Jump to content

[Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλάξαμε το όνομα της εφαρμογής σε Ραδιόφωνο Ελλάδα και τη βγάζει πια στις αναζητήσεις αλλά δεν ξέρω αν αυτή είναι η λύση.

Μήπως ξέρει κανείς γιατί με τη λέξη Ραδιόφωνο σκέτο δεν την εμφανίζει?

Link to comment
Share on other sites

 

Στης γυναίκας μου το Samsung j5,λείπει η εφαρμογή "Μουσική",η οποία ειναι προεγκατεστημένη σε όλες τις συσκευές.

Ξέρετε που μπορω να την βρω,να την εγκαταστήσω;

Εάν την έχουν τα άλλα j5 (δεν έχω τη συσκευή και δεν γνωρίζω) μπορείς να την κατεβάσεις από το samsung store, διαφορετικά βάζεις ένα άλλο player και είσαι οκ (υπάρχουν αμέτρητοι στο store).

 

Eπίσης να σου διευκρινήσω ότι κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να απαντήσει σε κάποιο ερώτημα και ως εκ τούτου κανείς δε μπορεί να απαιτεί απάντηση. Για το λόγο αυτό, το επόμενο μύνημα σου διαγράφηκε.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποια καλή εφαρμογή που να κάνει streaming μεσω wifi σε κάποια συσκευή αναπαραγωγής που το υποστηρίζει;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος ένα αρχείο mp3 που το έχουν δυο συσκευές, ολόιδιο, να συγχρονιστούν και να το κάνουν αναπαραγωγή ταυτόχρονα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος ένα αρχείο mp3 που το έχουν δυο συσκευές, ολόιδιο, να συγχρονιστούν και να το κάνουν αναπαραγωγή ταυτόχρονα;

Δεν το έχω ψάξει σε άλλες συσκευές Αλλά σε Samsung σίγουρα γίνεται!!( το έχω δοκιμάσει με 5 συσκευές samsung...ορίζεις πχ ποιο θα είναι αριστερό ,δεξί..κτλ ηχείο.. )

Η εφαρμογή της Samsung λέγεται group play !!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ψάξει σε άλλες συσκευές Αλλά σε Samsung σίγουρα γίνεται!!( το έχω δοκιμάσει με 5 συσκευές samsung...ορίζεις πχ ποιο θα είναι αριστερό ,δεξί..κτλ ηχείο.. )

Η εφαρμογή της Samsung λέγεται group play !!

Σ' ευχαριστώ alex. Aν και είμαι με doogee f5 θα το ψάξω.

Είναι ακριβής ο συγχρονισμός, ή δημιουργεί την αίσθηση "σωλήνα"; Καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ alex. Aν και είμαι με doogee f5 θα το ψάξω.

Είναι ακριβής ο συγχρονισμός, ή δημιουργεί την αίσθηση "σωλήνα"; Καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Δεν το νομίζω να δουλέψει σε μη samsung συσκευές ..Η αίσθηση σου δίνει αυτού του ψευδό surround

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια απορία. Βάζω μια καθαρή εικόνα σε ένα mp3, και όταν γίνεται αναπαραγωγή από το media player, είναι αλλοιωμένη.

Υπάρχει τρόπος να την βλέπω όπως στην αρχική της μορφή;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρεα. Θα ηθελα να μου πείτε αν ξέρετε ενα πρόγραμμα να προτείνετε. Θελω μια εφαρμογη προβολης φωτογραφιών που να εχει μια λειτουργία ας πουμε "baby" οι οποια οταν θα ορίσω την ημερομηνία γέννησης του μωρού στο αλμπουμ με τις φωτογραφίες να δείχνει την ηλικία του. Κατι τέτοιο κάνει το lifecake αλλα θελει να ανεβαδω πτοτα τις φώτο στο δικό του cloud ναι μεν ειναι της canon αλλα δεν το εμπιστεύομαι.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποια εφαρμογή για επεξεργασία φωτογραφιών;Θέλω να έχει διαφορά φίλτρα τα οποία να μην χρειάζεται να τα κατεβάσω μετα Όπως στο pixlr.

 

Sent from my Lenovo A806 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποια εφαρμογή για επεξεργασία φωτογραφιών;Θέλω να έχει διαφορά φίλτρα τα οποία να μην χρειάζεται να τα κατεβάσω μετα Όπως στο pixlr.

 

Sent from my Lenovo A806 using Tapatalk

Έχει λίγα δικά του αλλά αν κατεβάσεις (μια φορα) αυτά που σου δίνει δωρεάν είναι πολύ ωραίο πρόγραμμα!! https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pinguo.edit.sdk το καλύτερο για μενα.

 

Αν θες πρόγραμμα που να μη χρειαστεί να κατεβάσεις φίλτρα αλλά να τα έχει ενσωματωμένα θα βρεις μόνο 5-6 φίλτρα μέσα!! Αν θες κάτι πλήρες δες αυτό που σου δίνω. Σχεδόν μόνο αυτό χρησιμοποιώ πλέον. Δίνεις το email σου και τα κατεβάζεις μια φορά κ αν αλλάξεις συσκευή δίνεις μόνο το email σου και κάνει συγχρονισμο και σου βάζει αυτόματα τα φίλτρα που είχες στο πρόγραμμα στο παλιό κινητό.

 

Διαφορετικά δες το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.picsart.studio που έχει λίγα φίλτρα μέσα από μόνο του χωρίς να κατεβάσεις.

 

 

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Έχει λίγα δικά του αλλά αν κατεβάσεις (μια φορα) αυτά που σου δίνει δωρεάν είναι πολύ ωραίο πρόγραμμα!! https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pinguo.edit.sdk το καλύτερο για μενα.

 

Αν θες πρόγραμμα που να μη χρειαστεί να κατεβάσεις φίλτρα αλλά να τα έχει ενσωματωμένα θα βρεις μόνο 5-6 φίλτρα μέσα!! Αν θες κάτι πλήρες δες αυτό που σου δίνω. Σχεδόν μόνο αυτό χρησιμοποιώ πλέον. Δίνεις το email σου και τα κατεβάζεις μια φορά κ αν αλλάξεις συσκευή δίνεις μόνο το email σου και κάνει συγχρονισμο και σου βάζει αυτόματα τα φίλτρα που είχες στο πρόγραμμα στο παλιό κινητό.

 

Διαφορετικά δες το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.picsart.studio που έχει λίγα φίλτρα μέσα από μόνο του χωρίς να κατεβάσεις.

 

 

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Θα τα κοιταξω Ευχαριστώ.δεν εννοώ να τα έχει όλα ενσωματωμένα αλλά να μην πρέπει να κατεβάζω κάθε ενα ξεχωριστά

 

 

Sent from my Lenovo A806 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα τα κοιταξω Ευχαριστώ.δεν εννοώ να τα έχει όλα ενσωματωμένα αλλά να μην πρέπει να κατεβάζω κάθε ενα ξεχωριστά

 

 

Sent from my Lenovo A806 using Tapatalk

Στο πρώτο πρέπει να τα κατεβάσεις κάθε ένα χωριστά! Μια φορά όμως! Θα σε αποζημιώσει στο τέλος με τα αποτελέσματα των φωτογραφιών σου όμως. Αξίζει το παιδεμα!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχω τραβήξει ένα βίντεο με το τάμπλετ και επειδή ήταν εν κινήσει η εικόνα έχει τρέμουλο,ξέρει κανείς 1ον αν υπάρχει εφαρμογή που να το διορθώνει και 2ον αν υπάρχει εφαρμογή που να τραβάς βίντεο και να έχει autostabilizer;
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα ψάχνω να βρω εφαρμογή για offline ραδιόφωνο, ξέρει κανείς καμία, ευχαριστώ.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1059296 (υπάρχει και στο playstore )... ψάξε ,ρώτα στην συγκεκριμένη σελίδα εάν υποστηρίζει την συσκευή σου.... (Καλή Ανάσταση να έχεις....)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη.

 

Έχω ένα θεματακι με το Instagram. Τραβάω κανονικά την φώτο. Την φτιάχνω όλα ωραία. Θέλω να βάλω και τοποθεσία όμως. Ενεργοποιήσω το GPS και πάω να βρω την τοποθεσία. Αλλά συνέχεια μου λέει ότι η φόρτιση της τοποθεσίας απέτυχε. Το έψαξα και λένε να έχουμε ενεργοποιημένο το geotagging την ώρα που θα τραβήξουμε την φώτο. Το δοκίμασα κι όντως βρίσκει την τοποθεσία μετά. Αλλά ρε παιδιά είναι λογικό αυτό; ένας φίλος μου δεν έχει geotaging οταν τραβάει φώτο. Τι παίζει;

 

Στάλθηκε από το Lenovo A806 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν χρειάζεται geotagging.

Απλά αν είχες κλειστό το δορυφόρο και στο τελικό στάδιο τον άνοιξες δοκίμασε να ανοίξεις πρώτα δορυφόρο και μετά να φτιάξεις φώτο. Εγώ έχω παρατηρήσει ότι αν είχα κλειστό δορυφόρο και πριν το share τον ανοιγα δε με έβρισκε με τίποτα. Έδειχνε μέρη από άλλες φορές άσχετα. Αν είχα ανοιχτό δορυφόρο από πριν όμως ποτέ δεν είχε θέμα. Απλά αν τον ανοίξεις τελευταία στιγμή κλείσε εφαρμογή και άνοιξε τη παλι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά και από μένα. Ξέρουμε καμμία σοβαρή εφαρμογή -αν είναι και free δεν μας πειράζει:)- για λήψη πανοραμικής φωτογραφίας, χωρίς χρήση wi fi και δυνατότητα εισαγωγής της φωτο στην sd card.; Από το λίγο ψάξιμο που έκανα οι περισσότερες είτε δεν δουλεύουν σωστά, είτε κολάνε κλπ. Το κινητό μου είναι xiaomi note 5,5
XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να ξαναγυρίσω σε Nexus αλλά θα χρειαστώ χώρο πέρα από τα 32 gb για πολλές φωτογραφίες και βίντεο, τι επιλογές έχω πλέον που να παίζουν σωστά αυτόματα?

Στόχος ειναι να ανεβαίνουν οι φωτογραφίες ασυμπίεστες και μετά να τις σβήνω από τη συσκευή και να τις έχω μόνο στο cloud.

Λογικά με 50 gb θα είμαι εντάξει.

 

Έχω ακούσει για το απεριόριστο της Amazon με 50€/ ετος αλλά νομίζω δεν υποστηρίζει αυτόματο uploading.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά και από μένα. Ξέρουμε καμμία σοβαρή εφαρμογή -αν είναι και free δεν μας πειράζει:)- για λήψη πανοραμικής φωτογραφίας, χωρίς χρήση wi fi και δυνατότητα εισαγωγής της φωτο στην sd card.; Από το λίγο ψάξιμο που έκανα οι περισσότερες είτε δεν δουλεύουν σωστά, είτε κολάνε κλπ. Το κινητό μου είναι xiaomi note 5,5

 

Ουδείς;;;:wacko:

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Χάσαμε φωτογραφικό υλικό από ένα ολόκληρο ταξίδι. Το θέμα είναι πως δεν ξέρω καν πως. Η γυναίκα λέει πως απλά έσβησε 3 φωτογραφίες. 2 Recover προγράμματα που έβαλα δεν βοήθησαν (το ένα βρήκε 3). κάτι άλλο μπορώ να δοκιμάσω; ξέρω πως είμαι λίγο off topic αλλά μιας και το θέμα είναι φωτογραφικό λέω μήπως ξέρει κάποιος κάτι καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Χάσαμε φωτογραφικό υλικό από ένα ολόκληρο ταξίδι. Το θέμα είναι πως δεν ξέρω καν πως. Η γυναίκα λέει πως απλά έσβησε 3 φωτογραφίες. 2 Recover προγράμματα που έβαλα δεν βοήθησαν (το ένα βρήκε 3). κάτι άλλο μπορώ να δοκιμάσω; ξέρω πως είμαι λίγο off topic αλλά μιας και το θέμα είναι φωτογραφικό λέω μήπως ξέρει κάποιος κάτι καλύτερα.

Την είχα πατήσει κ εγώ έτσι παλιά. Έσβησα κατά λάθος μαζικά 30 φωτο. Δοκίμασες το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.defianttech.diskdigger??? Ολο και κάτι θα βρει. Το θέμα είναι σε τι ανάλυση θα τις βρεις να τις πάρεις πίσω....

 

Επίσης κάτι που θα σε σώσει από δω και πέρα τουλαχιστον για να μην την πατήσεις ξανα!!! βάλε στο κινητό σου και στης γυναίκας σου την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.baloota.dumpster και οτιδήποτε σβηστεί επίτηδες η καταλαθος από δω και πέρα θα το κρατάει μέσα η εφαρμογή αυτή και θα μπορείς να το επαναφερεις πίσω οποιαδήποτε στιγμή και οποιονδήποτε τύπο αρχείου η φωτό σε τέλεια ανάλυση. Όπως ακριβώς ήταν πριν τις σβήσεις. Αν είχες αυτό θα είχες σωθεί... Είναι όπως ο κάδος ανακύκλωσης του υπολογιστή.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τα κλασσικά Dropbox, Google Drive και λοιπά τα οποία σταμάτησα να χρησιμοποιώ τσέκαρε MEGA Upload. Κρυπτογραφηση end to end, αυτόματο και ασυμπιεστο upload, 50GB free

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία
  • The title was changed to Youtube voice assistance υποχρεωτικά ενεργό μετά το τελευταίο update

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...