Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ στα 512MB RAM πιστεύω ότι είναι που τα βρίσκει σκούρα το 4αρι με το iOS 7.

Αυτό με τη μετάβαση από εφαρμογή σε εφαρμογή, που (σχεδόν πάντα) την "ξαναφορτώνει", το κάνει αρκετά δυσλειτουργικό ρε γμτο.

 

Είναι λογικό γιατί μεγαλώνουν οι εφαρμογές μεγαλώνει το λειτουργικό αλλά πιστεύω ότι κάτι μπορούν να κάνουν ακόμα να το γράψουν λίγο καλύτερα γιατί φαίνεται είναι αδουλευτη η αναβάθμιση. Θα το φέρουν όμως βόλτα ακόμα λίγο να αντέξει στην αγορά.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λέω να την βάλω και αν δεν μου αρέσει να ξαναεπιστρέψω στην 5.1.1. Τώρα ειδικά που έχω και κανονικό backup για την 5 έκδοση! :)

Στο πρόγραμμα για την μπαταρία μου βγάζει αυτό:

 

CycleCount: 810

DesignCapacity: 1420

FullChargeCapacity: 1074

Status: Success

BatteryCurrentCapacity: 49

BatteryIsCharging: true

ExternalChargeCapable: true

ExternalConnected: true

FullyCharged: false

 

Ποια εφαρμογή είναι αυτή να την περάσω να δώσει κι εδώ σε μένα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

iBackupBot

http://www.icopybot.com/itunes-backup-manager.htm

 

Οταν ανοίξει η εφαρμογή θα πατήσεις το more information και θα σου τα δείξει.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

iBackupBot

http://www.icopybot.com/itunes-backup-manager.htm

 

Οταν ανοίξει η εφαρμογή θα πατήσεις το more information και θα σου τα δείξει.

 

Για υπολογιστή είναι;

Στο App Store δεν υπάρχει κάτι;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για υπολογιστή είναι;

Στο App Store δεν υπάρχει κάτι;

 

Για PC αφού το γράφει και στις απαιτήσεις στο site! έχει έκδοση για Windows και για Mac :)

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Για PC αφού το γράφει και στις απαιτήσεις στο site! έχει έκδοση για Windows και για Mac :)

 

Εμένα μου δίνει

CycleCount: 256

DesignCapacity: 1420

FullChargeCapacity: 1258

 

Έχει πέσει κι εμένα κάτω από το 90% αλλά η δικιά σου ήταν στο 70%.

 

Αρχικά έκανα λαθος το 49 ήταν το ποσοστό που είχες εκείνη την στιγμή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου δίνει

CycleCount: 256

DesignCapacity: 1420

FullChargeCapacity: 1258

 

Έχει πέσει κι εμένα κάτω από το 90% αλλά η δικιά σου ήταν στο 70%.

 

Αρχικά έκανα λαθος το 49 ήταν το ποσοστό που είχες εκείνη την στιγμή

 

Εγώ λέω μια χαρά είναι. Εξάλλου δεν είναι φρέσκο το 4.

 

Τελικά έβαλα την 7.0.3 δεν άντεξα. Απενεργοποισα τα εφέ και παει μια χαρά.

Βέβαια δεν ξέρω κατα πόσο θα μου λείψει το αυστηρό και λιτό ύφος των προηγούμενων εκδόσεων σε σχέση με την παιδική χαρά που βλέπω τώρα.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

τα εφε που βρίσκονται στο 4 να τα Απενεργοποιησω ?

 

Ρυθμίσεις/Γενικά/Προσβασιμότητα/Μείωση κίνησης

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Μήπως γνωρίζετε απο που μπορώ να κατεβάσω το itunes 11.05 για windows ή παλιοτερο που να υποστήριζει ios6; Edited by gorgioar
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Μήπως γνωρίζετε απο που μπορώ να κατεβάσω το itunes 11.05 ή παλιοτερο που να υποστήριζει ios6;

 

Γράψε στο google iTunes 11.05 download και θα το βρεις.

Εγώ έχω συνδέσει στο τελευταίο iTunes και 5.1.1 εσύ τι πρόβλημα εχεις με το iOS 6 γιατί κανονικά το υποστηρίζει η τελευταία έκδοση.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μα ναι, γιατί να μην υποστηρίζει το ios 6 το itunes?? Εγώ που έχω το ios 5 στο iphone 4 με itunes 11.1 μια χαρά πάει.
Link to comment
Share on other sites

Αν σε κάποιον κολλάει το κινητό σε ανύποπτη στιγμή πχ στην κλήση ή βλέποντας κάτι και δεν αποκρίνεται η οθόνη παρά μόνο το home button μπορεί να δοκιμάσει δυο πράγματα. Αν freezare όπως λένε μπορείς να πατησεις το λοκ και να κανείς ξανά unlock. Εκείνη την στιγμή θα λυθεί το πρόβλημα αλλά μπορεί να ξανά εμφανιστεί.

Για μένα η λύση δόθηκε όταν απενεργοποιήσει την ανανέωση του καιρού στο παρασκήνιο.

Την επιλογή θα την βρείτε στο Ρυθμίσεις -> Γενικά -> Ανανεση εφ. Στο υπόβαθρο.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριςτώ Taso 19s αλλά το έχω κάνει και δεν το βρίσκω.Το μοναδικό λινκ που βρήκα εγώ ήταν για την έκδοση 11.05 αλλά για mac.Δεν βρήκα για windows.Θέλω απλά να κάνω downgrade από 7.0.2 σε 6.1.3.:)
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριςτώ Taso 19s αλλά το έχω κάνει και δεν το βρίσκω.Το μοναδικό λινκ που βρήκα εγώ ήταν για την έκδοση 11.05 αλλά για mac.Δεν βρήκα για windows.Θέλω απλά να κάνω downgrade από 7.0.2 σε 6.1.3.:)

 

Σε 6.1.3 έχεις τα shsh?

Και το iTunes γιατί το χρειάζεσαι? Μόνο με το Redsnow μπορείς να κάνεις downgrade. Έτσι κι αλλιώς με το που ανοίγεις το Redsnow κλείνει το iTunes.

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να περάσω μόνο τις επαφές μου από το iCloud αφού κάνω downgrade (ναι πάλι γιατί μου την έσπασε η 7) στην 5.1.1 και set-up as new?

Γενικά ποια διαδικασία ακολουθείται εσείς; Έχω κρατήσεις στο PC backup από τότε που το είχα στην 5.1.1 αλλά δεν θέλω να κάνω restore. Θέλω να τα βάλω όλα απο την αρχή.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πώς μπορώ να περάσω μόνο τις επαφές μου από το iCloud αφού κάνω downgrade (ναι πάλι γιατί μου την έσπασε η 7) στην 5.1.1 και set-up as new?

Γενικά ποια διαδικασία ακολουθείται εσείς; Έχω κρατήσεις στο PC backup από τότε που το είχα στην 5.1.1 αλλά δεν θέλω να κάνω restore. Θέλω να τα βάλω όλα απο την αρχή.

 

https://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=icloud%20restore%20only%20contacts&source=web&cd=1&ved=0CCsQFjAA&url=https%3A%2F%2Fdiscussions.apple.com%2Fthread%2F3899761&ei=HsFrUt_iFpOQhQeU74CwBQ&usg=AFQjCNEaYu9GiI2_0wzhkrf8yC8HS4Zz2g&bvm=bv.55123115,d.ZG4

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σε 6.1.3 έχεις τα shsh?

Και το iTunes γιατί το χρειάζεσαι? Μόνο με το Redsnow μπορείς να κάνεις downgrade. Έτσι κι αλλιώς με το που ανοίγεις το Redsnow κλείνει το iTunes.

 

Ααα ναι;Δεν το ήξερα φίλε μου.Μπορείς να με κατευθύνεις;Εγω διάβασα οτι πρέπει να κατεβάσω ένα πρόγραμμα το ifaith νομίζω και το itunes 11.05 και πριν και μέσω αυτών να κάνω downgrade.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα την 5.0.1 με redsnow.υπάρχει τροπος να περασω την 6.1.2 χωρίς τα shsh?οι διαθεσιμες εκδόσεις που μου έβγαλε το redsnow είναι μέχρι 5.1. Δεν έχω κανένα παλιό shsh όμως
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα την 5.0.1 με redsnow.υπάρχει τροπος να περασω την 6.1.2 χωρίς τα shsh?οι διαθεσιμες εκδόσεις που μου έβγαλε το redsnow είναι μέχρι 5.1. Δεν έχω κανένα παλιό shsh όμως

 

Μόνο για όποια έκδοση σου εμφανίζει ότι υπάρχουν τα shsh.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γνωριζουμε αν εχει γινει τιποτα με το πως να παμε πισω στιν 6 χωρις να εχεις κρατησεις τα shsh blobs ?
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζουμε αν εχει γινει τιποτα με το πως να παμε πισω στιν 6 χωρις να εχεις κρατησεις τα shsh blobs ?

 

Δεν χρειάζεται να τα εχεις κρατήσει εσύ απλά να έχει γίνει jailbreak στην συσκευή παλαιότερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχει γινει ποτε jailbreak .

 

Δεν μπορείς να γυρίσεις προς τα πίσω τότε σύμφωνα με όσα γνωρίζω.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...