Jump to content

[Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, εχω το photo studio που χρησιμοποιώ καμιά φορά, αλλα το κολάζ που εχει είναι άλλα αντ'άλλων, έχει φόντο κλπ..

Αυτό που σου είπα δεν κάνει???

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έκανε αυτό που ήθελα, ευχαριστώ

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια πρόταση για εφαρμογή εγγραφής ήχου? Με ενδιαφέρει η καλύτερη δυνατή πιστότητα, κυρίως σε εγγραφές ομιλιών. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Με ποια εφαρμογή μπορώ να κάνω σύνθεση δύο φωτογραφιών σε μία. Να κόψω, να κολλήσω μια πάνω στην άλλη; Δε με ενδιαφερουν τα φίλτρα, αλλα βασικες εργασιες επεξεργασίας

 

Νομίζω το pics art είναι αυτό που θέλεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω, εκ πρωτης πολλες φανφάρες εχει, loggin, επαφες..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω, εκ πρωτης πολλες φανφάρες εχει, loggin, επαφες..

Login και λογαριασμό κανείς μόνο αν θες να κατεβάσεις τα εξτρα (Δωρεάν η επί πληρωμή ) clipart που εχει Στο store του! Διαφορετικά δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα για απλή επεξεργασια.

Απλά μπαίνεις και τάπας το κουμπί που λέει collage.

Και αυτή η εφαρμογή μπορεί να σε βοηθήσει σε αυτό που θες.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160205/02ed615c76b9ffb7a85dde7bb7fa3bbb.jpg

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σε zenfone 2 με στοκ 5 android, έχω θέμα με την εφαρμογή Poweramp (Αυθεντική), όταν την χρησιμοποιώ δεν μπορω με τίποτα να την κάνω να φαίνεται στο συρτάρι, δλδ όταν σέρνω προς τα κάρτα τη status bar το poweramp δεν υπάρχει εκεί..... ενω παίζει κανονικά....
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σε zenfone 2 με στοκ 5 android, έχω θέμα με την εφαρμογή Poweramp (Αυθεντική), όταν την χρησιμοποιώ δεν μπορω με τίποτα να την κάνω να φαίνεται στο συρτάρι, δλδ όταν σέρνω προς τα κάρτα τη status bar το poweramp δεν υπάρχει εκεί..... ενω παίζει κανονικά....

Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά, αλλά, μήπως καταλάθος έχεις κάνει απόκρυψη της εφαρμογής;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά, αλλά, μήπως καταλάθος έχεις κάνει απόκρυψη της εφαρμογής;

 

;Οντως αυτό ήταν!!! Αλλά δεν θυμάμαι ποτέ να εχω πειράξει αυτη τη ρύθμιση ...

Link to comment
Share on other sites

παιδες, εχω το S6 και θελω να ρωτησω αν υπαρχει κανα καλο προγραμμα free για επεξεργασια βιντεο. Να μπορω δηλαδη να ριξω δικα μου βιντεο, φωτογραφιες, ηχο και κειμενο, ολα μαζι και να συνθεσω ενα δικο μου βιντεο απο το μηδεν. Αυτο που εχει μεσα το κινητο κανει καποια πραγματα αλλα με περιορισμους και δυσκολια γενικως, δε με εχει βολεψει εκτος αν εγω κανω κατι λαθος. Εχετε να προτεινετε κατι?

 

παιδες μηπως εχει καποιος απαντηση σε αυτο?

Επισης κατι ακομα, θυμαμαι παλια με καποιο κινητο εβγαζα μια φωτο το ποταμι ας πουμε, και μετα απο επεξεργασια φαινοταν σα να εχει κινηση το νερο, οπως πχ αν εβαζες αργο χρονο κλειστρου.. Αυτο δε θυμαμαι αν το εκανα τη στιγμη που τραβουσα τη φωτογραφια ή μετα με επεξεργασια. Υπαρχει εφαρμογη να κανει τετοια? Γιατι οι πιο πολλες απλα δινουν φιλτρα και πειραζεις χρωματισμους, αλλα οχι κατι τετοιο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα φάκελο με mp3. Πως μπορεί να γίνει λίστα αναπαραγωγής όλο το περιεχόμενο με μια κίνηση, και όχι ένα ένα τα τραγούδια;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα φάκελο με mp3. Πως μπορεί να γίνει λίστα αναπαραγωγής όλο το περιεχόμενο με μια κίνηση, και όχι ένα ένα τα τραγούδια;

 

εγω για το αμαξι που ειχα θεμα, εκανα τον φακελο λιστα m3u με το windows media player και το αμαξι το εβλεπε κανονικα και διαβαζε τα τραγουσδια σωστα. Ισως αν το κανεις ετσι να στο δει το κινητο και να παιζει ολο το φακελο. Σιγουρα θα υπαρχει και εφαρμογη για τετοια δουλεια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εγω για το αμαξι που ειχα θεμα, εκανα τον φακελο λιστα m3u με το windows media player και το αμαξι το εβλεπε κανονικα και διαβαζε τα τραγουσδια σωστα. Ισως αν το κανεις ετσι να στο δει το κινητο και να παιζει ολο το φακελο. Σιγουρα θα υπαρχει και εφαρμογη για τετοια δουλεια.

 

Θα το δοκιμάσω αυτό που λες. Μπορεί να το δει. Προς το παρόν έκανα κάτι πιο... ''μπακάλικο''.

 

http://s2.postimg.org/a90yypr7t/Screenshot_2016_02_12_12_48_34.png

 

Επειδή το ''Μουσική'' όπως φαίνεται έχει τέσσερις ταμπέλες, έκανα πολλαπλή μετονομασία στην ταμπέλα ''Άλμπουμ'' του κάθε mp3. Άνοιξα το φάκελο στο λάπτοπ, τα μάρκαρα όλα μαζί, δεξί κλικ /ιδιότητες/λεπτομέρειες/ και εκεί στην ταμπέλα "Άλμπουμ" έδωσα ένα τυχαίο όνομα όπου θα το έχουν όλα τα mp3 του συγκεκριμένου φακέλου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω αυτό που λες. Μπορεί να το δει. Προς το παρόν έκανα κάτι πιο... ''μπακάλικο''.

 

http://s2.postimg.org/a90yypr7t/Screenshot_2016_02_12_12_48_34.png

 

Επειδή το ''Μουσική'' όπως φαίνεται έχει τέσσερις ταμπέλες, έκανα πολλαπλή μετονομασία στην ταμπέλα ''Άλμπουμ'' του κάθε mp3. Άνοιξα το φάκελο στο λάπτοπ, τα μάρκαρα όλα μαζί, δεξί κλικ /ιδιότητες/λεπτομέρειες/ και εκεί στην ταμπέλα "Άλμπουμ" έδωσα ένα τυχαίο όνομα όπου θα το έχουν όλα τα mp3 του συγκεκριμένου φακέλου.

Τέρμα δεξιά έχει playlist. Εκεί δεν μπορείς να φτιάξεις μία προσθέτοντας όλα τα τραγούδια που θέλεις; Προϋπόθεση βέβαια να τα έχεις σε ένα φάκελο.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙς καμια εφαρμογη που επανω στη φωτο να βαζω λεζαντα πχ το εμβλημα της ομαδας ???

Κάτι τέτοιο δηλαδή;

http://s14.postimg.org/m34usxfnx/Pics_Art_02_20_08_29_44.jpg http://s15.postimg.org/waxeijdhz/Pics_Art_02_20_08_03_54.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωρίζει κανεις καμια εφαρμογή για επεξεργασια φωτογραφιων τυπου insyagram αλλά να μην μειώνει την ανάλυση και χωρις να θέλει λογαριασμό να τις σηκώνεις κτλ

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωρίζει κανεις καμια εφαρμογή για επεξεργασια φωτογραφιων τυπου insyagram αλλά να μην μειώνει την ανάλυση και χωρις να θέλει λογαριασμό να τις σηκώνεις κτλ

 

instagram εννοείς έτσι; Δοκίμασε τα photostudio & pics art

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια ποια είναι αυτή φίλε μου;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ,αν και την εχω αυτή την εφαρμογή,πως γίνεται αυτό ; εννοώ στο κολάζ ή κάπως αλλιώς;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ,αν και την εχω αυτή την εφαρμογή,πως γίνεται αυτό ; εννοώ στο κολάζ ή κάπως αλλιώς;

 

Κοίτα, βασικά ψάχνεις να βρεις το έμβλημα πχ της ομάδας που θέλεις σε transparent. Αυτό δηλαδή που θα επικολληθεί στην εικόνα που είναι η βάση. Αφού το βρεις transparent, ανοίγεις την εικόνα που είναι βάση και επιλέγεις add photo, και το κάνεις επικόλληση. Αυτό είναι.

Τώρα, αν δεν μπορείς να βρεις τη δεύτερη εικόνα σε transparent, μπορείς με την επιλογή free crop να κόψεις τα περιττά και να το επικολλήσεις στην εικόνα που είναι η βάση.

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, βασικά ψάχνεις να βρεις το έμβλημα πχ της ομάδας που θέλεις σε transparent. Αυτό δηλαδή που θα επικολληθεί στην εικόνα που είναι η βάση. Αφού το βρεις transparent, ανοίγεις την εικόνα που είναι βάση και επιλέγεις add photo, και το κάνεις επικόλληση. Αυτό είναι.

Τώρα, αν δεν μπορείς να βρεις τη δεύτερη εικόνα σε transparent, μπορείς με την επιλογή free crop να κόψεις τα περιττά και να το επικολλήσεις στην εικόνα που είναι η βάση.

:thanks::thanks::thanks:

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία
  • The title was changed to Youtube voice assistance υποχρεωτικά ενεργό μετά το τελευταίο update

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...