Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη για να κανεις root την συσκευη πρεπει να μην εχεις κανει την αναβαθμιση σε 2.2(τουλαχιστον μεχρι αυτη την στιγμη αυτο ισχυει) υπαρχει μονο ενας τροπος να επιστρεψεις στην 2.1 και να rootαρεις.Μονο που για μενα αυτος ο τροπος ειναι κινεζικα.Αν μπορει καποιος να με βοηθησει...

Ο τροπος ειναι αυτος αλλα κολλαω στο 3 βημα και μετα που δεν εχω ιδεα για τι πραμα μιλαει.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=847443

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θελω μια βοηθεια αν μπορει καποιος να μου πει πως απενεργοποιο τιν δονιση γενικα απο το πληκτρολογιο ??
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

θελω μια βοηθεια αν μπορει καποιος να μου πει πως απενεργοποιο τιν δονιση γενικα απο το πληκτρολογιο ??

 

Ρυθμίσεις -> Ήχος και βγάζεις το "τικ" απο το κουτάκι Οπτικά σχόλια

 

Ρε παιδιά μετα την αναβάθμηση όταν πάω να ακούσω μουσική μου βγάζει σαν εξώφυλλο σε ΟΛΑ τα τραγούδια μια δική μου φωτογραφία! Και συγκεκριμένα την πρώτη που έχω στη γκαλερί! Ξέρει κανείς πως μπορώ να το βγάλω?! Να μην την εμφανίζει???

Edited by yperkatanalotis
Link to comment
Share on other sites

θελω μια βοηθεια αν μπορει καποιος να μου πει πως απενεργοποιο τιν δονιση γενικα απο το πληκτρολογιο ??

 

Ρυθμισεις->Γλωσσα και πληκτρολογιο->Touch Input->Εισαγωγη κειμενου->Δονηση κατα την πληκτρολογηση(ξετικαρε το).

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις->Γλωσσα και πληκτρολογιο->Touch Input->Εισαγωγη κειμενου->Δονηση κατα την πληκτρολογηση(ξετικαρε το).

Ωπ... και αυτο που είπα εγω στον φίλο τι κάνει!? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ωπ... και αυτο που είπα εγω στον φίλο τι κάνει!? :confused:

 

Βγαζει την δονηση οταν σε καλει καποιος.Ο φιλος ζητησε να βγαλει την δονηση απο το πληκτρολογιο μονο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Βγαζει την δονηση οταν σε καλει καποιος.Ο φιλος ζητησε να βγαλει την δονηση απο το πληκτρολογιο μονο.

 

Σωστός! Εχεις δίκιο.;)

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά καλές γιορτές..

BOBMARIN εσύ έχεις root στο τηλέφωνο σου? και overclocking perhaps?

:)Και όμως, όχι. Περίμενα πρώτα να δω τι προσφέρει η 2.2 , αλλά επειδή δεν άξιζε τελικά η τόση αναμονή, περιμένω μόλις τη σπάσουνε, root και overclocking κατευθείαν.:D

Link to comment
Share on other sites

:)Και όμως, όχι. Περίμενα πρώτα να δω τι προσφέρει η 2.2 , αλλά επειδή δεν άξιζε τελικά η τόση αναμονή, περιμένω μόλις τη σπάσουνε, root και overclocking κατευθείαν.:D

Μαλλον τα ιδια χναρια θα ακολουθησουμε...παρεπιπτωντως οποιος ενδιαφερεται ας ψαξει "panathinaikos" στο μαρκετ

 

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλους

μια ερώτηση: γίνεται να συνδέσω το κινητό με usb στο pc και να έχω ιντερνετ στο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

:)Και όμως, όχι. Περίμενα πρώτα να δω τι προσφέρει η 2.2 , αλλά επειδή δεν άξιζε τελικά η τόση αναμονή, περιμένω μόλις τη σπάσουνε, root και overclocking κατευθείαν.:D

 

Επειδή είδα 3 άτομα να το λένε, για να κάνεις overclock δεν χρειάζεται μόνο να είσαι root, πρέπει να φλασάρεις και άλλο Kernel.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις->Γλωσσα και πληκτρολογιο->Touch Input->Εισαγωγη κειμενου->Δονηση κατα την πληκτρολογηση(ξετικαρε το).

Αλανι σ ευχαριστω!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είδα 3 άτομα να το λένε, για να κάνεις overclock δεν χρειάζεται μόνο να είσαι root, πρέπει να φλασάρεις και άλλο Kernel.

O.K. Εννοούμε την όποια διαδικασία χρειάζεται τέλος πάντων. .

Ευχαριστούμε για τη διευκρίνιση...Χρόνια πολλά !!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Χρόνια πολλά. Να ρωτήσω κάτι; Το κινητούλι μας με τη froyo 2.2 έχει flash player 10.1 ή κάποιου είδους flash lite?
"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λάθος flash lite...

λόγω επεξεργαστη δεν μπορεί να τρέξει flash 10.1...

 

Ακριβως. Δεν προκειται να υπαρξει ποτε πληρης υποστηριξη για flash λογω hardware.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα περιμένω το κινητο 2 του μηνος. Αναρωιέμαι αν ια πρέπει τελικα να κάνω το update σε 2.2... το πήρα μεσω του vodafone εξυπηρέτηση πελατών. Ξέρει κανεις αν θα έχει μεσα και SD Καρτα ή θα πρέπει να ξυλωθώ;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα περιμένω το κινητο 2 του μηνος. Αναρωιέμαι αν ια πρέπει τελικα να κάνω το update σε 2.2... το πήρα μεσω του vodafone εξυπηρέτηση πελατών. Ξέρει κανεις αν θα έχει μεσα και SD Καρτα ή θα πρέπει να ξυλωθώ;

 

θαχει μια 2gb.

Link to comment
Share on other sites

θαχει μια 2gb.

 

ty Γιατι αυτη τη στιγμη δεν έπαιζε να βρώ λεφτά για κάρτα...μιας και τα εχω κανει ολα ισογειο...και επισης θα ήταν τελείως σπάσημο αν δεν είχε...χαρηκα πραγματικα

Link to comment
Share on other sites

:)Και όμως, όχι. Περίμενα πρώτα να δω τι προσφέρει η 2.2 , αλλά επειδή δεν άξιζε τελικά η τόση αναμονή, περιμένω μόλις τη σπάσουνε, root και overclocking κατευθείαν.:D

Ας ξαναπώ λοιπόν ότι μετά το root (και ίσως φλασάρισμα με κάποια custom rom εγώ χρησιμοποιώ Modaco) μπορείς να φλασάρεις αυτό εδώ και να κάνεις overclocking με πχ το "overclocking widget".

Tο δικό μου δουλεύει άνετα μέχρι τα 730ΜΗΖ (το έχω on demand από 575 - 730) και φυσικά πετάει.

Edited by aladop
Link to comment
Share on other sites

Ας ξαναπώ λοιπόν ότι μετά το root (και ίσως φλασάρισμα με κάποια custom rom εγώ χρησιμοποιώ Modaco) μπορείς να φλασάρεις αυτό εδώ και να κάνεις overclocking με πχ το "overclocking widget".

Tο δικό μου δουλεύει άνετα μέχρι τα 730ΜΗΖ (το έχω on demand από 575 - 730) και φυσικά πετάει.

Thank you !!!:)

Link to comment
Share on other sites

Tο δικό μου δουλεύει άνετα μέχρι τα 730ΜΗΖ (το έχω on demand από 575 - 730) και φυσικά πετάει.

 

και από μπαταρία πως πας?

Link to comment
Share on other sites

Ας ξαναπώ λοιπόν ότι μετά το root (και ίσως φλασάρισμα με κάποια custom rom εγώ χρησιμοποιώ Modaco) μπορείς να φλασάρεις αυτό εδώ και να κάνεις overclocking με πχ το "overclocking widget".

Tο δικό μου δουλεύει άνετα μέχρι τα 730ΜΗΖ (το έχω on demand από 575 - 730) και φυσικά πετάει.

 

Αλλά λογικά "προσγειώνεσαι" 2 φόρές τη μέρα για φόρτιση :X

:)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αλλά λογικά "προσγειώνεσαι" 2 φόρές τη μέρα για φόρτιση :X

:)

 

Αν βάλεις δυναμικό overclocking, να προσαρμόζει δηλαδή τον χρονισμό του επεξεργαστή ανάλογα με τη χρήση, δεν θα δεις μεγάλες διαφορές στην κατανάλωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...