Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παδια το event της apple ποτε ειναι ? θα καταληξω μια και καλη αν τελικα θα το παρω η οχι

 

νομιζω 8 ωρα Ελλαδας...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο iPhone 4 ο επεξεργαστης ειναι Underclocked στα 800Mhz?

 

Καπου σε ενα φορουμ, ετσι διαβασα παλια εαν ξερει καποιος να μου το διευκρινίσει.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στο iPhone 4 ο επεξεργαστης ειναι Underclocked στα 800Mhz?

 

Καπου σε ενα φορουμ, ετσι διαβασα παλια εαν ξερει καποιος να μου το διευκρινίσει.

 

Κατά 90% έτσι φαίνεται να είναι. Δεν πρέπει να τρέχει στο 1GHz.

Link to comment
Share on other sites

Παδια το event της apple ποτε ειναι ? θα καταληξω μια και καλη αν τελικα θα το παρω η οχι

 

όπως είπε και ο συνάδελφος στις 8:00 ώρα Ελλάδος απόψε, αλλά μην περιμένεις να βγάλεις συμπεράσματα απο αυτη τη συνέντευξη τύπου. Πολιτικού τύπου τοποθετήσεις περιμένω - τουλάχιστον εγώ - ...

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Με βλεπω να περιμενω του χρονου για το 5 ετσι οπως την κανανε φετος την δουλεια ...

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Με βλεπω να περιμενω του χρονου για το 5 ετσι οπως την κανανε φετος την δουλεια ...

 

Το οποιο θα το ονομασουν iFive για το ψυχολογικο κομματι στο θεμα marketing. Δηλαδη να σου υπενθυμιζει οτι το σημα του κινητου εχει 5 γραμμουλες. :D

 

EDIT: Μολις διαβασα κατι το οποιο ισως αξιζει να εχετε υποψην πριν κανετε το update στο iPhone 4. Στο 3GS μου δεν αντιμετωπισα τετοιο προβλημα παντως.

 

iPhone customers are struggling to install Apple’s latest software patch and have been grumbling about the problems on Cupertino’s support forums.

 

The company released its iOS 4.0.1 update yesterday, and immediately some users began complaining that they couldn’t successfully install it on their iPhones.

 

“On a Win7 PC. Plugged the iPhone 4 in this morning and told there's an update. Ran it, and it errored during the install - I now have a brick. Now had to do a full restore, and I guess I'll have to try again,” wrote a UK punter with the handle DiscoRobbo on Apple’s forum this morning.

 

“So far I've had to restore to factory settings (successfully and now on 4.0.1), but now the phone is having to resync ALL my data - which will take a while,” DiscoRobbo added later.

 

Many customers have been reporting firmware problems with the update, which keeps spewing out ‘error 9’ messages.

 

iPhone customer PaulDev said that an Apple rep gave him the following explanation for what had gone wrong.

 

“Error 9: This error occurs when the device unexpectedly drops off of the USB bus and communication stops. This can occur if the device is manually disconnected during the restore process. This issue can be resolved by performing USB isolation troubleshooting, using a different USB dock connector cable, trying another USB port, restoring on another computer, or by eliminating conflicts from third-party security software.”

 

PaulDev took a sarcastic swipe at Apple.

 

“Maybe you touched the USB cable in the lower left corner. ‘Don't hold it that way’, okay? Apparently flaky mobile signals weren't enough, with 4.01, they've upgraded wired connections to have the same brilliant reliability was wireless,” he said.

 

Having read the forum gripes some decided to altogether steer clear of Apple’s update.

 

“After reading 8 pages of #applefail I think I will hold off updating for now and wait for today's press conference. Pls note however my apple bumper does not solve the reception drop issue,” said georgeyoung on Apple’s forum.

 

Apple has remained characteristically quiet about this latest in a series of complaints from unhappy fanbois disappointed with their iPhone 4 devices.

 

Link: http://www.s2ki.com/forums/index.php?showtopic=794613&view=findpost&p=19126918

Edited by energetic
Ενημερωση προβληματος για το neo update!

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα ωραιος , κοιτα εχει και τα πλεονεκτηματα του αυτη η αναμονη , καταρχας το iOS θα εχει ωριμασει πληρως και παρα πολλες εφαρμογες θα εχουν βγει για το iOS4 και αλλες τοσες θα εχουν γινει συμβατες :lol:

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Live from Apple's iPhone 4 press conference

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

σύγκριση nexus one - galaxy s - iphone 4 browser test

http://techtacy.blogspot.com/2010/07...ser-speed.html

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

1) Το πρόβλημα το έχουν όλα τα τηλέφωνα γιατί έχει να κάνει με το design.

2) Δεν μπορεί να διορθωθεί με softwate update.

3) Δεν είναι τόσο σοβαρό όσο φαίνεται.

4) Ακόμα και με το reception issue είναι μια φανταστική συσκευή.

 

Το μόνο που μου κίνησε το ενδιαφέρον είναι ότι θα δίνουν δωρεάν θήκη μέχρι τις 30/09. Τι θα γίνει μετα;

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μου κίνησε το ενδιαφέρον είναι ότι θα δίνουν δωρεάν θήκη μέχρι τις 30/09. Τι θα γίνει μετα;

 

Παρακολούθησα τώρα το βίντεο από το site της Apple. Αναφέρει ξεκάθαρα ότι τότε θα γίνει επανυπολογισμός αυτής της πολιτικής για το αν θα συνεχιστεί ή αν θα σκεφτούν κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
η γνωμη μου ειναι οτι θελουν να κερδισουν χρονο μεχρι 30 σεπ μηπως και βρουν λυση,παντως το μονο σιγουρο οτι θα το ψαξουν,το θεμα ειναι το αποτελεσμα,παντως λενε @@@@@ οτι το κανει και το 3gs το εχω "χουφτωσει"σε 5 διαφορετικες περιοχες για 5 λεπτα την φορα και καταφερα μονο σε μια να πεσει το σημα απο τις 3 γραμμες που ειχε σε αυτο το σημειο σε 2,προσωπικα θα ειμαι στην αναμονη,αλλωστε ειμαι 1 μηνα μονο με το 3gs και την βγαζω ανετα για πολυ καιρο ακομα:)
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν είπε ο "Μεσιέ" Jobs!

Κουτόχορτο...

 

Εγώ διαφωνώ.

 

Κατ'αρχάς μ'εντυπωσίασε η κίνηση της Apple να υιοθετήσει αυτή την ενεργητική στάση απέναντι στο βερμπαλισμο του ειδικού ηλεκ/κου τύπου που τον τελευταίο καιρό έχει προσδώσει δυσανάλογες διαστάσεις σ'ένα "πρόβλημα" μιας συσκευής που κατα τα άλλα έχει πουλήσει 3 εκατομμύρια μονάδες μέσα σε διάστημα 3 εβδομάδων...

 

Ο ίδιος ο Jobs φαίνεται πως υπέστη ανάκληση αδειας(και διακοπών!:lol:) Δυσκολεύομαι να πιστέψω οτι υπήρξε σχετική πίεση απο μετόχους κι επενδυτές,οι οποιοι στο τέλος της ημέρας ενδιαφέρονται για τα απόλυτα νούμερα κι οχι για τη θετική/αρνητική δημοσιότητα.

 

Τώρα,όσα είπε ο Jobs,υστερόβουλα ή όχι,ειλικρινή ή όχι ισχύουν για τους περισσότερους κατασκευαστές και τον σύγχρονο εμπορικό κόσμο στο σύολό του,νομίζω

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Βασικα μ'αρεσε πολυ που καυτηριασε το θεμα με τα media και την ολη προσπαθεια για διασυρμο που γινεται και θα συνεχισει να γινεται εις βαρος της Apple. Βεβαια, κατα βαθος κολακευουν την ιδια την Apple καθως τοσες εταιριες εχουν τα δικα τους λαθη στη γκαμα των κινητων τους χωρις ομως να γινεται ντορος. Το θεμα ομως κατεληξε γελοιο με την υπερβολη των media προς την Apple.

 

Οσο για πιεση απο επενδυτες, δεν νομιζω να υπηρχε αλλα οταν ξαφνικα βλεπεις τη μετοχη να πεφτει κατω, τοτε ο Jobs μπαινει στο παιχνιδι για να την ανεβασει. Απο Δευτερα θα δειτε με το ανοιγμα να ανεβαινει η αξια μετοχης παλι προς τα πανω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πανω κατω ολα τα κινητα εχουν παρόμοια προβλήματα με την κεραία??

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/is-iphone-death-grip-issue-on-every.html

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

η γνωμη μου ειναι οτι θελουν να κερδισουν χρονο μεχρι 30 σεπ μηπως και βρουν λυση,παντως το μονο σιγουρο οτι θα το ψαξουν,το θεμα ειναι το αποτελεσμα,παντως λενε @@@@@ οτι το κανει και το 3gs το εχω "χουφτωσει"σε 5 διαφορετικες περιοχες για 5 λεπτα την φορα και καταφερα μονο σε μια να πεσει το σημα απο τις 3 γραμμες που ειχε σε αυτο το σημειο σε 2,προσωπικα θα ειμαι στην αναμονη,αλλωστε ειμαι 1 μηνα μονο με το 3gs και την βγαζω ανετα για πολυ καιρο ακομα:)

 

γινεται και στο 3gs. Βιντεακι που εχω τραβηξει εγω ο ιδιος.

http://www.youtube.com/watch?v=LmXpGGrB_hg

 

 

Λιγες προχειρες σκεψεις μετα απο μια βδομαδα+ χρησης του iphone 4.

Τις 2-3 πρωτες ημερες προσπαθουσα να αναπαραγω το προβλημα.

Μετα απο αυτο χρονικο διαστημα αρχισα να χρησιμοποιω το τηλεφωνο οπως θα το χρησιμοποιουσα κανονικα αν δε γνωριζα το θεμα της κεραιας.

Οπως μπορειτε να φανταστειτε δεν εχω κανενα θεμα με την κεραια. Πρωτον δεν πιανω το κινητο απο τοσο χαμηλα και δευτερον δεν καθομαι να κοιταζω ανα 5 δευτερολεπτα

που βρισκεται το σημα εκεινη τη χρονικη στιγμη. Ορισμενες απο τις φορες που κοιταξα, το σημα ειχε μονο μια μπαρα αλλα οχι μονο μπορουσα να δεχθω κληση

αλλα και να συνεχισω την κληση χωρις καμμια διακοπη.

 

Νομιζω οτι καποιος πρεπει απλα να το παρει στα χερια του για να εκτιμησει πραγματικα την ολη κατασταση.

Μπορω να σας πω με σιγουρια οτι το θεμα εχει παρει υπερβολικα τεραστιες διαστασεις.

Ολο αυτο τον καιρο δεν ειχα ουτε ενα dropped call, περα απο πολυ συγκεκριμενα σημεια οπου γνωριζω οτι

δεν υπαρχει σημα και αλλα κινητα παθαινουν ακριβως το ιδιο.

Οσοι περνουν τον ηλεκτρικο συχνα θα τα γνωριζουν σιγουρα!!!

 

Πραγματικα για εμενα τουλαχιστον το θεμα αυτο δε με απασχολει καθολου.

Στην καθημερινοτητα μου δεν αναπαραγω το προβλημα αρα δε θα κατσω να ασχοληθω περισσοτερο με αυτο.

Το free case της apple θα το παρω αλλα περισσοτερο για λογους ασφαλειας απο πεσιμο και το γεγονος οτι

δεν μπορω να πω οχι σε οτιδηποτε δωρεαν!!

Edited by dk79
Link to comment
Share on other sites

γινεται και στο 3gs. Βιντεακι που εχω τραβηξει εγω ο ιδιος. http://www.youtube.com/watch?v=LmXpGGrB_hg

 

Αυτα ελεγα και γω στο "Περι ανεμων ......." οτι και στο δικο μου το 3GS με iOS 3.1.2 συμβαινει ;) Και οχι μονο σε Apple, αλλα και σε Samsung, και σε HTC, και σε ΒΒ, και σε Nokia κλπ

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

 

Πραγματικα για εμενα τουλαχιστον το θεμα αυτο δε με απασχολει καθολου.

Στην καθημερινοτητα μου δεν αναπαραγω το προβλημα αρα δε θα κατσω να ασχοληθω περισσοτερο με αυτο.

 

Είσαι σίγουρος οτι δεν είσαι απλα Apple fanboy? :p:p:p

(no offence,ετσι?)

 

Tέλος πάντων,νομίζω οτι και η δική σου εμπειρία τοποθετεί το πρόβλημα στις πραγματικές του διαστάσεις.Προβλέπω οτι το ζήτημα θα ξεφουσκώσει με τον καιρό,εφόσον δεν υπάρχει πρόβλημα στην καθημερινή χρήση της συσκευής.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

γινεται και στο 3gs. Βιντεακι που εχω τραβηξει εγω ο ιδιος.

http://www.youtube.com/watch?v=LmXpGGrB_hg

 

 

Λιγες προχειρες σκεψεις μετα απο μια βδομαδα+ χρησης του iphone 4.

Τις 2-3 πρωτες ημερες προσπαθουσα να αναπαραγω το προβλημα.

Μετα απο αυτο χρονικο διαστημα αρχισα να χρησιμοποιω το τηλεφωνο οπως θα το χρησιμοποιουσα κανονικα αν δε γνωριζα το θεμα της κεραιας.

Οπως μπορειτε να φανταστειτε δεν εχω κανενα θεμα με την κεραια. Πρωτον δεν πιανω το κινητο απο τοσο χαμηλα και δευτερον δεν καθομαι να κοιταζω ανα 5 δευτερολεπτα

που βρισκεται το σημα εκεινη τη χρονικη στιγμη. Ορισμενες απο τις φορες που κοιταξα, το σημα ειχε μονο μια μπαρα αλλα οχι μονο μπορουσα να δεχθω κληση

αλλα και να συνεχισω την κληση χωρις καμμια διακοπη.

 

Νομιζω οτι καποιος πρεπει απλα να το παρει στα χερια του για να εκτιμησει πραγματικα την ολη κατασταση.

Μπορω να σας πω με σιγουρια οτι το θεμα εχει παρει υπερβολικα τεραστιες διαστασεις.

Ολο αυτο τον καιρο δεν ειχα ουτε ενα dropped call, περα απο πολυ συγκεκριμενα σημεια οπου γνωριζω οτι

δεν υπαρχει σημα και αλλα κινητα παθαινουν ακριβως το ιδιο.

Οσοι περνουν τον ηλεκτρικο συχνα θα τα γνωριζουν σιγουρα!!!

 

Πραγματικα για εμενα τουλαχιστον το θεμα αυτο δε με απασχολει καθολου.

Στην καθημερινοτητα μου δεν αναπαραγω το προβλημα αρα δε θα κατσω να ασχοληθω περισσοτερο με αυτο.

Το free case της apple θα το παρω αλλα περισσοτερο για λογους ασφαλειας απο πεσιμο και το γεγονος οτι

δεν μπορω να πω οχι σε οτιδηποτε δωρεαν!!

 

Συμφωνω οτι εχει παρει ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ διαστασεις, συμφωνω οτι εαν δεν το ηξερες οτι υπαρχει "θεμα" με την κεραια δεν θα το ειχες παρει χαμπαρι, αλλα μια ερωτηση:

 

Οταν το πιανεις κανονικα το κινητο και πεφτει εστω λιγο επειδη θες δεν θες, πιανεις την (εξωτερικη) κεραια που εχει, το κινητο για να μην ρίξει την κληση δεν ζοριζεται; Δεν ψηνεται το κεφαλι; :wacko:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
γινεται και στο 3gs. Βιντεακι που εχω τραβηξει εγω ο ιδιος.

http://www.youtube.com/watch?v=LmXpGGrB_hg

 

 

Λιγες προχειρες σκεψεις μετα απο μια βδομαδα+ χρησης του iphone 4.

Τις 2-3 πρωτες ημερες προσπαθουσα να αναπαραγω το προβλημα.

Μετα απο αυτο χρονικο διαστημα αρχισα να χρησιμοποιω το τηλεφωνο οπως θα το χρησιμοποιουσα κανονικα αν δε γνωριζα το θεμα της κεραιας.

Οπως μπορειτε να φανταστειτε δεν εχω κανενα θεμα με την κεραια. Πρωτον δεν πιανω το κινητο απο τοσο χαμηλα και δευτερον δεν καθομαι να κοιταζω ανα 5 δευτερολεπτα

που βρισκεται το σημα εκεινη τη χρονικη στιγμη. Ορισμενες απο τις φορες που κοιταξα, το σημα ειχε μονο μια μπαρα αλλα οχι μονο μπορουσα να δεχθω κληση

αλλα και να συνεχισω την κληση χωρις καμμια διακοπη.

 

Νομιζω οτι καποιος πρεπει απλα να το παρει στα χερια του για να εκτιμησει πραγματικα την ολη κατασταση.

Μπορω να σας πω με σιγουρια οτι το θεμα εχει παρει υπερβολικα τεραστιες διαστασεις.

Ολο αυτο τον καιρο δεν ειχα ουτε ενα dropped call, περα απο πολυ συγκεκριμενα σημεια οπου γνωριζω οτι

δεν υπαρχει σημα και αλλα κινητα παθαινουν ακριβως το ιδιο.

Οσοι περνουν τον ηλεκτρικο συχνα θα τα γνωριζουν σιγουρα!!!

 

Πραγματικα για εμενα τουλαχιστον το θεμα αυτο δε με απασχολει καθολου.

Στην καθημερινοτητα μου δεν αναπαραγω το προβλημα αρα δε θα κατσω να ασχοληθω περισσοτερο με αυτο.

Το free case της apple θα το παρω αλλα περισσοτερο για λογους ασφαλειας απο πεσιμο και το γεγονος οτι

δεν μπορω να πω οχι σε οτιδηποτε δωρεαν!!

μαλιστα,,,προφανως δεν το κρατησα ετσι για τοσο χρονο,καταφερα να του ριξω 3 γραμμες απο τισ 5 μετα απο 4λεπτο "χουφτωμα"φυσικα δεν κραταω την συσκευη ετσι οταν μιλαω,συν την θηκη σιλικονης που εχω οποτε δεν μπορω να διαπιστωσω προβληματα:O
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω να πω πως έχει κουράσει πολύ το θέμα φτάνει...!!! αν δεν είχε αναφερθεί τίποτα από κάποια blog που η apple για τους λόγους που όλοι ξέρουμε δεν κάλεσε στην παρουσίαση του iphone 4 τώρα δεν θα μιλούσε κανείς για θέμα σήματος της συσκευής... είναι θέμα φυσικής το έχουμε πει χιλιάδες φορές..... ΟΛΕΣ οι συσκευές παρουσιάζουν ανάλογη συμπεριφορά! Αν δεν είχε γίνει τόσος ντόρος κανείς δεν θα το καταλάβαινε γιατί πολύ απλά για να πετύχεις πτώση του σήματος χρειάζεται προσπάθεια!!! δεν είμαι apple fun ίσα ίσα που την θεωρώ λάθος σε πολλά σημεία.... απλά να λέμε τα πράγματα όπως έχουν... και στο κάτω κάτω όποιος δεν θέλει να αγοράσει το τηλέφωνο ας μην το αγοράσει δεν τον αναγκάζει κανείς....! όχι όμως να κράζουμε 10 σελίδες και μετά να περιμένουμε στην ουρά σαν τρελοί....!
Link to comment
Share on other sites

Το ελληνικο expansys εχει το 4 με διαθεσιμοτητα 30/7 και το αγγλικο απο 2 August.

 

πως γινεται αυτο;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=200804

 

Αναμένεται Τετάρτη 4 Αυγούστου......! μήπως είναι και η ημερομηνία ορόσημο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...