Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω γράψει τα βήματα στην 662 και 663 σελιδα μπορείτε να τα βρείτε. Δεν χρειάζεται να έχετε απολύτως κανένα αρχείο αποθηκευμένο από παλαιότερα.

Απλά διαβάστε λίγο προσεκτικά και προσπαθήστε. Δεν μπορεί κανένας να σας πάρει από το χέρι και να το φτιάξει απλά λίγη προσπάθεια να ακολουθήσετε ότι βλέπετε.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω γράψει τα βήματα στην 662 και 663 σελιδα μπορείτε να τα βρείτε. Δεν χρειάζεται να έχετε απολύτως κανένα αρχείο αποθηκευμένο από παλαιότερα.

Απλά διαβάστε λίγο προσεκτικά και προσπαθήστε. Δεν μπορεί κανένας να σας πάρει από το χέρι και να το φτιάξει απλά λίγη προσπάθεια να ακολουθήσετε ότι βλέπετε.

 

Τάσο έκανα την διαδικασία που μου είπες extras/shsh blobs/query – μου άνοιξε ένα παράθυρο πάτησα το * μετά μου έβγαλε ένα αριθμό και μετά ένα παράθυρο που έλεγε available remote blobs κενο .

Link to comment
Share on other sites

Τάσο έκανα την διαδικασία που μου είπες extras/shsh blobs/query – μου άνοιξε ένα παράθυρο πάτησα το * μετά μου έβγαλε ένα αριθμό και μετά ένα παράθυρο που έλεγε available remote blobs κενο .

 

Δυστυχώς δεν έχει κρατήσει shsh από την συσκευή σου ποτέ μάλλον δεν έχει γίνει ποτέ jailbreak οπότε δεν μπορείς να κανεις downgrade.

Ίσως υπάρχει κάποιος τρόπος χωρίς τα shsh αλλά δεν το γνωρίζω.

Δεν μπορώ να βοηθήσω παραπάνω μόνο μπορείς να περιμένεις κάποια νεότερη αναβάθμιση ίσως γίνουν τα πράγματα καλύτερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα ο αισθητηρας δουλεύει; Στην αυτόματη φωτεινοτητα ας πούμε βλέπεις διακύμανση στην οθόνη ανάλογα με το φως του περιβάλλοντος;
Ναι δουλευει με την αυτοματη φωτεινοτητα!Έχω την εντύπωση όμως οτι πρέπει να είναι άλλος αισθητήρας αυτός, ή κάνω λάθος???
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Ναι δουλευει με την αυτοματη φωτεινοτητα!Έχω την εντύπωση όμως οτι πρέπει να είναι άλλος αισθητήρας αυτός, ή κάνω λάθος???

Ναι, άλλος είναι.

Για τη φωτεινότητα είναι υπεύθυνος ο αισθητήρας φωτισμού περιβάλλοντος. Αντίθετα, για το σβήσιμο της οθόνης, όταν φέρνεις τη συσκευή κοντά στο αφτί σου, είναι ο αισθητήρας εγγύτητας.

Μήπως τελικά είναι hardware πρόβλημα, και όχι software.

Εφόσον έχει ήδη κάνει ότι είναι δυνατό από μέρους σου, καλό θα ήταν να το πας πίσω.

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμα πρόβλημα που έχω με το ios 7 είναι όταν βάζω τους χάρτες χρήση 3G βλέπω πως όταν κινούμε σε δρόμο βλέπω ότι έχει απόκλιση και με δείχνει Άλου με την ios 6 δεν είχα πρόβλημα ,μπορώ κάπως να το διορθώσω ?
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα 4αρι τώρα και μου φαίνεται μια χαρα! Τα γενικότερα κόλληματα που εμφανίζονται και στο 5αρι πχ υπάρχουν αλλά γενικά μου φαίνεται οκ με την 7.0.2! Μάλλον θα φταίει που είχα 3GS πριν.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα 4αρι τώρα και μου φαίνεται μια χαρα! Τα γενικότερα κόλληματα που εμφανίζονται και στο 5αρι πχ υπάρχουν αλλά γενικά μου φαίνεται οκ με την 7.0.2! Μάλλον θα φταίει που είχα 3GS πριν.

 

To 3gs πιστεύω με την 6.1.3 είναι πίο γρήγορο από το 4άρι με 7.0.2

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφωνώ. Ειδικά κάποιες εφαρμογές αργούσαν χαρακτηριστικά. Το φβ πλέον φορτώνει κανονικά. Το σαφάρι δεν έχει εκείνα τα μικρά κόλληματα κλπ

Βέβαια θα μου πες ότι ούτε και για το 3GS ήταν κατάλληλη η 6.1.3.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφωνώ. Ειδικά κάποιες εφαρμογές αργούσαν χαρακτηριστικά. Το φβ πλέον φορτώνει κανονικά. Το σαφάρι δεν έχει εκείνα τα μικρά κόλληματα κλπ

Βέβαια θα μου πες ότι ούτε και για το 3GS ήταν κατάλληλη η 6.1.3.

 

Εσυ ξέρεις πάντως η συσκευή που έχω εγω ήταν χάλια με 7.0.2

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου άρεσαν τα χρώματα και τα εικονίδια στο 7. Ναι μεν ταιριάζουν αλλά προτιμούσα το λιτό και αυστηρό ύφος των προηγούμενων και ειδικά τα εικονίδια. Μάλλον είναι η σημερινη μόδα γιατί το βλέπω και αλλού εκτός απο τα mobile OS.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη, επιδει ειχα 3gs σαν δευτερη συσκευη...και τωρα εχω το 4 που μου πηρε καινουριο με λιγα λεφτα δωρο ο αδερφος μου.. το φλας για την φωτογραφιση... το εχω στο αυτοματο... ομως πρεπει να εχει πολυ λιγο φως για να αναψει... ειναι αυτο φυσιολογικο? στο lumia αναβει με το παραμικρο,οπως και το lg 2x... αφου πολλες φορες βγαινουν και κουνημενες γιατι μεγαλωνει9 η εκθεση ...η εχει πολυ "θορυβο" απτο μεγαλο ISO που ανεβαζει ο αισθητηρας... σιγουρα δουλευει η φωτομετριση γιατι μπορει και προσαρμοζεται το κινητο στα παραπανω(δε θα αλαζε χρονο εκθεσης αν δεν εντοπίζει τον μικρο φωτισμο) φυσικα δε λεω... ειναι καλυτερα μεχρι ενα σημειο να μπορει να εκμεταλευτει το φως του χωρου...ετσι εχει φθσικοτερο χρωμα.. αλλα το παρακανει νομιζω.. ειναι σε ολους ετσι?
iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζουμε το redsnow ανοιγουμε την εφαρμογη συνδεουμε το iphone και πηγαίνουμε extras/shsh blobs/query και μόνο του ψάχνει στο ίντερνετ και μας λέει ποιά είναι διαθέσιμα.

Αφού δούμε ποιά έκδοση μπορούμε να περάσουμε την κατεβάζουμε από το παραπάνω link και μετά στο redsnow πηγαινουμε extras/even more/restore και εκεί πλέον ακολουθούμε βήμα βήμα ότι μας λέει.

 

Καλησπερα, Τασο να σου πω, το ECID που ζηταει αλλα στην ουσια εντωπιζει μονο του, τι ακριβως ειναι?

 

Εμενα κανει ενα search 2secs και μετα μου εμφανιζει ενα παραθυρο που λεει Available remote blobs και ειναι κενο.

Σημαινει οτι απλα η συσκευη που εχω συνδεδεμενη δεν εχει κρατημενα SHSH?

 

Ευχαριστω.

make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μπορώ να γυρίσω πίσω στην ios 6 jailbreak αν κάνω ?

 

Στην σελίδα 664 στο post 9951 μπορείς να βρεις τα βήματα που έχω γράψει.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, Τασο να σου πω, το ECID που ζηταει αλλα στην ουσια εντωπιζει μονο του, τι ακριβως ειναι?

 

Εμενα κανει ενα search 2secs και μετα μου εμφανιζει ενα παραθυρο που λεει Available remote blobs και ειναι κενο.

Σημαινει οτι απλα η συσκευη που εχω συνδεδεμενη δεν εχει κρατημενα SHSH?

 

Ευχαριστω.

 

Καινούργια έχεις αγοράσει την συσκευή? Θυμάσαι ποτέ παλαιότερα να έχεις κάνει jailbreak?

Αν Ναι στο 1ο και Όχι στο 2ο ερώτημα μου τότε δυστύχως δεν έχουν σωθεί shsh από παλαιότερες εκδόσεις για την συσκευή σου οπότε δεν μπορείς να γυρίσεις σε παλαιότερη έκδοση.

Το ecid ειναι μοναδικό για κάθε συσκευή δεν γνωρίζω ακριβώς την σημασία του.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καινούργια έχεις αγοράσει την συσκευή? Θυμάσαι ποτέ παλαιότερα να έχεις κάνει jailbreak?

Αν Ναι στο 1ο και Όχι στο 2ο ερώτημα μου τότε δυστύχως δεν έχουν σωθεί shsh από παλαιότερες εκδόσεις για την συσκευή σου οπότε δεν μπορείς να γυρίσεις σε παλαιότερη έκδοση.

Το ecid ειναι μοναδικό για κάθε συσκευή δεν γνωρίζω ακριβώς την σημασία του.

 

Okay στην συσκευη δεν εχει γινει απ' οτι ξερω στο παρελθον JB αρα απλα δεν μου εμφανιζει τπτ γι αυτον τον λογο! Ευχαριστω!

make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

Okay στην συσκευη δεν εχει γινει απ' οτι ξερω στο παρελθον JB αρα απλα δεν μου εμφανιζει τπτ γι αυτον τον λογο! Ευχαριστω!

 

Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις την διαδικασία ίσως στο προσεχές μέλλον με το επερόμενο jailbreak για το ios 7.0 ισως βρεθεί και τρόπος για downgrade χωρίς shsh.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι? Εχω κανει αναβαθνιση στην 7.0.2 σε iphone 4.downgrade μπορει να γίνει? Γιατι καπου διαβασα οτι δεν γινεται, εκτος και αν εννοει επισημο downgrade.
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Επίσημα όχι.

Ωστόσο, αν σε κάποια φάση στο παρελθόν είχες κάνει jailbreak και είχες σώσει τα SHSH blobs, μπορείς. Δεν έχει σημασία το πόσο παλιά είναι η έκδοση που είχες κάνει jailbreak. Θα μπορέσεις να επιστρέψεις σε αυτή, και μόνον αυτή.

Αν τελικά είχες κάνει jailbreak στο παρελθόν, εδώ υπάρχει οδηγός για το τι θα πρέπει να κάνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμα πρόβλημα που έχω με το ios 7 είναι όταν βάζω τους χάρτες χρήση 3G βλέπω πως όταν κινούμε σε δρόμο βλέπω ότι έχει απόκλιση και με δείχνει Άλου με την ios 6 δεν είχα πρόβλημα ,μπορώ κάπως να το διορθώσω ?
Link to comment
Share on other sites

Απο τη εμπειρια μερικω εβδομάδων θα λεγατε οτι σηκωνει το iso7 το 4αρι. Αν ειναι να μην το επιχηρεισω.
Link to comment
Share on other sites

Απο τη εμπειρια μερικω εβδομάδων θα λεγατε οτι σηκωνει το iso7 το 4αρι. Αν ειναι να μην το επιχηρεισω.

 

Καλύτερα να περιμένεις λίγο. Σε μελλοντική αναβάθμιση περιμένουμε η συσκευή να γίνει λίγο πιο γρηγορη έχουν αναφερθεί πολλοί στην κακή απόδοση μετά την αναβάθμιση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.

αναμονη και βλεπουμε. αν και μου φαινεται δυσκολο να τρεχει καλυτερα απο την 6. Μακάρι!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...