Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε το ναβιγκον, σιγκικ, πρίμο. Και μετά το ndrive.
primo σε mediatek full hd ειναι απλα τραγικο παροτι ειμαι τρελος φαν του,δεν παλευεται!

sygic πολυ ομορφο ρολλαρει σαν βουτυρο!

ndrive ακομα δεν εχω δοκιμασει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Και το Navigon δεν δουλεύει σε δίκαρτα...

 

Μια χαρά δουλεύει αν το έχεις αγορασμένο. Τα "σπασμένα" δεν δουλεύουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει αν το έχεις αγορασμένο. Τα "σπασμένα" δεν δουλεύουν.

Το μαθαινω για πρωτη φορα και παω πασο.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

αααα αρα θελει προορισμο για να δουλεψει κανονκα!

 

Φυσικά και θέλει προορισμό για να σε "ακολουθεί". Αλίμονο αν ήθελε gesture κάθε φορά στην πλοήγηση :-D Για το αν δε δείχνει, δοκίμασες να κάνεις μια εκκαθάριση των δεδομένων της εφαρμογής των χαρτών;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι αλλο χαζο?

στο παλιο google maps οταν πατουσα πανω στην θεση μου μου εβγαζε τι "υπήρχε" γυρω γυρω...

στο κανουργιο πως γινεται αυτο?

παταω αλλα απλα μου βγαζει τα μερη που επισκέφθηκα προσφατα....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, χρησιμοποιώ το navigon στο android LG μου. Ενώ τα poi μου τα εμφανίζει κανονικά σαν σημεία πάνω στο χάρτη, όταν ψάχνω να βάλω ειδικό προορισμό, πχ για να βρω ένα βενζινάδικο ή ενα ξενοδοχείο ουτως ώστε να με παει κατευθείαν εκεί, στη λίστα μου βγάζει δεν βρέθηκαν αποτελεσματα. Γνωριζει κάνενας τι συμβαίνει?Πρέπει να κάνω κάποια διαδικασία?

 

Καποια βοήθεια σε αυτό παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

Καποια βοήθεια σε αυτό παιδιά?

 

Κάτι δεν κάνεις σωστά. Ειναι ανοιχτό το gps και έχει κλειδώσει? κατέβασε από το μαρκετ ένα fakeGPS ώστε να κλειδώνειτ ους δορυφόρους.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι αλλο χαζο?

στο παλιο google maps οταν πατουσα πανω στην θεση μου μου εβγαζε τι "υπήρχε" γυρω γυρω...

στο κανουργιο πως γινεται αυτο?

παταω αλλα απλα μου βγαζει τα μερη που επισκέφθηκα προσφατα....

 

ρε παιδια μονο εγω ειμαι ο χαζος εδω περα?

δεν μπορω με κανενα τροπο να δω τι υπαρχει γυρω απο την θεση μου στο google maps...!:blink::blink:

 

πραγματικα σηκωνω τα χερια ψηλα...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μονο εγω ειμαι ο χαζος εδω περα?

δεν μπορω με κανενα τροπο να δω τι υπαρχει γυρω απο την θεση μου στο google maps...!:blink::blink:

 

πραγματικα σηκωνω τα χερια ψηλα...

 

Για χάρη σου το ξεπαγωσα το άνοιξα , πάτησα κάπου (αν κι έβγαλε μόνο του τη θέση) και μου τα έδειξε όλα. Το έκλεισα και το ξαναπαγωσα.

Μετά λύπης μου δολευει μια χαρά σε μένα.

Έχεις τη τελευταία έκδοση; καθάρισες την cashe?

Κανε και μια επανεγκατάσταση αφού το απεγκαταστησεις πρώτα.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δοκιμάσω το GPS του κινητού μου σε συνδυασμό με ένα εξωτερικό bt δέκτη GPS.Πρέπει να ενεργοποιήσω κάποια ρύθμιση από το μενού του κινητού για ψευδείς τοποθεσίες;
Link to comment
Share on other sites

Nαι πρέπει να πας ρυθμίσεις--->επιλογές για προγραμματιστές--->να επιτρέπονται ψευδείς τοποθεσίες
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις τη συσκευή του avatar σου δεν θα έπρεπε να έχεις ανάγκη από εξωτερικό δεκτή gps.

 

Το ξέρω απλά βρήκα τον δέκτη και θέλω να κάνω συγκρίσεις με τον ενσωματωμένο που πάσχει κάπως.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις τη συσκευή του avatar σου δεν θα έπρεπε να έχεις ανάγκη από εξωτερικό δεκτή gps.

ένας εξωτερικός δέκτης gps πάντως είναι πολύ καλύτερος από οποιοδήποτε κινητό με ενσωματωμένη κεραία, ανεξαρτήτως κόστους

Link to comment
Share on other sites

Μιλας για ακριβεια θεσης προφανως που μετριεται με καποιο προγραμμα;

Γιατι σε ταχυτητα κλειδωματος δεν νομιζω τα καινουρια κινητα να υστερουν.

Προσωπικα εχω παθει πλακα που το Nexus 4 κλειδωνει σε 2 δευτερα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μιλας για ακριβεια θεσης προφανως που μετριεται με καποιο προγραμμα;

Γιατι σε ταχυτητα κλειδωματος δεν νομιζω τα καινουρια κινητα να υστερουν.

Προσωπικα εχω παθει πλακα που το Nexus 4 κλειδωνει σε 2 δευτερα.

 

Το κινητό "κλέβει" λίγο, χρησιμοποιώντας και εναλλακτικούς τρόπους εντοπισμού όπως WiFi και κεραίες κινητής. Αν συγκρίνεις ένα προς ένα ένα ενσωματωμένο και ένα εξωτερικό GPS, τόσο σε ταχύτητα όσο και σε ακρίβεια, στην πλειονότητα των περιπτώσεων θα χάσει το ενσωματωμένο.

Link to comment
Share on other sites

ένας εξωτερικός δέκτης gps πάντως είναι πολύ καλύτερος από οποιοδήποτε κινητό με ενσωματωμένη κεραία, ανεξαρτήτως κόστους

Σωστός.

Εννοείται ότι τα κινητά είναι η ελάχιστη δυνατή κάλυψη αναγκών, όταν όμως το λίγο είναι πολύ καλύτερο απ το τίποτα.

Μια αυτόνομη φωτ. μηχανή είναι καλύτερη, ένα λαπτοπ, ένα ραδιόφωνο, ένα gps, ενα mp3 player κλπ. Αλλά επειδή δεν γίνεται να τα κουβαλάμε όλα αυτά, κάνουμε το συμβιβασμό που λέγεται κινητό. Απλώς να μην το ξεχνάμε και να μην αγχώνομαι τελικά, αν κάτι δεν δουλεύει στην εντέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την άποψή σας για πλοηγό με offline χάρτες (οχι google maps δεν έχω MBs) με χάρτες για Φιλιππίνες ... πάω για επαγγελματικό ταξίδι και θα μου χρειαστεί ...

Το τηλ. μου είναι ZTE v967s

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Απόστολος

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την άποψή σας για πλοηγό με offline χάρτες (οχι google maps δεν έχω MBs) με χάρτες για Φιλιππίνες ... πάω για επαγγελματικό ταξίδι και θα μου χρειαστεί ...

Το τηλ. μου είναι ZTE v967s

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Απόστολος

 

Σε ενδιαφέρει πλοήγηση πεζού η θα έχεις αυτοκίνητο να κινείσαι; η και τα δύο; και σε πόλη θα κινείσαι η παντού;

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την άποψή σας για πλοηγό με offline χάρτες (οχι google maps δεν έχω MBs) με χάρτες για Φιλιππίνες ... πάω για επαγγελματικό ταξίδι και θα μου χρειαστεί ...

Το τηλ. μου είναι ZTE v967s

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Απόστολος

 

igo primo φιλε μου

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Σε ενδιαφέρει πλοήγηση πεζού η θα έχεις αυτοκίνητο να κινείσαι; η και τα δύο; και σε πόλη θα κινείσαι η παντού;

 

Και τα δύο αν είναι δυνατόν ... Και γω φίλε viotos στο igo προσανατολίζομαι ... χάρτες για Φιλλιπίνες υπάρχουν ???

 

igo primo φιλε μου

 

Μια βοήθεια αν μπορείς ακόμα φίλε μου ... χάθηκα ... :confused:

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έστειλα email στην barasoft Για το πριμο και μου απάντησαν ότι δεν υποστηρίζεται η συσκευή μου που είναι full HD!
Link to comment
Share on other sites

Για χάρη σου το ξεπαγωσα το άνοιξα , πάτησα κάπου (αν κι έβγαλε μόνο του τη θέση) και μου τα έδειξε όλα. Το έκλεισα και το ξαναπαγωσα.

Μετά λύπης μου δολευει μια χαρά σε μένα.

Έχεις τη τελευταία έκδοση; καθάρισες την cashe?

Κανε και μια επανεγκατάσταση αφού το απεγκαταστησεις πρώτα.

 

ελα φιλε μου καλησπερα προφανως δεν εγινα κατανοητος!:)

ανοιγω το google maps μου βρισκει σε ποιο σημειο ειμαι!

οκ μεχρι εδω!

στην παλια εκδοση πατουσα πανω στην θεση μου στα χαρτη και μου εβγαζε τι μαγαζια υπηργαν γυρω μου κτλ κτλ κτλ..!

 

τωρα αυτο δεν γινεται! παταω και δεν γινεται τιποτα! η τελος παντων δεν μπορω να καταλαβω ΠΩΣ γινεται!

θα ανεβασω μετα και βιντεο μηπως γινω κατανοητός..

Link to comment
Share on other sites

ελα φιλε μου καλησπερα προφανως δεν εγινα κατανοητος!:)

ανοιγω το google maps μου βρισκει σε ποιο σημειο ειμαι!

οκ μεχρι εδω!

στην παλια εκδοση πατουσα πανω στην θεση μου στα χαρτη και μου εβγαζε τι μαγαζια υπηργαν γυρω μου κτλ κτλ κτλ..!

 

τωρα αυτο δεν γινεται! παταω και δεν γινεται τιποτα! η τελος παντων δεν μπορω να καταλαβω ΠΩΣ γινεται!

θα ανεβασω μετα και βιντεο μηπως γινω κατανοητός..

 

Και σε μένα πάντως πατώντας πάνω στο χάρτη δεν μου βγάζει τίποτα.βέβαια μόλις πρόσφατα άρχισα να ασχολούμαι με τους Google maps και δεν ξέρω τι γινόταν παλιότερα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...