Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα!! Εχω στο κινητο εδω και αρκετο καιρο το sygic aura 11.2.6 το οποιο ειναι φουλ εκδοση χωρις 7 days trial και κανω μια χαρα την δουλεια μου!! Χτες δοκιμασα την εκδοση 12.2.2 ειναι σαφως ποιο καλη αλλα και αυτη ειναι 7 days trial δοκιμαστικη !!! Η Sygic GPS Navigation 13.1.0 BETA που κυκλοφορει αυτη ειναι ολοκληρη σπασμενη χωρις trial η το εχει και αυτη ?? Επισης παιδια τωρα εχω τον ελληνικο χαρτη grc.ta.2013.01 (αυτον μου ειχε βαλει το sygic downloader απο μονο του το app) ο οποιος ειναι 61,99MB αλλα χτες που δοκιμασα τον 12.2.2 μου εβαλε τον grc.ta.2012.09 ο οποιος ειναι 67.38MB ποιος απο τους 2 ειναι ο ποιο καλος και ποιος ειναι ο ποιο τελευταιος χαρτης που εχει κυκλοφορησει για ελλαδα?? Ευχαριστω ;) ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα!! Εχω στο κινητο εδω και αρκετο καιρο το sygic aura 11.2.6 το οποιο ειναι φουλ εκδοση χωρις 7 days trial και κανω μια χαρα την δουλεια μου!! Χτες δοκιμασα την εκδοση 12.2.2 ειναι σαφως ποιο καλη αλλα και αυτη ειναι 7 days trial δοκιμαστικη !!! Η Sygic GPS Navigation 13.1.0 BETA που κυκλοφορει αυτη ειναι ολοκληρη σπασμενη χωρις trial η το εχει και αυτη ?? Επισης παιδια τωρα εχω τον ελληνικο χαρτη grc.ta.2013.01 (αυτον μου ειχε βαλει το sygic downloader απο μονο του το app) ο οποιος ειναι 61,99MB αλλα χτες που δοκιμασα τον 12.2.2 μου εβαλε τον grc.ta.2012.09 ο οποιος ειναι 67.38MB ποιος απο τους 2 ειναι ο ποιο καλος και ποιος ειναι ο ποιο τελευταιος χαρτης που εχει κυκλοφορησει για ελλαδα?? Ευχαριστω ;) ;) ;)

 

Και εγώ την ίδια απορία έχω για τους χάρτες, γιατί με την αγορά του πριν ένα μήνα κατέβηκε ο grc.ta.2012.09 και όχι ο grc.ta.2013.01

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την ίδια απορία έχω για τους χάρτες, γιατί με την αγορά του πριν ένα μήνα κατέβηκε ο grc.ta.2012.09 και όχι ο grc.ta.2013.01

 

Νομίζω ότι ο 2012.09 είναι ο τελευταίος.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το εχετε δει το Waze; Ειναι ενα προγραμα με το οποιο ενω κανει την πλοηγηση, σου δινει την επιλογη να δηλωσεις ατυχηματα,κινηση,τρακαρισμα, αστυνομια κτλ και με αυτον τον τροπο σε πραγματικο χρονο ενημερωνονται ολοι οι αλλοι που το χρησιμοποιουν αυτο το προγραμα και απο μονο του κανει re-routing στους αλλους.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Το εχετε δει το Waze; Ειναι ενα προγραμα με το οποιο ενω κανει την πλοηγηση, σου δινει την επιλογη να δηλωσεις ατυχηματα,κινηση,τρακαρισμα, αστυνομια κτλ και με αυτον τον τροπο σε πραγματικο χρονο ενημερωνονται ολοι οι αλλοι που το χρησιμοποιουν αυτο το προγραμα και απο μονο του κανει re-routing στους αλλους.

 

Εγώ πάντως το έχω ήδη κατεβάσει και σκοπεύω να το χρησιμοποιησω σήμερα

Link to comment
Share on other sites

Το εχετε δει το Waze; Ειναι ενα προγραμα με το οποιο ενω κανει την πλοηγηση, σου δινει την επιλογη να δηλωσεις ατυχηματα,κινηση,τρακαρισμα, αστυνομια κτλ και με αυτον τον τροπο σε πραγματικο χρονο ενημερωνονται ολοι οι αλλοι που το χρησιμοποιουν αυτο το προγραμα και απο μονο του κανει re-routing στους αλλους.

 

Έχει χάρτη για Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

το sygic 13 beta γνωριζετε πως μπορω να βαλω ελληνικη φωνη? γιατι το εψαξα και δεν εχει,στα αγγλικα μου μιλαει αυτη :lol:

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την ίδια απορία έχω για τους χάρτες, γιατί με την αγορά του πριν ένα μήνα κατέβηκε ο grc.ta.2012.09 και όχι ο grc.ta.2013.01

 

O 2013.01 είναι mislabeled. Στην πραγματικότητα είναι 2012.01. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εγκατέστησα το igo primo και εχω ένα θέμα. Δεν ακούγετε η φωνή. Για την ακρίβεια κάθε φορά που είναι να μιλήσει για προειδοποίηση ξεκινάει να ακούστεί αλλά κόβεται σχεδόν αμέσως. Καμιά ιδέα για το τί μπορεί να φταίει?

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή Autodrive και Anavasis δεν υπάρχουν για android. Ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή πλοήγησης που να 'χει ελληνικό χάρτη με λεπτομέρεια εφάμιλλη των δυο που ανέφερα; Επίσης και θαλάσσιο χάρτη.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Στο Android προς το παρόν τουλάχιστον δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να πλοηγείσαι παντού (να τα κάνει όλα, και σωστά, δηλαδή). Υπάρχει το TopoNavigator το οποίο όμως δεν κάνει πλοήγηση (έχει χάρτες raster). Για τη θάλασσα υπάρχει το Marine Europe της Navionics το οποίο είναι αξιόλογο. Υπάρχει και το OruxMaps το οποίο έχει και χάρτες OSΜ, όπως επίσης και το OsmAnd και το Locus Map Pro .

Μπορείς να τα δείς και να πάρεις μιά ιδέα !!!

ΦΙΛΙΚΑ

ΠΕΤΡΟΣ:)

Asus eee 1000H,NAVIGON 8310,HP 8730w Dreamcolor,iphone 3gs 32gb black,iPad,Nokia n97 black,Samsung Galaxy Note N7000,Sony Xperia Sole,Asus eee pad transformer TF101,Lumia 920, lumia 1020...... NaviFree.blogspot | NaviPhone-Hellas

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να βάλω κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης στο nexus 4. Υπάρχει περίπτωση να μην παίζει κάποιο καλά ?

Ποιό προτείνετε ? βασικά ψιλομπερδεύτηκα με αυτά που διάβασα εδώ μέσα. Άλλος δίνει δωρεάν χάρτες με αναβάθμιση, άλλος όχι, κάποιες εφαρμογές τις αγοράζεις μέσω playstore, κάποιες όχι? Πείτε μου 2-3 να μπορέσω να συγκρίνω. Π.χ. διάβασα για το don't panic, από που το αγοράζουν αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει προσφορα του don't panic, για οσους το πηραν δωρεαν απο το Πλαισιο. 18€, αντι για 39€ που εχει κανονικα, και αν καταλαβα καλα, με δωρεαν αναβαθμισεις για παντα.

 

περισσοτερες πληροφοριες εδω.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει προσφορα του don't panic, για οσους το πηραν δωρεαν απο το Πλαισιο. 18€, αντι για 39€ που εχει κανονικα, και αν καταλαβα καλα, με δωρεαν αναβαθμισεις για παντα.

 

περισσοτερες πληροφοριες εδω.

 

Ισχύει και για αυτούς που είχαν αγοράσει το don't panic από το play store και δεν είχαν δωρεάν αναβαθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να βάλω κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης στο nexus 4. Υπάρχει περίπτωση να μην παίζει κάποιο καλά ?Ποιό προτείνετε ? βασικά ψιλομπερδεύτηκα με αυτά που διάβασα εδώ μέσα. Άλλος δίνει δωρεάν χάρτες με αναβάθμιση, άλλος όχι, κάποιες εφαρμογές τις αγοράζεις μέσω playstore, κάποιες όχι? Πείτε μου 2-3 να μπορέσω να συγκρίνω. Π.χ. διάβασα για το don't panic, από που το αγοράζουν αυτό ?

 

Εγώ μ' ένα φίλο είχαμε πάρει τα Χριστούγεννα το Sygic ( από το site της εταιρίας ) που ήταν σε προσφορά 15 ευρώ αντί για 30.Καλά μου έχει δουλέψει ως τώρα χωρίς σοβαρά προβλήματα.Το έχω χρησιμοποιήσει σε πάρα πολλές διαφορετικές διαδρομές εντός Αττικής.Το μόνο που με ενοχλεί ότι ορισμένες φορές ( λίγες ωστώσο ) καθυστερεί να μου πει να στρίψω.Συνήθως το "στρίψτε αριστερά/δεξιά" μου το λέει ένα στενό πριν.Ορισμένες φορές έχει τύχει να μου το πει ακριβώς πάνω στο στενό που πρέπει να στρίψω.Ωστόσο με βοηθά ότι 100 ή 200 μετρά με έχει προετοιμάσει ότι θα στρίψω κάποια στιγμή οπότε πάω αργά όταν μου το λέει.Μέχρι στιγμής και από τότε που το αγόρασα έχει πάρει δύο αναβαθμίσεις αν θυμάμαι καλά.

 

Νavigon κτλ δεν έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μ' ένα φίλο είχαμε πάρει τα Χριστούγεννα το Sygic ( από το site της εταιρίας ) που ήταν σε προσφορά 15 ευρώ αντί για 30.Καλά μου έχει δουλέψει ως τώρα χωρίς σοβαρά προβλήματα.Το έχω χρησιμοποιήσει σε πάρα πολλές διαφορετικές διαδρομές εντός Αττικής.Το μόνο που με ενοχλεί ότι ορισμένες φορές ( λίγες ωστώσο ) καθυστερεί να μου πει να στρίψω.Συνήθως το "στρίψτε αριστερά/δεξιά" μου το λέει ένα στενό πριν.Ορισμένες φορές έχει τύχει να μου το πει ακριβώς πάνω στο στενό που πρέπει να στρίψω.Ωστόσο με βοηθά ότι 100 ή 200 μετρά με έχει προετοιμάσει ότι θα στρίψω κάποια στιγμή οπότε πάω αργά όταν μου το λέει.Μέχρι στιγμής και από τότε που το αγόρασα έχει πάρει δύο αναβαθμίσεις αν θυμάμαι καλά.

 

Νavigon κτλ δεν έχω δοκιμάσει.

 

Η καθυστέρηση που περιγράφεις είναι θέμα συσκευής ή Rom.

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα το έχω δουλέψει σχεδόν σε όλες τις εκδόσεις του και ποτέ δεν το έκανε με το κινητό μου.

Αντίστοιχα, είχα παρόμοιο πρόβλημα με το Igo πρωτου βάλω Jellybean.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και για αυτούς που είχαν αγοράσει το don't panic από το play store και δεν είχαν δωρεάν αναβαθμίσεις;

 

Το mail που έλαβα, λέει για όσους το πήραν δωρεάν από το πλαίσιο μαζί με συσκευή, αλλά στο site δεν λέει κάτι τέτοιο. Πάρε τους ένα τηλέφωνο, σίγουρα θα ξέρουν. :)

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν είμαι μεταξύ Don't panic και Navigon. Μπορεί κάποιος να μου πεί τι πρέπει να προσέξω για το navigon(αγορά από Play) ; Δηλαδή σε μέχρι πόσες συσκευές μου επιτρέπουν να το βάλω ; Θα έχω αναβαθμίσεις στο navigon ή θα πρέπει να πληρώνω για κάθε αναβάθμιση ; Επίσης νομίζω διάβασα ότι το navigon σε σχέση με το Don't panic έχει καλύτερα γραφικά. Υπάρχει περίπτωση αυτό να επηρεάζει την μπαταρία του κινητού ;
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν είμαι μεταξύ Don't panic και Navigon. Μπορεί κάποιος να μου πεί τι πρέπει να προσέξω για το navigon(αγορά από Play) ; Δηλαδή σε μέχρι πόσες συσκευές μου επιτρέπουν να το βάλω ; Θα έχω αναβαθμίσεις στο navigon ή θα πρέπει να πληρώνω για κάθε αναβάθμιση ; Επίσης νομίζω διάβασα ότι το navigon σε σχέση με το Don't panic έχει καλύτερα γραφικά. Υπάρχει περίπτωση αυτό να επηρεάζει την μπαταρία του κινητού ;

 

Το Navigon από ότι ξέρω έχει αναβαθμίσεις για 2 χρόνια, αλλά είναι πιο πλήρες από το don't panic. Θα σου πρότεινα το TOMTOM Europe που είναι σε προσφορά. Έχεις όλη την Ευρώπη με δωρεάν αναβαθμίσεις για πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Το Navigon από ότι ξέρω έχει αναβαθμίσεις για 2 χρόνια, αλλά είναι πιο πλήρες από το don't panic. Θα σου πρότεινα το TOMTOM Europe που είναι σε προσφορά. Έχεις όλη την Ευρώπη με δωρεάν αναβαθμίσεις για πάντα.

αυτό που μπορώ να το δώ στα σίγουρα(για το 2 χρόνια λέω), στην περιγραφή στο play store δεν λέει κάτι ? Χμμ για το tomtom δεν είδα να πολυ-προτείνετε πιο πολύ διάβασα για navigon , igo και don't panic. Γενικά έχει άλλος εμπειρία από tomtom?

Link to comment
Share on other sites

αυτό που μπορώ να το δώ στα σίγουρα(για το 2 χρόνια λέω), στην περιγραφή στο play store δεν λέει κάτι ? Χμμ για το tomtom δεν είδα να πολυ-προτείνετε πιο πολύ διάβασα για navigon , igo και don't panic. Γενικά έχει άλλος εμπειρία από tomtom?

 

Εγώ έχω εμπειρία από TOMTOM και δουλεύει μια χαρά. Όσες φορές το χρειάστηκα με πήγε μια χαρά. Έχει και πολλές επιλογές. Για το Navigon το είχα ψάξει και κάπου το είχα δει. Σίγουρα πάντως δεν έχει για πάντα αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

αυτό που μπορώ να το δώ στα σίγουρα(για το 2 χρόνια λέω), στην περιγραφή στο play store δεν λέει κάτι ? Χμμ για το tomtom δεν είδα να πολυ-προτείνετε πιο πολύ διάβασα για navigon , igo και don't panic. Γενικά έχει άλλος εμπειρία από tomtom?

 

Και εγώ έχω το Tom Tom Greece και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Γενικά είναι πολύ προσεγμένο, επαγγελματικη δουλειά λόγω της ιστορίας της εταιρείας και αυτό φαίνεται από τον τρόπο που είναι στημένο το μενού, μέχρι την ίδια την πλοήγηση.

Το είχα πάρει με προσφορά όταν βγήκε σε ειδική τιμή, δεν ξέρω εάν ισχύει ακόμα.

Συγκριτικά είχα/έχω ακόμη το don't panic, το garmin παλαιότερα (σε άλλο λειτουργικό) και το προτιμώ σε σχέση με τα άλλα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω το Tom Tom Greece και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Γενικά είναι πολύ προσεγμένο, επαγγελματικη δουλειά λόγω της ιστορίας της εταιρείας και αυτό φαίνεται από τον τρόπο που είναι στημένο το μενού, μέχρι την ίδια την πλοήγηση.

Το είχα πάρει με προσφορά όταν βγήκε σε ειδική τιμή, δεν ξέρω εάν ισχύει ακόμα.

Συγκριτικά είχα/έχω ακόμη το don't panic, το garmin παλαιότερα (σε άλλο λειτουργικό) και το προτιμώ σε σχέση με τα άλλα δύο.

 

Radar, μπλόκα κλπ έχει σε POI ή γίνεται να περαστούν έξτρα;

Από κάλυψη επαρχίας πώς πάει;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...