Jump to content

[Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το meizu mx4 έχω.. Αλλα αυτό που θέλω είναι να ορίζω εγώ τον χρόνο του κάθε πότε θα τραβάει φωτογραφεία (ανα ένα λεπτό ας πούμε)! Αυτό που λές το κάνει αμέσως για να πιάσεις ένα στιγμιότυπο.

 

Αστειεύομαι αλλά όντως στο Ζ3 μπορείς να τα ορίσεις όπως θες

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μήπως ξέρει κανείς καμιά εφαρμογή πού να τραβάει κανονικές φωτογραφίες (και οχι time lapse) που να ρυθμίζεις πόσες και κάθε πόση ώρα θα τραβάει φωτογραφίες? Έχω ψάξει παντού και δεν έχω βρεί τίποτα!

Δες στο Play το Tina Time-lapse. Το αποτέλεσμα που σου δίνει είναι ξεχωριστές φωτογραφίες και όχι το βιντεάκι-timelapse.

 

edit: http:// https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tina.time_lapse

Edited by xsol
•••
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση. Εμπιστεύεστε για αποθήκευση φωτογραφίες σε cloud εφαρμογών (QuickPic Gallery) ή όχι και τι κινδύνους κρύβει;
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ το Google drive και photos. 2 μπορούν να γίνουν. Είτε να τα χάσεις είτε να στα κλέψουν με κάποιο τρόπο. Ζυγίζεις το κίνδυνο και προχωράς.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση. Εμπιστεύεστε για αποθήκευση φωτογραφίες σε cloud εφαρμογών (QuickPic Gallery) ή όχι και τι κινδύνους κρύβει;

 

αν έχεις φωτό που δεν πρέπει με τίποτα να τις κάποιος άλλος μη το εμπιστεύεσε.

Link to comment
Share on other sites

Οικογενειακές φωτογραφίες ως επί το πλείστον και άλλες από μέρη που έχω πάει και όχι ακατάλληλες και τέτοια.
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Έχει απαντηθεί αλλά θέλω να ρωτήσω ξανά: υπάρχει εφαρμογή στο playstore που να παίζει yt στο παρασκήνιο και να δουλεύει;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Κατά τη μεταφορά κάποιων βίντεο από την κάρτα μνήμης στον υπολογιστή και μετά πάλι στην κάρτα μνήμης, έχει αλλάξει η ημερομηνία που φαίνεται ότι τραβήχτηκε το βίντεο (π.χ. όνομα αρχείου 20151004_084849 φαίνεται σαν ημερομηνία του βίντεο 06-10-2015, οπότε και έγινε η διαδικασία της αντιγραφής).

 

Γνωρίζετε αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που αλλάζει τα στοιχεία αυτά (όπως είναι τα διάφορα exif editor για φωτογραφίες)?

Link to comment
Share on other sites

Έχει απαντηθεί αλλά θέλω να ρωτήσω ξανά: υπάρχει εφαρμογή στο playstore που να παίζει yt στο παρασκήνιο και να δουλεύει;

 

Το Ogyoutube

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια εφαρμογή στο Google play.

OGYouTube (φυσικά δεν θα το βρεις στο playstore.....)

από εδώ http://ogmods.net/home/ogyoutube?ref=xda&tab=Download κάνε εγκατάσταση τα 4 αρχεία OGYouTube v1.0 , GoogleServicesFramework (GSF) , GoogleAccountManager (GAM) , GooglePlayServices (GMS) και είσαι έτοιμος !!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου, αλλά δεν βάζω εφαρμογή άμα δεν προέρχεται από το play store.

Από εκεί και πέρα ξέρω ότι πολλές εφαρμογές που το είχαν ουσιαστικά έφαγαν εξώδικα από το yt και το σταμάτησαν. Αν βγει κάποια εφαρμογή από το play store και το πάρει χαμπαρι κάποιος, παρακαλώ να το ποσταρει εδώ.

Τη Google και το yt μου μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου, αλλά δεν βάζω εφαρμογή άμα δεν προέρχεται από το play store.

Από εκεί και πέρα ξέρω ότι πολλές εφαρμογές που το είχαν ουσιαστικά έφαγαν εξώδικα από το yt και το σταμάτησαν. Αν βγει κάποια εφαρμογή από το play store και το πάρει χαμπαρι κάποιος, παρακαλώ να το ποσταρει εδώ.

Τη Google και το yt μου μέσα...

 

Αν το θέλεις για μουσική, μήπως σε βολεύει το spotify; Το προτείνω, επειδή δεν έχω καταλάβει τι θέλεις να κάνεις.

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

Αν το θέλεις για μουσική, μήπως σε βολεύει το spotify; Το προτείνω, επειδή δεν έχω καταλάβει τι θέλεις να κάνεις.

Βασικά σε ευχαριστώ! Δεν το είχα σκεφτεί!

Link to comment
Share on other sites

Στη συσκευή μου (Xiaomi Redmi Note 2) τα Web - DL βίντεο και τα 720p δεν έχουν ήχο με τον MX Player. Μου γράφει ότι το AC3 δεν υποστηρίζεται.

 

Κάποια λύση;

 

Άκυρο βρήκα τη λύση από εδώ http://forum.xda-developers.com/apps/mx-player/mx-player-custom-codec-dts-support-t2156254

Edited by Sherlock_7
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ποια μορφή κατεβάζω; Δεν με ενδιαφερει βίντεο, μόνο τραγούδι. Το τελευταίο; Mp3?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ποια μορφή κατεβάζω; Δεν με ενδιαφερει βίντεο, μόνο τραγούδι. Το τελευταίο; Mp3?

Ναι το τελευταιο!!!!!!

Και περιμένεις. Φορτώνει 2 φορές το τραγούδι. Του κάνει μετατροπή πρωτα. Περιμένεις μέχρι να δεις κάτω από το τραγούδι που κατεβάζεις με πράσινα γράμματα completed

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να κανει εγχρωμες παλιες ασπρομαυρες φωτο?

Με το photoshop του υπολογιστή γίνεται σιγουρα. Εφαρμογή για κινητό με τέτοιες δυνατότητες δεν θα βρεις.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Κατά τη μεταφορά κάποιων βίντεο από την κάρτα μνήμης στον υπολογιστή και μετά πάλι στην κάρτα μνήμης, έχει αλλάξει η ημερομηνία που φαίνεται ότι τραβήχτηκε το βίντεο (π.χ. όνομα αρχείου 20151004_084849 φαίνεται σαν ημερομηνία του βίντεο 06-10-2015, οπότε και έγινε η διαδικασία της αντιγραφής).

 

Γνωρίζετε αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που αλλάζει τα στοιχεία αυτά (όπως είναι τα διάφορα exif editor για φωτογραφίες)?

Το Quickpic που χρησιμοποιώ έχει τέτοια λειτουργία. Δεν γνωρίζω τι ακριβώς κάνει μιας και δεν έχω κάποια με το πρόβλημα σου, αλλά φαντάζομαι είναι αυτό που ζητάς. Διαλέγεις μια φωτο και μετά από τις τελίτσες ταπ στο λεπτομέρειες και κάτω κάτω έχει fix date. Δοκίμασε το.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Εναν αξιολογο music player εκτος το phonograph βρε παιδια;

Poweramp και player pro, τα κορυφαία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Εναν αξιολογο music player εκτος το phonograph βρε παιδια;

Rocket player maybe? Έμενε με έχει βολέψει αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία
  • The title was changed to Youtube voice assistance υποχρεωτικά ενεργό μετά το τελευταίο update

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...