Jump to content

[Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και καλή χρονιά!

Κατεβασα το apk της Htc που αφορα το αλμπουμ των φωτογραφιων.Πως μπορω να εχω αυτο εξ'ορισμου αντι της εργοστασιακης εφαρμογης ''αλμπουμ'';Γίνεται;Γιατι οσο και να προσπαθησα -μεχρι και διακοπη στην εφαρμογη εκανα-οταν τραβαω φωτο και θελω να την δω μεσα απο την εφαρμογη της καμερας,με παει κατευθειαν στην εργοστασιακη....Εχω lg g2..

Ευχαριστω

 

Καλημέρα, δεν γίνεται κάτι τέτοιο γιατί απαιτεί τροποποίηση της εφαρμογής της κάμερας ώστε να σε παραπέμπει σε αυτή που θέλεις εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά με υγεία

 

Θέλω μια βοήθεια για να επιλέξω ένα εκ των 2 εφαρμογών...

 

Το Photo Editor by Aviary ή το Photo Editor Pro ???

 

Ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

το καλύτερο player για αναπαραγωγή ταινιών?

ψάχνω όσο το δυνατόν ποιο καλογραμμένο player χωρίς προβλήματα όσο γίνεται.

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

το καλύτερο player για αναπαραγωγή ταινιών?

ψάχνω όσο το δυνατόν ποιο καλογραμμένο player χωρίς προβλήματα όσο γίνεται.

 

Για μένα μακράν καλύτερος ο MX Player Pro:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mxtech.videoplayer.pro&hl=el

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

το καλύτερο player για αναπαραγωγή ταινιών?

ψάχνω όσο το δυνατόν ποιο καλογραμμένο player χωρίς προβλήματα όσο γίνεται.

Mx player PRO και VLC

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Για μένα μακράν καλύτερος ο MX Player Pro:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mxtech.videoplayer.pro&hl=el

Εγώ χρησιμοποιώ τον απλό mx player. Τι παραπάνω δίνει ο pro; Δεν βρήκα κάτι στην περιγραφή στο play store.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ τον απλό mx player. Τι παραπάνω δίνει ο pro; Δεν βρήκα κάτι στην περιγραφή στο play store.

Δεν έχει διαφημίσεις (AD-FREE), όλα τα υπόλοιπα είναι τα ίδια.

Υ.Γ. Να βάλετε και τον Extra αποκωδικοποιητή για να έχετε ξανά dts και ac3 ήχο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ τον απλό mx player. Τι παραπάνω δίνει ο pro; Δεν βρήκα κάτι στην περιγραφή στο play store.

Το αναφέρει στην περιγραφή:

"Περιγραφή

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ MX PLAYER ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ."

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει διαφημίσεις (AD-FREE), όλα τα υπόλοιπα είναι τα ίδια.

Υ.Γ. Να βάλετε και τον Extra αποκωδικοποιητή για να έχετε ξανά dts και ac3 ήχο.

Έχω adaway και δεν βλέπω τις διαφημίσεις ούτως ή άλλως, αλλά και πάλι θεωρώ τα 4,60€ πολλά για να είναι μόνο ad free.

Υπάρχει στο play store αυτός ο αποκωδικοποιητής; Εγώ έβαλα έναν από το XDA.

Link to comment
Share on other sites

Έχω adaway και δεν βλέπω τις διαφημίσεις ούτως ή άλλως, αλλά και πάλι θεωρώ τα 4,60€ πολλά για να είναι μόνο ad free.

Υπάρχει στο play store αυτός ο αποκωδικοποιητής; Εγώ έβαλα έναν από το XDA.

Δεν θα το βρεις στο playstore.... ( λογο πνευματικών δικαιωμάτων ...για αυτό και τα αφαίρεσαν από το πρόγραμμα!!)

Link to comment
Share on other sites

μπορείτε να δώσετε link για τον Extra αποκωδικοποιητή;

http://forum.xda-developers.com/apps/mx-player/mx-player-custom-codec-dts-support-t2156254

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Εκανα εγκατασταση το Photo editor by aviary και εχω μεχρι τις 2/2 ολα τα extras δωρεαν...

Τα κατεβαζω και μου γραφει installing και μετα restore....

Δεν μπορω να τα χρησιμοποιησω....

Στα αρχεια των downloads τα βρισκω ως συμπιεσμενα...

 

Καποια λυση σας παρακαλω;;;;

Lenovo A806 εχω...

 

(Χρονια πολλα και καλη χρονια με υγεια σε εσας και την οικογενεια σας...)

Link to comment
Share on other sites

Kαλύτερες εφαρμογές για φωτογραφική και επεξεργασίας φωτογραφιών?

Από εμένα αυτές...

 

Camera FV-5

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.flavionet.android.camera.pro

 

Cinema FV-5

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.flavionet.android.cinema.pro

 

Handy Photo

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.advasoft.handyphoto

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με το φιλο παραπανω,οπως μπορεις να δεις και τα ...Pixlr Express-Perfectly Clear-και Aviary που ειναι κορυφη για μενα (λιγο βαρυ αναλογα το τηλ.)...:)
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν υπαρχει εφαρμογη για να διορθωνει το fisheye στις φωτογραφιες;
Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Καποιο προγραμμα για τυχαιο μονταζ εκτος απτο magisto;
Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Samsung Galaxy Note 3 NEO.

Έχω και τον MX Player.

Ποιος codec χρειάζεται για να παίξει .avi αρχεία;

Ο MX Player στο PlayStore έχει διάφορους codecs ανάλογα τον επεξεργαστή της κάθε συσκευής (νομίζω). Ποιος από όλους κάνει για το συγκεκριμένο κινητό;

Υπάρχει και ο MX Player επί πληρωμή. Μήπως αυτός τους έχει όλους;

Ή να βάλω κάποιο άλλο app για .avi;

 

Ρωτάω για τα .avi γιατί όταν πάω να μεταφέρω ένα αρχείο .avi στην κάρτα μνήμης, μου βγάζει μήνυμα ότι η συσκευή μου δεν θα το παίξει και εάν θέλω να μου το μετατρέψει. Και όντως στο κινητό ενώ έχει ήχο και υπότιτλους, δεν έχει εικόνα. Εάν μου το μετατρέψει τότε όλα καλά, αλλά η μετατροπή αργεί αρκετά να γίνει.

Edited by geokaza
Link to comment
Share on other sites

Δεν τον εχω πια τον mx player, αλλα οταν τον ειχα τα codecs τα εβρισκα μεσα απο το μενου της εφαρμογης, το οποιο με παρεπεμπε σε μια σελιδα του xda και τους κατεβαζα. Μετα τους ενεργοποιουσα σύμφωνα με τις οδηγιες του σαητ.

 

Καποια στιγμη απλα εβαλα τον vlc player. Δεν ειναι τοσο γυαλισμενος οσο ο mx player και δεν εχει τοσες επιλογες,αλλα απλα παιζει τα παντα χωρις καμια φασαρια.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Samsung Galaxy Note 3 NEO.

Έχω και τον MX Player.

Ποιος codec χρειάζεται για να παίξει .avi αρχεία;

Ο MX Player στο PlayStore έχει διάφορους codecs ανάλογα τον επεξεργαστή της κάθε συσκευής (νομίζω). Ποιος από όλους κάνει για το συγκεκριμένο κινητό;

Υπάρχει και ο MX Player επί πληρωμή. Μήπως αυτός τους έχει όλους;

Ή να βάλω κάποιο άλλο app για .avi;

 

Ρωτάω για τα .avi γιατί όταν πάω να μεταφέρω ένα αρχείο .avi στην κάρτα μνήμης, μου βγάζει μήνυμα ότι η συσκευή μου δεν θα το παίξει και εάν θέλω να μου το μετατρέψει. Και όντως στο κινητό ενώ έχει ήχο και υπότιτλους, δεν έχει εικόνα. Εάν μου το μετατρέψει τότε όλα καλά, αλλά η μετατροπή αργεί αρκετά να γίνει.

Δοκιμασε και το bsplayer.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Samsung Galaxy Note 3 NEO.

Έχω και τον MX Player.

Ποιος codec χρειάζεται για να παίξει .avi αρχεία;

Ο MX Player στο PlayStore έχει διάφορους codecs ανάλογα τον επεξεργαστή της κάθε συσκευής (νομίζω). Ποιος από όλους κάνει για το συγκεκριμένο κινητό;

Υπάρχει και ο MX Player επί πληρωμή. Μήπως αυτός τους έχει όλους;

Ή να βάλω κάποιο άλλο app για .avi;

 

Ρωτάω για τα .avi γιατί όταν πάω να μεταφέρω ένα αρχείο .avi στην κάρτα μνήμης, μου βγάζει μήνυμα ότι η συσκευή μου δεν θα το παίξει και εάν θέλω να μου το μετατρέψει. Και όντως στο κινητό ενώ έχει ήχο και υπότιτλους, δεν έχει εικόνα. Εάν μου το μετατρέψει τότε όλα καλά, αλλά η μετατροπή αργεί αρκετά να γίνει.

 

Δοκίμασε να ενεργοποιήσεις απο τις ρυθμίσεις του ΜΧ Player τον S/W Decoder.

Edited by J_K
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ καιρό, αποφάσισα τελικά από περιέργεια να δοκιμάσω την μουσική υπηρεσία της Google με βασικό σκοπό την Αποθήκευση / Διαχείρηση / Αναπαραγωγή της προσωπικής μου συλλογής με τις ευκολίες που μία cloud υπηρεσία μπορεί (θεωρητικά) να προσφέρει. Κάποια ανησυχητικά σημαδιά είχαν φανεί ήδη από την πρώτη μου περιήγηση στην εφαρμογή αλλά περίμενα να τελειώσει το ανέβασμα σχεδόν 20.000 κομματιών για να μπορέσω να κρίνω πιο σωστά. Τι διαπιστώνω λοιπόν μέχρι τώρα:

 

1) Η οποιαδήποτε δομή φακέλων έχει δημιουργηθεί τοπικά, ακυρώνεται με το ανέβασμα των αρχείων στους servers. Από εκεί που έχεις τα κομμάτια σου οργανωμένα με μια λογική (χρονολογική/ανά είδος κ.ο.κ.) σειρά, απαξ και ανέβουν, απλά "ρίχνονται" χύμα σε μία θάλασσα κομματιών χωρίς αρχή μέση και τέλος. Είναι άραγε δυνατόν να κάνεις οποιουδήποτε είδους browsing/επιλογή ανάμεσα σε 4,5,6.000 αντικείμενα που βρίσκονται όλα μαζί στην ίδια κατηγορία; (βλέπε Ταξινόμηση ανά άλμπουμ). Υπάρχει βέβαια και προβολή ανά άλμπουμ ή ανά Καλλιτέχνη αλλά δεν βελτιώνει κάτι επί της ουσίας. Κάθε πόσο κάθεστε να ακούσετε όλα τα τραγούδια ενός καλλιτέχνη ή ολόκληρο ένα άλμπουμ; Να μαντέψω; Σχεδόν ποτέ.

 

2) Βέβαια το να μη μπορείς να φτιάξεις μια λίστα έυκολα παρότι είναι ένα πολύ σημαντικό πρόβλημα δεν είναι τόσο σοβαρό όσο το να μη βρίσκεις καν τα κομμάτια σου ή να πρέπει να περάσεις από ένα σωρό άσχετες online-προτάσεις για να βρεις την έκδοση του κομματιού που είναι στη συλλογή σου. Αυτή τη στιγμή δοκιμάζοντας διάφορους τίτλους στο app του κινητού δεν καταφέρνω να βρω τα τραγούδια που θεωρητικά έχουν ανέβει αφού ανήκουν στη συλλογή μου που έχει ανέβει πλήρως. Τι πρέπει να κάνει κάποιος για να μπορεί να ψάχνει τα κομμάτια του και όχι ο,τι καπνίσει στη Google να προτείνει/προωθήσει;

 

3) Για το τέλος άφησα βέβαια την μηδενική ενημέρωση σχετικά με το τι προσθήκες/αλλαγές γίνονται σε αρχεία της συλλογής. Πχ. Αλλάζω έναν τίτλο ή ένα ID3-tag. Ανέβηκε; Δεν ανέβηκε; Πρέπει να κάνω χειροκίνητα ενημέρωση; Ένα app στο system tray ή μια ειδοποίηση στο κινητό δεν θα έβλαπταν.

 

Με λίγα λόγια, δεν ξέρω αν το online streaming και οι προτάσεις ραδιφωνικών σταθμών και κομματιών δουλεύον τόσο καλά γιατι δεν με απασχολεί να ακούσω έτσι τυχαία μουσική, έχω άλλους τρόπους να έρχομαι σε επαφή με νέα κομμάτια. Ωστόσο δεν βρίσκω το λόγο να προσφέρεται η δυνατότητα ανεβάσματος αρχείων αν όσα αναφέρω είναι μια νορμαλ συμπεριφορά της υπηρεσίας. Θα ήθελα πραγματικά να ακούσω ότι υπάρχει μια ρύθμιση για όλα αυτά που απλά εγώ αγνοώ.

 

ΥΓ. Το μόνο συν που διαπίστωσα είναι ότι, με 4G, τα κομμάτια φορτώνουν τόσο γρήγορα σαν να ήταν ήδη αποθηκευμένα στη συσκευή, αυτό το αναγνωρίζω.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση...

Το παλιο μου samsung με gingerbread 2.3.6 στην lockscreen οταν επαιζα μουσικη με τον εργοστασιακο player με συνεχομενο πατημα το τραγουδι πηγαινε fast foward-back.

Τωρα εχει μονο να παει στο επομενο κομματι με την jelly bean.Υπαρχει κανενας τροπος να το ενεργοποιησω η θα χρειαστω ξεχωριστο προγραμμα? Μιλαμε την λειτουργια την χρησιμοποιουσα τρελα και συνεχεια απορω τι τους πειραζε?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

αντιμετωπίζω το εξης προβλημα,η πίσω κάμερα του κινητού μου δειχνει εκεί που εστιάζω θολά και εννοείται πως και οι φωτος βγαινουνε θολές. εκανα επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλα τπτ. σας επισυνάπτω μια φωτο για να δειτε πως φαινεται και πως βγαίνει.τι κανω?

σας ευχαριστώ πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία
  • The title was changed to Youtube voice assistance υποχρεωτικά ενεργό μετά το τελευταίο update

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...