Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι κατέβασε το και ΔΟΚΙΜΑΣΕ το να μας πεις αν δουλεύει.

 

 

 

Αυτό που σου πρότεινα το έχω ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ. Πολλές φορές και σε πολλά κινητά. Εσύ το ΔΟΚΙΜΑΣΕΣ και δεν σου παίζει;

Υ.Γ. (Θύμησε μου γιατί γράφουμε το "δοκιμάζω" με κεφαλαία;;;;; *ειρωνεία)

 

Δεν αντιλαμβανομαι το υφος σου,αλλα και δεν προκειται να πεσω στο επιπεδο σου για να το αντιληφθω... Ρωτησα για μια εγαρμογη που να παιζει σε ideos οπως φαινεται απο το avatar κ το signatute μου. Φυσικα εψαξα, εγκατεσησα διαφορες και δεν πετυχα αυτο που θελω γι αυτο εκανα post.

 

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ας σταματήσουμε τις αψιμαχίες μιας και δεν οδηγούν κάπου! ;)

Analyzer ήσουν κι εσύ λίγο εριστικός στο post σου μιας και κάποιοι σου πρότειναν εφαρμογές κι επειδή δεν παίζουν σ'εσένα τους είπες ουσιαστικά αν δεν ξέρουν να μην προτεινουν ότι να'ναι...

Τονίζω για άλλη μια φορά σε όλους ότι εδώ είμαστε όλοι για να βοηθάμε εθελοντικά και ο καθένας που προσπαθεί να παράσχει βοήθεια προσπαθεί να βοηθήσει και όχι να σπαταλήσει το χρόνο του άλλου με ανούσια πράγματα.

Οπότε προτείνω να θεωρήσουμε το θέμα λήξαν και ας συνεχίσουμε στα των εφαρμογών :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου πρωτεινεται εφαρμογη που να κανει την δουλεια του root explore? στο r/w πειτε μου αλλο προγραμα που να κκανει αυτο r/w
Link to comment
Share on other sites

Να σας απασχολήσω κι'εγώ λίγο με το προβλημά μου,

μαζί με το galaxy 3 που πήρα πέρσι μου έδωσαν μαζί και μια sd με το mls destinator ,αφού το εγκατέστησα μου δούλευαι μια χαρά ,την κάρτα την κράτησα σαν backup στον υπολογιστή μου .Πριν 3 μέρες μου χάλασε η sd κάρτα και δέν την διαβάζει ούτε το τηλέφωνο ούτε ο υπολογιστης που την δοκίμασα ,,Χωρίς την κάρτα το mls δεν δουλεύει ,αν και φένετε εγκατεστημένο μέσα στη συσκευή... Αγόρασα νέα κάρτα και της ξαναπέρασα το backup που είχα κρατημένο αλλά μου βγάζει μύνημα " Δεν είστε εξουσιοδοτημένοι να εκτελέσετε αυτη την εφαρμογή" και με βγάζει έξω...

Τι πρέπει να κάνω??

Υπάρχει λύση??

Ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση για το igo: επειδή βλέπω πολλές διαφορές σε σχέση με αυτό των windows mobile κάπου έχω χαθεί (βέβαια δεν είχα χρόνο ακόμα να το δοκιμάσω εν κινήσει). Δεν υπάρχει δυνατότητα να πλοηγούμαι στο χάρτη χωρίς να βάλω διαδρομή; Γιατί αυτό δεν το έχω καταφέρει ακόμα.

Επίσης, στο αυτοκίνητο έχω έναν αντάπτορα που μετατρέπει το βύσμα του αναπτήρα σε usb. Ουσιαστικά, για να φορτίζω το κινητό όσο θα πλοηγούμε χρειάζεται να συνδέσω το καλώδιο (που συνδέω το κινητό στον υπολογιστή) με αυτόν τον αντάπτορα. Σωστά; Μόνο που είναι μικρό το καλώδιο... :(

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Να σας απασχολήσω κι'εγώ λίγο με το προβλημά μου,

μαζί με το galaxy 3 που πήρα πέρσι μου έδωσαν μαζί και μια sd με το mls destinator ,αφού το εγκατέστησα μου δούλευαι μια χαρά ,την κάρτα την κράτησα σαν backup στον υπολογιστή μου .Πριν 3 μέρες μου χάλασε η sd κάρτα και δέν την διαβάζει ούτε το τηλέφωνο ούτε ο υπολογιστης που την δοκίμασα ,,Χωρίς την κάρτα το mls δεν δουλεύει ,αν και φένετε εγκατεστημένο μέσα στη συσκευή... Αγόρασα νέα κάρτα και της ξαναπέρασα το backup που είχα κρατημένο αλλά μου βγάζει μύνημα " Δεν είστε εξουσιοδοτημένοι να εκτελέσετε αυτη την εφαρμογή" και με βγάζει έξω...

Τι πρέπει να κάνω??

Υπάρχει λύση??

Ευχαριστώ!!!!

 

δυστυχως δεν δουλευει σε αλλη καρτα πρεπει να πληρωσεις νομιζω 20 ευρο για να σου κανουν μεταφορα απο τη μια στην αλλη το ιδιο προβλημα ειχε και αλλος πρεπει να πας εκει που το πηρες με την παλια καρτα και να στο περασει στην καινουργια παρε μια καρτα μεγαλυτερη να εχεις χωρο για δεδομενα και την αποδειξη απο το mls :)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου πρωτεινεται εφαρμογη που να κανει την δουλεια του root explore? στο r/w πειτε μου αλλο προγραμα που να κκανει αυτο r/w

 

ES File explorer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,,παιδια εχετε καμια ιδεα πωσ θα παιξει το igo στο htc sansation;; γινετε και πωσ΄΄;;;;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση για το igo: επειδή βλέπω πολλές διαφορές σε σχέση με αυτό των windows mobile κάπου έχω χαθεί (βέβαια δεν είχα χρόνο ακόμα να το δοκιμάσω εν κινήσει). Δεν υπάρχει δυνατότητα να πλοηγούμαι στο χάρτη χωρίς να βάλω διαδρομή; Γιατί αυτό δεν το έχω καταφέρει ακόμα.

Επίσης, στο αυτοκίνητο έχω έναν αντάπτορα που μετατρέπει το βύσμα του αναπτήρα σε usb. Ουσιαστικά, για να φορτίζω το κινητό όσο θα πλοηγούμε χρειάζεται να συνδέσω το καλώδιο (που συνδέω το κινητό στον υπολογιστή) με αυτόν τον αντάπτορα. Σωστά; Μόνο που είναι μικρό το καλώδιο... :(

 

επειδη και εγω το χρησιμοποιω νομιζω απλα πατας την εικονα που ειναι ψηλα μεσα στην αρχικη εικονα και σε δειχνει να κινησαι στον χαρτη.εκτος και αν εννοεις κατι αλλο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

επειδη και εγω το χρησιμοποιω νομιζω απλα πατας την εικονα που ειναι ψηλα μεσα στην αρχικη εικονα και σε δειχνει να κινησαι στον χαρτη.εκτος και αν εννοεις κατι αλλο

Ίσως να μην το εξέφρασα εγώ σωστά. Όταν ξεκινάει το πρόγραμμα, στο κάτω μέρος της οθόνης έχει τρεις μπάρες (σε portrait mode), Προορισμός, Διαδρομή και Ρυθμίσεις. Στο πάνω μέρος γράφει Εμφάνιση Χάρτη. Όταν πατήσω εκεί στην Εμφάνιση Χάρτη, ναι μεν μεγιστοποιείται ο χάρτης και "πιάνει" όλη την οθόνη, αλλά αν πας με το δάχτυλο να κουνήσεις το χάρτη σε οποιαδήποτε διεύθυνση, τότε πηγαίνει σε ένα μενουδάκι που έχεις επιλογή για το 3d, το ζουμ, τα χρώματα κλπ. Δηλαδή, από την αρχική οθόνη αν επιλέξω διαδρομή, που στο πάνω μέρος να φαίνεται η διαδρομή που έχω σχεδιάσει, τότε από κάτω μπορώ να πλοηγηθώ στο χάρτη, αλλά ο χάρτης σε αυτήν την περίπτωση δεν πιάνει όλη την οθόνη και με ενοχλεί λίγο. Θα μου άρεσε, από εκεί που λέει εμφάνιση χάρτη και πιάνει όλη την οθόνη να μπορούσα να κινηθώ μέσα στο χάρτη. Ελπίζω να με κατάλαβες τώρα. Εκτός αν υπάρχει κάποιο κολπάκι που δεν το ξέρω.

 

Edit

Τελικά το βρήκα πώς γίνεται. Εκεί που λέει εμφάνιση χάρτη, όταν το πατήσω και "πιάσει" ο χάρτης όλη την οθόνη, βγάζει μία παλάμη. Αν πατήσεις εκεί, μπορείς να περιηγηθείς κανονικά στο χάρτη. Οπουδήποτε αλλού πατήσεις σε πηγαίνει στο μενουδάκι για να επιλέξεις τρισδιάστατο χάρτη και το ζουμ. Οπότε εντάξει και με αυτό. Ούτε 24 ώρες δεν το έχω το igo και ούτε μια εβδομάδα που πήρα το android κινητό, οπότε το ψάχνω... (και τη Δευτέρα φεύγω διακοπές και θα μου χρειαστεί το gps)!:p

Edited by ostvarivanje
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως υπάρχει κάποιο πληκτρολόγιο που να έχει το πλήκτρο delete? Έχω δοκιμάσει πολλά, αλλά σε κανένα δεν το έχω βρει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως υπάρχει κάποιο πληκτρολόγιο που να έχει το πλήκτρο delete? Έχω δοκιμάσει πολλά, αλλά σε κανένα δεν το έχω βρει.

smart keyboard pro ότι καλύτερο και με εξαιρετικό t9 της Ελληνικής γλώσσας. Μπορείς να το βρεις στο γνωστό μαγαζάκι.:):):)

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω το LG Optimus Me και θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε κανένα πρόγραμμα που κάνει το κινητό έναν πλήρη υπολογιστή ποδηλάτου, κάνοντας χρήση προφανώς του gps. Δηλαδή στιγμιαία ταχύτητα, μέση ταχύτητα, συνολική απόσταση, τέτοια πράγματα δηλαδή. Έχει κάποιος κάτι υπόψη του; Ευχαριστώ...
A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

smart keyboard pro ότι καλύτερο και με εξαιρετικό t9 της Ελληνικής γλώσσας. Μπορείς να το βρεις στο γνωστό μαγαζάκι.:):):)
υπαρχει κανενα keyboard που να εχει 160 χαρακτηρες σε ελληνικο τ9?και να εχει και βελακια πανω,κατω,δεξια,αριστερα?

EDIT το εβαλα και εχει βελακια!

αλλα πως γραφουμε με 160 χαρακτηρες?πρεπει καθε φορα να παταμε το πληκτρο να τα κανει κεφαλαια?μονιμα να γραφει κεφαλαια δεν γινεται?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμία εφαρμογή για να διαγράφουμε τα cookies, υπάρχει;

 

Menu -> More -> Settings -> Clear all cookie data

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενα keyboard που να εχει 160 χαρακτηρες σε ελληνικο τ9?και να εχει και βελακια πανω,κατω,δεξια,αριστερα?

EDIT το εβαλα και εχει βελακια!

αλλα πως γραφουμε με 160 χαρακτηρες?πρεπει καθε φορα να παταμε το πληκτρο να τα κανει κεφαλαια?μονιμα να γραφει κεφαλαια δεν γινεται?

 

εχει ρυθμιση για ελληνικα στο μενου του.νομιζω το κανει μονο του κεφαλαια,εγω γραφω 160 χαρακτηρες χωρις να παταω καθε φορα τα κεφαλαια,μαλλον τα μετατρεπει μονο του και στελνει το μηνυμα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

εχει ρυθμιση για ελληνικα στο μενου του.νομιζω το κανει μονο του κεφαλαια,εγω γραφω 160 χαρακτηρες χωρις να παταω καθε φορα τα κεφαλαια,μαλλον τα μετατρεπει μονο του και στελνει το μηνυμα

 

εστειλα email στον ιδρυτη της εφαρμογης και μου απαντησε οτι μονιμο κεφαλαια δεν γινεται για ελληνικα 160!εσυ πως το κανες?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα για torrent το tTorrent Lite....πολυ βολικη και απλη εφαρμογη σε σχεση με το torrrent fu που δεν ηταν τοσο απλοποιημενο.....υπάρχει καποια καλύτερη η καποια που χρησιμοποιείται απο περισσοτερους χρήστες?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια....υπαρχει καποια εφαρμογη σαν το skype αλλα να μην ειμαι αναγκασμενος να μιλησω με ανοιχτη ακροαση οπως συμβαινει στο skype;να ακουω δηλαδη τον συνομιλιτη απ το ακουστικο και οχι με ανοιχτη ακροαση...
pame gera!!!Dennis
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ.... Εγώ στο MiniPro που είχα μιλήσει, ήταν μέσω ακουστικού κανονικά.. όχι με ανοιχτή ακρόαση..

 

Τώρα προγράμματα έχω δει το το IM+ Talk που είναι paid αλλά δεν το έχω δοκιμάσει..

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα,,παιδια εχετε καμια ιδεα πωσ θα παιξει το igo στο htc sansation;; γινετε και πωσ΄΄;;;;

 

Επειδή επίσημα δεν μπορείς να το βάλεις, δεν μπορούμε να επεκταθούμε περισσότερο στο παρόν forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω το LG Optimus Me και θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε κανένα πρόγραμμα που κάνει το κινητό έναν πλήρη υπολογιστή ποδηλάτου, κάνοντας χρήση προφανώς του gps. Δηλαδή στιγμιαία ταχύτητα, μέση ταχύτητα, συνολική απόσταση, τέτοια πράγματα δηλαδή. Έχει κάποιος κάτι υπόψη του; Ευχαριστώ...

 

Εγω χρησιμοποιω το sports tracker...ειναι πολυ απλο και κανει τα παντα!Υπαρχει και το cardio trainer αλλα δεν το εχω δοκιμασει...ειναι και τα δυο free στο market!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...