Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω. Τυχαία μπορεί κάποιες στιγμές να δουλεύει. Τι να σου πω αν ήταν καλός πωλητής θα το έπαιρνε πίσω. 75 αξιολογήσεις δεν είναι και πολλές. Απο που το πήρες;

 

απο εδω http://www.insomnia.gr/classifieds/apple/iphone/427499-iphone-4-%CE%BC%CE%B1%CF%85%CF%81%CE%BF-8gb/

ο πωλητης δεν το δεχεται και λεει το εκανα εγω ... παρολο που του εστειλα αμεσω μολις το πηρα... δεν ξερω τι να κανω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

απο εδω http://www.insomnia.gr/classifieds/apple/iphone/427499-iphone-4-%CE%BC%CE%B1%CF%85%CF%81%CE%BF-8gb/

ο πωλητης δεν το δεχεται και λεει το εκανα εγω ... παρολο που του εστειλα αμεσω μολις το πηρα... δεν ξερω τι να κανω...

 

Δεν γνωριζω να σου πω πως να κινηθεις παραπανω. Εγω θα αγοραζα απο Ελλαδα μονο απο χερι δεν εμπιστευομαι τις σελιδες και τους πωλητες.

Αλλιως απο ebay αλλα και εκει εχει παγιδες.

Απ οτι βλεπω εχεις κανει και σχολιο κατω απο την αγγελια του οτι λειπουν και βιδες μεσα απο το κινητο.

Καταλαβαινουμε οτι εχει μπει χερι με σκοπο να το διορθωσει αλλα δεν μπορεσε οποτε το πουλησε και επεσε σε σενα η προβληματικη συσκευη.

Δυστυχως η το επισκευαζεις με το οποιο κοστος η βρισκεις αλλη motherboard η το αφηνεις στην ακρη. Επιλογη σου.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ακουστε τι εκανα!!! εβγαλα τη μητρικη εντοπισα το τσιπακι του wifi απομονωσα το υπολοιπο της μητρικης και με ενα πιστολι θερμου αερα αφοθ το ειχα αφησει για λιγο ανοιχτο να καψει καλα το εκανα για 3 λεπτακια... μετα την αφηνω να κρυωσει ανοιγω το κινητο επαναφορα ρυθμισεων δικτυου και εχει τωρα μια μερα ολα κομπλε με το wifi!!! αν ξαναχαλασει θα το αφησω για 5 λεπτα..... ενημερωνω για τυχον εξελιξεις!!!
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ακουστε τι εκανα!!! εβγαλα τη μητρικη εντοπισα το τσιπακι του wifi απομονωσα το υπολοιπο της μητρικης και με ενα πιστολι θερμου αερα αφοθ το ειχα αφησει για λιγο ανοιχτο να καψει καλα το εκανα για 3 λεπτακια... μετα την αφηνω να κρυωσει ανοιγω το κινητο επαναφορα ρυθμισεων δικτυου και εχει τωρα μια μερα ολα κομπλε με το wifi!!! αν ξαναχαλασει θα το αφησω για 5 λεπτα..... ενημερωνω για τυχον εξελιξεις!!!

 

Ειναι γνωστά αυτα τα τρικ.

Δεν ξέρεις ποσό θα αντέξει ίσως και 1 μήνα.

Στα 5 λεπτά ίσως κάψεις και κάτι ολοκληρωτικά απο τα δίπλα ηλεκτρονικά μέρη. Γι αυτό σου είπα θέλει κανονικά αλλαγή.

Οι πατέντες του έλληνα βέβαια θα μείνουν πάντα πατέντες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστά αυτα τα τρικ.

Δεν ξέρεις ποσό θα αντέξει ίσως και 1 μήνα.

Στα 5 λεπτά ίσως κάψεις και κάτι ολοκληρωτικά απο τα δίπλα ηλεκτρονικά μέρη. Γι αυτό σου είπα θέλει κανονικά αλλαγή.

Οι πατέντες του έλληνα βέβαια θα μείνουν πάντα πατέντες

 

τα διπλα τα καλυψα πληρως! δεν πηγε θερμοτητα καθολου εκει! παντως μεχρι στιγμης κομπλε!

Link to comment
Share on other sites

τα διπλα τα καλυψα πληρως! δεν πηγε θερμοτητα καθολου εκει! παντως μεχρι στιγμης κομπλε!

 

καληπερα φιλε μου και καλο πασχα!

καταρχας ειμαι καθετος με τα κοστη που διαβασα και παραπανω 100€ για να το φτιαξεις..μιλαμε για ενα κινητο 5 ετιας μην τρελαθουμε!

και αφου το εκανες μεχρι εκει που μας λεσ μονος το εχεις...οποτε θες λιγη καθοδηγιση και οχι τεχνικο..

 

1)αλλαγη wifi ic οπως το εκανες το θερμενεις μεχρι να αφερεθει και βαζεις ενα αλλο με τον ιδιο τροπο!Και λιγο καλαι πολυ προσεχτικα οχι βιαστικες κινησεις!

εδω θα βρεις ενα με 8,50€ αν δεν εχεις ebay το περνουμε απο το δικο μου account με δικη σου διευθυνση..

http://www.ebay.com/itm/Mobile-Phone-Repair-Wifi-IC-WIFI-Chip-For-Iphone4-Iphone4S-/301508914176?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item463354ec00

 

2)οταν αφαιρεσεις την πλατη τσεκαρε την βιδα που ειναι στο cover τερμα πανω αριβως στο κεντρο...

δες οτι η βιδα ειναι καλα βιδομενη και δεν μπενει μεσα στο cover αλλα να το κραταει δλδ το κεφαλι της βιδας να ειναι εξω απ το cover και οχι μεσα του!

https://d1alt1wkdk73qo.cloudfront.net/images/guide/2ff18e678cd94cfdaad889e9a35640ff/640x960.jpg

ειναι μακρυα..βιδα!

 

3)τσεκαρε στο μεταλικο cover οτι υπαρχει ενα σιδερακι αυτο εδω!

http://easy-bargain.com/ebtemp2012/product/iphone/iphone4/4_Wifi_ANT/banner_01.jpg

σε περιπτωση που κατι τρεχει εκει περνουμε απο εβαυ και βιδες και cover και τα 2 με 3€ το πολυ

αν και αν πας σε ενα irepair μαγαζι θα στα δωσουν το ιδιο πιστευω!

 

4)μην κανεις τιποτα και δες πως θα ναι το κινητο...αν την παλεψει κομπλε αλλιως κανε τα παραπανω εαν θες βεβαια!

και αν θες πμ για οτιδηποτε!:)

 

 

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ!!

:)

Edited by msound
Link to comment
Share on other sites

καληπερα φιλε μου και καλο πασχα!

καταρχας ειμαι καθετος με τα κοστη που διαβασα και παραπανω 100€ για να το φτιαξεις..μιλαμε για ενα κινητο 5 ετιας μην τρελαθουμε!

και αφου το εκανες μεχρι εκει που μας λεσ μονος το εχεις...οποτε θες λιγη καθοδηγιση και οχι τεχνικο..

 

1)αλλαγη wifi ic οπως το εκανες το θερμενεις μεχρι να αφερεθει και βαζεις ενα αλλο με τον ιδιο τροπο!Και λιγο καλαι πολυ προσεχτικα οχι βιαστικες κινησεις!

εδω θα βρεις ενα με 8,50€ αν δεν εχεις ebay το περνουμε απο το δικο μου account με δικη σου διευθυνση..

http://www.ebay.com/itm/Mobile-Phone-Repair-Wifi-IC-WIFI-Chip-For-Iphone4-Iphone4S-/301508914176?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item463354ec00

 

2)οταν αφαιρεσεις την πλατη τσεκαρε την βιδα που ειναι στο cover τερμα πανω αριβως στο κεντρο...

δες οτι η βιδα ειναι καλα βιδομενη και δεν μπενει μεσα στο cover αλλα να το κραταει δλδ το κεφαλι της βιδας να ειναι εξω απ το cover και οχι μεσα του!

https://d1alt1wkdk73qo.cloudfront.net/images/guide/2ff18e678cd94cfdaad889e9a35640ff/640x960.jpg

ειναι μακρυα..βιδα!

 

3)τσεκαρε στο μεταλικο cover οτι υπαρχει ενα σιδερακι αυτο εδω!

http://easy-bargain.com/ebtemp2012/product/iphone/iphone4/4_Wifi_ANT/banner_01.jpg

σε περιπτωση που κατι τρεχει εκει περνουμε απο εβαυ και βιδες και cover και τα 2 με 3€ το πολυ

αν και αν πας σε ενα irepair μαγαζι θα στα δωσουν το ιδιο πιστευω!

 

4)μην κανεις τιποτα και δες πως θα ναι το κινητο...αν την παλεψει κομπλε αλλιως κανε τα παραπανω εαν θες βεβαια!

και αν θες πμ για οτιδηποτε!:)

 

 

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ!!

:)

 

Τα ποσά δεν είναι εξωφρενικά είναι το κόστος επισκευής, το κόστος της συσκευής έχει μειωθεί και κάνει την επισκευή ασύμφορη. Εάν κάποιος γνωρίζει απο πλακέτες το κάνει μόνος του. Στο service έχουν έρθει αρκετές τέτοιες "διορθωμένες συσκευές" απο επίδοξους τεχνικούς. Εντελώς φιλικά :)

 

Καλή Ανάσταση!

Link to comment
Share on other sites

συμφωνοι αλλα οταν βρισκεις ανταλακτικα σε τετοια κοστη οπως ανεφερα το θεωρω κοροιδια το κοστος επισκευης γιατι να δωσω 80-100€ - το ανταλκτικο 10-15 € σε 40' ο τεχνικος το χει φτιαξει και το κινητο πλεον το συγκεκριμενο κανει 150-200 € περιπου καινουργιο...γιαυτο λεω εξοφρενικα!φιλικα εννοειτε:)

αν επιτρεπετε λετε στο service δουλεθεται στην αππλε η σε καποιο μαγαζι με service?

να σας εχουμε στα υποψην!

 

Καλο Πασχα να χουμε!

Link to comment
Share on other sites

συμφωνοι αλλα οταν βρισκεις ανταλακτικα σε τετοια κοστη οπως ανεφερα το θεωρω κοροιδια το κοστος επισκευης γιατι να δωσω 80-100€ - το ανταλκτικο 10-15 € σε 40' ο τεχνικος το χει φτιαξει και το κινητο πλεον το συγκεκριμενο κανει 150-200 € περιπου καινουργιο...γιαυτο λεω εξοφρενικα!φιλικα εννοειτε:)

αν επιτρεπετε λετε στο service δουλεθεται στην αππλε η σε καποιο μαγαζι με service?

να σας εχουμε στα υποψην!

 

Καλο Πασχα να χουμε!

 

Χρηςτος Ανέστη! Είμαι διαχειριστής του http://mistore.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καληπερα φιλε μου και καλο πασχα!

καταρχας ειμαι καθετος με τα κοστη που διαβασα και παραπανω 100€ για να το φτιαξεις..μιλαμε για ενα κινητο 5 ετιας μην τρελαθουμε!

και αφου το εκανες μεχρι εκει που μας λεσ μονος το εχεις...οποτε θες λιγη καθοδηγιση και οχι τεχνικο..

 

1)αλλαγη wifi ic οπως το εκανες το θερμενεις μεχρι να αφερεθει και βαζεις ενα αλλο με τον ιδιο τροπο!Και λιγο καλαι πολυ προσεχτικα οχι βιαστικες κινησεις!

εδω θα βρεις ενα με 8,50€ αν δεν εχεις ebay το περνουμε απο το δικο μου account με δικη σου διευθυνση..

http://www.ebay.com/itm/Mobile-Phone-Repair-Wifi-IC-WIFI-Chip-For-Iphone4-Iphone4S-/301508914176?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item463354ec00

 

2)οταν αφαιρεσεις την πλατη τσεκαρε την βιδα που ειναι στο cover τερμα πανω αριβως στο κεντρο...

δες οτι η βιδα ειναι καλα βιδομενη και δεν μπενει μεσα στο cover αλλα να το κραταει δλδ το κεφαλι της βιδας να ειναι εξω απ το cover και οχι μεσα του!

https://d1alt1wkdk73qo.cloudfront.net/images/guide/2ff18e678cd94cfdaad889e9a35640ff/640x960.jpg

ειναι μακρυα..βιδα!

 

3)τσεκαρε στο μεταλικο cover οτι υπαρχει ενα σιδερακι αυτο εδω!

http://easy-bargain.com/ebtemp2012/product/iphone/iphone4/4_Wifi_ANT/banner_01.jpg

σε περιπτωση που κατι τρεχει εκει περνουμε απο εβαυ και βιδες και cover και τα 2 με 3€ το πολυ

αν και αν πας σε ενα irepair μαγαζι θα στα δωσουν το ιδιο πιστευω!

 

4)μην κανεις τιποτα και δες πως θα ναι το κινητο...αν την παλεψει κομπλε αλλιως κανε τα παραπανω εαν θες βεβαια!

και αν θες πμ για οτιδηποτε!:)

 

 

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ!!

:)

 

σε ευχαριστω παρα πολυ!!! τωρα διαβασα το μηνυμα σου!!! θα τα δοκιμασω και ενημερωνω!!!

Link to comment
Share on other sites

Επιλέγοντας "Περιεχόμενο και ρυθμίσεις", θα επαναφέρεις τη συσκευή σε εργοστασιακή κατάσταση και χωρίς δεδομένα. Εξυπακούεται πως θα χρειαστεί και ενεργοποίηση, οπότε φρόντισε να έχεις μια κάρτα SIM μέσα.

 

Φιλε μου εχω προσπαθησει να κανω την διαδικασια 3 - 4 φορες αλλα το κινητο δεν ανταποκρινεται . Το αφηνω κανα 2ωρο , δεν κανει κατι και ετσι του κανω restart και επανερχεται .. Ειναι φυσιολογικο ?

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

iphone 4 βαζουμε καρτα σιμ και πρέπει να γινει ενεργοποίηση ο προηγούμενος κατοχος μας εδωσε κουτα τιμολογιο αλλα εχει ξεχασει λογαριασμό icloud.

τι κάνουμε?

βγαζει το παρακάτω μήνυμα

[ATTACH]61503[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

iphone 4 βαζουμε καρτα σιμ και πρέπει να γινει ενεργοποίηση ο προηγούμενος κατοχος μας εδωσε κουτα τιμολογιο αλλα εχει ξεχασει λογαριασμό icloud.

τι κάνουμε?

βγαζει το παρακάτω μήνυμα

[ATTACH]61503[/ATTACH]

 

Αν δεν μπορέσει ο προηγούμενος κάτοχος να τα θυμίζει η να τα επαναφέρει τοτε η συσκευή είναι άχρηστη δεν υπάρχει τρόπος να ξεφύγεις από την διαδικασία της ενεργοποίησης

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ουτε απο αντιπροσωπία με αποστολη συσκευης και τιμολόγιο, ουτε με jailbreak?

 

Μόνο ο κάτοχος του συγκεκριμένου λογαριασμού μπορεί να το ενεργοποιήσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

iphone 4 βαζουμε καρτα σιμ και πρέπει να γινει ενεργοποίηση ο προηγούμενος κατοχος μας εδωσε κουτα τιμολογιο αλλα εχει ξεχασει λογαριασμό icloud.

τι κάνουμε?

βγαζει το παρακάτω μήνυμα

[ATTACH]61503[/ATTACH]

 

καλησπέρα φίλε μου, από τη στιγμή που έχεις την απόδειξη αγοράς και το κουτί επικοινώνησε με το support της Apple και θα βγάλεις άκρη. Πάντα υπό την προ¨πόθεση πως η συσκευή δεν είναι κλεμμένη. Απαντούν από Ελλάδα: 00800 44145417 :)

Link to comment
Share on other sites

οκ, σίγουρα δεν ειναι κλεμμενη, εχω αποδειξη και κουτα, δεν ειναι κλεμμένο

 

Ωραία επικοινώνησε κι αν μπορείς ενημερώσει μας :)

Link to comment
Share on other sites

iphone 4 βαζουμε καρτα σιμ και πρέπει να γινει ενεργοποίηση ο προηγούμενος κατοχος μας εδωσε κουτα τιμολογιο αλλα εχει ξεχασει λογαριασμό icloud.

τι κάνουμε?

βγαζει το παρακάτω μήνυμα

[ATTACH]61503[/ATTACH]

Απο το κινητο δοκιμασε να κανεις αυτο που δειχνει στο βιντεο

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι δυνατή η βίντεο κλήση σε iPhone 4 μέσω skype? προσπαθώ πόση ώρα χωρίς αποτέλεσμα. αν όχι, άλλες εφαρμογές όπως viber υποστηρίζουν κανονικά βίντεο κλήση?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα μόλις μου ήρθε από ebay ένα camera connection kit για το iphone 4 που παρήγγειλα.

Κάθε συσκευή που συνδέω μου βγάζει μήνυμα "η συσκευή δεν υποστηρίζετε"

Ξέρετε τι μπορώ να κάνω?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις μου ήρθε από ebay ένα camera connection kit για το iphone 4 που παρήγγειλα.

Κάθε συσκευή που συνδέω μου βγάζει μήνυμα "η συσκευή δεν υποστηρίζετε"

Ξέρετε τι μπορώ να κάνω?

Ευχαριστώ

 

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά η συσκευή που πήρες δεν είναι κατάλληλη για συσκευές με λειτουργικό iOS 7 ή νεότερη. Θα πρέπει να έχει πιστοποιηθεί από την Apple ως MFi (Made for iPhone).

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά η συσκευή που πήρες δεν είναι κατάλληλη για συσκευές με λειτουργικό iOS 7 ή νεότερη. Θα πρέπει να έχει πιστοποιηθεί από την Apple ως MFi (Made for iPhone).

 

εχω δει να το κάνουν jailbreak αλα την τελεφτεα φορα που εκανα jailbreak την ios7 μου κολουσε

Λεω αν υπάρχει κατι σε unjailbreak

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα παιδια!

ξαφνικα το κινητο οποτε κανω σιγαση κανει respring μονο του τι φταιει?

σιγουρα δεν ειναι καποιο tweak και σιγουρα δεν εχει γινει κατι δλδ πεσιμο κτλ!

καμια ιδεα?

εχω κανει reset power+home button

εχω κανει restart δεν θελω να κανω hard reset οποτε ακουω ιδεεσ αν και δεν βλεπω να μην το κανω τελικα....

 

??????

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...