Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ποιο πρόβλημα ακριβώς αναφερεσαι;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

υπάρχει ένα πρόβλημα με τον σένσορα πάνω από το ακουστικό. την ώρα που μιλάς ανάβει η οθόνη.

 

το άλλο πρόβλημα το οποίο αναφέρθηκε πολλές φορές είναι με το 3g και τέλος το ντεθ γκριφ.

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

υπάρχει ένα πρόβλημα με τον σένσορα πάνω από το ακουστικό. την ώρα που μιλάς ανάβει η οθόνη.

 

το άλλο πρόβλημα το οποίο αναφέρθηκε πολλές φορές είναι με το 3g και τέλος το ντεθ γκριφ.

 

Το πρόβλημα του σενσορα επιλυθηκε με το iOS 4.1 όσο για το 3G δεν νομίζω ότι έχει ακουστεί κάτι. Τώρα το death grip έχει επιλυθει στις πιο πρόσφατες εκδόσεις του κινητού σύμφωνα με πολλούς απο εδώ μέσα. Αλλα μια δοκιμή θα σε πείσει 100% για την αγορά του

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα του σενσορα επιλυθηκε με το iOS 4.1 όσο για το 3G δεν νομίζω ότι έχει ακουστεί κάτι. Τώρα το death grip έχει επιλυθει στις πιο πρόσφατες εκδόσεις του κινητού σύμφωνα με πολλούς απο εδώ μέσα. Αλλα μια δοκιμή θα σε πείσει 100% για την αγορά του

 

Δεν νομίζω να έχει λυθεί.

 

Σε εμένα η οθόνη αναβοσβηνει οπότε θέλει κατα τη διάρκεια της ομιλίας..

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχει λυθεί.

 

Σε εμένα η οθόνη αναβοσβηνει οπότε θέλει κατα τη διάρκεια της ομιλίας..

 

Καλο θα ήταν τότε να απευθυνθεις σε ένα service γιατί το πρόβλημα σου δν πρέπει να είναι software wise

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ήταν τότε να απευθυνθεις σε ένα service γιατί το πρόβλημα σου δν πρέπει να είναι software wise

 

R U crazy? δεν τρελαθηκα... Να τους δώσω το My Precious, να το κρατήσουν καμία εβδομάδα, και μετα να το επιστρέψουν με σχόλιο ότι του κάνανε ... software update?

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

R U crazy? δεν τρελαθηκα... Να τους δώσω το My Precious, να το κρατήσουν καμία εβδομάδα, και μετα να το επιστρέψουν με σχόλιο ότι του κάνανε ... software update?

Αν εισαι στην 4.1 και δεν εχει βγει η 4.2 μεχρι να το επιστρεψουν, δεν υπαρχει αλλο software update... :lol::lol::lol:

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει κανένας καλός άνθρωπος που να θέλει να δώσει το bumper που πήρε από την apple ας μου στείλει ένα pm.. ευχαριστώ!! :)

 

Επίσης θέλω να ρωτήσω το εξής: έχω βάλει στο facebook να μου έρχονται όλες οι γνωστοποιήσεις! αυτές όμως έρχονται όποτε θέλουν! άλλες φορές έρχονται σε real time, άλλες έρχονται μετά από κάνα 2ώρο και σήμερα ενώ είχα 3 messages δεν μου ήρθε καμιά ειδοποίηση και τα είδα από μόνος μου μετά από ώρες όταν μπήκα... τι παίζει?

Edited by giannakiss
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ένα πρόβλημα με τον σένσορα πάνω από το ακουστικό. την ώρα που μιλάς ανάβει η οθόνη.

 

το άλλο πρόβλημα το οποίο αναφέρθηκε πολλές φορές είναι με το 3g και τέλος το ντεθ γκριφ.

 

Δεν ειχα αντιμετωπισει κανενα προβλημα με τον σενσορα ,ουτε με την 4.01,ουτε με την 4.1 που φοραω τωρα.(την4.02 δεν την ειχα βαλει).

Οσο για το περιβοητο προβλημα του σηματος δεν υφισταται τετοιο προβλημα και στο δικο μου και σε αλλα κινητα παιδιω εδω μεσα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ως δια μαγείας έφτιαξε το πρόβλημα με το ξυπνητήρι στο iPhone 4 με iOS 4.1 που έχω!!!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Οσο για το περιβοητο προβλημα του σηματος δεν υφισταται τετοιο προβλημα και στο δικο μου και σε αλλα κινητα παιδιω εδω μεσα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δυστυχώς το ότι δεν το έχεις δει δεν σημαίνει ότι δεν υπαρχει.

 

Το πρόβλημα είναι υπαρκτό δεν αφορά συγκεκριμένες παρτίδες συσκευών άλλα είναι εγγενές πρόβλημα στη σχεδίαση. Μπορούν όντως να γεφυρωθουν τα ελάσματα των κεραιών σε όλες τις συσκευές, και να επηρεαστεί αρνητικα το σήμα.

 

Αυτο που συμβαίνει είναι ότι παρουσιαζεται υπό ορισμένες συνθήκες οι οποίες, προφανως, δεν συντρέχουν για αρκετούς τυχερούς απο εδώ!

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προβλημα ... εγινε πατατα και ενω ειχε αγοραστει το navigon και πατησα ξανα αγορα και περιμενα απλα να κατεβει τον ξανα χρεωσαν 70 ευρω . Γιατι ομως ? Η εκδοση που πατησα για download ηταν ακριβως ιδια με αυτη που ειχε αγορασει ηδη δεν θα επρεπε να μην ξανα χρεωθει ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προβλημα ... εγινε πατατα και ενω ειχε αγοραστει το navigon και πατησα ξανα αγορα και περιμενα απλα να κατεβει τον ξανα χρεωσαν 70 ευρω . Γιατι ομως ? Η εκδοση που πατησα για download ηταν ακριβως ιδια με αυτη που ειχε αγορασει ηδη δεν θα επρεπε να μην ξανα χρεωθει ?

 

χρησιμοποιησες το ιδιο itunes account? αν ναι, τοτε κατι τρεχει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προβλημα ... εγινε πατατα και ενω ειχε αγοραστει το navigon και πατησα ξανα αγορα και περιμενα απλα να κατεβει τον ξανα χρεωσαν 70 ευρω . Γιατι ομως ? Η εκδοση που πατησα για download ηταν ακριβως ιδια με αυτη που ειχε αγορασει ηδη δεν θα επρεπε να μην ξανα χρεωθει ?

Πραγματι αμα την εχεις αγορασμενη δεν επρεπε να σε ξαναχρεωσει.Αμα εν τελει χρεωθηκες μπορεις μεσω του itunes και του λογαριασμου σου να κανεις report a problem (βρισκεται στα στοιχεια του λογαριασμου σου στα transfer purchases) και θα σου επιστρεψουν τα χρηματα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου το πατησα τωρα περιμενουμε

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Nαι, μην αγχώνεσαι άδικα. Εγώ έχω σετάρει 4 iPhones με το ίδιο account, έχοντας αγοράσει μόνο μία φορά κάθε πρόγραμμα. Το καταλαβαίνει μόνο του και σε ειδοποιεί ότι το έχεις αγοράσει και αν θέλεις να το ξανακατεβάσεις. Προφανώς εσύ δεν πρόλαβες να το κατεβάσεις (ή δεν ολοκλήρωσες το κατέβασμα) και για αυτό νομίζεις ότι σε ξαναχρέωσαν (επειδή δε σου έβγαλε μήνυμα ότι το έχεις ήδη).
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το ότι δεν το έχεις δει δεν σημαίνει ότι δεν υπαρχει.

 

Το πρόβλημα είναι υπαρκτό δεν αφορά συγκεκριμένες παρτίδες συσκευών άλλα είναι εγγενές πρόβλημα στη σχεδίαση. Μπορούν όντως να γεφυρωθουν τα ελάσματα των κεραιών σε όλες τις συσκευές, και να επηρεαστεί αρνητικα το σήμα.

 

Αυτο που συμβαίνει είναι ότι παρουσιαζεται υπό ορισμένες συνθήκες οι οποίες, προφανως, δεν συντρέχουν για αρκετούς τυχερούς απο εδώ!

 

Να πω κι εγώ κάποιες πρώτες εντυπώσεις:

Υπάρχει το death grip. Death touch καλύτερα. Δεν είναι άμεσο όμως. Μέχρι τώρα υφίσταται μόνο σε συγκεκριμένες περιοχές που δεν έχει το καλύτερο σήμα. Σημειωτέον έχω βόγκαφον. Πριν από λίγο το δοκίμασα σε περιοχή με καλό σήμα και δεν έπεσε ούτε μπάρα. Παρεμπιπτόντως δεν το έχω τεστάρει σε 3g ακόμα.

Επίσης δεν έχω κανένα θέμα με το σένσορα και με το ξυπνητήρι!

Τίποτα για bluetooth? Θα το βάλω στην υπογραφή μου για να μη ρωτάω συνέχεια μου φαίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ως δια μαγείας έφτιαξε το πρόβλημα με το ξυπνητήρι στο iPhone 4 με iOS 4.1 που έχω!!!

οχι δια μαγειας , η apple το ειχε δηλωσει οτι μετα τις 7/11 (οταν θα αλλαξει ωρα και η αμερικη ) τοτε θα φτιαχτει το θεμα :happy:

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

οχι δια μαγειας , η apple το ειχε δηλωσει οτι μετα τις 7/11 (οταν θα αλλαξει ωρα και η αμερικη ) τοτε θα φτιαχτει το θεμα :happy:

 

Χμμ αυτο δεν το είχα δει σε κάποια σελίδα είναι η αλήθεια αν και παρακολουθα πολύ στενά την iPhone scene:S

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

κανονικα θα πρεπε να το βρει το σημα μονο του το τηλ οταν υπαρχει παλι διαθεσιμο. Μπορεις να ενεργοποιησεις και να απενεργοποιησεις το airplane mode, αυτο κανει ενα "reset" στο τηλεφωνο ως προς το συγκεκριμενο τομεα και ισως να εχεις αποτελεσμα - οχι οτι δινει τη λυση αλλα λεμε.

εγω στη θεση σου θα το γυρναγα εργοστασιακο και θα το πηγαινα να το κοιταξουν.

 

ειναι αγορασμενο σε apple store της Αμερικης θα το δουν στο Apple Store της Αθηνας?

Link to comment
Share on other sites

ειναι αγορασμενο σε apple store της Αμερικης θα το δουν στο Apple Store της Αθηνας?

 

Δεν υπαρχει επισημο Apple Store στην Ελλαδα...!

Και δεν ξερω καταποσο θα το κοιταξουν...! :O :X

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει επισημο Apple Store στην Ελλαδα...!

Και δεν ξερω καταποσο θα το κοιταξουν...! :O :X

Το iStorm δεν είναι επίσημο μαγαζί της Apple ?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS!!! :p

 

Μπαινω σε μια εβδομαδα φανταρος και θελω να φορτωσω το iphone με καμμια ταινια για να την παλέψω! Ποιο προγραμμα προτεινετε να χρησιμοποιησω για μετατροπη ταινιων? Format Factory?? Καποιο που να ενσωματωνει και υποτιτλους...?? (δεν θυμαμαι αν το κανει το factory)

 

Thaaaankss!!

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS!!! :p

 

Μπαινω σε μια εβδομαδα φανταρος και θελω να φορτωσω το iphone με καμμια ταινια για να την παλέψω! Ποιο προγραμμα προτεινετε να χρησιμοποιησω για μετατροπη ταινιων? Format Factory?? Καποιο που να ενσωματωνει και υποτιτλους...?? (δεν θυμαμαι αν το κανει το factory)

 

Thaaaankss!!

 

AVS Video Converter

Link to comment
Share on other sites

Το iStorm δεν είναι επίσημο μαγαζί της Apple ?

Ειναι επισημος μεταπωλητης.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...