Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή στην ουσία πρόκειται για διαφορετικές εφαρμογές, δεν υπάρχει συμβατότητα μεταξύ των iGO των δύο λειτουργικών και κατά συνέπεια δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα ίδια αρχεία που παραμετροποιούν το πρόγραμμα (skins κτλ), παρά μόνο χάρτες, poi αλλά και τα speedcams που ζήτησες.

 

Όσον αφορά το Primo, δεν υπάρχει επίσημη πληροφορία εκτός του ότι... πολύ θα το θέλαμε.

 

Τα speedcams πως ακριβώς τα βάζουμε και πως τα ορίζουμε να παίρνουμε κάποια ειδοποίηση όταν πλησιάζουμε σε speedcam;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οκ απλα εστω και για το gmail μεσω k9 δεν βλεπω επιλογη για push παρα μονον ανα λεπτο και πανω γιαυτο ρωταω.με την μανισια εφαρμογη για gmail ναι δεν εχει ρυθμιση ειναι push.στο κ9 ομως αν ξερει κανεις να μου πει?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

Επειδή δεν είμαι σίγουρος τι θες, θα σου πω τι ξέρω ή/και καταλαβαίνω.

Το push δεν είναι κάτι απλό. Δεν υποστηρίζεται από όλα τα προγράμματα. Το twitter ας πούμε ακόμα δεν έχει push.

Το Κ9 μάλλον δεν έχει Push αλλιώς δεν θα σε ρώταγε κάθε πόσο να κοιτάει. Έχει μόνο την επιλογή να κοιτάει κάθε όσο το ορίσεις.

 

Το gmail από την άλλη, έχει push, άρα δεν χρειάζεται κάποια Μanual ρύθμιση να κοιτάει κάθε ορισμένο χρόνο. Από την στιγμή που έχεις ανοιχτό το auto sync τότε είναι enabled το push. Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο. Νομίζω αν έχεις gmail η καλύτερη λύση είναι να χρησιμοποιείς την μαμά εφαρμογή για τα μέιλ σου παρά το Κ9 ή κάποιο άλλο πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Πώς κλειδώνετε έτσι εύκολα βρε παιδιά, εμένα το galaxy3 μου (εντός θήκης) δε βρίσκει καν δορυφόρο και εκτός της θέλει 2-3 προσπάθειες των 2 λεπτών η κάθε μία. Και να πεις ότι έμενα μακριά από μητροπολιτικό κέντρο... 40 λεπτά από το κέντρο της Αθήνας είμαι.
We do not let our enemies to have guns, why should we let them have ideas? :shifty:
Link to comment
Share on other sites

έχετε να προτείνετε κάποια καλή εφαρμογή για RSS , γιατί θέλω να βλέπω κάποιες σημαντικές ανακοινώσεις? Έχει πολλές και δεν ξέρω ποια να βάλω. Το google reader και greader είναι και τα 2 της google ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω φάει τον τόπο να βρω την έκδοση του iGo για ανάλυση 240x400 (Samsung Galaxy 3). Αν κάποιος έχει βρει κάτι ας μου στείλει ένα pm...
Link to comment
Share on other sites

Τα speedcams πως ακριβώς τα βάζουμε και πως τα ορίζουμε να παίρνουμε κάποια ειδοποίηση όταν πλησιάζουμε σε speedcam;

 

τα βαζεις στον φακελο του igo>στον φακελο>content και οταν πλησιαζετσ σε speedcams σε ειδοποιει με ηχο και εικονιδιο καμερας.....:)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Το greader δεν είναι το επίσημο της google ;)

Στο market γράφει και την εταιρία, οπότε θα το δεις. Προσωπικά πάντως χρησιμοποιώ το pulse και είμαι πολύ ευχαριστημένος! :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το το pulse reader προτείνω πολύ καλό.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

τα βαζεις στον φακελο του igo>στον φακελο>content και οταν πλησιαζετσ σε speedcams σε ειδοποιει με ηχο και εικονιδιο καμερας.....:)

 

Μπορούμε να βάλουμε τα δικά μας speedcams κατεβασμένα για παράδειγμα από το http://index.pois.gr/ και σε τι μορφή πρέπει να είναι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο βήμα για Offline Navgiation από την Google έγινε..! :D

Άντε να το δούμε και στην Ελλάδα...

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου άρεσε ΠΑΡΑ πολύ το pulse news . Έχω 2 ερωτήσεις όμως :

1) υπάρχει τρόπος να βλέπω όλο τον τίτλο(μόνο τον τίτλο) μιας είδησης, γιατί σε μια σελίδα που θέλω ο τίτλος κόβετε , δηλαδή πώς όταν πατάω πάνω στο τετραγωνάκι βλέπω όλη την είδηση , εγώ θέλω να βλέπω με κάποιο τρόπο όλο τον τίτλο

2)υπάρχει τρόπος ώστε να μην φαίνετε η εικόνα της είδησης (γιατί θα το σκέφτομαι αν είμαι με 3g να πατήσω ανανέωση-έχει επιλογή να κάνεις ανανέωση μόνο όταν είσαι σε wifi,αλλά έστω ότι εγώ θέλω να κάνω και σε 3g)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το πρώτο βήμα για Offline Navgiation από την Google έγινε..! :D

Άντε να το δούμε και στην Ελλάδα...

 

http://code.google.com/p/osmand/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να βάλουμε τα δικά μας speedcams κατεβασμένα για παράδειγμα από το http://index.pois.gr/ και σε τι μορφή πρέπει να είναι;

Δηλαδή εγώ που έχω την έκδοση του igo για winodws mobile, αρκεί να μεταφέρω το φάκελο speedcam στο φάκελο content στην android συσκευή και θα λειτουργούν οι κάμερες κανονικά;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να δοκιμάσω ένα swype keyboard,μπορείς να μου προτείνει κάποιος καμιά δοκιμασμένη λύση από το market?

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Ειχα εγκατεστημενη κανονικα στο κινητο την εφαρμογη Vodafone cinema, αλλα τωρα που πηγα να ξαναπερασω την εφαρμογη λογω χαμενου backup, δεν την βρισκω επειδη δεν υποστηριζεται για τη συσκευη μου πια. Εντωμεταξυ δεν βρισκω και το topic για τις ελληνικες εφαρμογες για να ρωτησω το παιδι που την εφτιαξε μηπως φταιει κατι.

συμβαινει σε αλλον με Desire?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

έχετε να προτείνετε για optimus black p970 κάποια καλή εφαρμογή blacklist που να μπλοκάρει και κλήσεις με απόκρυψη; όπως και μία εφαρμογή εγγραφής κλήσεων;

ευχαριστώ

frastgr
Link to comment
Share on other sites

root call blocker pro αλλα θελςι roor. Σε ideos x5 παιζει αψογα και κοβει κατευθειαν τους ανεπιθυμητους χωρις ring...Aκριβως οτι χρειαζομουν...Ελπιζω να σου κανει φιλος. Απ το γνωστο μαγαζακι το οποιο ολοι ξερουμε αλλα δεν κανει να τι λεμε εδω μεσα...lol

 

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υποθέτω ότι εννοείς αυτό το μαγαζάκι ε; https://market.android.com/details?id=fahrbot.apps.rootcallblocker.pro&feature=search_result

αν είναι δυνατόν ρε παιδιά για λιγότερο από 3 ευρώ και για εφαρμογές που πραγματικά κάνουν την δουλειά τους σωστά,να καταφεύγουμε σε "μαγαζάκια"¨.κρίμα δεν είναι για τον κόπο που κατέβαλε ο developer για να φτιάξει την εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

υποθέτω ότι εννοείς αυτό το μαγαζάκι ε; https://market.android.com/details?id=fahrbot.apps.rootcallblocker.pro&feature=search_result

αν είναι δυνατόν ρε παιδιά για λιγότερο από 3 ευρώ και για εφαρμογές που πραγματικά κάνουν την δουλειά τους σωστά,να καταφεύγουμε σε "μαγαζάκια"¨.κρίμα δεν είναι για τον κόπο που κατέβαλε ο developer για να φτιάξει την εφαρμογή;

 

Ο προγραμματιστής πρώτον κανει το χόμπι του, δευτερον οι εφαρμογές του απευθύνονται σε εκατομυρια χρήστες και τριτον, αν υποθέσουμε οτι δεν την αγοραζε κανεις και παλι θα τη εβγαζε δωρεάν, ετσι για να κανει το κοματι του, άλλωστε πως δικαιολογείς τοσες και τοσες εφαρμογές που προσφέρονται δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

Ο προγραμματιστής πρώτον κανει το χόμπι του, δευτερον οι εφαρμογές του απευθύνονται σε εκατομυρια χρήστες και τριτον, αν υποθέσουμε οτι δεν την αγοραζε κανεις και παλι θα τη εβγαζε δωρεάν, ετσι για να κανει το κοματι του, άλλωστε πως δικαιολογείς τοσες και τοσες εφαρμογές που προσφέρονται δωρεαν.

 

Για να βάζει κάποια τιμή στην εφαρμογή σημαίνει πως προφανώς δεν έχει την ίδια άποψη.. Γιατί να το κάνει από χόμπι? Εσύ στη δουλειά σου από χόμπι πας? Σόρρυ, δεν είναι τίποτα προσωπικό, αλλά από την μια φαγωθήκαμε ότι η Google μας έχει σε 2η μοίρα και δεν μας ανοίγει το market κι από την άλλη βγάζουμε μανιφέστο ότι δεν πρέπει και να πληρώνουμε γιατί δεν υπάρχει λόγος. Και μάλιστα για 2 ή 3 ευρώ.

 

Οι δωρεάν εφαρμογές είναι δωρεάν γιατί έτσι θέλησαν αυτοί που τις δημιούργησαν. Για πες μου μια βαρβάτη εφαρμογή που να δίνεται δωρεάν? Αυτές που είναι paid έχουν κάτι παραπάνω και είναι paid. Ο καθένας έχει το δικό του τρόπο σκέψης αλλά μην βγάζουμε και τη δουλειά του άλλου χόμπι, ούτε υποχρέωση τη διάθεσή του να δώσει κάτι δωρεάν.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απ το γνωστο μαγαζακι το οποιο ολοι ξερουμε αλλα δεν κανει να τι λεμε εδω μεσα...lol

 

Το παρόν forum δεν αποδέχεται τέτοιες απόψεις. Για παράνομα site/link δεν μας επιτρέπεται ούτε να συζητάμε, ούτε να υπονοούμε. Ας πράξουμε όλοι αναλόγως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω το simi folder πως μπορω να βαλω τις εφαρμογες να μου τις δειχνει σε 2 σειρες και οχι σε 1?

 

Αν έχω καταλάβει καλά τι εννοείς, πηγαίνεις στα settings του φακέλου, μετά στο launcher settings και στο μενού launcher layout επιλέγεις vertical.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω καταλάβει καλά τι εννοείς, πηγαίνεις στα settings του φακέλου, μετά στο launcher settings και στο μενού launcher layout επιλέγεις vertical.

 

ακριβως αυτο σε ευχαριστω παρα πολυ

 

αλλο προγραμμα για φακελους ξερετε? παλαιοτερα χρησιμοποιουσα ενα που ηταν επι πληρωμη και στο τελος των εφαρμογων ειχε και τις ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...