Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με ενημέρωσε επιτέλους ενα παλικάρι απο το τηλ κεντρο του πλαισιου οτι το wildfire σε λευκό θα έρθει (ξανα?) την 1η Νοεμβρίου..Αναμονή!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ Charlie για την απάντησή σου, απλά το anydvd converter το είχες σε free trial ή σε full application για να κάνεις τη μετατροπή;

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

-Battery Tip.

1) Βάζουμε το κινητό να φορτίσει κανονικά με ανοικτό το κινητό μέχρι το γίνει το led πράσινο.

2) Όταν γίνει πράσινο, αποσυνδέουμε το φορτιστή και στη συνεχεία το κλείνουμε. Αφού κλείσει τελείως το κινητό, βάζουμε το φορτιστή και πάλι και περιμένουμε να ξαναγίνει πράσινο το led.

3) Όταν γίνει πράσινο, αποσυνδέουμε το φορτιστής, ανοίγουμε το κινητό και αφού ανοίξει τελείως το ξανακλείνουμε και συνδέουμε και πάλι το φορτιστή μέχρι να γίνει και πάλι πράσινο το led.

4) Αφού τελειώσει και αυτή η φόρτιση ξαναανοίγουμε το κινητό και το δουλεύουμε κανονικά.

 

Μερικοί αναφέρουν ότι το LED παραμένει πράσινο κατά τις επανεκκινήσεις χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι.

 

Απο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=270099

 

νομιζω οτι σε ολα τα android ισχυει οτι δεν φορτιζουν σβηστα,αν τα καλωδιωσεις αναβουν κατευθειαν παντα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι σε ολα τα android ισχυει οτι δεν φορτιζουν σβηστα,αν τα καλωδιωσεις αναβουν κατευθειαν παντα

 

Το wildfire μου μια χαρά φορτίζει σβηστό! :lol:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

-Battery Tip.

1) Βάζουμε το κινητό να φορτίσει κανονικά με ανοικτό το κινητό μέχρι το γίνει το led πράσινο.

2) Όταν γίνει πράσινο, αποσυνδέουμε το φορτιστή και στη συνεχεία το κλείνουμε. Αφού κλείσει τελείως το κινητό, βάζουμε το φορτιστή και πάλι και περιμένουμε να ξαναγίνει πράσινο το led.

3) Όταν γίνει πράσινο, αποσυνδέουμε το φορτιστής, ανοίγουμε το κινητό και αφού ανοίξει τελείως το ξανακλείνουμε και συνδέουμε και πάλι το φορτιστή μέχρι να γίνει και πάλι πράσινο το led.

4) Αφού τελειώσει και αυτή η φόρτιση ξαναανοίγουμε το κινητό και το δουλεύουμε κανονικά.

 

Μερικοί αναφέρουν ότι το LED παραμένει πράσινο κατά τις επανεκκινήσεις χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι.

 

Απο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=270099

Και τι καταφέρνεις με αυτόν τον τρόπο; :blink:

 

 

κατεβάσατε το angry birds??

Εντυπώσεις ???

Παίζει σε wildfire? Το έψαξα στο market αλλά δεν μου το εμφανίζει... :(

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Και τι καταφέρνεις με αυτόν τον τρόπο; :blink:

 

 

 

Παίζει σε wildfire? Το έψαξα στο market αλλά δεν μου το εμφανίζει... :(

 

Λενε στο desire οτι αυξανει τη μπαταρια. δεν το χω δοκιμασει ακομη.

 

Το angry birds δεν παιζει λογω αναλυσης (μεχρι στιγμης).

Link to comment
Share on other sites

@Angry birds

Άλλοι λένε ότι παίζει άλλοι όχι....Παντως στο δικό μου ΔΕΝ έπαιξε και είπα να ρωτήσω αν δοκίμασε κανεις αλλος

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το HTC wildfire από vodafone με είπαν τέλος μήνα να το παραγγείλω και σε μια εβδομάδα παράδοση.Διάβασα στο φόρουμ ότι είναι η ποιο τίμια σχέση τιμής - κινητό - εφαρμογές.

Θέλω να ρωτήσω η κάμερα των 5 mgpixels είναι καλή? όπως του sony erisccon c 902?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Charlie για την απάντησή σου, απλά το anydvd converter το είχες σε free trial ή σε full application για να κάνεις τη μετατροπή;

 

σε

"free" full :rolleyes:

θα δοκιμάσω δοκιμάσω και την εφαρμογή yxplayer που λένε στο λινκ και θα σου πω...

 

 

για το battery tip

την επόμενη φορά που θα το φορτίσω ενω δεν κοιμάμαι θα δοκιμάσω και θα γράψω εδώ τις εντυπώσεις μου!

 

Σκέφτομαι να πάρω το HTC wildfire από vodafone με είπαν τέλος μήνα να το παραγγείλω και σε μια εβδομάδα παράδοση.Διάβασα στο φόρουμ ότι είναι η ποιο τίμια σχέση τιμής - κινητό - εφαρμογές.

Θέλω να ρωτήσω η κάμερα των 5 mgpixels είναι καλή? όπως του sony erisccon c 902?

 

κοίτα, η κάμερα είναι ικανοποιητική για την κλασσική της χρήση.. νομίζω δηλαδή ότι πχ για διακοπές είναι καλύτερο να έχεις μια ψηφιακή...

δεν είναι φωτογραφικό κινητό, οπότε μην περιμένεις τρομερές φωτογραφίες, επειδή έχει 5ΜΡ κάμερα..

Edited by charlie_pace4
Link to comment
Share on other sites

σε

"free" full :rolleyes:

θα δοκιμάσω δοκιμάσω και την εφαρμογή yxplayer που λένε στο λινκ και θα σου πω...

 

 

για το battery tip

την επόμενη φορά που θα το φορτίσω ενω δεν κοιμάμαι θα δοκιμάσω και θα γράψω εδώ τις εντυπώσεις μου!

 

 

 

κοίτα, η κάμερα είναι ικανοποιητική για την κλασσική της χρήση.. νομίζω δηλαδή ότι πχ για διακοπές είναι καλύτερο να έχεις μια ψηφιακή...

δεν είναι φωτογραφικό κινητό, οπότε μην περιμένεις τρομερές φωτογραφίες, επειδή έχει 5ΜΡ κάμερα..

Αναφέρομαι για την καθημερινότητα στο καφέ, δουλειά κτλπ όχι για τις διακοπές

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Βασίλη δεν είναι κανά σοβαρό κόλπο..ας πούμε ότι το μάρκετ είναι στον ίδιο σέρβερ με το talk, οπότε η έναρξη του talk είναι σαν trigger (σκανδάλη) για να ξεκινήσει το download του μάρκετ..;)

Got it :)

@Angry birds

Άλλοι λένε ότι παίζει άλλοι όχι....Παντως στο δικό μου ΔΕΝ έπαιξε και είπα να ρωτήσω αν δοκίμασε κανεις αλλος

Δεν παίζει κανονικά στην ανάλυση του κινητού. Βρήκα εδώ τι (υποτίθεται ότι) πρέπει να κάνουμε. Το δοκίμασα και μια φορά παραλίγο να έπαιζε (έδειξε στιγμιαία την οθόνη), αλλά μετά έμεινε στην άσπρη οθόνη. Εκεί υποτίθεται πρέπει να κλειδώσουμε και να ξεκλειδώσουμε το κινητό (εκεί που ακούγονται οι ήχοι), αλλά εμένα απλά δεν έκανε τίποτα...

Αναφέρομαι για την καθημερινότητα στο καφέ, δουλειά κτλπ όχι για τις διακοπές
Δεν ξέρω τι φωτογραφίες βγάζεις κάθ μέρα, αλλά εγώ προσωπικά δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Εννοείται μια ψηφιακή είναι άπειρες φορές καλύτερη, αλλά τη δουλειά σου την κάνεις. Κοίτα εδώ κάποιες φωτογραφίες από την κάμερα του wildfire.
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Τέλειο και το ανθρακί, και το λευκό υπέροχο, αλλά...

Καμιά εφαρμογή για να δημιουργούμε ή να διαχειριζόμαστε

αρχεία του Office δεν υπάρχει;

Όλες πλερουά είναι;

Link to comment
Share on other sites

Τέλειο και το ανθρακί, και το λευκό υπέροχο, αλλά...

Καμιά εφαρμογή για να δημιουργούμε ή να διαχειριζόμαστε

αρχεία του Office δεν υπάρχει;

Όλες πλερουά είναι;

 

όταν λες να διαχειριζόμαστε?

έχει εγκατεστημένη εφαρμογη με την οποία βλέπεις τα έγγραφα (σίγουρα word, τα άλλα δεν τα έχω δοκιμάσει) αλλά νομίζω δεν μπορείς να τα επεξεργαστείς...

Link to comment
Share on other sites

Καμιά εφαρμογή για να δημιουργούμε ή να διαχειριζόμαστε αρχεία του Office δεν υπάρχει; Όλες πλερουά είναι;

 

Φίλε μου υπάρχει το quickoffice pro στο οποίο μπορείς να κάνεις επεξεργασία .doc, .pps, .xls !!!!

Edited by Villis
Link to comment
Share on other sites

σε

"free" full :rolleyes:

θα δοκιμάσω δοκιμάσω και την εφαρμογή yxplayer που λένε στο λινκ και θα σου πω...

 

Και στο frame size, τι επιλογή έβαζες; 480χ320 ;

Γιατί σε 240*320 (που είναι η οθόνη του wildfire) δεν έχει επιλογή..

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι σε ολα τα android ισχυει οτι δεν φορτιζουν σβηστα,αν τα καλωδιωσεις αναβουν κατευθειαν παντα

 

στο wildfire δεν ισχυει αυτο,φορτιζει και κλειστο;)

Link to comment
Share on other sites

αν θυμάμαι καλά δεν είχα αλλάξει κάποια ρύθμιση, οπότε αν η έκδοση που έχω δεν είχε 240*320 τότε θα είχα βάλει 480*320...

απότι διάβαζσαα πάντως υπάρχει ένα πρόγραμμα free που κάνει το convert για τα κινητά htc... δεν θυμάμαι πως το λένε, μόλις το βρω ξανά θα το ποστάρω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Έχω εδώ και καιρό το wildfire και δεν έχω κανένα παράπονο. Για τα λεφτά του είναι απλά τέλειο!!! Κατάφερα με σωστή διαχείριση να φορτίζω κάθε 3-4 μέρες.

την τελευταία εβδομάδα όμως η μπαταρία κρατάει μόνο μια μέρα!!!:mad:

επίσης η cosmote δεν έχει καθόλου καλό σήμα! (Αθήνα)

Ίσως αυτός είναι και ο λόγος αλλά από την άλλη με ένα παλιό motorola v3 έχω full σήμα!!!

 

έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

μια μέρα είναι πολύ λίγος χρόνος!!! κάποτε μέτραγε 80-90 ώρες μετά από κάθε full φόρτιση...

nokia 6150>nokia 6610>nokia 6610i>panasonic vs3>samsung d600>HTC Wildfire
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ξερει κανεις πως ρυθμιζεται ο χρονος αναφορας ενος μηνυματος δηλ να κραταει π.χ 4 μερες?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Έχω εδώ και καιρό το wildfire και δεν έχω κανένα παράπονο. Για τα λεφτά του είναι απλά τέλειο!!! Κατάφερα με σωστή διαχείριση να φορτίζω κάθε 3-4 μέρες.

την τελευταία εβδομάδα όμως η μπαταρία κρατάει μόνο μια μέρα!!!:mad:

επίσης η cosmote δεν έχει καθόλου καλό σήμα! (Αθήνα)

Ίσως αυτός είναι και ο λόγος αλλά από την άλλη με ένα παλιό motorola v3 έχω full σήμα!!!

 

έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

μια μέρα είναι πολύ λίγος χρόνος!!! κάποτε μέτραγε 80-90 ώρες μετά από κάθε full φόρτιση...

 

Φιλε καλησπερα

Εχει και η γυναικα μου το wildfire και συμβαινει ακριβως το ιδιο......ενω κρατουσε η μπαταρια πανω απο 3 μερες..... ειναι η δευτερη μερα που χωρις να ασχοληθη με το κινητο καθολου η μπαταρια πεφτει πολυ γρηγορα.....θελει το βραδυ δηλαδη φορτιση.....ο λογος τωρα υποθετω ΙΣΩΣ ειναι καποια εφαρμογη που εγκατεστησε προσφατα.....το ψαχνω ..εχω βγαλει της πιο προσφατες εφαρμογες αλλα το προβλημα ακομη δεν αποκατασταθηκε..

Οσο για την φορτιση με κλειστο το κινητο ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ μονο στο wildfire

ΟΛΑ τα κινητα φορτιζουν και κλειστα ασχετος του λειτουργικου τους.

Εχω το Desire και φυσικα το φορτιζω κλειστο και το Legend φορτιζε κλειστο και το wildfire φορτιζη κκαι κλειστο.....αλλωστε δε βλεπω το λογο να μην μπορουνε να φορτιζουν και κλειστα :lol:

Link to comment
Share on other sites

εχω προσθεσει καποιες επαφες στα αγαπημενα. πως μπορω να διαγραψω καποιες?

Αν εννοείς στο widget, αν δεν έχει κάποιο κουμπί το widget για να προσθέτεις/αφαιρείς επαφές (δεν το χρησιμοποιώ και δεν ξέρω), τότε βγάλε το widget και ξαναβάλ'το...

Καλησπέρα!!!

Έχω εδώ και καιρό το wildfire και δεν έχω κανένα παράπονο. Για τα λεφτά του είναι απλά τέλειο!!! Κατάφερα με σωστή διαχείριση να φορτίζω κάθε 3-4 μέρες.

την τελευταία εβδομάδα όμως η μπαταρία κρατάει μόνο μια μέρα!!!:mad:

επίσης η cosmote δεν έχει καθόλου καλό σήμα! (Αθήνα)

Ίσως αυτός είναι και ο λόγος αλλά από την άλλη με ένα παλιό motorola v3 έχω full σήμα!!!

έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

μια μέρα είναι πολύ λίγος χρόνος!!! κάποτε μέτραγε 80-90 ώρες μετά από κάθε full φόρτιση...

Τις πρώτες μέρες που σου κρατούσε 3-4 μέρες, το ίδιο σήμα είχες; Αν ναι, τότε δεν είναι αυτός ο λόγος. Και το παλιό μοτορόλα, δεν ξέρω αν ήταν 3g. Aν όχι, τότε απλά δεν έχεις καλό σήμα 3g... Αυτό καταναλώνει μπαταρία. Για να δεις καλύτερο σήμα, πήγαινε ρυθμίσεις->ασύρματα δίκτυα->δίκτυα κινητής τηλεφωνίας->λειτουργία δικτύου και επέλεξε "μόνο gsm" :)

Για την μπαταρία κοίτα μήπως φταίει και καμία εφαρμογή που τρέχει συνέχεια ή κανένα widget που κάνει συνέχεια refresh...

καλησπερα ξερει κανεις πως ρυθμιζεται ο χρονος αναφορας ενος μηνυματος δηλ να κραταει π.χ 4 μερες?

Aν εννοείς την περίοδο ισχύος, δεν έχω δει κάτι... Ίσως υπάρχει κάποια επιλογή στο handcent sms, αλλά δεν το έχω ψάξει, γιατί θέλω πάντα το μέγιστο...

Φιλε καλησπερα

Εχει και η γυναικα μου το wildfire και συμβαινει ακριβως το ιδιο......ενω κρατουσε η μπαταρια πανω απο 3 μερες..... ειναι η δευτερη μερα που χωρις να ασχοληθη με το κινητο καθολου η μπαταρια πεφτει πολυ γρηγορα.....θελει το βραδυ δηλαδη φορτιση.....ο λογος τωρα υποθετω ΙΣΩΣ ειναι καποια εφαρμογη που εγκατεστησε προσφατα.....το ψαχνω ..εχω βγαλει της πιο προσφατες εφαρμογες αλλα το προβλημα ακομη δεν αποκατασταθηκε..

Οσο για την φορτιση με κλειστο το κινητο ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ μονο στο wildfire

ΟΛΑ τα κινητα φορτιζουν και κλειστα ασχετος του λειτουργικου τους.

Εχω το Desire και φυσικα το φορτιζω κλειστο και το Legend φορτιζε κλειστο και το wildfire φορτιζη κκαι κλειστο.....αλλωστε δε βλεπω το λογο να μην μπορουνε να φορτιζουν και κλειστα :lol:

Σε κάποια android δε γίνεται φόρτιση αν είναι κλειστό το τηλέφωνο... Ανοίγουν μόνα τους :wacko:

Τώρα για τα άλλα, κοίτα μήπως τρέχει καμία εφαρμογή, γιατί κάτι τέτοιο υποψιάζομαι...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

στο wildfire δεν ισχυει αυτο,φορτιζει και κλειστο;)

 

πριν απο το wildfire ειχα παρει ενα χ10 mini το οποιο με το που το καλωδιωνες αναβε και μου εμεινε η εντυπωση οτι ολα τα αντροιντ ετσι ειναι.μαλλον τελικα πατεντα της αστειας ερικσον ηταν:lol:

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...