Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΟΥΤΕ ΑΥΤΗ ΠΑΙΖΕΙ

Ρε παιδια συγγνωμη αν γινομαι κουραστικος.Καποια δοκιμασμενη λυση υπαρχει? Η θα δοκιμαζω εφαρμογες που απλα βρισκετε με ενα απλο search στο market ετσι για να λεμε κατι...?

Το ενδεχόμενο να σου πρότειναν μια εφαρμογή που λειτουργεί στο δικό τους κινητό το σκέφτηκες;

Και απ'τη στιγμή που εδώ μέσα βοηθάμε ο ένας τον άλλον εθελοντικά, δεν υπάρχει λόγος για τέτοιο ύφος ;)

Δοκίμασε και το blackmoon attachsave. Ναι, το έχω δοκιμάσει και παίζει σ'εμένα...

 

Φιλικά :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Υπαρχει εφαρμογη που να δυναμωνει το σημα του κινητου ? , γιατι το μπλοκαρει το wifi και δεν εχει καθολου .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπαρχει εφαρμογη που να δυναμωνει το σημα του κινητου ? , γιατι το μπλοκαρει το wifi και δεν εχει καθολου .

 

Το wifi μπλοκάρει το σήμα του κινητού; Δεν είναι φυσιολογικό αυτό και καμία εφαρμογή δεν θα το διορθώσει. Έχεις απευθυνθεί στο thread της συσκευής σου για να δεις αν έχουν και άλλοι παρόμοιο πρόβλημα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα,να ρωτήσω ποια συμβατή εφαρμογή navigate προτείνετε gia nexus s οχι root με έκδοση 2.3.4,γιατί έχω δοκιμάσει κάποιες και δεν μου δούλεψαν.

Ευχαριστώ.

 

Ποιες δοκίμασες στο nexus s και δεν σου δούλεψαν;

 

Tο Huawey ideos x5 έχω.Ναι το έχω σε θήκη.Αυτήν εδώ έχω:

http://cgi.ebay.com/HUAWEI-U8800-IDEOS-X5-soft-Skin-Case-screen-protector-/280678883989?pt=PDA_Accessories&hash=item4159c3e295#ht_2111wt_958

 

Λες να φταίει αυτό;Βασικά την Παρασκευή κλείδωσε μέσα σε 3 λεπτά που είχε καιρό να κλειδώσει τόσο γρήγορα.Από τότε 3 φορές που το έχω δοκιμάσει δεν κλειδώνει με τπτ.

 

Το δοκίμασες τελικά χωρίς τη θήκη;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιες δοκίμασες στο nexus s και δεν σου δούλεψαν;

Εγώ από εχτές έχω το navigon, το οποίο λειτουργεί κανονικά, αλλά ακόμα δεν πρόλαβα να το τεστάρω στο δρόμο. Αυτό που με ενοχλεί είναι ότι πρέπει να βάζω το όνομα των πόλεων σε greeklish. Σε όλα τα προγράμματα πλοήγησης σε android συμβαίνει αυτό;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ από εχτές έχω το navigon, το οποίο λειτουργεί κανονικά, αλλά ακόμα δεν πρόλαβα να το τεστάρω στο δρόμο. Αυτό που με ενοχλεί είναι ότι πρέπει να βάζω το όνομα των πόλεων σε greeklish. Σε όλα τα προγράμματα πλοήγησης σε android συμβαίνει αυτό;

 

Όχι, και στο navigon αλλά και στα υπόλοιπα μπορείς να κάνεις κανονικά αναζήτηση στα ελληνικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να κατεβασω το κ9 mail για να μπορω να κατεβαζω τα atacchments???

 

Το ενδεχόμενο να σου πρότειναν μια εφαρμογή που λειτουργεί στο δικό τους κινητό το σκέφτηκες;

Και απ'τη στιγμή που εδώ μέσα βοηθάμε ο ένας τον άλλον εθελοντικά, δεν υπάρχει λόγος για τέτοιο ύφος ;)

Δοκίμασε και το blackmoon attachsave. Ναι, το έχω δοκιμάσει και παίζει σ'εμένα...

 

Φιλικά :)

 

Eθεσα το ερωτημα και στο subforum του ideos σαν πιο καταλληλο μερος αν και offtopic. Ενοειται οτι εκανα search στο market και εδω και δομικασα περι τις 5 αντιστοιχες εφαρμογες, αλλα τζιφος. Για αυτο απευθυθηκα για μια ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΗ λύση.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. μπορει να με βοηθησει καποιος αν ξερει σε κατι?

αγορασα ενα htc desire s και προσπαθω να χρησιμοποιησω τον πλοηγο που εχει αλλα δε δουλευει μαλλον. Πρεπει να εγκαταστησω καποιο αλλο προγραμμα για να γινει η συσκευη μου πλοηγος?

 

Το τηλεφωνο εχει 3 προγραμματα (χαρτες, πλοηγηση, λειτουργια αυτοκινητου) αλλα δεν ειμαι σιγουρος τι ακριβως κανει το καθε ενα απο αυτα, και οσες φορες και αν τα ανοιξα (με το gps ενεργοποιημενο) δεν εγινε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η αλήθεια είναι ότι για αυτόνομη πλοήγηση (χωρίς την απαίτηση internet κτλ) θα χρειαστεί να κοιτάξεις σε κάποιες από τις εμπορικές επιλογές σε προγράμματα πλοήγησης που συζητιούνται στο παρόν θέμα. Ρίξε μια ματιά στις πίσω σελίδες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι για αυτόνομη πλοήγηση (χωρίς την απαίτηση internet κτλ) θα χρειαστεί να κοιτάξεις σε κάποιες από τις εμπορικές επιλογές σε προγράμματα πλοήγησης που συζητιούνται στο παρόν θέμα. Ρίξε μια ματιά στις πίσω σελίδες.

 

δηλαδη τιποτα απο αυτα δε λειτουργει? τοτε για ποιο λογο τα εχουν στη τηλεφωνο?

 

δηλαδη τιποτα απο αυτα δε λειτουργει? τοτε για ποιο λογο τα εχουν στη τηλεφωνο?

 

που μπορω να βρω ενα καλο εμπορικο προγραμμα και ποσο κοστιζει περιπου?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πια ειναι καλή εφαρμογη για να κάνει stream το pc στην android συσκευή μας?Δέν εννοω να παιζει και στο pc η ταινία...εννοω να την τραβάει απο το pc...
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Όχι, και στο navigon αλλά και στα υπόλοιπα μπορείς να κάνεις κανονικά αναζήτηση στα ελληνικά.

Ισως μπερδευτηκα εγω και επειδη μου γυρισε το πληκτρολογιο στα αγγλικα να νομιζαν οτι δε γινεται στα ελληνικα.

Αλλο προβλημα ειναι αυτο που εχω τωρα. Γκαρι δε λειτουργει το navigon αν δεν ειμαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ; Υπαρχει καποια ρυθμιση που χρειαζεται να κανω η ετσι λειτουργει;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

καπιο καλο προγραμα για μουσικη μεσω ιντερνετ με ελληνικους σταθμους εκτος απο το grece rr το οποιο κολαει??? :cry:
Link to comment
Share on other sites

καπιο καλο προγραμα για μουσικη μεσω ιντερνετ με ελληνικους σταθμους εκτος απο το grece rr το οποιο κολαει??? :cry:

tunein radio. το καλυτερο.

https://market.android.com/details?id=tunein.player&feature=search_result

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρόγραμμα προτεινετε για να παιρνω τα attachments σε ενα mail με παρατεταμενο toutch? Nα εχει δηλαδη επιλογη να τα σωζω στο κινητο. Το default prog του ideos δεν με καλυπτει παντως.

Κατέβασε το download all files

Δεν μου παιζει...:(

Μηπως να κατεβασω το κ9 mail για να μπορω να κατεβαζω τα atacchments???

 

Ναι κατέβασε το και ΔΟΚΙΜΑΣΕ το να μας πεις αν δουλεύει.

 

Eθεσα το ερωτημα και στο subforum του ideos σαν πιο καταλληλο μερος αν και offtopic. Ενοειται οτι εκανα search στο market και εδω και δομικασα περι τις 5 αντιστοιχες εφαρμογες, αλλα τζιφος. Για αυτο απευθυθηκα για μια ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΗ λύση.

 

Αυτό που σου πρότεινα το έχω ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ. Πολλές φορές και σε πολλά κινητά. Εσύ το ΔΟΚΙΜΑΣΕΣ και δεν σου παίζει;

Υ.Γ. (Θύμησε μου γιατί γράφουμε το "δοκιμάζω" με κεφαλαία;;;;; *ειρωνεία)

Link to comment
Share on other sites

Eθεσα το ερωτημα και στο subforum του ideos σαν πιο καταλληλο μερος αν και offtopic. Ενοειται οτι εκανα search στο market και εδω και δομικασα περι τις 5 αντιστοιχες εφαρμογες, αλλα τζιφος. Για αυτο απευθυθηκα για μια ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΗ λύση.

 

Εγώ για mails χρησιμοποιούσα και παλαιότερα σε symbian αλλά και τώρα που "μεταφέρθηκα" σε android το profimail. Κάνει αυτό που θέλεις με παρατεταμένο πάτημα αλλά και πολλά άλλα. Δεν είναι βέβαια free εφαρμογή αλλά προσωπικά με έχει βολέψει πάρα πολύ και πιστεύω αξίζει τα λεφτά της. Υπάρχει και δοκιμαστική έκδοση με περιορισμό μόνο τον χρόνο που μπορείς να την χρησιμοποιήσεις. Αν θέλεις δοκίμασέ την και αν σου αρέσει μπορείς να σκεφτείς και να την αγορασεις τελικά. Δεν χάνεις τίποτα πιστεύω. Ρίξε μια ματιά στο site http://www.lonelycatgames.com/?app=profimail

Link to comment
Share on other sites

Sports-Tracker επιτέλους και στο Android!!

 

Περισσότερες πληροφορίες για την εφαρμογή μπορείτε να διαβάσετε στο άρθρο του Freeride.gr όπως επίσης και στη σελίδα των δημιουργών του.

 

Μπορείτε να το κατεβάσετε από το Android Market

 

Edit: Το μόνο κακό είναι αυτό:

Supported platforms:

- Android OS 2.1 and above

- Devices with screen resolution of 480x800 and 480x845

Edited by zafevolution
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ισως μπερδευτηκα εγω και επειδη μου γυρισε το πληκτρολογιο στα αγγλικα να νομιζαν οτι δε γινεται στα ελληνικα.

 

Ακριβώς. Αν το γυρίσεις στα ελληνικά γράφεις κανονικά.

 

Αλλο προβλημα ειναι αυτο που εχω τωρα. Γκαρι δε λειτουργει το navigon αν δεν ειμαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ; Υπαρχει καποια ρυθμιση που χρειαζεται να κανω η ετσι λειτουργει;

 

Έτσι λειτουργεί επειδή έχεις unofficial έκδοση του Navigon και γιαυτό δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε παραπάνω. Αν είχες γνήσια δεν θα είχες πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το wifi μπλοκάρει το σήμα του κινητού; Δεν είναι φυσιολογικό αυτό και καμία εφαρμογή δεν θα το διορθώσει. Έχεις απευθυνθεί στο thread της συσκευής σου για να δεις αν έχουν και άλλοι παρόμοιο πρόβλημα;

 

Οχι του σπιτιου μου φυσικα .

 

Στο Τει γινεται αυτο μολις μπαινεις στο κτιριο εχεις συνηθως μια γραμμη αλλα μεσα σε καποια αιθουσα εχεις "Μονο κλησεις SOS"

 

Δεν υπαρχει κατι ?

 

Υ.Γ Δεν ειναι θεμα συσκευης γιατι το χω τσεκαρει με αλλες πολλες και διαφορετικες , και ολοι εχουμε το ιδιο προβλημα .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Οχι του σπιτιου μου φυσικα .

 

Στο Τει γινεται αυτο μολις μπαινεις στο κτιριο εχεις συνηθως μια γραμμη αλλα μεσα σε καποια αιθουσα εχεις "Μονο κλησεις SOS"

 

Δεν υπαρχει κατι ?

 

Υ.Γ Δεν ειναι θεμα συσκευης γιατι το χω τσεκαρει με αλλες πολλες και διαφορετικες , και ολοι εχουμε το ιδιο προβλημα .

Παιζει να πεταξω βλακεια, αλλα αφου το εχουν πολλες διαφορετικες συσκευες το προβλημα, μηπως υπαρχει απλα jammer στην αιθουσα?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το χουμε σκεφτει , αλλα δεν θα το βλεπαμε αν υπηρχε ?

 

Και δευτερον το κανει και στον κεντρικο διαδρομο αυτο . Ποσα δηλαδη εχουν βαλει αν ειναι ?

 

Εγω νομιζω οτι εκπεμπει πολυ δυνατα το Wifi για να παρεχει συνδεση παντου και ετσι μπλοκαρει το σημα , σιγουρος δεν ειμαι παντως .

 

Αν εχει jammer παιζει να το βρουμε καπως , με κανα προγραμμα εντοπισμου του (αμα υπαρχει βεβαια) .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο το live wallpaper (water του motorola xoom)

http://www.youtube.com/watch?v=c-474oe--Wk

Που υπαρχει και με τι ονομασια?

TCe
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το χουμε σκεφτει , αλλα δεν θα το βλεπαμε αν υπηρχε ?

 

Αν εχει jammer παιζει να το βρουμε καπως , με κανα προγραμμα εντοπισμου του (αμα υπαρχει βεβαια) .

 

Oχι απαραιτητα (για το πρωτο σκελος).

Οσον αφορα το δευτερο μαλλον χλωμο.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το χουμε σκεφτει , αλλα δεν θα το βλεπαμε αν υπηρχε ?

 

Και δευτερον το κανει και στον κεντρικο διαδρομο αυτο . Ποσα δηλαδη εχουν βαλει αν ειναι ?

 

Εγω νομιζω οτι εκπεμπει πολυ δυνατα το Wifi για να παρεχει συνδεση παντου και ετσι μπλοκαρει το σημα , σιγουρος δεν ειμαι παντως .

 

Αν εχει jammer παιζει να το βρουμε καπως , με κανα προγραμμα εντοπισμου του (αμα υπαρχει βεβαια) .

στα τει τα κτίρια απ' όσο γνωρίζω έχουν αρκετά χοντρά τοιχώματα και υπάρχει μια πιθανότητα να φταίει αυτό.

κατά μεγάλη πιθανότητα όμως υπάρχει jammer. Το σήμα του wifi δεν μπορεί τεχνολογικά να επηρεάσει το σήμα (αρνητικά), οπότε το αποκλείουμε αυτό. Και επίσης απ' όσο γνωρίζω το jammer δεν μπορείς να το εντοπίσεις, τουλάχιστον από ένα κινητό.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Οκ δεν πειράζει, έτσι κι αλλιώς έχω το igo, στο οποίο και σε αυτό ήταν το πληκτρολόγιο στα αγγλικά και μέσα από τις ρυθμίσεις το άλλαξα στα ελληνικά. Πάντως και συνηθισμένος από το igo στα windows mobile, δεν μπορώ να πιστέψω ότι είναι τόσο διαφορετικό. Ουσιαστικά, ελάχιστα του μοιάζει.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...