Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερει κανενας που μπορω να βρω το γνησιο apple bumper??θελω να βρω και δεν μπορω :(

Εννοεις στην ελλαδα;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ισως να το εχει το istorm. Μιας και ειναι ο επισημος αντιπροσωπος στην ελλαδα, ή το αντιστοιχο στο golden hall (δε θυμαμαι ονομα). Ακομα βεβαια δεν εχουν ανοιξει το ηλεκτρονικο καταστημα, οποτε μαλλον θα πρεπει να τηλεφωνησεις ή να περασεις απο εκει. Αλλιως, μαλλον στο ebay θα το βρεις σε καλη τιμη.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Πρωτη φορα ποσταρω στο forum και μολις χθες εγινα μελος.

Επειδη με το να μιλας θεωρητικα για το iphone 4 δε βγαζει πουθενα

θα ηθελα να μου πειτε αν πραγματικα αξιζει τα 780 ευρω

γιατι θα γινει νεα συνδεση στην ΚΟΤΕ και θα εχω καποια

επιδοτηση.

Κατα πασα πιθανοτητα αν το αγορασω δε θα το κανω jailbreak.

Αξιζει αχαρακαριστο η οχι?

Με το νοκια το Ν900 μπορει να συγκριθει?

Και κατι τελευταιο..Υπαρχουν ακουστικα ψειρες ειδικα

για iphone 4 ?

Ευχαριστω;)

(Αν ποσταρα σε λαθος τομεα μετακινηστε το ποστ)

Link to comment
Share on other sites

ως κατοχος και των 2 συσκευων πλεον...

το iphone 4 απο λειτουργειες ακομα και jailbroken ειναι σα να φορας 2 νουμερα μικροτερο παπουτσι σε σχεση με το Ν900. καλα, αν εχεις μαθει σε Ν900, αγορασεις iphone kai δε το κανεις jailbreak απλα μη το παρεις.

to N900 σε αφηνει να κανεις οτι θα εκανες με τον υπολογιστη σου..μα ακριβως τα ιδια και πολυ μεγαλη ευκολια....απο εφαρμογες για λειτουργιες (οχι παιχνιδια κτλ) ειναι ενταξει, ακομα και με downloads μονο απο το maemo εισαι οκ.

απο την αλλη το iphone εχει τα δικα του καλα 95320974320974320932 παιχνιδια και χαζοεφαρμογες για επεξεργασια φωτο και για να τελειωσεις τη μπαταρια σε 1 μερα ανετα! :P

τα αδυναμα σημεια του iphone 4 για μενα ειναι:

- απλα δε μπορεις να φτοιαξεις αλμπουμ με φωτογραφιες..ειναι αδυνατο..και αμα το κανεις μεσω itunes καθε φορα παιζεις παππα για το αν θα χαθουν οι φωτος με το sync που εχεις ηδη περασει.

- bluetooth sharing δεν παιζει

- flash support

- radio support

- αναφορα παραδοσης σε sms(κανονικα παιζει εφαρμογη σε jb που εχει παραδοση, σε εμενα δε δουλεψε ποτε)

- επισης το touch keyboard οσο καλο και να ναι, δε μπορει να ξεπερασει ενα physical keyboard(n900)

- αμα του βαλεις καποια βιντεο(η υψηλης αναλυσης? δεν ξερω) καποιες φορες laggarei για να τα παιξει(ενω ποτε δεν ειχα τετοιο θεμα στο Ν900)

- απο attachments σε mail στελνει μονο 1 φωτογραφια..μονο με jailbreak μπορεις να στειλεις κατι διαφορετικο

- δεν εχει widgets(εχει κατι σα widgets με jailbreak οταν εισαι στο lockscreen)

τα καλα του iphone που ειδα:

- πρωτα απ ολα παιχνιδια

- και παλι παιχνδια

- εφαρμογες για επεξεργασια φωτο.

- αψογο το touch

- αψογη αναλυση(αλλα δε μπορεις να εχεις την οθονη με πολλη φωτεινοτητα γιατι η μπαταρια αδειαζει για πλακα)

- πολυ ομορφο το interface του multitasking

- μου αρεσε η λειτουργια της μπροστινης camera.

- hdr για να διορθωνει "λαθη" στις φωτος.

 

τα καλα του Ν900

-εδω τι να πω...ελευθερια να κανεις οτι θες..στελνεις mails με attachments, κατεβαζεις torrents.

-πολλα widgets

-το μενου ειναι λες και εχει μπει στο μυαλο μου το τηλεφωνο και ξερει τι ακριβως θελω να εχει καθε σημειο απο παραμετροποιηση.

-flash

-radio

- πιο πολλες ουσιαστικες εφαρμογες απο iphone(ναι αληθεια ειναι)

- τα shortcuts που βγαζει απο πανω το μενου οταν πατας πανω στο ρολοι ειναι τελεια απο λειτουργικοτητα

- η καλυτερη resistive οθονη που υπαρχει

 

τα κακα του Ν900

- δεν εχει portrait mode

- οθονη resistive που ειναι ξεπερασμενη.

- εχει ελαχιστα παιχνιδια.

- κατι με την καμερα και το flash της δε λειτουργει καλα.

 

 

αν θες εργαλειο παραμενεις με Ν900 αν θες χαβαλε και γουσταρεις παιχνδια και φωτογραφιες ασυζητητα παιρνεις iphone(και παρε τo 16αρι που κανει 660)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση σου...!

Δεν εχω καμια απο τις δυο συσκευες..

Ενα ν95 8γιγα εχω..

Δεν ανεφερες πουθενα το θεμα μπαταρια..

Τι γινεται εκει?

Το 32 γιγα iphone δεν αξιζει?

Εφοσον δεν εχω κανενα απο τα δυο κινητα

τι προτεινεις τελικα?

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας που μπορω να βρω το γνησιο apple bumper??θελω να βρω και δεν μπορω :(

 

Στο istorm δεν υπάρχει. Μόνο eBay αν θα το βρεις. Εγώ απο εκεί το Πήρα. Μόνο τσεκάρε την τιμή πριν σε ένα apple store.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει unlock για την 4.1?

 

Όχι...

 

Θα μπορούσες - αν για παράδειγμα είχες 4.0.1 - να αναβαθμίσεις σε 4.1 χωρίς να αναβαθμίσεις το baseband της συσκευής σου, χρησιμοποιόντας ένα custom firmware που θα μπορούσες να φτιάξεις με το Pwnage Tool.

 

Αν όμως είσαι στην 4.1, δεν μπορείς να κανείς κάτι...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Με έντονη χρήση απο πρωί Μέχρι μεσημέρι max.

 

Νορμαλ χρήση βγάζεις μια μέρα.

 

Άν κόβεις τα πάντα (3G, notifications, push) ίσως και 2...

 

Στα 2 πρωτα εισαι σωστος.Στο τριτο μου φαινεσαι λαθος.

Αν κοψεις τα παντα 3g,wifi,notifacations,push,φωτεινοτητα κ μιλας περιπου στα 30 λεπτα την ημερα τοτε το κινητο φτανει τις 3.5-4 μερες περιπου...

Link to comment
Share on other sites

Αν κοψεις τα παντα 3g,wifi,notifacations,push,φωτεινοτητα κ μιλας περιπου στα 30 λεπτα την ημερα τοτε το κινητο φτανει τις 3.5-4 μερες περιπου...
ή μπορείς και να το πουλήσεις και να πάρεις ενα Νοκια 3210... :Ρ

Εν κατακλείδι, η μπαταρία του είναι πολύ καλή για smartphone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας εδω και λιγες μερες ειμαι κι εγω κατοχος ενος iphone 4 .Το τηλεφωνο ειναι καταπληκτικο ,το μονο σπαστικο(για μενα) ειναι το itunes ενδεχομενος δεν το εχω συνηθισει,θα δουμε στην πορεια. Μια απορια...δεν μπορω να περασω τα video που τραβαω απο το κινητο στον υπολογιστη. Δεν μπορω να τα βρω μεσα στο itunes με τιποτα, ποιος ειναι ο τροπος ρε παιδια γιατι μ'εχει σκασει.Πειτε μου και μια εφαρμογη για κλειδωμα videos,φωτογραφιων,φακελων καθως και αν γινετε να τα κανω hide.Ευχαριστω.

 

Να προσθεσω οτι εχω κανει jailbreak.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας εδω και λιγες μερες ειμαι κι εγω κατοχος ενος iphone 4 .Το τηλεφωνο ειναι καταπληκτικο ,το μονο σπαστικο(για μενα) ειναι το itunes ενδεχομενος δεν το εχω συνηθισει,θα δουμε στην πορεια. Μια απορια...δεν μπορω να περασω τα video που τραβαω απο το κινητο στον υπολογιστη. Δεν μπορω να τα βρω μεσα στο itunes με τιποτα, ποιος ειναι ο τροπος ρε παιδια γιατι μ'εχει σκασει.Πειτε μου και μια εφαρμογη για κλειδωμα videos,φωτογραφιων,φακελων καθως και αν γινετε να τα κανω hide.Ευχαριστω.

 

Να προσθεσω οτι εχω κανει jailbreak.

 

Η εφαρμογή που θέλεις είναι το lockdown pro. Και τις φωτογραφίες και ατα βίντεο θα τα βρεις στον φάκελο iPhone που υπάρχει μέσα στον υπολογιστής-ο υπολογιστής μου ανάλογα με το λειτουργικό σου

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Στα 2 πρωτα εισαι σωστος.Στο τριτο μου φαινεσαι λαθος.

Αν κοψεις τα παντα 3g,wifi,notifacations,push,φωτεινοτητα κ μιλας περιπου στα 30 λεπτα την ημερα τοτε το κινητο φτανει τις 3.5-4 μερες περιπου...

 

Ρε παιδιά εγώ περίμενα να το φορτίζω κάθε 1-1.5 μέρα και κρατάει 2-2.5 χαλαρά. Την πρώτη φορά με αρκετή χρήση χωρίς jailbreak κράτησε 3 μέρες. Τα βράδυα το έχω wifi on και notifications on. Για παράδειγμα τώρα έχω 61% μπαταρία μετά από 11 ώρες από την τελευταία φόρτιση, 2.5 ώρες χρήση εκ τον οποίων μία ώρα δοκίμαζα 3 games και 2 από αυτά με απαιτητικά γραφικά. Γενικά θεωρώ το 3ήμερο το έχω. Κράτησε λιγότερο όταν κατέβασα το navigon gps με wifi. Για όχι βαριά data χρησιμοποιώ 3g. Γενικά όμως έχω notifications on εκτός αν έρθουν πολλά σε σημείο ενοχλητικό και τα αφαιρώ.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή που θέλεις είναι το lockdown pro. Και τις φωτογραφίες και ατα βίντεο θα τα βρεις στον φάκελο iPhone που υπάρχει μέσα στον υπολογιστής-ο υπολογιστής μου ανάλογα με το λειτουργικό σου

 

Σ'ευχαριστω πολυ βρηκα τα videos αλλα δεν μπορω να βρω την εφαρμογη πουθενα.Καποια αλλη παρομοια μηπως?

Link to comment
Share on other sites

Το ενεργοποιησα και γω..απλα καταπληκτικο,μεγαλη διαφορα απο το 3g.:)

Επειδη εχω 2 αριθμους(συμβολαιο και καρτα), μπορω να ζητησω και απο το καρτοκινητο μου να μου δωσουν micro sim? (με τον ιδιο αριθμο εννοειται)

Γιατι καμια φορα χρειαζεται να αλλαζω καρτες sim μεταξυ των συσκευων.

 

Επισης σχετικα με το σημα(αν και τζαμπα το γραφω μιας και θα ρωτησουν 2-3 ποστ παρα κατω πως τα παει με το σημα:lol: ) δεν εχει κανενα προβλημα...δοκιμασα τα παντα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ βρηκα τα videos αλλα δεν μπορω να βρω την εφαρμογη πουθενα.Καποια αλλη παρομοια μηπως?

 

Locktopus.Πάντως και εγώ το lockdown pro χρησιμοποιώ.Έχει και sbs add οπότε βολεύει πολύ.

Απο κει και πέρα αν θες να τα εξαφανίσεις τελείως μπορείς και με το poof..

Απλώς θα κάνεις λίγο παραπάνω χρόνο..

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κόψω ένα mp3 μέσα στο iPhone και να το αποθηκεύσω και να έχω πρόσβαση μέσα από το iPhone? εννοώ χωρίς να μεσολαβήσει το iTunes...
Link to comment
Share on other sites

Locktopus.Πάντως και εγώ το lockdown pro χρησιμοποιώ.Έχει και sbs add οπότε βολεύει πολύ.

Απο κει και πέρα αν θες να τα εξαφανίσεις τελείως μπορείς και με το poof..

Απλώς θα κάνεις λίγο παραπάνω χρόνο..

 

Δεν μπορω να βρω το lockdown pro ούτε το Locktopus ουτε το poof πουθενά ρε παιδιά.

Καμία βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να βρω το lockdown pro ούτε το Locktopus ουτε το poof πουθενά ρε παιδιά.

Καμία βοήθεια;

Ειναι jailbroken το κινητο; Αν ναι, ριξε μια ματια στο cydia...

Edit: Δοκιμασα το poof. Γελιο εχει. Εξαφανιζει τα εικονιδια... Αυτο θα ειναι χρησιμο λογικα για οποιον εχει πολλα εικονιδια και δεν τον φτανει ο χωρος. Αφου εχει και φακελοποιηση.

Edited by Areian0s
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα νανεωηση συμβολαιου μεσω internet.Θα μου στειλουν κ micro-sim η θα πρεπει να την αγορασω ξεχωριστα??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα έσκασα κι εγώ κ το πήρα!

Με το death grip τι γίνεται? Το έχουν όλα τα κινητά? Ρωτάω γιατί αν σε κάποια δεν συμβαίνει να πάω να το αλλάξω τώρα που προλαβαίνω! Σε εμένα μου το κάνει πάντα αν το αγγίξω εκεί κάτω. Αλλά άλλες φορές πιο γρήγορα και άλλες πιο αργά. Γιατί? Γίνεται να χάσω κ κλήση αν επιμείνω. Έχω και βόγκαφον που δεν έχει κ το καλύτερο σήμα.

Με το bluetooth υπάρχει κάποια λύση ή τίποτα ακόμα? Υπάρχει τρόπος να στείλω αρχεία σε άλλο κινητό απλά? Με έχει σκάσει το άτιμο!

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια εκδοση του λειτουργικου ειναι η 4.1 αλλα αναμενεται η 4.2 μεσα στο επομενο 15νθημερο. Το προβλημα με το ξυπνητηρι υπαρχει επισης σε ολους.Αυτο που θα κανεις ειναι να βαλεις την επαναληψη στο ποτε και να το ανοιγεις μονος σου καθε μερα.ετσι θα δουλεψει σωστα.Η αππλ ειπε οτι θα διορθωθει στις 7 Νοεμβρη.Οσον αφορα το τηλεφωνο σου φιλε μου εχω την γνωμη απο αυτα που λες οτι εχει προβλημα hardware και να παρεις να στο αντικαταστησουν.Αμα δε το εχεις παρει απο vodafone ερχεται κουριερ στο σπιτι και στο παιρνει και σου δινουν ενα 3g μεχρι να στο επισκευασουν.

 

Λοιπον,επανερχομαι για να μην υπαρχουν εκκρεμοτητες και λανθασμενες εκτιμησεις.

Περασαν 2 μερες και το κινητο δεν εχει κανενα πρόβλημα με το σημα του.Το ελιωσα στις κλησεις ,5λεπτες,10λεπτες,οτι θελετε.... κανενα πρόβλημα.

 

Ετσι πηρα τηλ την Vodafone να δω αν η περιοχη μου ειχε προβλημα καποιες μερες πριν.Και ..... ναι οντως μου ειπαν οτι υπαρχε ενα θεμα με το δικτυο και υπηρεσιες δεδομενων.Ακου γκαντεμια και κατασταση.... πως μπορουν να γινουν τα νευρα σου κουρελια και να το σπασεις το τηλεφωνο και να μη φταιει κιολας...ειχα να μιλησω με δικηγορους,μηχανικους,συνεργατες και στο λεπτο μου επεφτε η γραμμη...και νασου και ξαναπεπαιρνα και επεφτε......και επρεπε να μιλησω οπωσδηποτε.

 

Τελος παντων,ενημερωνω ολους οσους διαβασαν το προβλημα μου οτι τελικως το τηλεφωνο δεν εχει απολυτως κανενα πρόβλημα με το σημα του,ειναι 100% λειτουργικο σε ολα του.

Λιγα σχόλια στα γρήγορα , η μπαταρια του κραταει πιο πολυ απο το 3GS,η οθονη του πιο κρυστάλινη,ειναι πιο γρηγορο και πιο συμπαγες με καλυτερη ποιοτητα υλικων.

Επισης θα προτιμουσα το προηγουμενο σχημα του αντι του στενοτερου και πιο τετραγωνου.Εμενα δεν με βολευει πολυ στο χερι ,ασε που γλυστραει του σκοτωμου.Δεν ξερω αλλα το 3gs με βολευε περισσοτερο στο χερι (εχω και μεγαλα χέρια) .Το 4αρι ,πιο στενο,μεταλλικο πλαισιο,μου εχει φυγει 3 φορες κατω χωρις να παθει τιποτα ομως ακριβως λογω των αριστων υλικων κατασκευής.Ετσι παραγγειλα και εβαλα το κιτ με την αυτοκολητη προστασια (πισω -εμπρος και στο πλαι).Περαν του signal fix που λενε,τουλαχιστον να μην γλυστραει.

 

Αυτα παιδια ,ευχαριστω για την βοήθεια,ολα καλα με τη συσκευη,ηρεμησα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κόψω ένα mp3 μέσα στο iPhone και να το αποθηκεύσω και να έχω πρόσβαση μέσα από το iPhone? εννοώ χωρίς να μεσολαβήσει το iTunes...
Ναι μπορείς ,κατέβασε από το App Store το a Mp3 2 ringtone 4 Free

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Τ

 

Επειδη εχω 2 αριθμους(συμβολαιο και καρτα), μπορω να ζητησω και απο το καρτοκινητο μου να μου δωσουν micro sim? (με τον ιδιο αριθμο εννοειται)

Γιατι καμια φορα χρειαζεται να αλλαζω καρτες sim μεταξυ των συσκευων.

 

Επισης σχετικα με το σημα(αν και τζαμπα το γραφω μιας και θα ρωτησουν 2-3 ποστ παρα κατω πως τα παει με το σημα:lol: ) δεν εχει κανενα προβλημα...δοκιμασα τα παντα.

Καμια ιδεα για τη microsim στον αριθμο του καρτοκινητου?:worry:

 

Ειμαι μαντης:lol:

Μολις εκανα νανεωηση συμβολαιου μεσω internet.Θα μου στειλουν κ micro-sim η θα πρεπει να την αγορασω ξεχωριστα??
Στην δινουν δωρεαν,αλλα ζητησε την κιολας μηπως την ξεχασουν!

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ περίμενα να το φορτίζω κάθε 1-1.5 μέρα και κρατάει 2-2.5 χαλαρά. Την πρώτη φορά με αρκετή χρήση χωρίς jailbreak κράτησε 3 μέρες. Τα βράδυα το έχω wifi on και notifications on. Για παράδειγμα τώρα έχω 61% μπαταρία μετά από 11 ώρες από την τελευταία φόρτιση, 2.5 ώρες χρήση εκ τον οποίων μία ώρα δοκίμαζα 3 games και 2 από αυτά με απαιτητικά γραφικά. Γενικά θεωρώ το 3ήμερο το έχω. Κράτησε λιγότερο όταν κατέβασα το navigon gps με wifi. Για όχι βαριά data χρησιμοποιώ 3g. Γενικά όμως έχω notifications on εκτός αν έρθουν πολλά σε σημείο ενοχλητικό και τα αφαιρώ.

 

Μάλλον μιλάς ελάχιστα...

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...