Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα δε γινεται να βγαλεις το jailbreak. Δεν ειναι μια απλη εφαρμογη που κανεις uninstall.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά την αλλαγή της ώρας σε χειμερινή παρουσιάστηκε το εξής περίεργο πρόβλημα: Ενώ η ώρα φαίνεται και είναι σωστή, η ειδοποίηση (ξυπνητήρι) χτυπάει μία ώρα αργότερα από ότι δείχνει! Είναι δηλαδή λες και αναγνωρίζει ακόμα μόνο την παλιά ώρα. Περίεργο bug! Το έχει αντιμετωπίσει κανείς σας; Υπάρχει κάποια λύση; (έκανα φυσικά restart, ρύθμισα ξανά το ρολόι και το ξυπνητήρι αλλά πάλι τα ίδια!!):confused:
Link to comment
Share on other sites

Θα το χρησιμοποιήσω με αγγλικό πάροχο.. Δλδ μπορώ αφότου έκανα το unlock τώρα να βγάλω το jb και να μην έχει τα cydia/ installou κτλ? Ή θα κλειδώσει πάλι?

 

Αν η έκδοση baseband του κινητού είναι η 1.59.00 (το βλέπεις απο τις ρυθμίσεις) τότε κανένα πρόβλημα απλά φρόντισε να κανείς το κινητο update μέσα απο το pwnage tool για να διατηρήσεις το ίδιο baseband. Απλά θα πρέπει να περιμένεις μερικές μέρες μέχρις ότου βγει το νέο εργαλείο για jailbreak της 4.2 πιθανότατα μερικές μέρες μετα την κυκλοφορία του firmware. Τώρα αν θέλεις να το χρησιμοποιήσεις στην t-mobile. Tοτε δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Διαφορετικά περιμένεις το jailbreak της 4.2. Αν πάλι δεν έχεις baseband 1.59.00 τότε δυστυχώς δεν υπάρχει λύση για εσένα μιας και θα πρέπει να περιμένεις καινούρια μέθοδο unlock. Έχει ανακοινωθεί πως έχει βρεθεί αλλα δεν ξέρουμε αν θα κυκλοφορήσει με το firmware 4.2!!:(. Ελπίζω να σε κατατοπησα:)

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αλλαγή της ώρας σε χειμερινή παρουσιάστηκε το εξής περίεργο πρόβλημα: Ενώ η ώρα φαίνεται και είναι σωστή, η ειδοποίηση (ξυπνητήρι) χτυπάει μία ώρα αργότερα από ότι δείχνει! Είναι δηλαδή λες και αναγνωρίζει ακόμα μόνο την παλιά ώρα. Περίεργο bug! Το έχει αντιμετωπίσει κανείς σας; Υπάρχει κάποια λύση; (έκανα φυσικά restart, ρύθμισα ξανά το ρολόι και το ξυπνητήρι αλλά πάλι τα ίδια!!):confused:

 

Αν έχεις ξυπνητήρι με επαναληψιμοτητα τότε το βάζεις μια ώρα νωριτερα και ελυσες το πρόβλημα σου. Αν δεν είναι με επαναληψιμοτητα τότε απλά το σβήνεις και το ξαναρυθμιζεις

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ξυπνητήρι με επαναληψιμοτητα τότε το βάζεις μια ώρα νωριτερα και ελυσες το πρόβλημα σου. Αν δεν είναι με επαναληψιμοτητα τότε απλά το σβήνεις και το ξαναρυθμιζεις

 

Το έσβησα και το ξανακάνει!

Όντως αναγκάζομαι να το βάζω μία ώρα νωρίτερα αλλά δεν είναι τρελλό;; Προφανώς πρόκειται για κάποιο bug

Link to comment
Share on other sites

Το έσβησα και το ξανακάνει!

Όντως αναγκάζομαι να το βάζω μία ώρα νωρίτερα αλλά δεν είναι τρελλό;; Προφανώς πρόκειται για κάποιο bug

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3373038#post3373038

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

με την αλλαγη ωρασ στην χειμερινη εχω προβλημα με το ξυπνητηρι ςος

 

Τι προβλημα εχεις φιλε;εξηγησε πιο συγκεκριμενα το προβλημα σου!

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

με την αλλαγη ωρασ στην χειμερινη εχω προβλημα με το ξυπνητηρι ςος

 

Δες εδώ.

 

http://iphone.appleinsider.com/articles/10/11/03/apple_details_iphone_alarm_clock_bug_in_support_document.html

 

Πρέπει να απενεργοποιησεις όλες τις επαναλήψεις Μέχρι 7/11...

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

βάλατε το skyfire browser στο iphone? εγώ το δοκίμασα καλό είναι δειχνει flash σε μερικά sites αλλά δεν έχει full screen browsing....αλλά δείχνει τα βίντεο μια χαρά. (όχι apps games) καλή αρχή! σύντομα η apple αφού το άφησε, θα βγει και για safari.... άμα βγει full support.... ο χαμός στα ipad Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

βάλατε το skyfire browser στο iphone? εγώ το δοκίμασα καλό είναι δειχνει flash σε μερικά sites αλλά δεν έχει full screen browsing....αλλά δείχνει τα βίντεο μια χαρά. (όχι apps games) καλή αρχή! σύντομα η apple αφού το άφησε, θα βγει και για safari.... άμα βγει full support.... ο χαμός στα ipad

Βγηκε στο app store; Γιατι το ψαχνω αλλα δεν το βλεπω καπου...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Το έχουν κατεβάσει προσωρινά όπως λένε, με τη δικαιολογία ότι τα έπαιξαν οι servers τους...

Αλήθεια ρε παιδιά κ χωρίς να θέλω να ξεκινήσω flame war, αν σας είναι απαραίτητο το flash, γιατί αγοράζεται εξαρχής iPhone/iPad; Βλέπω πως σε όλα τα forums έχει γίνει ένας πανικός με το Skyfire κ δε μπορώ να καταλάβω γιατί.

Ειλικρινή απορία εκφράζω, δεν θέλω να "την πω" σε κάποιον.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Το έχουν κατεβάσει προσωρινά όπως λένε, με τη δικαιολογία ότι τα έπαιξαν οι servers τους...

Αλήθεια ρε παιδιά κ χωρίς να θέλω να ξεκινήσω flame war, αν σας είναι απαραίτητο το flash, γιατί αγοράζεται εξαρχής iPhone/iPad; Βλέπω πως σε όλα τα forums έχει γίνει ένας πανικός με το Skyfire κ δε μπορώ να καταλάβω γιατί.

Ειλικρινή απορία εκφράζω, δεν θέλω να "την πω" σε κάποιον.

Προσωπικα καθολου δε μου λειπει. Εξαλλου δεν εχω το κινητο για browsing οπως σε pc. Ο browser δλδ ειναι για μια ωρα αναγκης. Και καλυτερα που δεν εχει flash γιατι φορτωνει γρηγορα πολυ ο safari. Βεβαια, θα ηθελα να δοκιμασω τον skyfire, να δω τι διαφορα δινει και ποσο καλυτερο ειναι το browsing που λεει. Βεβαια, μακαρι να μπορουσες να παιξεις κανα παιχνιδι flash απο αυτα του νετ, που εχουν γελιο. Αλλα αν διαβασα δεν τα υποστηριζει. Γιατι οι ωρες στην αιθουσα δεν περνανε με τιποτα. :lol:

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Το έχουν κατεβάσει προσωρινά όπως λένε, με τη δικαιολογία ότι τα έπαιξαν οι servers τους...

Αλήθεια ρε παιδιά κ χωρίς να θέλω να ξεκινήσω flame war, αν σας είναι απαραίτητο το flash, γιατί αγοράζεται εξαρχής iPhone/iPad; Βλέπω πως σε όλα τα forums έχει γίνει ένας πανικός με το Skyfire κ δε μπορώ να καταλάβω γιατί.

Ειλικρινή απορία εκφράζω, δεν θέλω να "την πω" σε κάποιον.

 

Προσωπικά με ικανοποιούν πολύ ως συσκευές και αυτά που παρέχουν οπότε αν μου δώσουν κάτι παραπάνω, όπως το flash θα χαρώ όπως και ο κάθε χρήστης και για αυτό γίνεται πανικός. Το δοκίμασα το skyfire και αν βασίζεται σε άλλον server δεν με ελκύει ως υλοποίηση.

 

Βγηκε στο app store; Γιατι το ψαχνω αλλα δεν το βλεπω καπου...

 

εγώ το βρήκα από το installous.

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,να χρησιμοποιείς την ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ !
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το μονο πραγμα που μου λειπει στο ιφον στο θεμα flash ειναι οτι δεν μπορω να δω την ΠΑΟΚΑΡΑ σε live streaming...Και δεν ειναι λιγο αυτο.
Link to comment
Share on other sites

εγώ το βρήκα από το installous.

Α μαλιστα. Περιμενω να βγει στο app store αν ειναι.

 

Εμενα το μονο πραγμα που μου λειπει στο ιφον στο θεμα flash ειναι οτι δεν μπορω να δω την ΠΑΟΚΑΡΑ σε live streaming...Και δεν ειναι λιγο αυτο.

Οχι, ενα δικιο το χεις...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα καθολου δε μου λειπει. Εξαλλου δεν εχω το κινητο για browsing οπως σε pc. Ο browser δλδ ειναι για μια ωρα αναγκης. Και καλυτερα που δεν εχει flash γιατι φορτωνει γρηγορα πολυ ο safari. Βεβαια, θα ηθελα να δοκιμασω τον skyfire, να δω τι διαφορα δινει και ποσο καλυτερο ειναι το browsing που λεει. Βεβαια, μακαρι να μπορουσες να παιξεις κανα παιχνιδι flash απο αυτα του νετ, που εχουν γελιο. Αλλα αν διαβασα δεν τα υποστηριζει. Γιατι οι ωρες στην αιθουσα δεν περνανε με τιποτα. :lol:

Με τόσα "χαζοπαιχνιδάκια" στο App Store τι να τα κάνεις τα flash games :p

 

Προσωπικά με ικανοποιούν πολύ ως συσκευές και αυτά που παρέχουν οπότε αν μου δώσουν κάτι παραπάνω, όπως το flash θα χαρώ όπως και ο κάθε χρήστης και για αυτό γίνεται πανικός. Το δοκίμασα το skyfire και αν βασίζεται σε άλλον server δεν με ελκύει ως υλοποίηση.

 

Οκ, δε μιλάω σαν επιπλέον δυνατότητα, τα πάντα είναι καλοδεχούμενα!

Αναφέρομαι σε αυτούς που αντιμετωπίζουν το flash(Skyfire κτλ...) σαν να αναγεννιέται η συσκευή τους.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Οκ, δε μιλάω σαν επιπλέον δυνατότητα, τα πάντα είναι καλοδεχούμενα!

Αναφέρομαι σε αυτούς που αντιμετωπίζουν το flash(Skyfire κτλ...) σαν να αναγεννιέται η συσκευή τους.

 

Υποθέτω είναι η χαρά τους που τους κάνει να αντιδρούν έτσι. Χώρια ότι θα έχουν κουραστεί να ακούνε από άλλους για το flash. Τώρα αν αγόρασαν apple συσκευή χωρίς να ξέρουν τι παίρνουν και κοιτώντας μονο το design και την χρηστικότητα εκεί είναι πρόβλημα του καταναλωτή και όχι της apple.

Link to comment
Share on other sites

Με τόσα "χαζοπαιχνιδάκια" στο App Store τι να τα κάνεις τα flash games :p

Ειναι 1-2 flash που μ αρεσουν και θα τα ηθελα...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

σε μένα δουλέβει πλέον το xhamster.... δεν είναι και λίγο looool

:lol::lol::lol::lol:

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, θελω να συγχρονισω το iphone με ενα νεο laptop το πρεπει να κανω για να μην χασω τις φωτογραφιες και τα τραγουδια που εχω ηδη στο κινητο.

Θελω να το συγχρονισω γιατι θελω να περασω νεες φωτο και τραγουδια απο το laptop.

Οταν παω να κανω συγχρονισμο μου λεει οτι δεν βρεθηκε αυτη η βιβλιοθηκη στο laptop και θα σβησει οτι εχω στον κινητο για να περασει τα νεα..

Πειτε μου οτι για να περασω κατι απο αλλη library θα τα χανω, ακομα και αν κανω authorize...:(:(:(

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Χιλια συγμνωμη,δεν εχω χρονο να διαβασω τα απειρα ποστ.Διαβασα αποσπασματικα καμμια 20αρια σελιδες αλλα δεν εχω χρονο.

 

Πρωην κατοχος 3G,3GS και νυν iphone 4 16G εδω και 5 μερες.

Ειναι μαμα,χωρις jb και τα ρεστα.

 

Ολα καλα,αλλα εχω ενα προβλημα που δεν ξερω πως να αντιμετωπισω.

Οταν εχω κληση (παρω ή με παρουν) ,μετα απο καποιο διαστημα,2-3 λεπτα ,πεφτει η γραμμη,τελος επικοινωνιας.

Καποιες φορές,πριν πεσει η κλήση,ενω τους ακούω,δεν με ακούνε.Καποιες απο τις φορες αυτες κανει αναζητηση σηματος.Και φαινεται σαν να κολαει στην οθονη κλήσης μετα την πτωση-παγωμα της κλήσης.

Σημειωστε οτι δεν εχω προβλημα death grip,δηλαδη πιανω το τηλεφωνο στην κατω μερια ,το κλεινω στις παλαμες μου καλα,μονο ενας ποντος απο την επανω μερια του φαινεται (να βλεπω το σημα δηλ) και δεν χαμπαριαζει τιποτα,φουλ σημα.

 

Στη διαρκεια κλησεων ομως εχω προβλημα οπως ειπα.πεφτουν οι γραμμες.

Αυτο συμβαινει ειτε το εχω σε θηκη ,ειτε εκτος .Εχω μια δερματινη της Pier Farma που ειχα για το 3GS.Περιμενω κατι αυτοκολητα και για το πλαι και για τις προσόψεις που λενε για signal fix ,αντε να δουμε.Παντως ξαναλεω,death grip προβλημα δεν βλεπω,κατι αλλο συμβαινει.

 

Εχει κανεις συναντησει τετοιο προβλημα ? Δεν ξερω τι να κανω,αλλα εχω προβλημα γιατι το εχω για επαγγελματικη χρηση.

Edited by grvit
Link to comment
Share on other sites

Να δηλωσω και γω με τη σειρα μου οτι ειμαι πλεον κατοχος ενος iphone 4 σε μαυρο χρωμα(δυστηχως).:(

Αδικα περιμενα το λευκο 2 μηνες τωρα...:mad:

 

Προερχομαι απο το 3g οποτε οι διαφορες ειναι εμφανεις μπλα μπλα μπλα μπλα θα το ρυθμισω αυριο μεθαυριο...

 

Επομενη αγορα τα ακουστικα klipsch s4i

και η ζελατινα μπρος πισω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, θελω να συγχρονισω το iphone με ενα νεο laptop το πρεπει να κανω για να μην χασω τις φωτογραφιες και τα τραγουδια που εχω ηδη στο κινητο.

Θελω να το συγχρονισω γιατι θελω να περασω νεες φωτο και τραγουδια απο το laptop.

Οταν παω να κανω συγχρονισμο μου λεει οτι δεν βρεθηκε αυτη η βιβλιοθηκη στο laptop και θα σβησει οτι εχω στον κινητο για να περασει τα νεα..

Πειτε μου οτι για να περασω κατι απο αλλη library θα τα χανω, ακομα και αν κανω authorize...:(:(:(

Τα τραγουδια δυστυχωςδεν μπορεις να τα περασεις απο το κινητο στο λαπτοπ ή μαλλον μπορεις αλλα με ξεχωριστα προγραμματα, μια διαδικασια που θελει ψαξιμο κ δεν στο συνιστω.Οι φωτογραφιες ειναι ευκολο να περαστουν με copy paste (οταν βαζεις το κιν στο usb βγαζουν ενα παραθυρο τα windows οπου μπορεις εκει να τις μεταφερεις στο pc σου)

 

Καλησπερα σε ολους.

Χιλια συγμνωμη,δεν εχω χρονο να διαβασω τα απειρα ποστ.Διαβασα αποσπασματικα καμμια 20αρια σελιδες αλλα δεν εχω χρονο.

 

Πρωην κατοχος 3G,3GS και νυν iphone 4 16G εδω και 5 μερες.

Ειναι μαμα,χωρις jb και τα ρεστα.

 

Ολα καλα,αλλα εχω ενα προβλημα που δεν ξερω πως να αντιμετωπισω.

Οταν εχω κληση (παρω ή με παρουν) ,μετα απο καποιο διαστημα,2-3 λεπτα ,πεφτει η γραμμη,τελος επικοινωνιας.

Καποιες φορές,πριν πεσει η κλήση,ενω τους ακούω,δεν με ακούνε.Καποιες απο τις φορες αυτες κανει αναζητηση σηματος.Και φαινεται σαν να κολαει στην οθονη κλήσης μετα την πτωση-παγωμα της κλήσης.

Σημειωστε οτι δεν εχω προβλημα death grip,δηλαδη πιανω το τηλεφωνο στην κατω μερια ,το κλεινω στις παλαμες μου καλα,μονο ενας ποντος απο την επανω μερια του φαινεται (να βλεπω το σημα δηλ) και δεν χαμπαριαζει τιποτα,φουλ σημα.

 

Στη διαρκεια κλησεων ομως εχω προβλημα οπως ειπα.πεφτουν οι γραμμες.

Αυτο συμβαινει ειτε το εχω σε θηκη ,ειτε εκτος .Εχω μια δερματινη της Pier Farma που ειχα για το 3GS.Περιμενω κατι αυτοκολητα και για το πλαι και για τις προσόψεις που λενε για signal fix ,αντε να δουμε.Παντως ξαναλεω,death grip προβλημα δεν βλεπω,κατι αλλο συμβαινει.

 

Εχει κανεις συναντησει τετοιο προβλημα ? Δεν ξερω τι να κανω,αλλα εχω προβλημα γιατι το εχω για επαγγελματικη χρηση.

 

Να το πας κατευθειαν για σερβις καθως το κινητο φαινεται να εχει προβλημα>Πριν το κανεις αυτο σαν εσχατη λυση προτεινω να του κανεις ενα restore και set up asnew μηπως και "στρωσει".Παντως εχει αναφερθει το προβλημα σου κ απο αλλους...

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,να χρησιμοποιείς την ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...