Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σε ευχαριστω!και τι προτεινετε να τις βαλω?παλια ειχα το igo

 

Προσωπικά έχω δοκιμάσει Sygic και Navigon. Με το δεύτερο να είναι αυτό που χρησιμοποιώ πάντα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. θελω την βοηθεια σας για το sygic. το εχω κανει εγκατασταση απο το play για να το δοκιμασω και οταν παω να διαλεξω ποιον χαρτη θελω να εγκαταστησω μου γραφει δεν υπαρχουν και γραφει ''χωρις στοιχεια'' και δεν ξερω τι να κανω....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. θελω την βοηθεια σας για το sygic. το εχω κανει εγκατασταση απο το play για να το δοκιμασω και οταν παω να διαλεξω ποιον χαρτη θελω να εγκαταστησω μου γραφει δεν υπαρχουν και γραφει ''χωρις στοιχεια'' και δεν ξερω τι να κανω....

 

Μήπως o server της Sygic έχει κάποιο πρόβλημα;

Δοκίμασε πιο μετά πάλι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που έχω δουλέψει Sygic και Navigon, μια χαρούλα και τα δύο..

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς αυτά είναι με Windows ce, κι εδώ μιλάμε για πλοήγηση σε Android. Και κατά τη γνώμη μου μην ασχοληθείς με navigators βασισμένα στα πανάρχαια windows ce

 

Επειδή δεν το πολυκατέχω το άθλημα με windows ce δεν θα παίζει; δεν θα έχει υποστήριξη γιατί καταργήθηκαν ή κάτι άλλο;

Nα ρωτήσω αντί για windows ce τι να κοιτάω;

 

Eυχαριστώ προκαταβολικά για το ενδιαφέρον:)

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν το πολυκατέχω το άθλημα με windows ce δεν θα παίζει; δεν θα έχει υποστήριξη γιατί καταργήθηκαν ή κάτι άλλο;

Nα ρωτήσω αντί για windows ce τι να κοιτάω;

 

Eυχαριστώ προκαταβολικά για το ενδιαφέρον:)

 

ολα αυτα τα κινεζικα gps αυτοκινητου φιλε ειναι σε windows ce 5 η 6 απλα κοιτα το προγραμα gps να ειναι igo που μπορεις εαν δεν εχει μεσα ελληνικα η φωνητικες οδηγειες και χαρτη να βαλεις εσυ απο android ειναι τα ιδια και εαν θες lang -voies ελληνικα να σου δωσο εγω...

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κ εγω κατι.εχω το xperia p.ειχα κατεβασει το Co Pilot gpsκαι ενω μου ειχε δειξει πολυ καλα στοιχεια πλοηγησης (με εξαιρεση την απουσια φωνητικων οδηγιων) την δευτερη φορα που το χρησιμοποιησα (και μαλιστα πρωτη φορα σε ταξιδι) δημιουργησε προβλημα κ απο τοτε δεν εφτιαξε με αποτελεσμα να το απεγκαταστησω.το προβλημα ηταν οτι ο χαρτης πλοηγησης εμενε στατικος,η κουκιδα κουνιοταν κανονικα με αποτελεσμα μετα απο λιγο να φευγει τελειως η κουκιδα απο την οθονη του κινητου ενω ο χαρτης να παραμενει σταθερος!:!::!:επρεπε μετα να κουναω χειροκινητα τον χαρτη για να βρισκω την κουκιδα!

εχει συμβει κ σε αλλους αυτο?δεν θυμαμαι να πειραξα καποια ρυθμιση στο προγραμμα.επισης εχετε να προτεινετε καποιο αλλο αξιοπιστο προγραμμα πλοηγησης που να ειναι free ομως κ οχι trial!:cry:

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!τι πλοηγηση να βαλω σ ενα xperia z?τι αναλυση θελει?

 

συγνωμη πηρες ενα πανακριβο κινητο και δεν ξερεις ουτε την αναλυση του? :blink:

οτι αναλυση εχει το κινητο σου την ιδια πρεπει να βρεις και στο προγραμμα gps να την υποστηριζει.

Ρώτησα στο επίσημο θέμα για το xperia z να μου πουν την "καθαρή" ανάλυση οθόνης για τον λόγο ότι έχει on screen button. Στην περίπτωση που θέλει κάποιος να βάλει το igo πρέπει να ξέρει την "καθαρή" ανάλυση. Ίσως για αυτό να ρώτησε ο φίλος, αλήθεια ξέρει κάποιος ποια είναι?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κ εγω κατι.εχω το xperia p.ειχα κατεβασει το Co Pilot gpsκαι ενω μου ειχε δειξει πολυ καλα στοιχεια πλοηγησης (με εξαιρεση την απουσια φωνητικων οδηγιων) την δευτερη φορα που το χρησιμοποιησα (και μαλιστα πρωτη φορα σε ταξιδι) δημιουργησε προβλημα κ απο τοτε δεν εφτιαξε με αποτελεσμα να το απεγκαταστησω.το προβλημα ηταν οτι ο χαρτης πλοηγησης εμενε στατικος,η κουκιδα κουνιοταν κανονικα με αποτελεσμα μετα απο λιγο να φευγει τελειως η κουκιδα απο την οθονη του κινητου ενω ο χαρτης να παραμενει σταθερος!:!::!:επρεπε μετα να κουναω χειροκινητα τον χαρτη για να βρισκω την κουκιδα!

εχει συμβει κ σε αλλους αυτο?δεν θυμαμαι να πειραξα καποια ρυθμιση στο προγραμμα.επισης εχετε να προτεινετε καποιο αλλο αξιοπιστο προγραμμα πλοηγησης που να ειναι free ομως κ οχι trial!:cry:

Δεν είναι πρόβλημα.Έτσι λειτουργεί η free έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κ εγω κατι.εχω το xperia p.ειχα κατεβασει το Co Pilot gpsκαι ενω μου ειχε δειξει πολυ καλα στοιχεια πλοηγησης (με εξαιρεση την απουσια φωνητικων οδηγιων) την δευτερη φορα που το χρησιμοποιησα (και μαλιστα πρωτη φορα σε ταξιδι) δημιουργησε προβλημα κ απο τοτε δεν εφτιαξε με αποτελεσμα να το απεγκαταστησω.το προβλημα ηταν οτι ο χαρτης πλοηγησης εμενε στατικος,η κουκιδα κουνιοταν κανονικα με αποτελεσμα μετα απο λιγο να φευγει τελειως η κουκιδα απο την οθονη του κινητου ενω ο χαρτης να παραμενει σταθερος!:!::!:επρεπε μετα να κουναω χειροκινητα τον χαρτη για να βρισκω την κουκιδα!

εχει συμβει κ σε αλλους αυτο?δεν θυμαμαι να πειραξα καποια ρυθμιση στο προγραμμα.επισης εχετε να προτεινετε καποιο αλλο αξιοπιστο προγραμμα πλοηγησης που να ειναι free ομως κ οχι trial!:cry:

 

Δοκίμασε τα Waze και Βe-On-Way. Το πρώτο θέλει και λιιγο data.

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα τα κινεζικα gps αυτοκινητου φιλε ειναι σε windows ce 5 η 6 απλα κοιτα το προγραμα gps να ειναι igo που μπορεις εαν δεν εχει μεσα ελληνικα η φωνητικες οδηγειες και χαρτη να βαλεις εσυ απο android ειναι τα ιδια και εαν θες lang -voies ελληνικα να σου δωσο εγω...

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. φίλε viotos Εχεις pm!!

Oποιος ;άλλος σχετικός μπορεί να βοηθήσει εμένα το :wacko: κουλάδι στα ερωτήματά μου καλοδεχούμενος:)

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Το Igo έχει και τα 2 που λες, απλά δεν ξέρω αν ο χάρτης της Κύπρου είναι ο καλύτερος.

Η αποφυγή του δακτυλίου στο igo γίνεται απλά υπολογίζοντας εναλλακτική διαδρομή? Γιατί δεν βρήκα κάπου να λέει αποφυγή των σημείων εισόδου σε πόλη.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις σας.οκ θα δοκιμασω ενα απο τα δυο.
Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν να πώ κι εγώ την εμπερία μου σχετικά με το tomtom europe. To πέρασα σε nexus 4.Να πώ πως δεν βρήκα τρόπο να βγούν οι χάρτες και να κρατήσεις μόνο τις χώρες που θέλεις, οπότε έχετε το υπόψιν σας όσοι έχετε περιορισμένη μνήμη.

Στο πρόγραμμα τώρα : το μενού μου φάνηκε έυκολο , δεν χρειάστηκε ιδιαίτερη προσπάθεια να το μάθω, είναι σχετικά απλό και εύκολο.Το χρησιμοποίησα το τριήμερο σε ταξίδι που έκανα στην αθήνα και γενικά με πήγε όπου του ζήτησα, έκανε την δουλειά του και δεν χάθηκα.

Δεν έχω εμπειρία ούτε με άλλα προγράμματα gps αλλά και με την πλοήγηση γενικότερα, απλά διαπίστωσα ότι το tomtom έκανε την δουλεία του

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εφαρμογη gps για αντοιντ,κυριως ως πλοηγος για το αμαξι χωρις πληρωμη και το βασικοτερο χωρις τη χρηση internet?......αν δεν υπαρχει εχετε καμια εναλλακτικη προταση?....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Χθες έβαλα να δοκιμάσω το waze.

Ωραίο φαίνεται και ο χάρτης μια χαρά.

Αλλά είναι κρίμα που δεν έχει offline χρήση χαρτών.

Το έχει δοκιμάσει κάποιος να μου πει κατά μέσο όρο πόσα δεδομένα καταναλώνει για τις διαδρομές του;

Link to comment
Share on other sites

αγορασα το navigon αλλα κατι παει σραβα και δεν εμφανιζει χαρτη κατα την πλοηγηση ειναι εγκατεστημενο σε samsung i9082 grand ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

αγορασα το navigon αλλα κατι παει σραβα και δεν εμφανιζει χαρτη κατα την πλοηγηση ειναι εγκατεστημενο σε samsung i9082 grand ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?

 

Φαντάζομαι εχεις περάσει τους χάρτες στη συσκευή σου; (χαζη ερώτηση αλλά πρέπει να την κάνω) :p

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Στο google maps οι χάρτες που αποθηκεύω στο κινητό για offline χρήση που και που εξαφανίζονται και χρειάζεται να τους ξανακατεβάσω. Βγάζει ένα μήνυμα "error loading, tap to download". Συμβαίνει και σε κανέναν άλλο αυτό; Edited by johnnytifosi
Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

Στο google maps οι χάρτες που αποθηκεύω στο κινητό για offline χρήση που και που εξαφανίζονται και χρειάζεται να τους ξανακατεβάσω. Βγάζει ένα μήνυμα "error loading, tap to download". Συμβαίνει και σε κανέναν άλλο αυτό;

 

αν και δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε, μηπως κανεις καθαρισμο των δεδομενων του google maps, και τους σβηνεις αθελα σου;

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε, μηπως κανεις καθαρισμο των δεδομενων του google maps, και τους σβηνεις αθελα σου;

Όχι δεν κάνω τίποτα τέτοιο

Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο feature του jelly bean είναι το να θέλει το location and google services ενεργοποιημένο για να δουλέψει το maps; Δηλαδή πρέπει να στέλνω την θέση μου στη google σώνει και καλά για να μπορώ να χρησιμοποιήσω το maps; :mad: Ένταξει έχω 5 άλλα και δε θα μου λείψει, αλλά είναι απαράδεκτη τακτική.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...