Jump to content

Σχολιασμός και νέα για τη πλατφόρμα Symbian


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέχασα να το πω ευχαριστώ για την επισήμανση....το swype παιδιά είναι πλέον ενσωματωμένο.

 

Ευχαριστώ για τη διευκρίνηση. Κάτι άλλο να ρωτήσω για το Swype: δουλεύει και στο portrait πληκτρολόγιο; Ποια έκδοση είναι και ποιο language pack έχει; Στο landscape έχει το νέο μικρότερο πληκτρολόγιο;

 

Επίσης ενεργοποιείται/απενεργοποιείται εύκολα ή θέλει ακόμα επανεκκίνηση;

 

Ευχαριστώ. :bow:

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να κάνω και εγώ μια χαζή ερώτηση, αλλά επειδή με εκνευρίζει να το βλέπω έτσι... Στο Ν8 αν επιλέξεις προφύλαξη οθόνης - αναπαραγωγή μουσικής, με την pr1.1 έβγαζε ένα σχεδιάκι σε διάφορα χρώματα, το οποίο όμως έμενε για 1 δευτερόλεπτο όπως έπρεπε. Μετά χάλαγε το χρώμα και φαινόταν σα να έχει πρόβλημα η οθόνη ή κάτι τέτοιο. Το φτιάξανε ? :D

 

(το βλέπανε άσχετοι και νομίζαν έχει πρόβλημα :angry:)

Link to comment
Share on other sites

φιλε κωστα ευχαριστουμε......

το περιμενα για τον browser φαινοταν απο την αρχη αυτο...χαλια μαυρα και παλι...:rolleyes:

ευτυχώς εχουμε τον οπερα και ερχεται το πραγμα σε μια ισορροπία .....

Link to comment
Share on other sites

φιλε κωστα ευχαριστουμε......

το περιμενα για τον browser φαινοταν απο την αρχη αυτο...χαλια μαυρα και παλι...:rolleyes:

ευτυχώς εχουμε τον οπερα και ερχεται το πραγμα σε μια ισορροπία .....

 

Παίδες συμφωνώ ότι ο browser θέλει βελτίωση στο να φέρνει το κείμενο στο μέγεθος της οθόνης (νομίζω) και κάτι άλλα μικρά, αλλά εγώ δουλέυω μια χαρά ακόμα και με τον τωρινό, πόσο μάλλον με αυτόν που βλέπω εδώ. Όπως και να έχει έχουμε opera.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες συμφωνώ ότι ο browser θέλει βελτίωση στο να φέρνει το κείμενο στο μέγεθος της οθόνης (νομίζω) και κάτι άλλα μικρά, αλλά εγώ δουλέυω μια χαρά ακόμα και με τον τωρινό, πόσο μάλλον με αυτόν που βλέπω εδώ. Όπως και να έχει έχουμε opera.

 

φιλε εμενα αυτο ειναι το βασικοτερο προβλημα...

πραγματικα με πιανει πονοκεφαλος οταν σερφαρω με τον browser της νοκια(και πιστεψε με δεν θελω πολλα λιγα και καλα αλλα και αυτα τα "λιγα" δεν τα κανει σωστα...)...

τουλάχιστον το κειμενο επρεπε να "ερχεται" σωστα στην οθονη..ας αλλαζανε μονο αυτο...και ενα μεγαλο μερος της γκρινιας θα σταματούσε σε ολα τα φορα.....;)

αλλα οπως ειπες εχουμε τον οπερα.....που για μενα χθες αλλαξε τα παντα(σε αυτο το θεμα) στο κινητο..ηταν κατι σαν την αναβαθμιση που περιμενουμε τοσο καιρο...και θα το διορθώσουν και αλλο το πραγμα...:)

Link to comment
Share on other sites

Eιναι για να μας τρολλαρουν. Θα κανουν το s^3 το καλυτερο OS για κινητο, και μετα θα κατεβασουν διακοπτες και θα μας αφησουν με το wp7 :lol:

 

Νομίζω ότι τα είπες όλα σε 2 γραμμές.

Δε γίνονται αυτά τα πράγματα... Πλέον το Symbian έχει σταθεροποιηθεί, έχει μικρή κατανάλωση, έχει γίνει γρήγορο και με την Qt+Flash+ Νέο browser νομίζω ότι πραγματικά πετάει στα σκουπίδια ένα OS απίστευτων δυνατοτήτων.

Ρε ΝΟΚΙΑ μας δουλεύεις; Γιατί έχω την εντύπωση ότι το Symbian θα πάρει φωτιά σε πωλήσεις;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

 

Αγαπητέ φίλε είμαι στο σπίτι μου και δεν είμαι στην Φιλανδία.

Παρόλα αυτά το τηλέφωνο που χρησιμοποίησα είναι από την Nokia απευθείας.

 

στο σπιτι σου ειναι αδυνατο να πιανεις DNA γιατι ειναι φιλανδικη εταιρια. αρα δεν ειναι δικες σου οι εικονες. παντως σε ευχαριστω για τις πληροφοριες

 

http://img714.imageshack.us/img714/4207/95335632.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

στο σπιτι σου ειναι αδυνατο να πιανεις DNA γιατι ειναι φιλανδικη εταιρια. αρα δεν ειναι δικες σου οι εικονες. παντως σε ευχαριστω για τις πληροφοριες

 

http://img714.imageshack.us/img714/4207/95335632.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Καλά πίστευε ότι θέλεις.Οι εικόνες είναι δικές μου και δεν είπα ποτέ ότι το κινητό είναι δικό μου και το έχω εδώ στην Ελλάδα.Το κινητό το έκανα κράτηση για 45 λεπτά μέσω της Nokia από το ίντερνετ και δεν ήμουν ο μόνος.

Δεν έχω λόγο να πω ψέματα...και όποιος έχει την αντίθετη άποψη ας μου το πει να του στείλω με πμ το Account που έχω στην Nokia με την σελίδα για να μπει και να δει.

 

Πάντα φιλικά Κώστας.

 

 

ΥΓ: Έμαθα τελικά για την εφαρμογή Chat που σας έλεγα.Είναι διαθέσιμη για κατέβασμα ακόμη και τώρα και είναι πολύ ωραία.Όποιος την θέλει pm :)

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που έχουμε τον Opera 11 τώρα και μπορούμε να τον ορίσουμε ως προεπιλεγμένο browser.

 

 

 

Aυτό όμως δε πιάνει παντου, για παράδειγμα πατάς στο Gravity ένα url και σου ανοίγει τον native και ας έχει ορίσει στο σύστημα τον Opera ως default, γι'αυτό αν δε δοκιμάσεις εφαρμογές σε πραγματικές καταστάσεις είναι δύσκολο να βγάλεις συμπέρασμα.

Link to comment
Share on other sites

Aυτό όμως δε πιάνει παντου, για παράδειγμα πατάς στο Gravity ένα url και σου ανοίγει τον native και ας έχει ορίσει στο σύστημα τον Opera ως default, γι'αυτό αν δε δοκιμάσεις εφαρμογές σε πραγματικές καταστάσεις είναι δύσκολο να βγάλεις συμπέρασμα.

 

δεν πιανει οντως......

και σε αλλες εφαρμογες που ειναι να ανοίξουν σελιδες δυστυχώς ανοιγει και παλι ο native...

Link to comment
Share on other sites

First Major Update arriving in Summer -exciting things for Symbian and Qt – lots of new devices and platform improvements

 

http://mynokiablog.com/2011/03/25/first-major-update-arriving-in-summer-exciting-things-for-symbian-and-qt-lots-of-new-devices-and-platform-improvements/

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσκοπης μορφοποίησης κειμένου
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον πέθανε το symbian. To παρακάτω άρθρο είναι από γνωστό Ελληνικό site:

 

 

Nokia: "Αντίο Symbian"

by webmaster 29/03/2011

0

 

Είναι κοινό μυστικό εδώ και πολύ καιρό ότι το Symbian βρίσκεται σε μια βασανιστική πορεία που ολοκληρώνεται με την εξαφάνιση του ιστορικού λειτουργικού. Η συμφωνία ανάμεσα στη Nokia και τη Microsoft για τα Windows Phone 7 απλά επιταχύνει τις εξελίξεις και τα στελέχη της Nokia έχουν αρχίσει πλέον να μιλούν ανοικτά για το τέλος του Symbian. Ο αντιπρόεδρος της Nokia, Purnima Kochikar, έστειλε μια επιστολή τους developers του Symbian, μέσω της οποίας προαναγγέλλει το θάνατο του λειτουργικού.

 

Αν και δεν έδωσε συγκεκριμένη ημερομηνία για το τέλος του Symbian, ο Kochikar έστειλε ένα σαφές μήνυμα που εκφράζεται σε μια φράση ως εξής: "έχουμε να κάνουμε ακόμα δυο-τρία πραγματάκια με το Symbian, αλλά αρχίστε να ετοιμάζεστε για την εποχή των Windows".

 

Εν τω μεταξύ, η Nokia έχει ξεκινήσει τις αλλαγές και στο επίπεδο του marketing. Μεταξύ άλλων, παρουσίασε μια νέα γραμματοσειρά για το λογότυπό της, θέλοντας έτσι να δείξει ότι προχωρά σε ολική μεταμόρφωση. Μένει να δούμε αν προλαβαίνει να ξαναμπεί στο παιχνίδι.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Η Nokia αποχαιρετά το Symbian

 

Και επίσημα πια, σε μήνυμα της προς τους developers που αναπτύσσουν εφαρμογές για τα κινητά της, η Nokia ξεκαθάρισε πως το Symbian σιγά-σιγά θα εξαφανιστεί από τον ορίζοντα.

 

http://www.pcw.gr/Article/FN/Nokia_bids_farewell_to_Symbian/179-5725.html

 

Εχουμε πουθενα το μηνυμα?! Λεπτομερειες?

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον πέθανε το symbian. To παρακάτω άρθρο είναι από γνωστό Ελληνικό site:

 

 

Nokia: "Αντίο Symbian"

by webmaster 29/03/2011

0

 

Είναι κοινό μυστικό εδώ και πολύ καιρό ότι το Symbian βρίσκεται σε μια βασανιστική πορεία που ολοκληρώνεται με την εξαφάνιση του ιστορικού λειτουργικού. Η συμφωνία ανάμεσα στη Nokia και τη Microsoft για τα Windows Phone 7 απλά επιταχύνει τις εξελίξεις και τα στελέχη της Nokia έχουν αρχίσει πλέον να μιλούν ανοικτά για το τέλος του Symbian. Ο αντιπρόεδρος της Nokia, Purnima Kochikar, έστειλε μια επιστολή τους developers του Symbian, μέσω της οποίας προαναγγέλλει το θάνατο του λειτουργικού.

 

Αν και δεν έδωσε συγκεκριμένη ημερομηνία για το τέλος του Symbian, ο Kochikar έστειλε ένα σαφές μήνυμα που εκφράζεται σε μια φράση ως εξής: "έχουμε να κάνουμε ακόμα δυο-τρία πραγματάκια με το Symbian, αλλά αρχίστε να ετοιμάζεστε για την εποχή των Windows".

 

Εν τω μεταξύ, η Nokia έχει ξεκινήσει τις αλλαγές και στο επίπεδο του marketing. Μεταξύ άλλων, παρουσίασε μια νέα γραμματοσειρά για το λογότυπό της, θέλοντας έτσι να δείξει ότι προχωρά σε ολική μεταμόρφωση. Μένει να δούμε αν προλαβαίνει να ξαναμπεί στο παιχνίδι.

 

δηλαδη παιδια με λιγα λογια αυτο σημαινει τελος ovi maps εφαρμογες και ολα τα σχετικα.....τουλάχιστον επισημα!!!!

οσο και αν λατρευω το n8 δεν αντεχω να τα περασω ολα αυτα..αλλη μια φορα...

(ηδη με το n900 το σοκ ηταν μεγαλο ....)....:mad:

θα περιμενω να δω τι θα γινει με το νεο σηριαλ του φωσκολου η λαμψη της nokia(καθε βδομαδα μας λενε και κατι διαφορετικο ελεος δηλαδη) και μετα με βλεπω το νοκια n8 να μενει στα χερια μου ως δευτερη συσκευη.....:X(ειναι τοσο ομορφο το ατιμο που δεν θες να το δωσεις....!!!!)...

αλλα τρελαινομαι με ολα αυτα που διαβαζω αυτες τις μερες.....

ΥΓ βλεπω πραγματικα τι γινεται με το samsung galaxy(που το κινητο το αλλαζεις τα φωτα και παραμενει "μεσα στα πραγματα" εδω και τοσο καιρο) και μου ανεβαινει η πιεση...!!!!! ασε που αρχισα να το γλυκοκοιταω....:X

Link to comment
Share on other sites

Μην πιστευετε οτι ακουτε απο δω κ απο κει..(κ δεν μιλαω για το ποστ του φιλου ειδικα πριν) γενικα μιλαω..Αυτα ειναι παιχνιδια μαρκετιγκ.Δεν μπορει απο την μια να λενε οτι θα υποστηριξουν το συμπιαν 3 με αναβαθμισεις κ νεα χαρακτηριστικα κ απο την αλλη το συμπιαν πεθανε!
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μην πιστευετε οτι ακουτε απο δω κ απο κει..(κ δεν μιλαω για το ποστ του φιλου ειδικα πριν) γενικα μιλαω..Αυτα ειναι παιχνιδια μαρκετιγκ.Δεν μπορει απο την μια να λενε οτι θα υποστηριξουν το συμπιαν 3 με αναβαθμισεις κ νεα χαρακτηριστικα κ απο την αλλη το συμπιαν πεθανε!

 

τοσες πολλες ομως δηλωσεις σε τοσο μικρο χρονικο διάστημα κανουν ζημια φιλε....

πραγματικα μας εχουν τρελανει......

δεν ξερω αλλα εμενα αρχισε να μην μου αρεσει ολο αυτο που γινεται...τοσο καιρο δεν με αγγιζε το θεμα γιατι πιστευα οτι η νοκια θα εξακολουθεί να υποστηριζει το symbian..

με αυτα που διαβαζω ομως τις τελευταιες μερες(και δυστυχώς ακουγονται παρα πολυ) ολα δειχνουν οτι στο τελος θα μας μεινει μια καμερα στο χερι που καποτε ηταν σουπερ τηλεφωνο....

τους εχω ικανους...δες μονο τι κανανε με το n900 ισως την πιο ΔΥΝΑΤΗ συσκευη τους...

τεσπα ειπαμε περιμενουμε...να δουμε ομως ποσο θα περιμενουμε...και δεν μιλαω μονο για εμας εδω....

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη παιδια με λιγα λογια αυτο σημαινει τελος ovi maps εφαρμογες και ολα τα σχετικα.....τουλάχιστον επισημα!!!!

οσο και αν λατρευω το n8 δεν αντεχω να τα περασω ολα αυτα..αλλη μια φορα...

(ηδη με το n900 το σοκ ηταν μεγαλο ....)....:mad:

θα περιμενω να δω τι θα γινει με το νεο σηριαλ του φωσκολου η λαμψη της nokia(καθε βδομαδα μας λενε και κατι διαφορετικο ελεος δηλαδη) και μετα με βλεπω το νοκια n8 να μενει στα χερια μου ως δευτερη συσκευη.....:X(ειναι τοσο ομορφο το ατιμο που δεν θες να το δωσεις....!!!!)...

αλλα τρελαινομαι με ολα αυτα που διαβαζω αυτες τις μερες.....

ΥΓ βλεπω πραγματικα τι γινεται με το samsung galaxy(που το κινητο το αλλαζεις τα φωτα και παραμενει "μεσα στα πραγματα" εδω και τοσο καιρο) και μου ανεβαινει η πιεση...!!!!! ασε που αρχισα να το γλυκοκοιταω....:X

 

Άσε φίλε μου συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Έχω σαν δεύτερη συσκευή Android κινητό και σαν πρώτη το Ν8 (ελέω πιστού φαν της Νοκια). Το android το κάνεις κυριολεκτικά ότι θέλεις, βάζεις ότι εφαρμογή θέλεις όπως τη θέλεις και με οποιοδήποτε customization. Εδώ π.χ. στο Ν8 ένα portrait qwerty πληκτρολόγιο θέλουμε και περιμένουμε να βγει αντίστοιχη αναβάθμιση ενώ στο άλλο μου κινητό περνάω όσα πληκτρολόγια θέλω σε μερικά λεπτά να μην πω δευτερόλεπτα. Βέβαια δεν ποστάρω αυτά για να εκθειάσω το android άλλα απλά δείχνω για πιο λόγω κυρίως η Νοκια κατάντησε όπως κατάντησε. Συνεχίζω να πιστεύω ότι το Ν8 είναι το καλύτερο multimedia κινητό αυτή τη στιγμή, ως εκεί όμως και όπως πάει έτσι η Νοκια σύμφωνα με τα τελευταία γεγονότα που βγαίνουν στη δημοσιότητα μάλλον η δεύτερη συσκευή μου θα γίνει πρώτη και η πρώτη θα πουληθεί (αν γίνει και αυτό γιατί ποιος θα την αγοράσει; και σε ποια τιμή;). Τόσο δύσκολο ήταν η Νοκια να υποστηρίξει παράλληλα με τα wm7 και το symbian ώστε να γίνει ανταγωνιστικό λογισμικό και να μην στεναχωρήσει τους εκατομμύρια φαν που έχει; Δεν καταλαβαίνουν ότι έτσι θα χάσουν ότι κέρδισαν τόσα χρόνια στο διεθνές στερέωμα; Δλδ λανσάρουν νέα προϊοντα (Ν8, C7, C6-01, Ε7) και λίγο μετά την κυκλοφορία τους αναγγέλουν το ''θάνατό'' τους; Εμείς που τα αγοράσαμε και δώσαμε τόσα χρήματα m@λ@κες είμαστε;

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.. είδωμεν!!!!!!!!

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

τοσες πολλες ομως δηλωσεις σε τοσο μικρο χρονικο διάστημα κανουν ζημια φιλε....

πραγματικα μας εχουν τρελανει......

δεν ξερω αλλα εμενα αρχισε να μην μου αρεσει ολο αυτο που γινεται...τοσο καιρο δεν με αγγιζε το θεμα γιατι πιστευα οτι η νοκια θα εξακολουθεί να υποστηριζει το symbian..

με αυτα που διαβαζω ομως τις τελευταιες μερες(και δυστυχώς ακουγονται παρα πολυ) ολα δειχνουν οτι στο τελος θα μας μεινει μια καμερα στο χερι που καποτε ηταν σουπερ τηλεφωνο....

τους εχω ικανους...δες μονο τι κανανε με το n900 ισως την πιο ΔΥΝΑΤΗ συσκευη τους...

τεσπα ειπαμε περιμενουμε...να δουμε ομως ποσο θα περιμενουμε...και δεν μιλαω μονο για εμας εδω....

 

Παιδια νομιζω οτι το θεμα πρεπει να θεωρειται ληξαν το symbian τελειωνει. Παρολα αυτα για μενα κακως καθομαστε και σκαμε. Περαν απο το κλασικο οτι εχουμε πολυ πιο σαβαρα πραγματα να ασχοληθουμε, δε πρεπει να ξεχναμε οτι το N8 ειναι μια υπερπληρης συσκευη η οποια θα παραμεινει δυνατη για τουλαχιστον 1-1.5 χρονο απο τωρα ακομα και αν δεν παρει καμια αναβαθμιση, που θα παρει βεβαια. Μετα νομιζω οτι οι περισσοτεροι απο εμας θα θελουμε να αλλαξουμε συσκευη οποτε θα επιλεξουμε ο καθενας το λειτουργικο που του αρεσει. Ειμαι υποστηρικτης του symbian εδω και χρονια αλλα δε σημαινει οτι θα το παντρευτω κιολας:p. Αν η Nokia εχει επιλεψει να εγκληματησει θαυοντας ενα λειτουργικο με παμπολες δυνατοτητες και περιθωρια εξεληξης δε θα αυτοκτονησω κιολας. Απλα μονο και μονο απο σπασιμο μετα το n8 εγω δυσκολο το βλεπω να συνεχιζω με νοκια μαλλον προς android μερια θα παω που μεχρι τοτε θα ναι πιστευω κορυφαιο. Αλλα επαναλαμβανω, εχουμε καιρο ακομα μεχρι να απαξιωθει το N8.

 

Υ.Γ. Νομιζω πως ειμαστε λιγο εκτος θεματος αλλα αφου ξενικησε εδω το ζητημα....

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Άσε φίλε μου συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Έχω σαν δεύτερη συσκευή Android κινητό και σαν πρώτη το Ν8 (ελέω πιστού φαν της Νοκια). Το android το κάνεις κυριολεκτικά ότι θέλεις, βάζεις ότι εφαρμογή θέλεις όπως τη θέλεις και με οποιοδήποτε customization. Εδώ π.χ. στο Ν8 ένα portrait qwerty πληκτρολόγιο θέλουμε και περιμένουμε να βγει αντίστοιχη αναβάθμιση ενώ στο άλλο μου κινητό περνάω όσα πληκτρολόγια θέλω σε μερικά λεπτά να μην πω δευτερόλεπτα. Βέβαια δεν ποστάρω αυτά για να εκθειάσω το android άλλα απλά δείχνω για πιο λόγω κυρίως η Νοκια κατάντησε όπως κατάντησε. Συνεχίζω να πιστεύω ότι το Ν8 είναι το καλύτερο multimedia κινητό αυτή τη στιγμή, ως εκεί όμως και όπως πάει έτσι η Νοκια σύμφωνα με τα τελευταία γεγονότα που βγαίνουν στη δημοσιότητα μάλλον η δεύτερη συσκευή μου θα γίνει πρώτη και η πρώτη θα πουληθεί. Τόσο δύσκολο ήταν η Νοκια να υποστηρίξει παράλληλα με τα wm7 και το symbian ώστε να γίνει ανταγωνιστικό λογισμικό και να μην στεναχωρήσει τους εκατομμύρια φαν που έχει; Δεν καταλαβαίνουν ότι έτσι θα χάσουν ότι κέρδισαν τόσα χρόνια στο διεθνές στερέωμα; Δλδ λανσάρουν νέα προϊοντα (Ν8, C7, C6-01) και λίγο μετά την κυκλοφορία τους αναγγέλουν το ''θάνατό'' τους; Εμείς που τα αγοράσαμε και δώσαμε τόσα χρήματα m@λ@κες είμαστε;

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.. είδωμεν!!!!!!!!

 

παλι βιαζεστε. ρε σεις μεχρι χτες ελεγαν για πολυ ωραιες αναβαθμισεις ηδη μας εδωσαν μια μικρη ερχεται η μεγαλυτερη και επειδη ενας τυπος απο ενα περιοδικο εγραψε μια εκτιμηση πεθανε το symbian?κανετε σαν μικρα παιδια πραγματικα και δεν εχετε καθολου υπομονη. αν τελικα σας ενοχλει ολη η παραφιλολογια απλα κλειστε τα αυτια σας. μην βιαζεστε. ολα ειναι εκτιμησεις κποιων "ειδικων". θα δουμε. ας παρουμε τις αναβαθμισεις και βλεπουμε. ε δεν θα μεινουμε και με το ν8 για ολη μας τη ζωη

Link to comment
Share on other sites

ε δεν θα μεινουμε και με το ν8 για ολη μας τη ζωη

 

Αυτο ακριβως.

 

Και στο φιναλε σε ενα δυο χρονια που θα κοπει (αν κοπει) η υποστηριξη, (αν θα το εχετε ακομα το Ν8) υπαρχει και η κοινοτητα.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μην πιστευετε οτι ακουτε απο δω κ απο κει..(κ δεν μιλαω για το ποστ του φιλου ειδικα πριν) γενικα μιλαω..Αυτα ειναι παιχνιδια μαρκετιγκ.Δεν μπορει απο την μια να λενε οτι θα υποστηριξουν το συμπιαν 3 με αναβαθμισεις κ νεα χαρακτηριστικα κ απο την αλλη το συμπιαν πεθανε!

 

ναι ρε φιλε μου τι νομιζεισ οτι κανουν????μυαλο θελει ?ολοι το εχουμε καταλαβει πωσ η νοκια το παραταει το symbian.και το κανει αργα, καιροσ ηταν αφου βλεπει πωσ την εχουν φαει h apple,και το android, ισωσ το κορυφαιο μεχρι τωρα... που αν το πιασουν μερικοι απο μασ που εχουμε ασ πουμε symbian 3 θα πουμε καλα ποσο πισω εχει μεινει.... και βαζω και τον εαυτο μου μεσα...η νοκια εχει καταλαβει οτι δεν την παιρνει και αυτο που κανει ειναι να ''κοροιδεψει'' για λιγο ακομα οσο μπορει τον κοσμο να αγορασει λιγα ακομα κομματια, λεγοντασ τουσ πωσ θα βγαλει αναβαθμισεισ και κτλ, και γ αυτο καθυστερει να βγαλει αναβαθμισεισ η πχ δινει αναβαθμισεισ τοσο μικρεσ πχ 14.0.002 που στην ουσια δεν ειχε τπτ το ιδιαιτερο απολυτωσ, και το εκανε μονο και μονο για να μασ δειξει και καλα οτι δεν μασ ξεχναει, εδω θα ειστε και θα δειτε να το θυμαστε αν η νοκια με την ελευσητων windows mobile βγαλει καμια αναβαθμηση για το symbian 3 . εμενα διαγραψτε με και απο το φορουμ μαρτυρεσ ολοι σασ.....

 

NOKIA, Disconnecting People της ταιριαζει καλυτερα :-)

Edited by nikosvis
Link to comment
Share on other sites

ναι ρε φιλε μου τι νομιζεισ οτι κανουν????μυαλο θελει ?ολοι το εχουμε καταλαβει πωσ η νοκια το παραταει το symbian.και το κανει αργα, καιροσ ηταν αφου βλεπει πωσ την εχουν φαει h apple,και το android, ισωσ το κορυφαιο μεχρι τωρα... που αν το πιασουν μερικοι απο μασ που εχουμε ασ πουμε symbian 3 θα πουμε καλα ποσο πισω εχει μεινει.... και βαζω και τον εαυτο μου μεσα...η νοκια εχει καταλαβει οτι δεν την παιρνει και αυτο που κανει ειναι να ''κοροιδεψει'' για λιγο ακομα οσο μπορει τον κοσμο να αγορασει λιγα ακομα κομματια, λεγοντασ τουσ πωσ θα βγαλει αναβαθμισεισ και κτλ, και γ αυτο καθυστερει να βγαλει αναβαθμισεισ η πχ δινει αναβαθμισεισ τοσο μικρεσ πχ 14.0.002 που στην ουσια δεν ειχε τπτ το ιδιαιτερο απολυτωσ, και το εκανε μονο και μονο για να μασ δειξει και καλα οτι δεν μασ ξεχναει, εδω θα ειστε και θα δειτε να το θυμαστε αν η νοκια με την ελευσητων windows mobile βγαλει καμια αναβαθμηση για το symbian 3 . εμενα διαγραψτε με και απο το φορουμ μαρτυρεσ ολοι σασ.....

 

NOKIA, Disconnecting People της ταιριαζει καλυτερα :-)

 

Χαλαρωστε λιγο ρε παιδια και χαρητε τη συσκευη αυτη. Το κατα ποσον ενα λειτουργικο ειναι καλο σε αυτα που κανει ειναι προσωπικο θεμα παντως. Δεν ξερω φιλε μου αν το Symbian ειναι το χειροτρο λειτουργικο αυτη την στιγμη στην αγορα και δε με απασχολει κιολας τι λεει ο καθενας. Αλλωστε μια ζωη ολοι κραζανε το symbian και αυτο παρεμενε στο προσκυνιο ακομα και τωρα που οπως φαινεται πεθαινει. Αυτο που ξερω εγω ειναι οτι εχω το πιο πληρες κινητο μακραν που υπαρχει στην αγορα και θα ειναι για καιρο ακομα. Ας σταματησουμε να κοιταμε τα κινητα αποκλειστικα με το λειτουργικο που φορανε. Τωρα οταν ερθει ο καιρος να αλλαξω συσκευη προφανως θα κοιταξω για αλλο λειτουργικο.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον πέθανε το symbian. To παρακάτω άρθρο είναι από γνωστό Ελληνικό site:

 

 

Nokia: "Αντίο Symbian"

by webmaster 29/03/2011

0

 

Είναι κοινό μυστικό εδώ και πολύ καιρό ότι το Symbian βρίσκεται σε μια βασανιστική πορεία που ολοκληρώνεται με την εξαφάνιση του ιστορικού λειτουργικού. Η συμφωνία ανάμεσα στη Nokia και τη Microsoft για τα Windows Phone 7 απλά επιταχύνει τις εξελίξεις και τα στελέχη της Nokia έχουν αρχίσει πλέον να μιλούν ανοικτά για το τέλος του Symbian. Ο αντιπρόεδρος της Nokia, Purnima Kochikar, έστειλε μια επιστολή τους developers του Symbian, μέσω της οποίας προαναγγέλλει το θάνατο του λειτουργικού.

 

Αν και δεν έδωσε συγκεκριμένη ημερομηνία για το τέλος του Symbian, ο Kochikar έστειλε ένα σαφές μήνυμα που εκφράζεται σε μια φράση ως εξής: "έχουμε να κάνουμε ακόμα δυο-τρία πραγματάκια με το Symbian, αλλά αρχίστε να ετοιμάζεστε για την εποχή των Windows".

 

Εν τω μεταξύ, η Nokia έχει ξεκινήσει τις αλλαγές και στο επίπεδο του marketing. Μεταξύ άλλων, παρουσίασε μια νέα γραμματοσειρά για το λογότυπό της, θέλοντας έτσι να δείξει ότι προχωρά σε ολική μεταμόρφωση. Μένει να δούμε αν προλαβαίνει να ξαναμπεί στο παιχνίδι.

 

Απο ποτε στην Ελλαδα γραφονται ακριβη,εγκυρα και ειλικρινη αρθρα ; Απο ποτΕ. Εσεις που τα ανεβαζετε ολα αυτα δικη σας κριση δεν εχετε...; Ειναι δυνατον να μιλανε για τελος την στιγμη που συζηταμε για τοσες αλλαγες/βελτιωσεις στο symbian ; Και αν υπαρχει τετοια επιστολη,λες να την αφηναν να διαρρεει μεχρι τα χερια του Ελληναρα ;

Προτεινω να ηρεμησετε,να παραμενετε on-topic και να κρινετε καλυτερα και πιο σφαιρικα τα γεγονοτα.

Link to comment
Share on other sites

δεν θα μεινουμε και με το ν8 για ολη μας τη ζωη

 

Τωρα ειπες το πιο σωστο. Οταν ερθει η ωρα βλεπουμε τι θα κανουμε προς το παρον το N8 ριχνει στα αυτια σε δυνατοτητες ενω το λειτουργικο του ειναι απλα ικανοποιητικο. Α και δε νιωθω καθολου μα@@ που εδωσα λιγοτερα απο 500Ε για μια συσκευη πολυ πληρεστερη απο αλλες ακριβοτερες που εχουνε σοβαρες εληψεις.

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...