Jump to content

[Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά

αντιμετωπίζω το εξης προβλημα,η πίσω κάμερα του κινητού μου δειχνει εκεί που εστιάζω θολά και εννοείται πως και οι φωτος βγαινουνε θολές. εκανα επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλα τπτ. σας επισυνάπτω μια φωτο για να δειτε πως φαινεται και πως βγαίνει.τι κανω?

σας ευχαριστώ πολυ.

 

Που ειναι η φωτο;

Edited by Villis
Προσθήκη παράθεσης
Unrooted :mad:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

αντιμετωπίζω το εξης προβλημα,η πίσω κάμερα του κινητού μου δειχνει εκεί που εστιάζω θολά και εννοείται πως και οι φωτος βγαινουνε θολές. εκανα επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλα τπτ. σας επισυνάπτω μια φωτο για να δειτε πως φαινεται και πως βγαίνει.τι κανω?

σας ευχαριστώ πολυ.

 

Το τζαμακι της κάμερας είναι καθαρό;

Edited by Villis
Προσθήκη παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Που ειναι η φωτο;

 

αυτη ειναι η εικονα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=389848&page=112

Edited by Villis
Προσθήκη παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Samsung Galaxy Note 3 NEO.

Έχω και τον MX Player.

Ποιος codec χρειάζεται για να παίξει .avi αρχεία;

Ο MX Player στο PlayStore έχει διάφορους codecs ανάλογα τον επεξεργαστή της κάθε συσκευής (νομίζω). Ποιος από όλους κάνει για το συγκεκριμένο κινητό;

Υπάρχει και ο MX Player επί πληρωμή. Μήπως αυτός τους έχει όλους;

Ή να βάλω κάποιο άλλο app για .avi;

 

Ρωτάω για τα .avi γιατί όταν πάω να μεταφέρω ένα αρχείο .avi στην κάρτα μνήμης, μου βγάζει μήνυμα ότι η συσκευή μου δεν θα το παίξει και εάν θέλω να μου το μετατρέψει. Και όντως στο κινητό ενώ έχει ήχο και υπότιτλους, δεν έχει εικόνα. Εάν μου το μετατρέψει τότε όλα καλά, αλλά η μετατροπή αργεί αρκετά να γίνει.

 

Το MX Player δυστυχώς αφαίρεσε την υποστήριξη αρκετών format. Εδώ θα βρεις οδηγίες για να τον επαναφέρεις στα "καλά" του...

Link to comment
Share on other sites

Kάτι έγινε και "χάθηκε" η στοκ εφαρμογή του ραδιοφώνου από το THL 6S κινητό μου (android 4.4.2)

Υπάρχει κάπου το αρχείο apk να το ξαναεγκαταστήσω ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ξερει κανεις πως γινεται να δω ταινιες online ή και να τις κατεβασω με υποτιτλους ομως;

Μπορείς να δεις κάποιες στο youtube. Επιπλέον, κάποιες γίνονται διαθέσιμες από τους παραγωγούς τους. Ωστόσο για οτιδήποτε άλλο, έχουμε να κάνουμε με πειρατικό περιεχόμενο, οποιαδήποτε αναφορά στο οποίο αντιτίθεται στους Ο.Π.Χ που αποδέχτηκες κατά την εγγραφή σου στο forum ;)

 

Kάτι έγινε και "χάθηκε" η στοκ εφαρμογή του ραδιοφώνου από το THL 6S κινητό μου (android 4.4.2)

Υπάρχει κάπου το αρχείο apk να το ξαναεγκαταστήσω ;

Η αλήθεια είναι ότι δύσκολα μπορείς να απεγκαταστήσεις μια εφαρμογή που έρχεται προεγκατεστημένη, Είσαι root και πείραξες τίποτα στο φάκελο system; Μήπως "έκρυψες" την εφαρμογή από κάποιον launcher; Μήπως απενεργοποίησες την εφαρμογή από τη διαχείριση εφαρμογών; Δοκίμασε να πας ρυθμίσεις-διαχείριση εφαρμογών και να βρεις εκεί την εφαρμογή του ραδιοφώνου. Αν υπάρχει και την έκανες απλά απενεργοποίηση, μπορείς να την εμφανίσεις πάλι ;)

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δύσκολα μπορείς να απεγκαταστήσεις μια εφαρμογή που έρχεται προεγκατεστημένη, Είσαι root και πείραξες τίποτα στο φάκελο system; Μήπως "έκρυψες" την εφαρμογή από κάποιον launcher; Μήπως απενεργοποίησες την εφαρμογή από τη διαχείριση εφαρμογών; Δοκίμασε να πας ρυθμίσεις-διαχείριση εφαρμογών και να βρεις εκεί την εφαρμογή του ραδιοφώνου. Αν υπάρχει και την έκανες απλά απενεργοποίηση, μπορείς να την εμφανίσεις πάλι ;)

 

Δεν ειναι root το τηλεφωνο. Ειναι της κορης μου που σιγουρα δεν ξερει να τα πειραξει ολα αυτα. Εχει χαθει το εικονιδιο με το ραδιοφωνο απο τον stock launcher.

Θα ριξω μια ματια στις εφαρμογες να δω αν ειναι ακομα εκει !

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια καλή εφαρμογή για επεξεργασία εικόνων που να έχει την δυνατότητα επεξεργασίας διαστάσεων... Δηλαδή να ορίζω εγώ με αριθμούς τις διαστάσεις, πχ 620x500 και να την μετατρέψει...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια καλή εφαρμογή για επεξεργασία εικόνων που να έχει την δυνατότητα επεξεργασίας διαστάσεων... Δηλαδή να ορίζω εγώ με αριθμούς τις διαστάσεις, πχ 620x500 και να την μετατρέψει...

Alex δοκίμασε το pixlr express. Γενικά πολύ καλή εφαρμογή κι έχει και δυνατότητα αποθήκευσης με custom διαστάσεις ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κανένα καλό mp3 cutter χωρίς διαφημίσεις ας είναι και επί πληρωμή;

Εγώ είχα δοκιμάσει το Ringdroid και είχα μείνει ευχαριστημένος. Απλό αλλά πρακτικό.

Link to comment
Share on other sites

Kαλύτερες εφαρμογές για φωτογραφική και επεξεργασίας φωτογραφιών?

Aviary, pomelo, picsart, pixlr, pixlr-o-matic, snapseed

Όλες δοκιμασμένες και κορυφή κατά την γνώμη μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ξέρει κανείς αν Υπάρχει εφαρμογή που να βάζω ένα τραγούδι που έχω στην συσκευή μου και να το κάνει instrumental? Να βγάζει δηλαδή τα λόγια από το τραγούδι και να ακούγεται μόνο η μουσική

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Aviary, pomelo, picsart, pixlr, pixlr-o-matic, snapseed

Όλες δοκιμασμένες και κορυφή κατά την γνώμη μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ξέρει κανείς αν Υπάρχει εφαρμογή που να βάζω ένα τραγούδι που έχω στην συσκευή μου και να το κάνει instrumental? Να βγάζει δηλαδή τα λόγια από το τραγούδι και να ακούγεται μόνο η μουσική

 

Μήπως ψάχνεις κάτι σαν αυτό;; δεν το έχω δουλέψει πολύ αλλά το είχα κατεβάσει σε ενα φίλο....δεν ξέρω αν ειναι αυτό που θες! https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nexstreaming.app.singplay

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ψάχνεις κάτι σαν αυτό;; δεν το έχω δουλέψει πολύ αλλά το είχα κατεβάσει σε ενα φίλο....δεν ξέρω αν ειναι αυτό που θες! https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nexstreaming.app.singplay

Το δοκίμασα αυτό αλλά κάνει ψευτοδουλειες! Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει εφαρμογή για λήψη φωτογραφιών με ρύθμιση του χρόνου κλείστρου..

Έχω το xperia z3 compact.

Επίσης για λήψη βίντεο σε slow motion ή εφαρμογή που να δημιουργεί βίντεο slow motion από βίντεο των 60 και 120 fps.. Υπάρχει ? Χωρίς root

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει εφαρμογή για λήψη φωτογραφιών με ρύθμιση του χρόνου κλείστρου..

Έχω το xperia z3 compact.

Επίσης για λήψη βίντεο σε slow motion ή εφαρμογή που να δημιουργεί βίντεο slow motion από βίντεο των 60 και 120 fps.. Υπάρχει ? Χωρίς root

Ρίξε μια ματιά στο Camera FV-5 και Cinema FV-5

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο Camera FV-5 και Cinema FV-5

 

ναι οντως, η αληθεια ειναι οτι τα ειχα στο κινητο αλλα δεν την ειχα βρει τη ρυθμιση μεχρι χθες βραδυ μιας και το ειχα δει βιαστικα..Οντως δινει τη δυνατοτητα, τωρα μενει να δω την αποδοση..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλη free εφαρμογη για ληψη βιντεο που να παραμετροποιει την λήψη ως προς την ποιοτητα και αλλα ποια προτεινουμε?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά η εφαρμογή είχε κυκλοφορήσει για Windows 8 συσκευές.

Τώρα η ImageLine τη διαθέτει και για Android και για iOS.

 

H εταιρεία είναι στο χώρο έδω και πολλά χρόνια, κυρίως γνωστή για το Fruit Loops (FL studio)

Με το Groove Machine Mobile ετοιμαστείτε για patterns on the road :cool:

Αν έχετε και κανά midi controller συνδέστε το μέσω usb OTG ;)

 

Η εφαρμογή απαιτεί tablet.

(Με λίγη προσπάθεια παίζει και σε τηλέφωνο)

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορά έχει το A Better Camera με το A Better Camera Unlocked;

 

επίσης έχετε να προτείνετε κάποια καλύτερη εφαρμογή για την κάμερα; ευχαριστώ

Edited by alexakos7
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία
  • The title was changed to Youtube voice assistance υποχρεωτικά ενεργό μετά το τελευταίο update

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...