Jump to content

Σχολιασμός και νέα για τη πλατφόρμα Symbian


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παλι βιαζεστε. ρε σεις μεχρι χτες ελεγαν για πολυ ωραιες αναβαθμισεις ηδη μας εδωσαν μια μικρη ερχεται η μεγαλυτερη και επειδη ενας τυπος απο ενα περιοδικο εγραψε μια εκτιμηση πεθανε το symbian?κανετε σαν μικρα παιδια πραγματικα και δεν εχετε καθολου υπομονη. αν τελικα σας ενοχλει ολη η παραφιλολογια απλα κλειστε τα αυτια σας. μην βιαζεστε. ολα ειναι εκτιμησεις κποιων "ειδικων". θα δουμε. ας παρουμε τις αναβαθμισεις και βλεπουμε. ε δεν θα μεινουμε και με το ν8 για ολη μας τη ζωη

 

φιλε μου δεν βιαζομαι.....

εχω υπομονη και το κινητο το γουσταρω...

απλα δηλώσεις του τυπου "εχουμε να κανουμε 2 πραγματακια ακομη με το symbian και μετα τελος(δηλαδη αντε και μπιμπ-τε) ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ το ξαναλεω μου γυρνανε το μυαλο......

 

καθε βδομαδα τα αλλαζουν δηλαδη ελεος...

απο εκει και περα συμφωνω με τον φιλο frastgr πιο πανω στα περισσοτερα....

το n8 ειναι ΑΠΑΙΧΤΗ συσκευη και αντι η νοκια να το υποστηριξει οπως πρεπει αφηνει και διαρρέουν καθε βδομαδα ολες αυτες οι βλακείες......

και δυστυχώς το πραγμα αρχιζει να ξεφευγει απο τα φορουμς ...

βλεπω γνωστους μου που μεχρι χθες δεν ειχαν ιδεα τι γινεται να μου λενε τωρα οτι η νοκια εγκαταλείπει το symbian....

ολα αυτα δεν κανουν καλο...ας κουνηθούν λοιπον λιγο να τα διορθώσουν.....

δεν ειναι δυσκολο.....

anyway....

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ολα αυτα δεν κανουν καλο...ας κουνηθούν λοιπον λιγο να τα διορθώσουν.....

δεν ειναι δυσκολο.....

 

Kοιτα, προφανως δεν ειναι μαζοχες να θελουν να χανουν πωλησεις. Οποτε ΚΑΤΙ ειναι δυσκολο για να μην πηγαινουν ολα καλα. Τωρα φταιει το management? Οι προγραμματιστες? Το marketing?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kοιτα, προφανως δεν ειναι μαζοχες να θελουν να χανουν πωλησεις. Οποτε ΚΑΤΙ ειναι δυσκολο για να μην πηγαινουν ολα καλα. Τωρα φταιει το management? Οι προγραμματιστες? Το marketing?

 

ευχομαι να το βρουνε πραγματικα τι ειναι αυτο το κατι γιατι ο χρονος ειναι χρημα....

και ειναι κριμα γιατι οι συσκευες τους για μενα ειναι καταπληκτικές.....

(το ειπα και πιο πανω ακομη δεν εχω συνελθει απο αυτο που κανανε στο n900...μας δωσανε μια τοσο υπεροχη συσκευη και την αφησανε στο ελεος του θεου....ουτε sms δεν μπορεις να στειλεις.....)....

τελος παντων κανουμε υπομονη...αλλα αν προβληματίζονται ατομα σαν και μενα πχ που χρονια ολοκληρα αγοραζουν νοκια....υπαρχει προβλημα....σοβαρο....

ας κανουν κατι για αυτες τις φημες(αν ειναι φημες) και ας τις μπαλώσουν.....ξεφυγε η κατασταση πλεον...

Link to comment
Share on other sites

Τρίτη

29/03/2011

IDC προβλέψεις 2015, Android > Windows Phone > iOS > BlackBerry

 

Η εταιρεία ερευνών IDC δημοσιοποίησε σήμερα το paper «Worldwide Quarterly Mobile Phone Tracker» προβλέποντας ότι το λειτουργικό σύστημα Windows Phone θα κατακτήσει τη δεύτερη θέση παγκοσμίως το 2015 με ποσοστό της αγοράς στο 20,9% (συμφωνία Microsoft – Nokia). Στην πρώτη θέση απο φέτος και έως τότε εκτιμάει ότι θα βρίσκεται το Android και στην τρίτη το iOS.

 

Η IDC προβλέπει ότι το 2011 θα διατεθούν συνολικά 450 εκ. smartphones (αύξηση 49,2% σε σύγκριση με το 2010).

 

Worldwide Quarterly Mobile Phone Tracker 2011

πιστευω οτι αυτο τα λεει ολα για το sybian

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Πολλά διαβάζουμε και ακούμε τον τελευταίο καιρό όσον αφορά το μέλλον του Symbian και σίγουρα τα πράγματα είναι ρευστά. Η Nokia κάνει βαρύγδουπες δηλώσεις ότι θα το εξελίξει και θα μας δώσει πολλά όμορφα πράγματα, θα παρουσιάσει νέες δυνατότερες συσκευές και πάει λέγοντας αλλά οι κινήσεις τους δείχνουν άλλα.

 

Όταν λοιπόν κάνεις τέτοιες κινήσεις και σπέρνεις την αμφιβολία, είναι λογικό να γράφονται τέτοια άρθρα του στυλ "Πέθανε το SYmbian". Αυτό μου θυμίζει την προ λίγων μηνών κατάσταση όπου ανεβαίναν άρθρα που μιλούσαν για συνεργασία της Nokia με την Microsoft και αντικατάσταση του Symbian με τα WP7 και γελάγαμε. Και ήταν λογικό να γελάμε γιατί το symbian είχε φτάσει σε απίστευτο σημείο ωριμότητας και το μέλλον του διαγραφόταν λαμπρό. Όμως υπάρχουν πάρα πολλά που δεν ξέρουμε και δεν μας λένε.

 

Το να εγκαταληφθεί απότομα το Symbian και να περάσει η Nokia πρόωρα στα WP7, δεν είναι καθόλου απίθανο σενάριο. Απλά, όλοι εμείς που χρόνια στηρίξαμε το Symbian, που έχουμε μια καταπληκτική συσκευή που ονομάζεται Ν8, αδυνατούμε να το πιστέψουμε. Πως παραμελείς ένα τόσο ολοκληρωμένο, ώριμο λειτουργικό για να πας σε ένα καρακλειδωμένο νέο, και μάλιστα από μία εταιρία που χρόνια απέφευγες; Και όμως, ήρθε η στιγμή να το δούμε και αυτό.

 

Εμείς τώρα οι χρήστες των S^3 και των υπόλοιπων symbian συσκευών τι κάνουμε; Όσοι είναι ευχαριστημένοι με την συσκευή τους έτσι όπως αυτή είναι ΤΩΡΑ, την κρατάνε και συνεχίζουν να την χαίρονται. Μπορεί να μην δούμε ποτέ PR 2.0 αλλά μπορεί και να δούμε. Το θέμα είναι να μην ζούμε με την αγωνία και την προσμονή μιας νέας αναβάθμισης που μπορεί τελικά να μην έρθει ποτέ. Χαρείτε την συσκευή για αυτά που σας προσφέρει και όταν έρθει η στιγμή να την αλλάξετε, βλέπετε ποιες προτάσεις προσφέρονται στην αγορά και επιλέγετε.

Link to comment
Share on other sites

Στη Nokia κατάλαβαν τη ζημιά που έκανε η γνωστή ανακοίνωση του CEO τους και προσπαθούν να το μαζέψουν. Δεν μπορείς να ανακοινώνεις ότι θα σταματήσεις το υπάρχον λειτουργικό σου και ότι θα πας σε άλλο, για το οποίο όμως δεν θα έχεις συσκευή πριν περάσει ένας χρόνος, και να μην καταβαραθρωθούν οι πωλήσεις σου. Οπότε είτε προσπαθούν να μας χρυσώσουν το χάπι μέχρι να έχουν έτοιμες προτάσεις με WP, είτε πράγματι το ξανασκέφτηκαν βλέποντας τις αντιδράσεις και σκοπεύουν να διατηρήσουν το Symbian τουλάχιστον μέχρι να βεβαιωθούν ότι πουλάνε καλά οι Wp συσκευές τους. Εύχομαι να συμβαίνει το δεύτερο και να ξαναγυρίσουν στο Symbian (ή έστω στο MeeGo) πανικόβλητοι μετά την εμπορική αποτυχία των WP.

 

Ξανάριξα προχθές μια ματιά σε ένα HTC HD7, και πραγματικά τραβούσα τα μαλλιά μου με τις τεράστιες ελλείψεις των WP, αλλά και την απίστευτα αργή απόκριση (παρόλο το γρήγορο επεξεργαστή). Πολύς κόσμος μπερδεύεται με τα εφέ μετάβασης και δεν αντιλαμβάνεται την πραγματική ταχύτητα μιας συσκευής (το κόλπο αυτό το ξεκίνησε το iPhone, και το ακολουθούν πλέον όλοι), όμως αν το χρονομετρήσετε θα δείτε ότι το HD7 κάνει τα περισσότερα πράγματα (πχ ανοίγει τα μηνύματα) πολύ πιο αργά από το N8. Απλά ο άπειρος χρήστης δεν το καταλαβαίνει, γιατί αντί να κάθεται να βλέπει το κενό αποσπάται η προσοχή του από τα animations.

 

Κρίμα για την κατάντια της Nokia, από εκεί που είχε το πιο ισχυρό και ικανό λειτουργικό θα πάει σε ένα ανάπηρο. Ένας τρόπος υπάρχει μόνο να σωθούν, να καταλάβουν τη βλακεία τους και να διώξουν τον υπαλληλάκο της Microsoft. Αν και η ζημιά (στην εικόνα του Symbian) έχει ήδη γίνει.

 

Για να μην παρεξηγούμαστε, δεν είμαι Microsoft hater, Windows 7 έχω στον υπολογιστή μου και τα βρίσκω μια χαρά. Όμως στα κινητά δεν το 'χουν, πώς να το κάνουμε. Συν ότι ακολουθούν την ίδια τακτική του κλειστού και ελεγχόμενου οικοσυστήματος που ακολουθεί και η Apple (ακριβώς αντίθετη από τη μέχρι τώρα φιλοσοφία της Nokia, κι αυτό είναι που ενοχλεί εμάς τους πρώην φίλους της ακόμη περισσότερο).

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

Να στε σιγουροι πως δεν προκειται να το εγκαταλειψει. Εκαναν τις ερευνες του,φανερα και μη,και το γενικο αισθημα αηδιας προς την microsoft και λατρειας προς το αρχαιο πλην λατρεμενο symbian,το πηραν. Γι'αυτο και συνεχιζονται οι προσκλησεις σε developers κτλ. Και pr2.0 θα βγει και major update και θα συνεχισουν να πουλαν σαν τρελοι το Ν8,γιατι αυτη ηταν τελευταια τους πιο πετυχημενη κινηση. Κι οχι φυσικα οι ανοητες συνεργασιες με ενα λειτουργικο...αδιαφορο.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, πολύς κόσμος κάθεται και ασχολείται με τα γραφικά και τα εντυπωσιακά εφέ των μενού και χάνει την ουσία! Ξεχνάει πως έχει ένα τηλέφωνο στα χέρια του, που είναι βασικό να έχει γρήγορη απόκριση στις εντολές, και ύστερα όλα τ΄άλλα! Το HD2 είναι πολύ όμορφο τηλέφωνο με δυνατότητες που χαντακώθηκαν από τα Windows! Νομίζω ότι εκεί στη Nokia ξέρουν πολύ καλά τι γίνεται και δεν θα εγκαταλείψουν το Symbian προτού βεβαιωθούν ότι τα WP7 πουλάνε. Από κεί και πέρα, αν θέλετε να βασίζεστε σε φήμες και σε υποσχέσεις για αναβαθμίσεις, κάνατε λάθος που πήρατε μια συσκευή η οποία δεν σας καλύπτει όπως είναι τώρα! Κάποιος που δίνει ένα 500ρικο για κινητό -ένα διόλου ευκαταφρόνητο ποσό- λογικά παίρνει κάτι που ξέρει ότι καλύπτει τις ανάγκες του. Κάτι που το έχει δοκιμάσει. Προσωπικά τουλάχιστον, αυτό έκανα. Από κεί και πέρα είναι στην κρίση (και την τσέπη) του καθενός...
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, πολύς κόσμος κάθεται και ασχολείται με τα γραφικά και τα εντυπωσιακά εφέ των μενού και χάνει την ουσία! Ξεχνάει πως έχει ένα τηλέφωνο στα χέρια του, που είναι βασικό να έχει γρήγορη απόκριση στις εντολές, και ύστερα όλα τ΄άλλα! Το HD2 είναι πολύ όμορφο τηλέφωνο με δυνατότητες που χαντακώθηκαν από τα Windows! Νομίζω ότι εκεί στη Nokia ξέρουν πολύ καλά τι γίνεται και δεν θα εγκαταλείψουν το Symbian προτού βεβαιωθούν ότι τα WP7 πουλάνε. Από κεί και πέρα, αν θέλετε να βασίζεστε σε φήμες και σε υποσχέσεις για αναβαθμίσεις, κάνατε λάθος που πήρατε μια συσκευή η οποία δεν σας καλύπτει όπως είναι τώρα! Κάποιος που δίνει ένα 500ρικο για κινητό -ένα διόλου ευκαταφρόνητο ποσό- λογικά παίρνει κάτι που ξέρει ότι καλύπτει τις ανάγκες του. Κάτι που το έχει δοκιμάσει. Προσωπικά τουλάχιστον, αυτό έκανα. Από κεί και πέρα είναι στην κρίση (και την τσέπη) του καθενός...

 

μην ξεχνας ομως φιλε μου οτι Η ΙΔΙΑ Η ΝΟΚΙΑ αλλα μας ελεγε στην αρχη....

οτι το symbian θα γινει ενιαίο θα τρεχει εφαρμογες του meego θα εχουμε γρηγορες αναβαθμισεις κτλ κτλ κτλ...

Η ΙΔΙΑ Η ΝΟΚΙΑ αφου αγορασαμε το n8 μας ανακοίνωσε τα παραθυρα-phones και τωρα φτανουμε σε σημειο να μας λεει(ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ)εχουμε 2 πραγματακια να κανουμε και αιντε στο καλο να πατε...

εεεε ενταξει και η υπομονη εχει τα ορια της...(και εγω την εχασα λιγο με το n900...να σου πω την αληθεια....)....

κανουμε ακομη υπομονη γιατι το κινητο(n8) ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ για μενα....και δεν το αποχωρίζεσαι ευκολα..

μεχρι χθες αν ψαξεις τα ποστ μου το προτεινα με κλειστα ματια...σημερα δεν το τολμαω πλεον.....

δεν ξερω πλεον τι θα γινει με τα ovi maps και ολα αυτα τα καλουδια....

θα δειξει....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου freddara ok σε αυτά που λες, αλλά εξακολουθώ να μη βρίσκω το λόγο για να μην προτείνεις σε κάποιον ένα κινητό που την παρούσα στιγμή είναι τόσο καλό (όσο λες και εσύ ο ίδιος) και που ενδέχεται να πάρει ακόμα κάποιες αναβαθμίσεις εντός της χρονιάς. Τα maps ήδη γίνονται καλύτερα με την αναβάθμιση που περιμένουμε από μέρα σε μέρα. Από την άλλη, πόσοι πιστεύεις ότι θα πάρουν με κλειστά μάτια από την αρχή ενα Windows Phone της Nokia; Εγώ πάντως έχω τις αμφιβολίες μου, και δεν βασίζομαι σε υποσχέσεις, ούτε σε φήμες για το συγκεκριμένο λειτουργικό...ας λένε ότι θα κάνει παπάδες! Έχουμε στα χέρια μας το δοκιμασμένο Symbian που παρόλα τα μικροπροβλήματα είναι εύχρηστο και ελαφρύ.

Δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά, αλλά πιστεύω ότι θα με θυμηθείτε όταν θα κυκλοφορούν παράλληλα κινητά της Nokia με τα 2 λειτουργικά και ο κόσμος θα προτιμά το Symbian! Μέχρι τότε χαιρόμαστε τη συσκευή μας, και μέχρι να..."πεθάνει" την εκμεταλλευόμαστε στο έπακρο...;)

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να γινει ετσι οπως τα λες...(θα το χαρω οσο δεν παιρνει....)

θα δειξει ομως....για την ωρα η νοκια μας τα εχει κανει λιγο ομελετα...

δεν το προτεινω πλεον γιατι δεν αλλάζει ολος ο κοσμος κινητά καθε χρονο:p(δεν εχουν την δικια μου τρέλα:lol:)

και αν το παρουν τωρα και σε 1 χρονο δεν εχουν ουτε τους χαρτες τοτε θα πρεπει να παω να κρυφτω:lol:

anyway ο χρονος θα δειξει...

εγω παντως και κινητο να αλλαξω το ν8 θα το κρατησω σαν δευτερη συσκευη.....εστω και χωρις καρτα σιμ μεσα...(μιλαω παντα μελλοντικά...)...

η κατασκευή του η καμερα του ο τρανσμιτερ του το usb on the go και ολα αυτα τα καλουδια δυσκολα τα αποχωρίζεσαι....;)

Link to comment
Share on other sites

1) δεν το προτεινω πλεον γιατι δεν αλλάζει ολος ο κοσμος κινητά καθε χρονο:p(δεν εχουν την δικια μου τρέλα:lol:)

2) η κατασκευή του η καμερα του ο τρανσμιτερ του το usb on the go και ολα αυτα τα καλουδια δυσκολα τα αποχωρίζεσαι....;)

1) Μην το λες, μην το λέεες...:p:lol:

2) Και δύσκολα τα βρίσκεις όλα σε άλλη συσκευή. Ειδικά η κατασκευή, η κάμερα, και το gps είναι υποδειγματικά! Πραγματικά, δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι καλύτερο...

Αλλά το θέμα δεν είναι μόνο το N8, είναι και οι άλλες συσκευές που έχει "υποσχεθεί" η Nokia, οι οποίες θα κυκλοφορήσουν με Symbian! Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

1) Μην το λες, μην το λέεες...:p:lol:

2) Και δύσκολα τα βρίσκεις όλα σε άλλη συσκευή. Ειδικά η κατασκευή, η κάμερα, και το gps είναι υποδειγματικά! Πραγματικά, δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι καλύτερο...

Αλλά το θέμα δεν είναι μόνο το N8, είναι και οι άλλες συσκευές που έχει "υποσχεθεί" η Nokia, οι οποίες θα κυκλοφορήσουν με Symbian! Για να δούμε...

 

οπως σωστα γραφεις η νοκια εχει προγραμματισει ηδη νεες συσκευες με symbian οι οποιες εχουν ηδη πολυ καλη αποκριση στην αγορα αν κρινουμε απο τις προπαραγγελιες. φιλος απο μαγαζι νοκια εχει προβληματιστει με την ιστορια με τα WP και θεωρει οτι το symbian θα παραμεινει αρκετα εστω και παραλληλα με τα WP η θα εμφανιστουν κινητα με μικτο λειτουργικο. το ζητημα οπως σας εχω ξαναγραψει ειναι ακομα μακρια και νομιζω οτι μια μεγαλη εταιρια δεν πεταει εκατομμυρια συσκευες στην απαξιωση ετσι απλα. μη ξεχναμε οτι το ν8 την ξαναεβαλε ανταγωνιστηκα στην αγορα και μεχρι τωρα καμια ετιαρια δεν εχει τολμησει να βγαλει κατι αντιστοιχο σε τετοια τιμη. παλι θα προτεινω υπομονη και σιγα σιγα θα μαθουμε. ακομα βεβαια περιμενουμε τη νεα αναβαθμιση :mad: η οποια αργει παρα πολυ . την εχουν παρει ολες οι "περιεργες χωρες και οχι εμεις :mad:

Link to comment
Share on other sites

την εχουν παρει ολες οι "περιεργες χωρες και οχι εμεις :mad:

 

Μα και μεις σε περιεργη χωρα ζουμε πια!:p:lol: Συμφωνω με τα υπολοιπα που λες. Χαρειτε την συσκευη ειναι πραγματικο εργαλειο παρα τα οποια μικροπροβληματακια της με τα οποια οι περισσοτεροι εχουμε μαθει να ζουμε. Κανενα λειτουργικο δεν ειναι τελειο αλλα και καμια συσκευη δεν ειναι πληρεστερη απο το Ν8. Οταν ερθει η ωρα να αλλαξουμε τοτε να προβληματιστουμε. Πολυ φοβαμαι παντως οτι ακομα και μετα απο 2 χρονια τετοια καμερα χλωμο να την βρουμε σε αλλη συσκευη.:worry:

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Μα και μεις σε περιεργη χωρα ζουμε πια!:p:lol: Συμφωνω με τα υπολοιπα που λες. Χαρειτε την συσκευη ειναι πραγματικο εργαλειο παρα τα οποια μικροπροβληματακια της με τα οποια οι περισσοτεροι εχουμε μαθει να ζουμε. Κανενα λειτουργικο δεν ειναι τελειο αλλα και καμια συσκευη δεν ειναι πληρεστερη απο το Ν8. Οταν ερθει η ωρα να αλλαξουμε τοτε να προβληματιστουμε. Πολυ φοβαμαι παντως οτι ακομα και μετα απο 2 χρονια τετοια καμερα χλωμο να την βρουμε σε αλλη συσκευη.:worry:

 

ετσι ειναι φιλε μου - τωρα το ποσο περιεργη χωρα ειμαστε δεν πιστευω οτι ειμαστε χειροτερη απο καζακσταν και βιετναμ που ηδη πηραν την αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Μα και μεις σε περιεργη χωρα ζουμε πια!:p:lol: Συμφωνω με τα υπολοιπα που λες. Χαρειτε την συσκευη ειναι πραγματικο εργαλειο παρα τα οποια μικροπροβληματακια της με τα οποια οι περισσοτεροι εχουμε μαθει να ζουμε. Κανενα λειτουργικο δεν ειναι τελειο αλλα και καμια συσκευη δεν ειναι πληρεστερη απο το Ν8. Οταν ερθει η ωρα να αλλαξουμε τοτε να προβληματιστουμε. Πολυ φοβαμαι παντως οτι ακομα και μετα απο 2 χρονια τετοια καμερα χλωμο να την βρουμε σε αλλη συσκευη.:worry:

 

εμενα το προβλημα μου δεν ειναι με την συσκευη...αλλα με την νοκια....

την συσκευη βλεπω να την κραταω για ΠΑΡΑ πολλα χρονια εστω και σαν πολυεργαλειο..χωρις την καρτα σιμ...(καποτε στο μελλον....)

(καμερα απιστευτη με bluetooth :lol:fm transmiter που με εχει καταβολεψει usb on the go hdmi και ολα τα σχετικα....)...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα το εχω ξαναπει, ας δωσει η Νοκια οτι εχει υποσχεθει και ας μην το ξαναυποστηριξει μετα. Και μονο χαρτες να μας δινει ολα τα αλλα θα τα αναλαβει η κοινοτητα.
Link to comment
Share on other sites

Καζακσταν και Βιετναμ; Ελεος! Freddaras εχεις δικιο για την νοκια αλλα νομιζω οτι αυτη θα χασει απογοητευοντας εκατομυρια αγοραστες κυριως του ν8 αλλα και αλλων συσκευων με symbian 3. Στην τελικη δεν θα την παντρευτουμε κιολας...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Όσο περίεργο κι αν μας φαίνεται, οι χώρες αυτές πληθυσμιακά είναι μεγαλύτερες από την Ελλάδα, οπότε μπορεί η Nokia να κάνει καλύτερες πωλήσεις εκεί.

Πάντως το κινητό το έχω ευχαριστηθεί όσο κανένα άλλο και έχουν περάσει αρκετές συσκευές από τα χέρια μου. Και η πλάκα είναι οτι από τότε που ανακοίνωσαν το τέλος κατα κάποιον τρόπο του symbian, κάθε μέρα βρίσκω όλο και περισσότερες εφαρμογές και παιχνίδια. Ειλικρινά όμως δε μπορώ ακόμα να χονέψω για ποιο λόγο, εφόσον συσκευή με windows θα αργήσει να βγει και εφόσον τελικά θα συνεχιστεί η υποστήριξη του symbian για τα προσεχή χρόνια, βγήκαν και έκαναν τέτοια ανακοίνωση. Θα μπορούσαν πολύ απλά να πουν οτι η πλατφόρμα για τα high end κινητά τους θα είναι τα windows phone αντί του meego και όταν με το καλό βγουν τα νέα κινητά και δουν πως πάνε ας έκαναν τις ανακοινώσεις για την εγκατάλειψη του symbian. Δε ξέρω, το πιο πιθανό να κάνω λάθος αλλά έτσι πιστεύω θα έβγαιναν ακόμα περισσότερες εφαρμογές για το symbian.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Nokia-makes-Symbian-source-code-available-for-their-partners

http://dailymobile.se/2011/03/31/nokia-makes-symbian-source-code-available-for-their-partners/

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που γνωρίζει να μας εξηγήσει τι σημαίνει αυτό για το Symbian; Το διάβασα αλλά δεν κατάλαβα τι μπορεί να αλλάξει!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που γνωρίζει να μας εξηγήσει τι σημαίνει αυτό για το Symbian; Το διάβασα αλλά δεν κατάλαβα τι μπορεί να αλλάξει!

 

λεει πολυ απλα οτι θα συνεχισει να το υποστηριζει κανονικα μιας που σκοπευει να διανεμει αλλα 150 εκ κινητα. θελεις και αλλο. απλα καθε μερα παιζουν πολεμο ανακοινωσεων. οπως ξαναειπα μη μασατε

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο συζητάμε για το μέλλον του symbian

όταν η ίδια η NOKIA έχει επακριβώς προσδιορίσει το τι ακριβώς θα γίνει με το λειτουργικό.

Το symbian θα συνεχίσει να υφίσταται αλλά δεν θα προορίζετε για τις κορυφαίες προτάσεις

της εταιρείας, παρά μόνο για τα entry levels και την μέση κατηγορία.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τα λεγόμενα τους και το S40 θα γυαλιστεί και θα μείνει μόνο αυτό, έτσι κατάλαβα τουλάχιστον.
Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...