Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά εσείς που το έχετε πάρει, μπορείτε να αναπαράγετε αυτό?

 

Μπορείτε να κάνετε ένα αντίστοιχο και να το ανεβάσετε?

 

Μα τι διάολο να μην μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει.

Δεν μπορεί να είναι τόσο χάλια, αν ήταν έτσι θα το είχαν γυρίσει όλοι πίσω..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά εσείς που το έχετε πάρει, μπορείτε να αναπαράγετε αυτό?

 

Μπορείτε να κάνετε ένα αντίστοιχο και να το ανεβάσετε?

 

Μα τι διάολο να μην μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει.

Δεν μπορεί να είναι τόσο χάλια, αν ήταν έτσι θα το είχαν γυρίσει όλοι πίσω..

 

http://carpenoctum.gr/iphone/iphone-general/iphone-4-apodosi-data-se-simeio-me-sxetika-kalo-sima/

Link to comment
Share on other sites

Skype updated for iOS 4, Now Offering Real Background VoIP

 

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/skype-updated-for-ios-4-now-offering.html

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εσείς που το έχετε πάρει, μπορείτε να αναπαράγετε αυτό?

 

Μπορείτε να κάνετε ένα αντίστοιχο και να το ανεβάσετε?

 

Μα τι διάολο να μην μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει.

Δεν μπορεί να είναι τόσο χάλια, αν ήταν έτσι θα το είχαν γυρίσει όλοι πίσω..

 

Ενταξει μη σε πιανει αγχος, μολις βγηκε αλλη μια λυση για το θεμα αυτο. :D

 

http://judasphone.com/i/judasphone21.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι παρόμοιο γίνετε και στο δικό μου iphone .Κρατώντας το απο το death grip αντε το πολύ αντε το πολύ να πέσει δυο γραμμέ μονο και χωρίς βέβαια να έχει επίπτωση σε κανένα τομεα του τηλεφωνου.Όλα είναι μια χαρά κανονικές ταχύτητες όπως πάντα και καθαρό ήχο σε κλήσεις.Για μένα τουλάχιστον αυτό ισχυέι και πιστεύω και σε πολούς άλλους αλλιώς θα είχαν επιστραφεί πάνω απο 1.000.000 συσκευές:lol::lol::lol:.

Link to comment
Share on other sites

δυσκολα 600 ευρω, τωρα στην αγγλια εχει 500 λιρες κ η ισοτιμια ειναι στο 1.20

 

Ναι εννουσα για το 16αρι που βγαινει τωρα Αγγλια 597 ευρω

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια πως παει? ειναι χαλια οπως του 3gs η αγγιζει την αυτονομια του ipad?

 

Εχω διαβασει αρκετα reviews σχετικα με το iPhone 4. Αν διαβασεις καποιο απο αυτα θα δεις οτι ειναι σαφως καλυτερη η μπαταρια και η αυτονομια του. Οριστε ενα αποσπασμα απο το πιο λεπτομερες review που εχω διαβασει.

 

http://images.anandtech.com/graphs/iphone4_062910025939/23480.png

 

http://images.anandtech.com/graphs/iphone4_062910025939/23481.png

 

http://images.anandtech.com/graphs/iphone4_062910025939/23482.png

 

http://images.anandtech.com/graphs/iphone4_062910025939/23483.png

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το νομιζω αν σκεφτεις οτι Γαλλια,Γερμανια παιζει κοντα στα 700 και μη ξεχνας οτι η Αγγλια λογω καλης φιλιας με Αμερικη παιρνει την καλυτερη τιμη της Ευρωπης συν της αλλης τωρα με την Αγγλικη Λιρα που ειναι κοντα στο δικο μας νομισμα συμφερει πιο πολυ,δες σε E-bay αγγλικο προιντα αλλα που πουλουνται και Ελλαδα και θα καταλαβεις οτι η Αγγλικη αγορα εκτος της Αμερικανικης μας ψιλοσυμφερει.Μου το ειπε κολλητος που μενει Αγγλια που ψωνιζει πραγματα συνεχως απο Ε-bay και amazon.uk;);)και βλεπει διαφορα ακομα και σε ασυρματα τηλεφωνα και εξωτερικους σκληρους που υπαρχουν στην Ελλαδα

 

Το λες σε έναν άνθρωπο που κατα κύριο λόγο ψωνίζει απο το Internet!! Κυρίως Αγγλία και Αμερική. Στην συντριπτική πλειοψηφία τα περισσότερα υλικά αγαθά είναι φτηνότερα ακόμα και με τα ταχυδρομικά. Με τα ταχυδρομικα η διαφορα ειναι μικροτερη αλλα και παλι ειναι φτηνοτερα. Ο λόγος που ελπίζω ότι θα είναι φτηνοτερο το iPhone στην Ελλάδα είναι απλά το γεγονός ότι σαν πρώτη χρόνια που μπορεί να αγοραστεί στην αγγλία το κινητό ξεκλειδωτο ίσως το εκμεταλευονται περισσότερο απο ότι πρέπει. Και επεισης δεν μπορώ να δικαιολογήσω την αύξηση στα 720-750 ευρώ όταν πέρυσι το αντίστοιχο top of the line iPhone έκανε 600κατι.

Τελοσπαντων θα δούμε.

Οχι πως θα το αγοράσω δεύτερη φορά αλλά καλό είναι η αγορά να είναι υπό κάποιο σχετικό έλεγχο και να μην πέρνουν τα πάντα την ανιουσα.

Edited by dk79
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι είστε κάτοχοι του iPhone 4 μπορείτε να πείτε με τι πάροχο είστε στην Ελλάδα, σε ποια περιοχή, πόσες γραμμές σας δείχνει και αν γενικά έχετε αντιμετωπίσει πρόβλημα στο σήμα?

 

Γιατί έχω καταλάβει πως αν έχεις φουλ σήμα, θα χεις κανονικά 5 γραμμές όπως και να το πιάσεις. Αν όμως είσαι σε σημείο με ασθενές σήμα τότε οι γραμμές πέφτουν στη μία αν το πιάσεις στην αχίλλειο πτέρνα..

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση, αν ξερει κανεις... Επειδη σκοπευω να παω τωρα κοντα Λονδινο, αν παω σε ενα καταστημα Apple και ζητησω το κινητο, θα μου το δωσουν επιτοπου ή πρεπει να κανει κανεις προπαραγγελια για να το εχουν κρατημενο;
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

της ιδιας λογικης ειμαι και εγω,δεν το συζηταμε ποιο απο τα 2 ειναι καλυτερο σε χαρακτηριστικα και ποιοτητα,απλα υπαρχει το θεμα με το σημα,πιστευω(η θελω να πιστευω) ομως οτι ολα θα ειναι οκ οταν θα το δουμε στην ελλαδα,το προβλημα θα ειναι για τον φιλο αν τυχει και το 4αρι εχει προβλημα που θα βρει το 3gs;και εγω θελω να το παρω το 4 αν ειναι οκ αν οχι εχω το 3gs και μενω σε αυτο και ειμαι μια χαρα και με τα λεφτα στην τσεπη:)

 

Γι' αυτο το λόγο είμαι σε δίλημμα. Αν είχα ήδη iphone δε το συζητάω θα περίμενα. Αλλά τώρα είμαι λιγάκι μπερδεμένος:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση, αν ξερει κανεις... Επειδη σκοπευω να παω τωρα κοντα Λονδινο, αν παω σε ενα καταστημα Apple και ζητησω το κινητο, θα μου το δωσουν επιτοπου ή πρεπει να κανει κανεις προπαραγγελια για να το εχουν κρατημενο;

 

Αν κρινω απο το site της Apple UK, οπου αναφερουν "Ships: 3 weeks", μαλλον δυσκολα θα το βρεις εκτος κι αν τυχει καμια περιπτωση μετα απο πολυ ψαξιμο και το βρεις σε καποιο καταστημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

στην ελλαδα ακομα δεν υπαρχει ανακοινωση ουτε για τιμες.

βλεπω να αργει πολυ να ερθει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι είστε κάτοχοι του iPhone 4 μπορείτε να πείτε με τι πάροχο είστε στην Ελλάδα, σε ποια περιοχή, πόσες γραμμές σας δείχνει και αν γενικά έχετε αντιμετωπίσει πρόβλημα στο σήμα?

 

Γιατί έχω καταλάβει πως αν έχεις φουλ σήμα, θα χεις κανονικά 5 γραμμές όπως και να το πιάσεις. Αν όμως είσαι σε σημείο με ασθενές σήμα τότε οι γραμμές πέφτουν στη μία αν το πιάσεις στην αχίλλειο πτέρνα..

Εγώ χρησιμοποιώ τo iphone 4 με cosmote και μένω στη Μυτιλήνη συνήθως έχουμε στο σπιτι μου σε όλα τα κινητα 4-5 γραμμές (σπάνια 4 όμως,συνήθως 5) και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα με το σήμα!Έγω βρεθεί σε περιοχές και με σήμα 2-3 γραμμές και να πώ την αλήθεια λίγες φορές έχω δει στο iphone 4 να πέφτει το σήμα .Αν πέσει θα πέσει μια γραμμή μόνο όπως τα περισσότερα κινητά.Γενικώς δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα ούτε σε ποιότητα ήχου αλλά ούτε και σε ταχύτητα 3G.Δεν ξέρω όμωςς τι ισχύει και για τους υπόλοιπους που έχουν iphone 4 στην ελλάδα.Είμαι πολύ περίεργος να μάθω
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ τo iphone 4 με cosmote και μένω στη Μυτιλήνη συνήθως έχουμε στο σπιτι μου σε όλα τα κινητα 4-5 γραμμές (σπάνια 4 όμως,συνήθως 5) και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα με το σήμα!Έγω βρεθεί σε περιοχές και με σήμα 2-3 γραμμές και να πώ την αλήθεια λίγες φορές έχω δει στο iphone 4 να πέφτει το σήμα .Αν πέσει θα πέσει μια γραμμή μόνο όπως τα περισσότερα κινητά.Γενικώς δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα ούτε σε ποιότητα ήχου αλλά ούτε και σε ταχύτητα 3G.Δεν ξέρω όμωςς τι ισχύει και για τους υπόλοιπους που έχουν iphone 4 στην ελλάδα.Είμαι πολύ περίεργος να μάθω

 

γεια σου συμπατριώτη και εγω μυτιληνιος ειμαι .

μένω πέτρα πιστεύεις οτι θα εχω πρόβλημα στο σήμα με το iphone 4 εδω που μένω?

εχω τα λεφτά και περιμένω να κυκλοφορήσει για να το πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κ εγώ ένας καινούριος κάτοχος του iPhone 4 και θα κάνω ένα μικρό σύντομο review μετά από χρήση μιας ολόκληρης ημέρας. Καταλαβαίνω το ενδιαφέρον που υπάρχει οπότε θα προσπαθήσω να καλύψω όλα τα θέματα.

 

Καταρχήν είμαι στο κέντρο μιας μεγάλης πόλης της Αγγλίας. Παρήγγειλα το iPhone από το Retail Store της γειτονιάς μου γύρω στις 10-15 μέρες πριν. Μου ρθε mail ότι ήρθε και πήγα κ το πήρα. Γενικά δεν έπεζε stock στα Apple Store ολόκληρης της Αγγλίας, άλλά έχουν αρχίσει να φέρνουν σιγά σιγά και να ειδοποιούνται όσοι τα χουν παραγγείλει.

 

Το πρόβλημα με το σήμα το βλέπω κ εγώ. Ναι υπάρχει, είναι εκεί. Όταν αγκαλιάσεις σφιχτά τη συσκευή με το αριστερό σου χέρι το σήμα πέφτει στη μία γραμμή. Έχω δοκιμάσει όλους τους παρόχους κινητής τηλεφωνίας. Γενικά η O2 νομίζω οτι έχει το καλύτερο σήμα παντού. Κανονικά το τηλέφωνο με O2 δείχνει 4-5 γραμμές αλλά πιάνοντας το επίμαχο σημείο πέφτει στη 1. Ακολουθεί η Orange με παρόμοια ανταπόκριση. Εγώ έχω 3 (three). Όχι τόσο καλό σήμα όσο η O2 αλλά οκ. Κανονικά έχω 3-5 γραμμές, πιάνοντας το σημείο πέφτει στη 1.

 

Οφείλω βέβαια σε αυτό το σημείο να πω ότι δεν έχω αντιμετωπίσει ιδιαίτερο πρόβλημα με κλήσεις και σύνδεση. Και στη 1 γραμμή μπήκα κανονικά στο internet. Και μάλιστα ένα παράδοξο. Όταν είμαι σε τηλεφωνική κλήση μου δείχνει 5 γραμμές, και όσο και να το σφίγγω στο σημείο δεν πέφτει ούτε γραμμή. Σαν κατά κάποιο τρόπο να κλειδώνει όταν το τηλέφωνο είναι σε κλήση στις 5 γραμμές και να μην πέφτει καθόλου το σήμα.

 

Γενικά, ίσως είχε παραγίνει το θέμα με το σήμα και την κεραία, αν και πιστεύω ότι όντως υπάρχει αυτό το "θέμα" λόγω του ότι η κεραία είναι έξω. Με άλλες συσκευές, όχι ότι είχαν καλύτερο σήμα απλά είναι όλο πλαστικό γύρω γύρω και δείχνουν πολύ περισσότερες γραμμές. Επίσης μάλλον έπαιξε ρόλο και το 4.1 update και στον τρόπο που το κάναν να δείχνει το σήμα (για καλό άραγε το κάναν?)

 

Μένει να έρθω Ελλάδα σε λίγες μέρες να το δοκιμάσω και με τους εκεί παρόχους. Κυρίως βέβαια χρησιμοποιώ WiND στην Αθήνα όπου ουδέποτε δεν είχα πρόβλημα με το σήμα - φουλ 3G παντού. Θα το δω και με το 4 και θα σας πω.

 

Πέρα από αυτά το τηλεφωνο είναι οτι καλύτερο έχω πιάσει ποτέ. Οφείλω να ομολογήσω ότι πρώτη φορά πιάνω τηλέφωνο και δε φοβάμαι μη το γρατζουνίσω ή με το γδάρω. Υψηλή ποιότητα του γυαλιού μπρος πίσω που πραγματικά δε το φοβάσαι να το βάλεις στην τσέπη σου. Δε σου λέω να το ρίξεις κάτω ή να το χτυπάς σε μια σακούλα με κέρματα και κλειδιά (αν και υπάρχουν τέτοια τεστ στο youtube όπου βγαίνει αλώβητο).

 

Λειτουργικότητα φοβερή, multitasking γρήγορο, όλα στα χέρια σου όπως τα θέλεις. Αν δεν υπήρχε το θέμα με το σήμα θα ήταν πραγματικά το τέλειο τηλέφωνο που μπορεί να σε βγάλει πάρα πολλά χρόνια.

 

Βέβαια το έχω μόλις μια μέρα και είναι ακόμη πολύ νωρίς. Χρειάζεται να το συνηθίσω, να γίνει μέρος της καθημερινότητάς μου, να δω πως τη χρησιμοποιώ ασυναίσθητα, κάτι που θα πάρει βδομάδες.

 

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

γεια σου συμπατριώτη και εγω μυτιληνιος ειμαι .

μένω πέτρα πιστεύεις οτι θα εχω πρόβλημα στο σήμα με το iphone 4 εδω που μένω?

εχω τα λεφτά και περιμένω να κυκλοφορήσει για να το πάρω.

Ελα ρε τι τύχη!:).Δυστηχώς δεν έχω έρθει ακόμα στην Πέτρα με το iPhone 4 για να σου πώ συγκεκριμένα αλλά σε πολλά άλλα μέρη που πήγα(Παναγιούδα,Καλλονή και Μόλυβο)είναι μια χαρά.Στο μόνο σημείο που έχω δει πρόβλημα είναι πρως το δρόμο στην χαραμίδα αλλά αν εχεις πάει ποτέ θα έχεις καταλάβει πως γενικά δεν υπάρχει σήμα σε αυτή την περιοχή με όποιο κινητό και αν έχεις .Το μόνο σήμα που πιάνεις είναι της Τουρκίας:lol:

Αααα και μην το σκέφτεσε καθόλου για το σήμα αγόρασε το!!Ετσι και αλλιώς δεν πρόκειτε να έχει πρόβλημα.Αντε και καλές αγορές!

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε τι τύχη!:).Δυστηχώς δεν έχω έρθει ακόμα στην Πέτρα με το iPhone 4 για να σου πώ συγκεκριμένα αλλά σε πολλά άλλα μέρη που πήγα(Παναγιούδα,Καλλονή και Μόλυβο)είναι μια χαρά.Στο μόνο σημείο που έχω δει πρόβλημα είναι πρως το δρόμο στην χαραμίδα αλλά αν εχεις πάει ποτέ θα έχεις καταλάβει πως γενικά δεν υπάρχει σήμα σε αυτή την περιοχή με όποιο κινητό και αν έχεις .Το μόνο σήμα που πιάνεις είναι της Τουρκίας:lol:

Αααα και μην το σκέφτεσε καθόλου για το σήμα αγόρασε το!!Ετσι και αλλιώς δεν πρόκειτε να έχει πρόβλημα.Αντε και καλές αγορές!

 

ok μου έφυγε το άγχος θα το χτυπήσω τότε μόλις κυκλοφορήσει.

του εχεις βαλει θηκη?

Link to comment
Share on other sites

ok μου έφυγε το άγχος θα το χτυπήσω τότε μόλις κυκλοφορήσει.

του εχεις βαλει θηκη?

Οχι μου αρέσει πολύ το μεταλικό του περίβλημα και αποφάσισα να μη του βάλω.Ετσι και αλλιώς πρόβλημα δεν υπάρχει !!!Θα βάλω θήκη μόνο αν φέρουν καμία δωρεάν:rolleyes:.Αυτά τα αναμενόμενα bumper που προσφέρει δωρεάν η apple:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Οχι μου αρέσει πολύ το μεταλικό του περίβλημα και αποφάσισα να μη του βάλω.Ετσι και αλλιώς πρόβλημα δεν υπάρχει !!!Θα βάλω θήκη μόνο αν φέρουν καμία δωρεάν:rolleyes:.Αυτά τα αναμενόμενα bumper που προσφέρει δωρεάν η apple:lol::lol:

 

καταλαβα.

εγω ειμαι αριστεροχειρας οποτε δεν το γλυτωνο το παμπερ.

εχω το nokia n82 θα το εχω για να μιλαω και να στελνω μηνυματα και το iphone 4 θα το εχω για ιντερνετ πιο πολυ οποτε λογικα δεν θα εχω προβλημα στο σημα.

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα.

εγω ειμαι αριστεροχειρας οποτε δεν το γλυτωνο το παμπερ.

εχω το nokia n82 θα το εχω για να μιλαω και να στελνω μηνυματα και το iphone 4 θα το εχω για ιντερνετ πιο πολυ οποτε λογικα δεν θα εχω προβλημα στο σημα.

Μα γιατί λες οτι δεν το γλυτώνεις .Δεν έχουν όλα τα iphone 4 αυτό το πρόβλημα.Όπως σου είπα όπως και να το κρατάω δεν χάνει σήμα και κυρίως δεν επιρεάζει την ταχύτητα του ιντερνετ και φυσικά την ποιότητα των τηλεφωνικών κλήσεων.Δεν υπάρχει κανέναες λόγος να βάλεις bumper και φυσικά δεν υπάρχει λόγος να έχεις άλλο κινητό για να μιλάς

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί λες οτι δεν το γλυτώνεις .Δεν έχουν όλα τα iphone 4 αυτό το πρόβλημα.Όπως σου είπα όπως και να το κρατάω δεν χάνει σήμα και κυρίως δεν επιρεάζει την ταχύτητα του ιντερνετ και φυσικά την ποιότητα των τηλεφωνικών κλήσεων.Δεν υπάρχει κανέναες λόγος να βάλεις bumper και φυσικά δεν υπάρχει λόγος να έχεις άλλο κινητό για να μιλάς

 

δεν εχει αναφορα μηνυματος και t9 στα ελληνικα.

ετσι γραφω εγω μηνυματα.

ασε που στο ενα εχω το what's up για να μιλαω με τους φιλους

στο iphone 4 θα βαλω την καρτα της wind με το 1.5 γιγα.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει αναφορα μηνυματος και t9 στα ελληνικα.

ετσι γραφω εγω μηνυματα.

ασε που στο ενα εχω το what's up για να μιλαω με τους φιλους

στο iphone 4 θα βαλω την καρτα της wind με το 1.5 γιγα.

 

οκ τοτε νομιζα πως το ελεγες για το σήμα

Link to comment
Share on other sites

Η Apple μόλις μου έστειλε email και με ενημέρωσε ότι μου επέστρεψε τα 29 ευρώ που ειχα δώσει για την αγορά του bumper που πήρα μαζί με το iPhone 4. Η αγορά είχε γίνει online με πιστωτική κάρτα μέσω του Γαλλικού Apple Store. Η επιστροφή των χρημάτων έγινε με πίστωση του πόσου στην κάρτα μου.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...