Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους. Αναρωτιεμαι ρε παιδια και θα θελα την γνωμη σας οσο αφορα το ringtone που απ'οτι ειπωθηκε πιο πανω ειναι το ιδιο σε ενταση με το 3gs που σημαινει χαλια ηχος οπως ολοι γνωριζουμε σαν χαλασμενο ηχειο και χαμηλο σε ενταση. Αυτο δεν ειναι απαραδεκτο να μην το χουν καλυτερεψει?
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μείνετε στο θέμα του topic που είναι το Iphone 4 και όχι τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας. Τα off-topic posts μεταφέρθηκαν εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=278234
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Αναρωτιεμαι ρε παιδια και θα θελα την γνωμη σας οσο αφορα το ringtone που απ'οτι ειπωθηκε πιο πανω ειναι το ιδιο σε ενταση με το 3gs που σημαινει χαλια ηχος οπως ολοι γνωριζουμε σαν χαλασμενο ηχειο και χαμηλο σε ενταση. Αυτο δεν ειναι απαραδεκτο να μην το χουν καλυτερεψει?

 

Ποτε δεν με ειχε απασχολησει η ενταση του ηχου κλησης. Εξαρταται παντοτε η πηγη απο την οποια εχεις παρει τον ηχο. Μπορω να ανεβασω ενα βιντεακι αλλα δυστυχως δε θα καταλαβεις και πολλα μιας και δεν εχω καποιο επαγγελματικο μικροφωνο. Ο ηχος ειναι ενα 10% ας πουμε πιο δυνατος αλλα εκτος αυτου ειναι και ενα τσακ πιο καθαρος.

Μισο να ανεβασω ηχο.

 

Αν εχεις προβλημα με την ενταση προσπαθησε να boostareis τον ηχο απο τον υπολογιστη.

 

UPDATE:

Εδω ειναι το βιντεακι με τον ηχο. Οπως ανεφερα και πριν με μη επαγγελματικο εξοπλισμο η διαφορα δεν μπορει να γινει κατανοητη. Να φανταστεις η ενταση αναμεσα στο McGruber kαι στο Bruno ειναι τεραστια και ομως στο βιντεο φαινεται αρκετα κοντινο. Εβαλα αυτους τους 2 ηχους γιατι η ποιοτητα του ηχου κανει τρομακτικη διαφορα. Στην πρωτη περιπτωση το κινητο το ακους απο δωματια μακρια (επισης σε κοιτανε ολοι εκνευρισμενοι στο τρενο....) και στο αλλο (Bruno) μετα βιας το ακους αν ειναι διπλα σου....

iphone 3gs δεξια iphone4 αριστερα.

http://rapidshare.com/files/406310394/Sound.mp4

Δυστυχως το rapidshare για καποιο λογο δε με αφηνει να ανεβασω σαν κανονικος user και με αφηνει σαν free οποτε μονο 10 users μπορουν να το κατεβασουν...

Edited by dk79
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Αναρωτιεμαι ρε παιδια και θα θελα την γνωμη σας οσο αφορα το ringtone που απ'οτι ειπωθηκε πιο πανω ειναι το ιδιο σε ενταση με το 3gs που σημαινει χαλια ηχος οπως ολοι γνωριζουμε σαν χαλασμενο ηχειο και χαμηλο σε ενταση. Αυτο δεν ειναι απαραδεκτο να μην το χουν καλυτερεψει?

 

 

Εμένα μου φαίνεται πολύ καλύτερο. Στο ίδιο αμάξι, ίδιο ηχοσύστημα, το καινούριο το ακούω αμέσως

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου. Ενοουσα ομως κανονικα χωρις εξωτερικα ηχεια πχ εισαι πεζος στο δρομο τοτε το ακους δυνατα? Αν βαλεις κοματι απο καποιο συγκροτημα χτυπαει καθαρα η το ιδιο με τα προηγουμενα σαν χαλασμενο μεγαφωνο,οχι καθαρος ηχος δηλαδη. Ελπιζω να μην σε μπερδεψα..
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου. Ενοουσα ομως κανονικα χωρις εξωτερικα ηχεια πχ εισαι πεζος στο δρομο τοτε το ακους δυνατα? Αν βαλεις κοματι απο καποιο συγκροτημα χτυπαει καθαρα η το ιδιο με τα προηγουμενα σαν χαλασμενο μεγαφωνο,οχι καθαρος ηχος δηλαδη. Ελπιζω να μην σε μπερδεψα..

 

Εσύ καλά το είπες εγώ δεν έγραψα σωστά. Εννοόυσα το κινητό να χτυπάει την ώρα που παίζει η μουσική οχι να είναι συνδεδεμένο στα ηχεία.

 

Γενικά μου φαίνεται πιο δυνατός ο ήχος

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει φιλε σε ευχαριστω. Ελπιζω αν το παρω τελικα να ειναι και καθαρος ο ηχος κλησεων οταν του βαλω μουσικα κοματια..
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

στα ελληνικά δίκτυα το virtual mail box του iphone λειτουργεί;

 

Το VoiceMail εννοείς;

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

παιδια και απο μενα μια καλησπερα....μου φαινεται καλο κινητο...πιστευω πως τα προβληματα θα διορθοθουν στο κινητο....ποτε λενε θα ερθει ελλαδα γιατι θελω να το δοκιμασω και απο κοντα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια και απο μενα μια καλησπερα....μου φαινεται καλο κινητο...πιστευω πως τα προβληματα θα διορθοθουν στο κινητο....ποτε λενε θα ερθει ελλαδα γιατι θελω να το δοκιμασω και απο κοντα
ετσι θελω να πιστευω και εγω,κατα την γνωμη μου το αργοτερο σεπτεμβρη θα το δουμε;)
Link to comment
Share on other sites

ναι που είναι intergraded στο iphone

 

Αυτό θέλει σημαντική υποδομή από τον πάροχο κάτι που οι δικοί μας δεν φαίνεται να έχουν την διάθεση να το κάνουν, ίσως δεδομένης της μικρής στη χώρα μας αγοράς του iPhone. Πριν κάτι μήνες είχα κάνει μια ερώτηση τόσο στην Vodafone όσο και στην Cosmote και η μεν πρώτη μου είχε πει πως δεν υπάρχει σκέψη για κάτι τέτοιο ενώ οι τεχνικοί της δεύτερης δεν έδειχναν να καταλαβαίνουν γιατί πράγμα μιλούσα παρά την προσπάθειά μου να τους εξηγήσω. Αν τώρα στο μεταξύ άλλαξε κάτι δεν το γνωρίζω.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αμα φερεις απο αμερικη iphone 4 μπορεις να το δουλεψεις εδω? ειναι ξεκλειδωτο?

το ιδιο ισχυει και για ipad?(ποτε ερχεται επισημα ελλαδα?)

 

Σορρυ που τα ρωταω μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αμα φερεις απο αμερικη iphone 4 μπορεις να το δουλεψεις εδω? ειναι ξεκλειδωτο?

το ιδιο ισχυει και για ipad?(ποτε ερχεται επισημα ελλαδα?)

 

Σορρυ που τα ρωταω μαζι.

 

Πριν λιγες μερες το ρωτησα κι εγω οποτε η σειρα μου να σου απαντησω τωρα που το ξερω. Απο Αμερικη το iPhone 4 ειναι κλειδωμενο, αλλα απο Αγγλια δεν ειναι. Το iPad ειναι ξεκλειδωτο και μπορει να δουλεψει παντου. Μαλιστα σημερα βρηκα ενα διαθεσιμο και το περιμενω τη Τριτη. Το ποτε θα ερθει Ελλαδα ειναι ακομα σε συζητηση παρα τα οσα λενε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα online store UK που να μπορείς να το παραγγείλεις και να στο στείλουν ή μόνο αν πας εκεί; (Sorry αν έχει ξαναπαντηθεί!)
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είδατε ?

 

Μάλλον είμαστε κοντά λοιπόν ... όπως ήταν ήδη γνωστό !

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Μερικες φωτο απο το iphone.

Ολες ειναι επεξεργασμενες αλλα ειναι εξολοκληρου τραβηγμενες με το iphone.

Αυτο που διαπιστωσα ειναι οτι αντεχουν στην επεξεργασια και αυτο σημαινει οτι εχουν αρκετη πληροφορια απο μονες τους για να μην την χασουν εντελως στην επεξεργασια και επισης η ποιοτητα θορυβου-συμπιεσης ειναι πολυ καλη για να μην εμφανιζεται aggressively στις φωτο

 

και αλλη μια

 

και τελος αλλη μια

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είδατε ?

 

Μάλλο:ν είμαστε κοντά λοιπόν ... όπως ήταν ήδη γνωστό !

εσυ εισαι κοντα γιατι μαλλον τοχεις εμεις περιμενουμε ακομα:lol:

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανενα νεο οχι ε ? Αντε και εχω σκασει στην ανυπομονησια

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...