αργό..στη Πανόρμου κ το μέτρησα 1,5 το download και 1,6 το upload ..πρέπει να γίνει κάποια ρύθμιση ;;επίσης ποιο σύμβολο δείχνει το πιο γρήγορο Ίντερνετ (3g ,H,κλπ)? Edited by andreas1022
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατήρησα ότι το Ίντερνετ της βονταφον είναι τραγικά αργό..στη Πανόρμου κ το μέτρησα 1,5 το download και 1,6 το upload ..πρέπει να γίνει κάποια ρύθμιση ;;επίσης ποιο σύμβολο δείχνει το πιο γρήγορο Ίντερνετ (3g ,H,κλπ)?

 

3G το πιο γρήγορο

το Ο ειναι πιο αργό

και το Ε είναι το πολύ αργό .

 

 

* αν θυμάμαι καλά :rolleyes:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

3G το πιο γρήγορο

το Ο ειναι πιο αργό

και το Ε είναι το πολύ αργό .

 

 

* αν θυμάμαι καλά :rolleyes:

 

Το πιο γρηγορο απο ολα ειναι το H

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όπως είδαμε χτες η Apple κυκλοφόρησε το iOS 4.3.4 έτσι ώστε να κλείσει το κενό ασφαλείας στο οποίο πάτησε ο Comex και δημιούργησε το εργαλεία JailbreakMe.

 

Σήμερα η DevTeam κυκλοφόρησε αρκετά γρήγορα θα λέγαμε όπως και την έχουμε συνηθίσει τώρα τελευταί την καινούρια έκδοση του Redsn0w που μας δίνει την δυνατότητα να κάνουμε tethered jailbreak στην συσκευή μας ακόμα και με το iOS 4.3.4.

 

To Redsn0w κυκλοφόρησε για Mac και Windows και όλες τις οδηγίες για την χρήση αυτού μπορούμε να τις βρούμε εδώ. Τα βήματα είναι ακριβώς τα ίδια απλά θα πρέπει να επιλέξουμε το iOS 4.3.4 firmware για την συσκευή μας. Τα firmware όλα μπορείτε να τα βρείτε στην αντίστοιχη σελίδα του site μας.

 

Πηγή: http://www.greek-iphone.com

 

Δεν το έχω δοκιμάσει παιδιά, απλά το διάβασα και το μεταφέρω. :)

Link to comment
Share on other sites

Το πιο γρηγορο απο ολα ειναι το H

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εγω Η με το μηλο δεν εχω δει ρε παιδια. Μονο 3G εκει που το Leo εχει Η. Κι εκει που και το Leo εχει 3G εχει και το μηλο. Το 3G δεν ειναι πιο γρηγορο απο το HSUPA? :wacko: Επισης γιατι νομιζω οτι το Ε (δηλαδη EDGE), ειναι πιο γρηγορο απο το Ο (δηλαδη gprs)? Τοσο λαθος εχω;

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσωTapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγω Η με το μηλο δεν εχω δει ρε παιδια. Μονο 3G εκει που το Leo εχει Η. Κι εκει που και το Leo εχει 3G εχει και το μηλο. Το 3G δεν ειναι πιο γρηγορο απο το HSUPA? :wacko: Επισης γιατι νομιζω οτι το Ε (δηλαδη EDGE), ειναι πιο γρηγορο απο το Ο (δηλαδη gprs)? Τοσο λαθος εχω;

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσωTapatalk :p

 

Δίκιο έχεις Ειρήνη!

 

Το HSUPA είναι πάλι 3g με αυξημένο upload και δεν εμφανίζεται τίποτα διαφορετικό στην οθόνη απο το 3G.

 

Το EDGE είναι πιο γρήγορο απο το απλο 2g (δηλαδή GPRS) και παρα το ότι δεν έχουμε τέτοιες υλοποιησεις στην Ελλάδα σε κάποιες κυψέλες όντως το iPhone εμφανίζει το E για καποιο περίεργο λόγο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις Ειρήνη!

 

Το HSUPA είναι πάλι 3g με αυξημένο upload και δεν εμφανίζεται τίποτα διαφορετικό στην οθόνη απο το 3G.

 

Το EDGE είναι πιο γρήγορο απο το απλο 2g (δηλαδή GPRS) και παρα το ότι δεν έχουμε τέτοιες υλοποιησεις στην Ελλάδα σε κάποιες κυψέλες όντως το iPhone εμφανίζει το E για καποιο περίεργο λόγο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αληθεια; Οντως δεν εχουμε EDGE στην Ελλαδα; Και τοτε γιατι οταν εμφανιζεται το χαρακτηριστικο Ε στην οθονη, τοσο τα mms οσο και το mobile internet ειναι ταχυτερα σε σχεση με το Ο/gprs? Μπερδευτηκα θεωρω.. :(

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσωTapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια; Οντως δεν εχουμε EDGE στην Ελλαδα; Και τοτε γιατι οταν εμφανιζεται το χαρακτηριστικο Ε στην οθονη, τοσο τα mms οσο και το mobile internet ειναι ταχυτερα σε σχεση με το Ο/gprs? Μπερδευτηκα θεωρω.. :(

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσωTapatalk :p

 

Φαίνεται ότι τμήματα του δίκτυου έχουν αναβαθμιστεί σε EDGE αλλα

εκτός της Wind οι άλλοι δυο πάροχοι δε νομίζω ότι έχουν ανακοίνωσει κάτι επίσημα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Eκτος απο την ερωτηση αν πρεπει να κανω καποια ρυθμιση για να εχω πιο γρηγορο ιντερνετ,θελω να κανω και μια ακομα..οταν παω να κατεβασω podcast και συγγεκριμενα της Ελληνοφρενειας μου λεει οτι στο συγκεκριμενο αιφον δεν ειναι δυνατη η αναπαραγωγη και αυτοματα το απορριπτει...οπως επισης οταν παω απτο αιτουνς του αιγον στα βιντεο μου λεει δεν ειναι δυνατη η συνδεση στο αιτουνς, ενω στα υπολοιπα κανονικα...καμια ιδεα?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Aποτι θυμαμαι Η ειχε κ το μετρησα κ ειχει download 1,6..τι μπορει να συμβαινει ?

 

Δύσκολο να είδες «Η» στην συσκευή :p Μόνο 3G δείχνει, ασχέτως εαν έχεις HSDPA ή «απλό» 3G

 

Εγω Η με το μηλο δεν εχω δει ρε παιδια. Μονο 3G εκει που το Leo εχει Η. Κι εκει που και το Leo εχει 3G εχει και το μηλο. Το 3G δεν ειναι πιο γρηγορο απο το HSUPA? :wacko: Επισης γιατι νομιζω οτι το Ε (δηλαδη EDGE), ειναι πιο γρηγορο απο το Ο (δηλαδη gprs)? Τοσο λαθος εχω;

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσωTapatalk :p

 

Δικαιο έχεις, το Edge (E) είναι πιο γρήγορο από το GPRS (o)

 

Δίκιο έχεις Ειρήνη!

 

Το HSUPA είναι πάλι 3g με αυξημένο upload και δεν εμφανίζεται τίποτα διαφορετικό στην οθόνη απο το 3G.

 

Το EDGE είναι πιο γρήγορο απο το απλο 2g (δηλαδή GPRS) και παρα το ότι δεν έχουμε τέτοιες υλοποιησεις στην Ελλάδα σε κάποιες κυψέλες όντως το iPhone εμφανίζει το E για καποιο περίεργο λόγο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Φυσικά και έχουμε υλοποιήσεις στην Ελλάδα και από της 3 εταιρείες σε διάφορες περιοχές. Αφού εμφανίζει «Ε» τότε έχεις κάλυψη EDGE (Δεν ειναι τρελό το κινητό να εμφανίζει οτι να ναι ;) )

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τελος παντων, εγω προβλημα δεν εχω διαπιστωσει, αλλα τι να πω...

Ούτε και εγώ, ούτε και όσοι χρήστες γνωρίζω ... αλλά υπάρχουν και κάποιοι που βλέπουν τις εικόνες να δακρύζουν :)

Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι το Wi-Fi του iPhone 4 είναι το καλύτερο που έχω δουλέψει. Καλύτερο απ' αυτό του HD2 που είχα πριν. Και συνδέεται ακαριαία, σε αντίθεση με το HD2 που ήθελε μερικά δευτερόλεπτα.

 

Εγω Η με το μηλο δεν εχω δει ρε παιδια. Μονο 3G εκει που το Leo εχει Η. Κι εκει που και το Leo εχει 3G εχει και το μηλο. Το 3G δεν ειναι πιο γρηγορο απο το HSUPA? :wacko: Επισης γιατι νομιζω οτι το Ε (δηλαδη EDGE), ειναι πιο γρηγορο απο το Ο (δηλαδη gprs)? Τοσο λαθος εχω;

Αληθεια; Οντως δεν εχουμε EDGE στην Ελλαδα; Και τοτε γιατι οταν εμφανιζεται το χαρακτηριστικο Ε στην οθονη, τοσο τα mms οσο και το mobile internet ειναι ταχυτερα σε σχεση με το Ο/gprs? Μπερδευτηκα θεωρω.. :(

Απ' ό,τι ξέρω οι ταχύτητες πάνε (από γρήγορο σε αργό): HSDPA/3G/EDGE/GPRS. Το HD2 τα εμφανίζει ως H/3G/E/G. Το iPhone 4 βλέπω ότι δείχνει 3G/E/o. Μάλλον το "3G" περιλαμβάνει τα 3G και HSDPA μαζί, το "E" είναι το EDGE και το "o" είναι το GPRS.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Όπως είδαμε χτες η Apple κυκλοφόρησε το iOS 4.3.4 έτσι ώστε να κλείσει το κενό ασφαλείας στο οποίο πάτησε ο Comex και δημιούργησε το εργαλεία JailbreakMe.

 

Σήμερα η DevTeam κυκλοφόρησε αρκετά γρήγορα θα λέγαμε όπως και την έχουμε συνηθίσει τώρα τελευταί την καινούρια έκδοση του Redsn0w που μας δίνει την δυνατότητα να κάνουμε tethered jailbreak στην συσκευή μας ακόμα και με το iOS 4.3.4.

 

To Redsn0w κυκλοφόρησε για Mac και Windows και όλες τις οδηγίες για την χρήση αυτού μπορούμε να τις βρούμε εδώ. Τα βήματα είναι ακριβώς τα ίδια απλά θα πρέπει να επιλέξουμε το iOS 4.3.4 firmware για την συσκευή μας. Τα firmware όλα μπορείτε να τα βρείτε στην αντίστοιχη σελίδα του site μας.

 

Πηγή: http://www.greek-iphone.com

 

Δεν το έχω δοκιμάσει παιδιά, απλά το διάβασα και το μεταφέρω. :)

 

Μέσω του jailbreakme δεν γίνεται στη 4.3.4????

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα παρατηρησει οτι το iphone δεν εμφανιζει H.

Προφανως ειναι ενσωματωμενο στην ενδειξη 3g.

Οσο για το Ε, τον τελευταιο χρονο, ολα τα τηλεφωνα εμφανιζουν αυτη την ενδειξη, οποτε θεωρω οτι και στην Ελλαδα υπαρχει πλεον EDGE.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οταν συνέδεα το Iphone στο pc μου ,στο My computer έβλεπα το Iphone και μπορούσα να μπω και να πάρω με Drag & drop της φωτογραφίες μου..αυτή η επιλογή χάθηκε :wacko:,πως την ενεργοποιώ ??έτσι ώστε να αρχίσω να παίρνω έτσι της φωτογραφίες μου ?

 

Kαμια ιδέα ?:confused:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Μέσω του jailbreakme δεν γίνεται στη 4.3.4????

 

Δυστυχως οχι, η 4.3.4 βγηκε για αυτον ακριβως τον λογο, να κλεισει το κενο ασφαλειας που χρησιμοποιει το jailbreakme.:(

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως οχι, η 4.3.4 βγηκε για αυτον ακριβως τον λογο, να κλεισει το κενο ασφαλειας που χρησιμοποιει το jailbreakme.:(

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει jailbreak στη 4.3.4??Θέλει ένας φίλος μου να κάνει κυρίως λόγω cydia

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει jailbreak στη 4.3.4??Θέλει ένας φίλος μου να κάνει κυρίως λόγω cydia

 

Αυτό το είδες; http://www.greek-iphone.com/20110716/devteam-releases-redsn0w-b3/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νέος κάτοχος iphone 4 με δύο σημαντικές για εμένα ερωτήσεις: (ζητώ συγνώμη αν έχουν απαντηθεί, αλλά με την αναζήτηση δεν βρήκα κάτι σχετικό.

 

1.Υπάρχει δυνατότητα αμέσως μόλις λαμβάνω ένα email να έχω ειδοποίηση στο κινητό (όπως είχα με το NOKIA); Στον οδηγό χρήσης λέει ότι εμφανίζεται ο αριθμός των εισερχομένων email στο σχετικό εικονίδιο, αλλά δεν βλέπω κάτι τέτοιο. Για να δω τα email μου θα πρέπει να μπώ στο gmail για να τα κατεβάσει.

2. Υπάρχει δυνατότητα set up στο iphone για hotmail account (από ότι είδα μάλλον όχι);

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Και για τα δύο αυτά accounts, μπορείς να τα σετάρεις σαν exchange και να έχεις κανονικά push notifications για τα mails σου!

Π.χ. http://www.powercx.com/iblog/idevice/exchange-server-with-gmail-on-your-iphoneipod-touch/

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...