Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια τι γινεται τελiκα με το σημα του iphone 4?

Το προβλημα που ακουγεται ειναι οντως υπαρκτο?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα.Ενδιαφερομαι κ εγω για το iphone 4 και εκτος απο τα death grip κτλπ θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι ευκολο μετα την αγορα να απευθυνθω καπου για την microsim.εχω ολες μου τισ επαφεσ στην sim και δεν θελω να τισ χασω.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σας θα ηθελα να ρωτησω αν παρω καποιο κλονο iphone 4 τι παραπανο απο ενα κανονικο εχει ? ευχαριστω για τισ απαντισης σας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ενδιαφερομαι κ εγω για το iphone 4 και εκτος απο τα death grip κτλπ θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι ευκολο μετα την αγορα να απευθυνθω καπου για την microsim.εχω ολες μου τισ επαφεσ στην sim και δεν θελω να τισ χασω.

 

Κοιτα εγω μολις ηρθα Ισπανια που ηθελα να βαλω τον Ισπανικο μου αριθμο στο πρωτο μαγαζι που μπηκα να ρωτησω ειχαν ενα "μηχανηματακι" που κανει τις κανονικες sim micro-sim.Σε 10 δευτερολεπτα ημουν ετοιμος.

 

Υποθετω Γερμανος η Vodafone θα το εχουν.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγω μολις ηρθα Ισπανια που ηθελα να βαλω τον Ισπανικο μου αριθμο στο πρωτο μαγαζι που μπηκα να ρωτησω ειχαν ενα "μηχανηματακι" που κανει τις κανονικες sim micro-sim.Σε 10 δευτερολεπτα ημουν ετοιμος.

 

Υποθετω Γερμανος η Vodafone θα το εχουν.

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι γινεται τελiκα με το σημα του iphone 4?

Το προβλημα που ακουγεται ειναι οντως υπαρκτο?

 

Εγω το εχω γυρω στις 2 βδομαδες δεν ειχα καποιο προβλημα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω γυρω στις 2 βδομαδες δεν ειχα καποιο προβλημα.

Σ'ευχαριστω φιλε,γιατι ειμαι ετοιμος να προχωρησω στην αγορα του.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ουτε μπορω να περασω νεο τραγουδι στο κινητο μου. εαν εχει συγχρονιστει με αλλο pc? Θα τα χασω ολα οσα εχει μεσα?

Δεν θελω να περασω τα τραγουδια απο το κινητο στο pc αλλα απο το pc στο κινητο χωρις να χασω αυτα που εχω,

το pc το συνδεω πρωτη φορα με το κινητο

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

αυτο νομιζω δεν γινεται....

εχω καιρο να χρησιμοποιησω δευτερο υπολογιστη αλλα μαλλον δεν ειναι εφικτο...

 

κατα τον συγχρονισμο μαλλον θα χασεις αυτα που εχεις....

εκτος αν βρισκονται στην Library του iTunes του υπολογιστη που κανεις συγχρονισμο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

αυτο νομιζω δεν γινεται....

εχω καιρο να χρησιμοποιησω δευτερο υπολογιστη αλλα μαλλον δεν ειναι εφικτο...

 

κατα τον συγχρονισμο μαλλον θα χασεις αυτα που εχεις....

εκτος αν βρισκονται στην Library του iTunes του υπολογιστη που κανεις συγχρονισμο.

 

Όχι δεν βρίσκονται, ρε γαμότο με τα κόμπλεξ των Αμερικάνων

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Να το πας κατευθειαν για σερβις καθως το κινητο φαινεται να εχει προβλημα>Πριν το κανεις αυτο σαν εσχατη λυση προτεινω να του κανεις ενα restore και set up asnew μηπως και "στρωσει".Παντως εχει αναφερθει το προβλημα σου κ απο αλλους...

 

 

Eυχαριστω πολυ.

Το restore και set up as new το εκανα ηδη.

 

Θα το δοκιμασω ακομα 2-3 μερες μηπως και ειχε κανα προβλημα το δικτυο τοπικα (ειμαι σε νησι) και μετα αν επιμεινει το προβλημα θα το στειλω απο εκει που ηρθε....

Να πω οτι δεν το δουλευω σε 3G αλλα σε GSM απλο ,καθοτι στα νησι το 3G εχει λιγο θεμα με την καλυψη δικτυου.Στο GSM εχω παντα 4-5 μπαρες ενω σε 3G κατεβαινει στις 1-2 συχνα.

Τι να πω παντως κριμα γιατι ψιλοαπογοητευτηκα και εχω αρχισει να χωνευω οτι θα το αντικαταστησω με το 3GS ...

Το βαζω διπλα διπλα με το 3GS της γυναικας μου στο τραπεζι και εκει που και τα 2 εχουν 5 μπαρες σημα,ξαφνικα το 4 κανει κατι σκαμπανεβασματα πεφτοντας στις 2-3 μπαρες για 1-2 δευτερα και μετα ξαναανεβαινει στις 5 .

Δεν ξερω αν εχει σχεση αυτο που ειχα διαβασει καπου οτι το 4αρι ψανχει συνεχως για καλυτερο σημα στις κεραιες κινητης και καθοτι η καθε κεραια εξυπηρετει ενα συγκεκριμενο αριθμό ,εαν κορεστει τοτε το 4αρι ψαχνει για αλλη κεραια.Κατι τετοιο ειχα διαβασει και μονο ετσι δικαιολογω το προβλημα που μου κανει...

Και αν ειναι ετσι ,ισως με αναβαθμιση να φτιαχνει.

 

Ποια ειναι τα τελευταια στοιχεια εκδοσης λογισμικου να δω εαν εχω παλιοτερη ?

 

ξεχασα,και ακομα ενα κουφο.... με ωρα π.χ 6.25 αμ ,και με το δικο του ξυπνητηρι ρυθμισμενο στις 5.25 και 5.30 ,το ξυπνητηρι χτυπαει στις 6.25 και 6.30....

το εχω τσεκαρει 3 μερες στη σειρα,ετσι ειναι οντως.... θα τρελαθουμε τελειως ....

 

Τελος παντων,θα δουμε,θα επανελθω σε 2-3 μερες παλι παιδια,ευχαριστω.

Edited by grvit
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω και εγώ πρόβλημα με την ώρα αλλά δεν έχει να κάνει με το ξυπνητήρι (το οποίο σπάνια χρησιμοποιώ). Η ώρα δεν άλλαξε αυτόματα παρόλο που έχω ενεργοποιημένη την σχετική λειτουργία. Παρατήρησα οτι μόλις απενεργοποιήσω την αυτόματη ενημέρωση τότε η ώρα αλλάζει αμέσως σε χειμερινή και μόλις την επανενεργοποιήσω ξαναλλάζει σε θερινή!:wacko: Δεν θα έπρεπε να παραμείνει σε χειμερινή κανονικά? Υποθέτω οτι και αυτό σχετίζεται με το περίβόητο πρόβλημα με την ώρα, το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος όμως?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ.

Το restore και set up as new το εκανα ηδη.

 

Θα το δοκιμασω ακομα 2-3 μερες μηπως και ειχε κανα προβλημα το δικτυο τοπικα (ειμαι σε νησι) και μετα αν επιμεινει το προβλημα θα το στειλω απο εκει που ηρθε....

Να πω οτι δεν το δουλευω σε 3G αλλα σε GSM απλο ,καθοτι στα νησι το 3G εχει λιγο θεμα με την καλυψη δικτυου.Στο GSM εχω παντα 4-5 μπαρες ενω σε 3G κατεβαινει στις 1-2 συχνα.

Τι να πω παντως κριμα γιατι ψιλοαπογοητευτηκα και εχω αρχισει να χωνευω οτι θα το αντικαταστησω με το 3GS ...

Το βαζω διπλα διπλα με το 3GS της γυναικας μου στο τραπεζι και εκει που και τα 2 εχουν 5 μπαρες σημα,ξαφνικα το 4 κανει κατι σκαμπανεβασματα πεφτοντας στις 2-3 μπαρες για 1-2 δευτερα και μετα ξαναανεβαινει στις 5 .

Δεν ξερω αν εχει σχεση αυτο που ειχα διαβασει καπου οτι το 4αρι ψανχει συνεχως για καλυτερο σημα στις κεραιες κινητης και καθοτι η καθε κεραια εξυπηρετει ενα συγκεκριμενο αριθμό ,εαν κορεστει τοτε το 4αρι ψαχνει για αλλη κεραια.Κατι τετοιο ειχα διαβασει και μονο ετσι δικαιολογω το προβλημα που μου κανει...

Και αν ειναι ετσι ,ισως με αναβαθμιση να φτιαχνει.

 

Ποια ειναι τα τελευταια στοιχεια εκδοσης λογισμικου να δω εαν εχω παλιοτερη ?

 

ξεχασα,και ακομα ενα κουφο.... με ωρα π.χ 6.25 αμ ,και με το δικο του ξυπνητηρι ρυθμισμενο στις 5.25 και 5.30 ,το ξυπνητηρι χτυπαει στις 6.25 και 6.30....

το εχω τσεκαρει 3 μερες στη σειρα,ετσι ειναι οντως.... θα τρελαθουμε τελειως ....

 

Τελος παντων,θα δουμε,θα επανελθω σε 2-3 μερες παλι παιδια,ευχαριστω.

 

Η τελευταια εκδοση του λειτουργικου ειναι η 4.1 αλλα αναμενεται η 4.2 μεσα στο επομενο 15νθημερο. Το προβλημα με το ξυπνητηρι υπαρχει επισης σε ολους.Αυτο που θα κανεις ειναι να βαλεις την επαναληψη στο ποτε και να το ανοιγεις μονος σου καθε μερα.ετσι θα δουλεψει σωστα.Η αππλ ειπε οτι θα διορθωθει στις 7 Νοεμβρη.Οσον αφορα το τηλεφωνο σου φιλε μου εχω την γνωμη απο αυτα που λες οτι εχει προβλημα hardware και να παρεις να στο αντικαταστησουν.Αμα δε το εχεις παρει απο vodafone ερχεται κουριερ στο σπιτι και στο παιρνει και σου δινουν ενα 3g μεχρι να στο επισκευασουν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες έχει να κάνει με την ώρα του δικτύου, γιατί με την αυτόματη ώρα ενημερώνεται απο το δίκτυο κινητής.
mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπιζω ενα προβλημα το σημα στο iphone. γενικα στην περιοχη που μενω και ειδικα μεσα αστο σπιτι μερικες φορες χανω το σημα. Το προβλημα ομως ειναι οτι μετα οπου και να παω το τηλεφωνο δν το βρισκει με τιποτα παλι το σημα. Μηπως φταει το j/b σε αυτο? Το κινητο το εχω αγορασει απο Αμερικη απο επισημο καταστημα της Apple, αμα το παω εδω στο επισημο καταστημα της Apple στην Αθηνα θα μπορουν να μου το κοιταξουν η οχι? Γενικα αυτο που εχω ειναι προβλημα η ειναι κατι που το αντιμετωπιζουν και αλλοι?
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη με ενδιαφερει,αλλα με νοιαζει και η αυτονομια,απο μπαταρια τι λεει?????!!!!!!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο μια χαρα παει μην σε απασχολει.... :D

ανετα μια μερα με πολυ χρηση...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Και με πιο χαλαρή χρήση 2 μέρες...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη με ενδιαφερει,αλλα με νοιαζει και η αυτονομια,απο μπαταρια τι λεει?????!!!!!!!!!

 

Με έντονη χρήση απο πρωί Μέχρι μεσημέρι max.

 

Νορμαλ χρήση βγάζεις μια μέρα.

 

Άν κόβεις τα πάντα (3G, notifications, push) ίσως και 2...

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι. έχω 2 iphone4, ένα 16 και ένα 32άρι. έχουν διαφορετικά σε μέγεθος κουτιά! γιατί;
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω ειμαι poweruser και η μπαταρια κραταει 1/5 με 2 μερες ανετα!

Πόλυ wifi

Πολλα calls

Notifications/wifi on συνεχεια

Παντος ειναι πολυ καλα

:)

 

 

Αυτο με το ξυπνητηρι που χτυπαει μια ωρα μετα εχει να κανει με τις international ρυθμισεις!

Αλλιως πας για format

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Με την δικια μου χρηση βγαζει σταθερα 2μερες.Ομως πολλες φορες οταν το παραχρησιμοποιω βγαζει 1 μερα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

μια μέρα, ούτε λεπτό παραπάνω χαχαχα αλλά το χρησιμοποιώ αρκετά σε νετ, applications και παιχνίδια!!
mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη με ενδιαφερει,αλλα με νοιαζει και η αυτονομια,απο μπαταρια τι λεει?????!!!!!!!!!

 

Αναλογα τη χρηση οπως θα διαβασεις εδω...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3316329#post3316329

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...