Jump to content

[Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξαφνικα μου παρουσιαστηκε προβλημα με το poweramp

Οταν παιζει ενα τραγουδι και κανεις minimize για να μπεις σε αλλη εφαρμογη ή κλεισεις την οθονη κανονικα κατεβαζες το menu απο πανω και εβλεπες εκει τα κουμπακια του poweramp και το ξανανοιγες

Τωρα ενω παιζει κανονικα τα κουμπια αυτα δε φαινονται και πρεπει να ξαναπατησεις την εφαρμογη για να εμφανιστει παλι

Δοκίμασε Ρυθμίσεις - Γραμμή κατάστασης/Ειδοποίηση - Αντεστραμμένα χρώματα ειδοποιήσεων.

 

Ή εννοείς πως δεν φαίνεται καθόλου η συντόμευση της εφαρμογής στη notification bar; Αν είναι αυτό πήγαινε στις πληροφορίες της εφαρμογής και βεβαιώσου πως η επιλογή για εμφάνιση ειδοποιήσεων είναι ενεργοποιημένη.

Αν και πάλι είναι εντάξει η επιλογή δοκίμασε απλά επανεκκίνηση.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"Το θέμα είναι, όπως και με άλλους player, ότι όταν το κάνω pause και το αφήσω για 5-10 λεπτά, ενώ έχει το "widgetακι" του στο μενού των ειδοποιήσεων, αυτό εξαφανίζεται μετά τα 5-10 λεπτά και δεν μπορώ να πατήσω ξανά play για να συνεχίσει από εκεί που σταμάτησε. Και πρέπει να μπω ξανά στην εφαρμογή για να βρω το playing now και να πατήσω play. Βέβαια αυτό μου το έκανε και το rocket player. Αν έχει κάποιος λύση για αυτό, παρακαλώ να τη μοιραστεί."

Έβαλα το poweramp που κάνει αυτο που ζητάω με το sticky στο notification bar/tray, αλλά προτιμώ συνολικά το shuffle. Επίσης δεν πιστεύω ότι αξίζει να δώσω 4 ευρώ μόνο για αυτο.

Μήπως έχει κάποιος κάποια λύση για αυτό; Να μένει με τον shuffle το notification του στο notification bar/drawer όταν κάνω pause και να μην εξαφανίζεται μετα απο 5-10 λεπτά; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

'Eχω ενα LG L9ii με έκδοση Android 4.4.2

 

Όποιον player και εαν έχω κατεβάσει απο το playstore σε κανέναν δεν δουλεύει το Equalizer όταν συνδέω ακουστικά...

Ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

'Eχω ενα LG L9ii με έκδοση Android 4.4.2

 

Όποιον player και εαν έχω κατεβάσει απο το playstore σε κανέναν δεν δουλεύει το Equalizer όταν συνδέω ακουστικά...

Ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει;;;;

Μήπως υπερβάλλεις λίγο στις ρυθμίσεις; Δε σηκώνουν και πολλά τα ακουστικά, ειδικά αν δεν είναι καλής ποιότητας.

Link to comment
Share on other sites

Tα ακουστικά είναι On Ear AKG και κοστιζουν περίπου 85 ευρώ, οπότε σίγουρα δεν είναι θέμα ποιότητας. Οταν συνδέω ηχείο των 8 ευρώ το EQ δουλεύει καμπάνα... Όταν κατέβασα το black player την πρωτη φορά το EQ δούλεψε κανονικά, μετά τπτ
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το Black Player μετα από κάποιο καιρό θέλει να το πληρώσεις για το πλήρες πακέτο; Μέσα σε αυτο και το EQ.

 

Παιδιά έχει κάποιος το CloudPlayer;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το Black Player μετα από κάποιο καιρό θέλει να το πληρώσεις για το πλήρες πακέτο; Μέσα σε αυτο και το EQ.

 

Παιδιά έχει κάποιος το CloudPlayer;

 

Δεν νομιζω, γιατι οταν συνδεω εξωτερικο ηχειο και οχι ακουστικα δουλευει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως μπορεί κανείς να μου πεί γιατί δέν μπορώ στο νέο μου zte blade s6 να ακούσω μέσω google chrome ή mozilla το net radio echoes.gr player?

Μήπως πρέπει να εγκαταστήσω κάποιο player ή κάτι άλλο για να ακούω?Είμαι λίγο αρχάριος σάς παρακαλώ βήμα βήμα μήπως μπορεί να πέι κανείς τί φταίει?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως μπορεί κανείς να μου πεί γιατί δέν μπορώ στο νέο μου zte blade s6 να ακούσω μέσω google chrome ή mozilla το net radio echoes.gr player?

Μήπως πρέπει να εγκαταστήσω κάποιο player ή κάτι άλλο για να ακούω?Είμαι λίγο αρχάριος σάς παρακαλώ βήμα βήμα μήπως μπορεί να πέι κανείς τί φταίει?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

https://play.google.com/store/apps/details?id=tunein.player (έχω την Pro έκδοση ...)

Υπάρχει ο σταθμός .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση αν και λογικά έχει ξαναγίνει !

 

Εφαρμογή για selfie με "flash" υπάρχει ?

Σελφι με φλας Πως θα γίνει;;;; σελφι βγαζουμε με την μπροστινή κάμερα του κινητού (συνήθως ) που δεν έχει λαμπακι/φλας. Αν την βγάλεις ομως με την πίσω καμερα την κανονική που έχει φλας θα είσαι εντάξει. Εκτως κ αν δεν κατάλαβα Κάτι στην ερώτηση σου!

Αν όμως η συσκευή σου δεν έχει καθόλου φλας, δεν γίνεται τίποτα .

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί εφαρμογή που ανάβει η οθόνη στο μέγιστο, με λευκό background τη στιγμή που βγάζεις τη σέλφι, σαν flash. Για αυτό έχει βάλει και τα εισαγωγικά.
•••
Link to comment
Share on other sites

Εννοεί εφαρμογή που ανάβει η οθόνη στο μέγιστο, με λευκό background τη στιγμή που βγάζεις τη σέλφι, σαν flash. Για αυτό έχει βάλει και τα εισαγωγικά.

 

Ακριβώς κατι τέτοιο ! :)

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά και καλές γιορτές.Θα ήθελα να ρωτήσω για εφαρμογή επεξεργασίας βίντεο,ποια συστήνετε;θέλω να είναι απλή και να μην σε περιορίζει στο μέγεθος και στη λήψη.

Τώρα έχω τη magisto,πολύ ωραία εφαρμογή,εύκολη στα ελληνικά,αλλά σε περιορίζει σε αυτά που είπα και πρέπει να πληρώσεις με τον μήνα ή το έτος,για να μπορείς να κάνεις κάτι παραπάνω.

Αν τουλάχιστον η magisto είχε τιμή αγοράς,θα την αγόραζα.....αλλά όχι και να πληρώνω συνδρομή συνεχώς!!

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά και καλές γιορτές.Θα ήθελα να ρωτήσω για εφαρμογή επεξεργασίας βίντεο,ποια συστήνετε;θέλω να είναι απλή και να μην σε περιορίζει στο μέγεθος και στη λήψη.

Τώρα έχω τη magisto,πολύ ωραία εφαρμογή,εύκολη στα ελληνικά,αλλά σε περιορίζει σε αυτά που είπα και πρέπει να πληρώσεις με τον μήνα ή το έτος,για να μπορείς να κάνεις κάτι παραπάνω.

Αν τουλάχιστον η magisto είχε τιμή αγοράς,θα την αγόραζα.....αλλά όχι και να πληρώνω συνδρομή συνεχώς!!

Δες το androvid

Link to comment
Share on other sites

Δες το androvid

 

Androvid.

Απλό, εύχρηστο και χωρίς "εξυπνάδες" (διαφημίσεις, βίντεο ενός λεπτού, συνδρομές, υδατογραφήματα...)

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία
  • The title was changed to Youtube voice assistance υποχρεωτικά ενεργό μετά το τελευταίο update

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...