Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι ειναι το deauthorize ?

iTunes Store: About authorization and deauthorization

 

Πως θα σώσεις τα πάντα από το iTunes (μουσική, ταινίες, βίντεο, εφαρμογές).

iTunes: Back up your iTunes library by copying to an external hard drive

 

Αν θέλεις και το back-up του iPhone, δες εδώ τι άλλο θα πρέπει να σώσεις.

http://support.apple.com/kb/ht4946

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

iTunes Store: About authorization and deauthorization

 

Πως θα σώσεις τα πάντα από το iTunes (μουσική, ταινίες, βίντεο, εφαρμογές).

iTunes: Back up your iTunes library by copying to an external hard drive

 

Αν θέλεις και το back-up του iPhone, δες εδώ τι άλλο θα πρέπει να σώσεις.

http://support.apple.com/kb/ht4946

 

Ευχαριστούμε κι εγώ δεν γνώριζα πως γίνεται. Ήξερα την δύσκολη οδό.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

iOS 7.1 beta 1 στο iPhone 4 για όσους ενδιαφέρονται για τις βελτιώσεις

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Jpzl7eehmiI]iPhone 4 iOS 7.1 Beta - Review - YouTube[/ame]

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Ο τυπας λεει οτι ειναι 4σ

Μάλλον μπερδεύτηκε, γιατί όντως είναι iphone 4. Φαίνεται από τις εγκοπές στο μεταλλικό πλαίσιο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πριν δυο μερες πηγα το iphone για επισκευη που ειχε χαλασει το flex οποτε μου το αλλαξε..

οποτε ολα καλα με τα κουμπια του ηχου και τα αλλα..

το προβλημα ειναι οτι απο τοτε το wifi δεν πιανει καθολου..για να πιασει πρεπει να εισαι 2-3 μετρα μακρια απο το ρουτερ..παιζει να μου εκανε καμια λαμογια αυτος που το πηγα και να μου εβαλε τιποτα κινεζικο πανω?

πριν το παω για φτιαξιμω επιανε καλα γυρω στα 40-50 μετρα περιπου τωρα για πιασει πρεπει να εισαι γυρω στα 2-3 μετρα απο το ρουτερ..

εκανα επαναφορα..εκανα και restart μου σβηστικαν ολα αρκει να εφτιαχνε αλλα και παλι τιποτα..

ξερει κανεισ τι μπορει να συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πριν δυο μερες πηγα το iphone για επισκευη που ειχε χαλασει το flex οποτε μου το αλλαξε..

οποτε ολα καλα με τα κουμπια του ηχου και τα αλλα..

το προβλημα ειναι οτι απο τοτε το wifi δεν πιανει καθολου..για να πιασει πρεπει να εισαι 2-3 μετρα μακρια απο το ρουτερ..παιζει να μου εκανε καμια λαμογια αυτος που το πηγα και να μου εβαλε τιποτα κινεζικο πανω?

πριν το παω για φτιαξιμω επιανε καλα γυρω στα 40-50 μετρα περιπου τωρα για πιασει πρεπει να εισαι γυρω στα 2-3 μετρα απο το ρουτερ..

εκανα επαναφορα..εκανα και restart μου σβηστικαν ολα αρκει να εφτιαχνε αλλα και παλι τιποτα..

ξερει κανεισ τι μπορει να συμβαινει?

 

Ποιο flex να αλλάξεις; Τι προβλημα είχες;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ποιο flex να αλλάξεις; Τι προβλημα είχες;

 

μου ειχε κολησει μεσα το κουμπι που χαμηλωνεις τον ηχο..

και καταλαθος ειχα κοψει και την καλωδιο ταινια..οποτε μου αλλαξε ολο το πακετο(ακουστικα,κουμπι ηχου,silent mode)

Link to comment
Share on other sites

μου ειχε κολησει μεσα το κουμπι που χαμηλωνεις τον ηχο..

και καταλαθος ειχα κοψει και την καλωδιο ταινια..οποτε μου αλλαξε ολο το πακετο(ακουστικα,κουμπι ηχου,silent mode)

 

Η δεν κουμπωσε κάτι καλά η έχει γίνει κάποια ζημιά.

Κακώς έκανες απευθείας restore και μπλεκεις. Έπρεπε να το επιστρέψεις να το δει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η δεν κουμπωσε κάτι καλά η έχει γίνει κάποια ζημιά.

Κακώς έκανες απευθείας restore και μπλεκεις. Έπρεπε να το επιστρέψεις να το δει

 

εκανα restore γιατι λεω μπορει να πατησα κατι καταλαθος,αλλα μετα ειδα οτι δεν επιανε..

λετε να μην εχει βιδωσει καλα την wifi κεραια??

Link to comment
Share on other sites

εκανα restore γιατι λεω μπορει να πατησα κατι καταλαθος,αλλα μετα ειδα οτι δεν επιανε..

λετε να μην εχει βιδωσει καλα την wifi κεραια??

 

Μην το πειράζεις δική του ευθύνη είναι πήγαινε το. Αν δεν το διορθώσει τότε μπορώ να σε βοηθήσω παραπέρα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μην το πειράζεις δική του ευθύνη είναι πήγαινε το. Αν δεν το διορθώσει τότε μπορώ να σε βοηθήσω παραπέρα.

 

το πηγα πισω του λεω οτι η κεραια δεν πιανει μου λεει..οτι αυτος οταν αλλαξε το flex,δεν ειχε δουλεια να ακουμπησει την wifi κεραια..και οτι ετυχε να χαλασει..και ελεγε οτι θα το ξαναψαξει..και οτι αν φτεει μεσα απο την πλακετα δεν μπορει να κανει κατι..μετα απο φασαριες δικες μου του πατερα μου και τον φιλον μου,με πειρε τηλ και μου λεει οτι το ξαναωψαξε και οτι κατι ειχε κοπει και οτι θα το φτιαξει αυριο..εγω φοβαμε οτι μπορει να μου εχει αλλαξει την κερεα και εχει βαλει καμια μουφα κινεζικη η μου εβαλε καμια αλλη..τωρα ο κωδικος του wifi ειναι 50:EA:D6:EB:E8:55..

μηπως υπαρχει τροπος να δω τον κωδικο που ειχε απο το εργοστασιο?

για να δω αν συμπηπτουν οι αριθμοι και δεν μου εχει βαλει καμια αλλη..

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς για εσένα αυτό που είναι πιθανό να έχεις κάνει είναι να κόψει την κεραία η οποία είναι ένα καλώδιο και στο τέλος έχει ένα φίλο χαλκού. Αυτό δεν είναι καθόλου πρόβλημα απλά στο τέλος θα στο αλλάξει και τέλος. Το αναγνωριστικό που βρήκες αναφέρεται στην κάρτα δικτύου μέσα στο iPhone το οποίο είναι κολλημένο στην μητρική πλακέτα. Συνεπώς όχι δεν υπάρχει τρόπος να δεις αν σου άλλαξε την κεραία.
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Η ζημιά είναι απο πολύ απλή εώς πολύ συνθετη. Υπάρχει περίπτωση να σου κάνει ακόμα μεγαλύτερη ζημιά γιατί ενώ δεν ξέρει θα μπει σε μεγαλύτερο ψάξιμο.

Δεν ξέρω τι μπορεί να κανεις απο εδώ και πέρα η πως θα κινηθεις αλλα το συγκεκριμένο κατάστημα μάλλον θα σου το κάνει χειρότερα.

Ο κωδικός που έδωσες είναι απο το τσιπ το οποίο δεν μπορεί να σου αλλάξει. Βασικά αυτός δεν μπορούσε να αλλάξει τίποτα δεν θα μπει σε διαδικασία να σου βγάλει κάτι και να βάλει κάτι άλλο χαμηλής ποιότητας.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς για εσένα αυτό που είναι πιθανό να έχεις κάνει είναι να κόψει την κεραία η οποία είναι ένα καλώδιο και στο τέλος έχει ένα φίλο χαλκού. Αυτό δεν είναι καθόλου πρόβλημα απλά στο τέλος θα στο αλλάξει και τέλος. Το αναγνωριστικό που βρήκες αναφέρεται στην κάρτα δικτύου μέσα στο iPhone το οποίο είναι κολλημένο στην μητρική πλακέτα. Συνεπώς όχι δεν υπάρχει τρόπος να δεις αν σου άλλαξε την κεραία.

 

πηγα σημερα..μου λεει ασε το κινητο εδω και ελα σε ενα δυωρο,φευγω και στην μεση της διαδρομης λεω πω ξεχασα την σιμ μεσα στο Iphone και ξαναγυρναω μετα απο 5 λεπτα το πολυ λεω..του λεω ηρθα να παρω την σιμ,μου λεει ελα στο εφτιαξα μου κανει ειχε κοπει ενα καλωδιο που γειωνει κατι τετοιο δεν πολυ καταλαβα..και οτι το εφτιαξε με πατεντα..

και αν θελω με 10 ευρω να παρω ανταλακτικο..

δεν λεω το σημα βελτιωθηκε απο κει που επιανε 3 μετρα τωρα πιανει γυρω στα 30-40 περιπου

αλλα το θεμα ειναι οτι δεν πιανει οπως επιανε παλια..

 

Η ζημιά είναι απο πολύ απλή εώς πολύ συνθετη. Υπάρχει περίπτωση να σου κάνει ακόμα μεγαλύτερη ζημιά γιατί ενώ δεν ξέρει θα μπει σε μεγαλύτερο ψάξιμο.

Δεν ξέρω τι μπορεί να κανεις απο εδώ και πέρα η πως θα κινηθεις αλλα το συγκεκριμένο κατάστημα μάλλον θα σου το κάνει χειρότερα.

Ο κωδικός που έδωσες είναι απο το τσιπ το οποίο δεν μπορεί να σου αλλάξει. Βασικά αυτός δεν μπορούσε να αλλάξει τίποτα δεν θα μπει σε διαδικασία να σου βγάλει κάτι και να βάλει κάτι άλλο χαμηλής ποιότητας.

 

βασικα ξερεις τι πιστευω,μια χαρα ξερει τι κανει,απλα ηθελε να κανει ζημια μπας και βγαλει κιαλα λεφτα,

μου ελεγε οτι ετυχε να χαλασει η κερεα και κατι αλλες δικιολογιες φενοταν οτι ελεγε ψεμματα..

μετα απο τοσες απειλες απο τον πατερα που εκανε χαμο στο μαγαζι..λεει φερτο και αυριο να δω τι μπορει να φτεει και οτι αν ειναι απο την μητρικη δεν μπορει να κανει κατι..και ελεγε οτι δεν εκανε κατι αυτος στην κερεα μιας και οταν αλλαζεις φλεξ ακουστικων δεν ακουμπας την wifi..και μετα μιση ωρα απο την φασαρια με περνει και μου λεει κατι βρηκα..ελα να το δω παλι,παλι ψεμα και μου λεει οτι κατι εχει κοπει..και μου λεει φερτο αυριο..

το πηγα σημερα..μου λεει οτι εκει που εχει κοπει..κατι με γειωση μου ειπε δεν πολυ κτλβ..

μου ειπε ελα σε ενα δυωρο και ετυχε να παω παλι γιατι ειχα ξεχασει την σιμ,5 λεπτα αργοτερα και μου λεει στο εφτιαξα,εκει που κοπηκε εκανε μια πατεντα για να δουλεψει..

δεν λεω τωρα πιανει..εδω και μερες επρεπε να εισουν γυρω στα 3 μετρα απο το ρουτερ για να πιασει τωρα πιανει γυρω στα 40 μετρα..αλλα και παλι κατι δεν μου αρεσει δεν ειναι οπως παλια..

δικτυα που μου επιανε στο γραφειο μου τωρα πρεπει να το κολησεις στον τοιχο το κινητο για να τα ποιασει..και ενω με αλλα κινητα ποιανει γυρω στα 8 δικτυα εμενα ποιανει δυο

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Έχω το κινητό εδώ και 6 μήνες. Από χθες το βράδυ παρουσιάζει το ακόλουθο πρόβλημα. Το power button του κινητού έχει κολλήσει και δεν πατιέται καθόλου. Είμαι μέσα στην εγγύηση. Μπορώ να κάνω κάτι μόνος μου ή να το πάω κατευθείαν σε εξουσιοδοτημένο service; Λογικά καλύπτεται από την εγγύηση;

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον όπως λες είσαι εντός εγγύησης, να μη κάνεις τίποτα. Να το πας σε εξουσιοδοτημένο service αν είσαι σε περιοχή στην οποία έχεις πρόσβαση σε τέτοιο. Αλλιώς εκεί απ' όπου το πήρες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω εδώ και πάρα πολύ καιρό το iPhone4 στη κατοχή μου. Απροβλημάτιστη χρήση και ενθουσιώδης όσο ήταν ακόμη must. Εδώ και λίγες μέρες όμως μου έχει μπει στο μυαλό να το αλλάξω με ένα samsung. Η απόφασή μου δημιουργήθηκε από την ανάγκη για μεγαλύτερη οθόνη και εφόσον δεν έχω χρήματα να διαθέτω για το 5 είπα να πάω στο samsung Galaxy Core. Θέλω λοιπόν να ρωτήσω όσους έχουν άποψη θα είναι ίσως πιο προηγμένο τεχνολογικά το core από το 4 ή θα αγοράσω κάτι χειρότερο από αυτό που ήδη έχω; Σας ευχαριστώ όλους
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω εδώ και πάρα πολύ καιρό το iPhone4 στη κατοχή μου. Απροβλημάτιστη χρήση και ενθουσιώδης όσο ήταν ακόμη must. Εδώ και λίγες μέρες όμως μου έχει μπει στο μυαλό να το αλλάξω με ένα samsung. Η απόφασή μου δημιουργήθηκε από την ανάγκη για μεγαλύτερη οθόνη και εφόσον δεν έχω χρήματα να διαθέτω για το 5 είπα να πάω στο samsung Galaxy Core. Θέλω λοιπόν να ρωτήσω όσους έχουν άποψη θα είναι ίσως πιο προηγμένο τεχνολογικά το core από το 4 ή θα αγοράσω κάτι χειρότερο από αυτό που ήδη έχω; Σας ευχαριστώ όλους

 

Τεχνολογικά δεν είναι ανώτερο το core απο αυτό που έχεις.

Οθόνη δεν έχει καλύτερη απλά είναι πιο μεγάλη.

Υποστήριξη ΜΗΔΕΝ σε σχέση με το iphone 4.

Σε 6 μήνες θα θέλεις να πάρεις κάτι άλλο.

Δεν ξέρω πόσα χρήματα θα μπορούσες να διαθέσεις αλλά ένα S3 θα ήταν αξιόλογη αγορά για να πεις ότι παίρνεις κάτι καλύτερο.

Εγώ δεν θα έπαιρνα το Core.

Nexus 4, S3, S4 Mini, Htc One Mini όλα αυτά μιλώντας για καινούργια. Μεταχειρισμένο θα έπαιρνα ένα S3 με λίγες αλλαγές root και λοιπά θα είχα μια αξιόλογη συσκευή για 2 χρόνια.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια !

Υπαρχει τροπος σε κλειδωμενο iphone 4 με apple id να του κανω restore και να δουλεψει?

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα σε όλους. Έχω εδώ και πάρα πολύ καιρό το iPhone4 στη κατοχή μου. Απροβλημάτιστη χρήση και ενθουσιώδης όσο ήταν ακόμη must. Εδώ και λίγες μέρες όμως μου έχει μπει στο μυαλό να το αλλάξω με ένα samsung. Η απόφασή μου δημιουργήθηκε από την ανάγκη για μεγαλύτερη οθόνη και εφόσον δεν έχω χρήματα να διαθέτω για το 5 είπα να πάω στο samsung Galaxy Core. Θέλω λοιπόν να ρωτήσω όσους έχουν άποψη θα είναι ίσως πιο προηγμένο τεχνολογικά το core από το 4 ή θα αγοράσω κάτι χειρότερο από αυτό που ήδη έχω; Σας ευχαριστώ όλους

Απευθύνουν καλύτερα στο κατάλληλο μέρος...

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που πιθανά έχει χιλιοειπωθεί. Αντιμετωπίζει μια φίλη μου πρόβλημα με τη μπαταρία στο iphone 4 της. Δηλαδη: η φόρτιση γίνεται φοβερά αργά - τύπου 15ώρες φόρτισης να φτάνει μετά βίας το 50-60% - καθώς και η απότομη πτώση της.

Το έστειλε στην i-repair και της είπαν πως δεν είναι hardware-ικό το πρόβλημα κι ότι θέλει κάποια ρύθμιση ( καλιμπράρισμα φαντάστηκα). Την πρώτη βδομάδα όντως λειτουργούσε σαν πρώτα, ύστερα όμως τα ίδια... Στέλνοντάς το πάλι στην i-repair, της είπαν πως τελικά θέλει αλλαγή η μπαταρία και το κόστος θα είναι 50€. Δεν πείστηκε γιατί δεν της ξηγήθηκαν πολύ καλά κι έφυγε νευριασμένη.

Που πιστεύετε να οφείλεται το πρόβλημα;

 

Σημείωση: Το πρόβλημα εμφανίστηκε με την αναβάθμιση σε ios 7.

 

Ευχαριστώ.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Το δικο φορτιζει πολυ γρηγορα αλλα ξερφωτιζει και πολυ γρηγορα.Οντας το 4αρι στην 7 εκτος απο το οτι σερνεται τρωει και πολυ μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεις πως πρέπει να κάνει downgrade? Κι αν ναι αυτό πως γίνεται;

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...