Jump to content

[Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας φίλοι μου.

Επειδή είμαι αρχάριος σε αυτά,ποιο από τα δυο να διαλέξω; έχουν ελληνική γλώσσα; το λέω αυτό,γιατί το magisto ειναι στα ελληνικά και είναι πανεύκολο,τα κάνει αυτόματα.Κάποιο απο τα δυο αυτά, τα έχει αυτά;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ο YouTube downloader σας κατεβάζει κανονικά; Έχει μουλαρώσει σήμερα και δε κατεβάζει τίποτα σε καμία από τις τρεις συσκευές που τον έχω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ο YouTube downloader σας κατεβάζει κανονικά; Έχει μουλαρώσει σήμερα και δε κατεβάζει τίποτα σε καμία από τις τρεις συσκευές που τον έχω.

 

κατι αλλαξαν στο youtube μαλλον,καμια εφαρμογη δεν δουλευει.περιμενουμε αναβαθμιση αναγκαστικα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ο YouTube downloader σας κατεβάζει κανονικά; Έχει μουλαρώσει σήμερα και δε κατεβάζει τίποτα σε καμία από τις τρεις συσκευές που τον έχω.

Η απάντηση του developer:

"Yeah, right. There's a code change in regards to encrypted signature videos. This happens periodically. Please wait for a patch. This may take a couple of days."

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά. Ελπίζω να φτιάξει το patch σύντομα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια χαρά μου κατεβάζει εμένα το YouTube downloader!!!! Κατεβάζω σχεδόν μέρα παρά μέρα. Και πριν μισή ώρα κατέβασα. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι δεν με αφήνει να κατεβάσω τα mp3 από βιντεο στο γιουτιουμπ της cobalt music !!! Πρέπει να έχει βαλει η εταιρία περιορισμό.

 

Ας πούμε το τραγούδι του Ηλία Βρεττου- Όταν με κοιτας Δεν με αφήνει να το κατεβάσω. Μου βγάζει failed

 

 

Γενικά δεν μπορείτε να κατεβάσετε τίποτα απολύτως; Είναι μερικές δισκογραφικές που βάζουν περιορισμό. Όχι όλες

 

Έχω την έκδοση 4.4.2

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια χαρά μου κατεβάζει εμένα το YouTube downloader!!!! Κατεβάζω σχεδόν μέρα παρά μέρα. Και πριν μισή ώρα κατέβασα. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι δεν με αφήνει να κατεβάσω τα mp3 από βιντεο στο γιουτιουμπ της cobalt music !!! Πρέπει να έχει βαλει η εταιρία περιορισμό.

 

Ας πούμε το τραγούδι του Ηλία Βρεττου- Όταν με κοιτας Δεν με αφήνει να το κατεβάσω. Μου βγάζει failed

 

 

Γενικά δεν μπορείτε να κατεβάσετε τίποτα απολύτως; Είναι μερικές δισκογραφικές που βάζουν περιορισμό. Όχι όλες

Φιλε μου σου είναι εύκολο να δώσεις ένα λινκ για την εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σου είναι εύκολο να δώσεις ένα λινκ για την εφαρμογή

Δεν επιτρέπετε νομίζω να δώσω εδώ παραπάνω στοιχεία για εφαρμογές εκτως play store . σου έχω στείλει pm

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ο YouTube downloader σας κατεβάζει κανονικά; Έχει μουλαρώσει σήμερα και δε κατεβάζει τίποτα σε καμία από τις τρεις συσκευές που τον έχω.

Ανέβηκε καινούργια έκδοση που λύνει το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε καινούργια έκδοση που λύνει το θέμα.

Nαί, πριν λίγο μου ήρθε το update που το άνοιξα και όντως λύθηκε το θέμα, μπράβο στον dev :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Γνωρίζει κανείς με ποιο αππ θα μπορούσε κανείς να καταφέρει το εξής? :O

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1169101156435113&id=270417829636788

Link to comment
Share on other sites

ενα απλό προγραμματάκι που να ενώνει μουσικά αρχεία mp3 και κατά προτίμηση στα ελληνικά(εαν υπάρχει),μπορείτε να μου προτείνετε;
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλή χρονιά σε όλους και όλες

 

Για download video μεγάλης διάρκειας από το Internet, όχι για το YouTube και τ Facebook, τι πρόγραμμα προτείνετε;

Αρκετά downloader προγράμματα που δοκίμασα είτε σταματούν στη μέση είτε κολλούσε και δεν αποθηκεύουν ότι κατέβασαν.

«Η Ρωμιοσύνη εν φυλή συνότζιαιρη του κόσμου, κανένας δεν εβρέθηκεν για να την-ι-ξηλείψη,κανένας, γιατί σιέπει την που τάψη ο Θεός μου.Η Ρωμιοσύνη εν να χαθή, όντας ο κόσμος λείψη!Βασίλης Μιχαηλίδης (1849-1917)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά.

Έχω αγορασμένη την pro έκδοση του PowerAmp και ενώ έχω βάλει την γλώσσα στα ελληνικά μου βγάζε κάποια τραγούδια με ακαταλαβίστικους τίτλους.Ξέρει κανείς τι φταίει και αν διορθώνονται όλα μαζί;Ευχαριστώ.

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά.

Έχω αγορασμένη την pro έκδοση του PowerAmp και ενώ έχω βάλει την γλώσσα στα ελληνικά μου βγάζε κάποια τραγούδια με ακαταλαβίστικους τίτλους.Ξέρει κανείς τι φταίει και αν διορθώνονται όλα μαζί;Ευχαριστώ.

Ο PowerAmp υποστηρίζει ελληνικά tags. Πρέπει να γραφτούν στο αρχείο με κωδικοποίηση ANSI και όχι utf 8 όπως κάνει ο media player των windows. Εγώ τα φτιάχνω πρώτα στον υπολογιστή με το πρόγραμμα "Tag&Rename" και μετά τα περνάω στο κινητό. Δες και την εφαρμογή ID3Fixer (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yschi.ID3Fixer) που κάνει επεξεργασία τα id3 tags για να εμφανίζονται σωστά στους Player του Android. Θα επιλέξεις σετ χαρακτήρων ελληνικά (κωδικοποίηση windows 1253 - Greek), θα τσεκάρεις όλα τα τραγούδια και θα στα φτιάξει. Σώζει από τα σπαστικά περίεργα σύμβολα.

Link to comment
Share on other sites

Ο PowerAmp υποστηρίζει ελληνικά tags. Πρέπει να γραφτούν στο αρχείο με κωδικοποίηση ANSI και όχι utf 8 όπως κάνει ο media player των windows. Εγώ τα φτιάχνω πρώτα στον υπολογιστή με το πρόγραμμα "Tag&Rename" και μετά τα περνάω στο κινητό. Δες και την εφαρμογή ID3Fixer (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yschi.ID3Fixer) που κάνει επεξεργασία τα id3 tags για να εμφανίζονται σωστά στους Player του Android. Θα επιλέξεις σετ χαρακτήρων ελληνικά (κωδικοποίηση windows 1253 - Greek), θα τσεκάρεις όλα τα τραγούδια και θα στα φτιάξει. Σώζει από τα σπαστικά περίεργα σύμβολα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ με έσωσες.Και μια τελευταία ερώτηση εκεί που σου ζητάει στο τέλος για να το φτιάξεις ποια από τις δυο επιλογές πατάς;Αυτή που αλλάζει την βάση δεδομένων του android ή αυτή που αλλάζει τα τραγούδια κανονικά;

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ με έσωσες.Και μια τελευταία ερώτηση εκεί που σου ζητάει στο τέλος για να το φτιάξεις ποια από τις δυο επιλογές πατάς;Αυτή που αλλάζει την βάση δεδομένων του android ή αυτή που αλλάζει τα τραγούδια κανονικά;

Αν δεις στην περιγραφή της εφαρμογής ID3Fixer γράφει:

Support two mode.

1. Fix tags in music files permanently.(Suggested)

2. Fix Android database only, does not affect the music files.

Άρα επιλέγεις αυτή που αλλάζει τα τραγούδια.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς σήμερα θέμα με το spotify;;Δεν με αφήνει να συνδεθώ...

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς σήμερα θέμα με το spotify;;Δεν με αφήνει να συνδεθώ...

Σε μένα συνδέεται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση λιγο ασχετη με το android αλλα νομιζω και αρκετα σχετικη, προκειτε για την εφασμογη

Συλλογή QuickPic (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alensw.PicFolder&hl=el), για μενα ειναι μια πολυ καλη εφαρμογη για της φωτογραφιες, βασικα ειναι μια απλη συλογη, εχει ομως καποια χαρακτηριστικα που νομιζω δεν τα εχουν αλες αντιστοιχες εφασμογες, οπως σύνδεση όλων τον υπηρεσιών που εχεις φωτογραφίες στο ιντερνετ και κλειδωμα με κωδικο μονο οποιων θες απο αυτες, εχεις προσβαση με ολες τις υπηρεσιες που εχεις στο ιντερνετ μονο απο μια εφαρμογη.

Στο θεμα της ερωτησης τωρα, απο το καλοκαιρι η εφαρμογη προσφερeι σε ολους 1000gb χωρο στο ιντερνετ για της φωτογραφιες τους που η εφαρμογη αναλαμβανει να τις στελνει αυτοματα. απο οσο εψαξα στο ιντερνετ δεν βρηκα κατι, μαλλον η εφαρμοη απευθηνετε μονο στα κινητα, δεν μπορεσα να βρω πληροφοριες για την εταιρια ή την προσφορα που κανει.

Εδω ειναι λοιπον η ερωτηση μου, μηπως εχει ακουσει κάποις κατι?? μηπως γνωριζει αν ειναι καποια σοβαρη εταιρια ή απλα θελει να εχει προσβαση στις φωτογραφιες μας, ο χωρος που προσφερει νομιζω ειναι πολυ καλος, βασικα ειναι παρα πολυ παραπανω και απο τις μεγαλες εταιριες του χωρου, αν εξερεσουμε την google που σου δινει απεριοσριστο χωρο και αυτον ομως με προιποθεσεις (να μην ξεπερνανε οι φωτο τα 16mp). προσπαθω να βρω που ειναι η παγιδα σε αυτην την τοσο απλοχέρα εφαρμογη, αλλα υπαρχουν πολυ λιγες πληροφοριες στο διαδυκτυο!

Link to comment
Share on other sites

Η παγίδα είναι η Cheetah Mobile, η εταιρεία που εξαγόρασε το Quickpic εδώ και κάτι μήνες. Πλήρως αναξιόπιστη εταιρεία με εφαρμογές γεμάτες adware, spyware και δεν συμμαζεύεται. Κανείς δεν ξέρει τι σκοπούς έχει με το Quickpic αλλά η λογική λέει ότι δεν πρέπει να δείξουμε εμπιστοσύνη. Αν θες να είσαι σίγουρος, σβήσε το quickpic που έχεις, βάλε την έκδοση 4.5.2 (η τελευταία πριν το πάρει η Cheetah):

http://www.apkmirror.com/apk/q-supreme-team/quickpic/

και μην κάνεις update την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία
  • The title was changed to Youtube voice assistance υποχρεωτικά ενεργό μετά το τελευταίο update

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...