Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και πάνω σε αυτό (που δεν υπάρχει skin για το igo για οθόνες 720p) θα ήθελα να αναφερθώ και εγώ. Χρησιμοποιώ το igo εδώ και κάτι χρόνια (από εποχής windows mobile με το htc diamond 2) και είναι το μοναδικό πρόγραμμα πλοήγησης που το εμπιστεύομαι τόσο πολύ.

Αυτή τη στιγμή έχω το Nexus S με πρόθεση αγοράς εντός του μήνα για το galaxy nexus ή το galaxy note. Και επειδή και τα δύο έχουν ανάλυση οθόνης 720p (το note έχει και λίγο μεγαλύτερη) σκέφτηκα ότι πρέπει να αλλάξω πρόγραμμα πλοήγησης. Εγκατέστησα το sygic αλλά δεν πήγα κάποιο ταξίδι για να το ελέγξω. Από τα σχόλια των προηγούμενων σελίδων, διαπίστωσα ότι το πρόβλημα των απαράδεκτων δρομολογήσεων συνεχίζει να υπάρχει δυστυχώς. Οπότε ποιο πρόγραμμα προτείνεται για τέτοια ανάλυση οθόνης; To igo έχει skin μέχρι 960Χ540; Μάλλον με βλέπω να χρησιμοποιώ το don't panic (το έχω ήδη εγκατεστημένο). Ποιες είναι οι απόψεις των χρηστών με συσκευές με οθόνη 720p;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Και πάνω σε αυτό (που δεν υπάρχει skin για το igo για οθόνες 720p) θα ήθελα να αναφερθώ και εγώ. Χρησιμοποιώ το igo εδώ και κάτι χρόνια (από εποχής windows mobile με το htc diamond 2) και είναι το μοναδικό πρόγραμμα πλοήγησης που το εμπιστεύομαι τόσο πολύ.

Αυτή τη στιγμή έχω το Nexus S με πρόθεση αγοράς εντός του μήνα για το galaxy nexus ή το galaxy note. Και επειδή και τα δύο έχουν ανάλυση οθόνης 720p (το note έχει και λίγο μεγαλύτερη) σκέφτηκα ότι πρέπει να αλλάξω πρόγραμμα πλοήγησης. Εγκατέστησα το sygic αλλά δεν πήγα κάποιο ταξίδι για να το ελέγξω. Από τα σχόλια των προηγούμενων σελίδων, διαπίστωσα ότι το πρόβλημα των απαράδεκτων δρομολογήσεων συνεχίζει να υπάρχει δυστυχώς. Οπότε ποιο πρόγραμμα προτείνεται για τέτοια ανάλυση οθόνης; To igo έχει skin μέχρι 960Χ540; Μάλλον με βλέπω να χρησιμοποιώ το don't panic (το έχω ήδη εγκατεστημένο). Ποιες είναι οι απόψεις των χρηστών με συσκευές με οθόνη 720p;

 

είναι μια χαρά σε θέμα ανάλυσης δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με don't panic το μονο που συνάντησα εγώ είναι ότι δεν με πλοήγησε σωστά αν και ακούω πολύ καλά λόγια εγώ δεν μπορώ να πω το ίδιο, από παλιά βεβαια χρησιμοποιούσα NAVIGON και στο iphone που είχα και όπου και να έχω ταξιδέψει η ακόμα και σε στενάκια του βύρωνα και γύρο περιοχές δεν είχα κανένα απόλυτος πρόβλημα...

τι να πω πιθανόν η έκδοση 4.20 που έχω εγώ να έχει προβληματάκια.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Οπότε μένω με το don't panic μέχρι να (και αν) έχουμε κανένα νέο από το igo. Άρα δηλαδή μονόδρομος το don't panic για αυτήν την ανάλυση;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Οπότε μένω με το don't panic μέχρι να (και αν) έχουμε κανένα νέο από το igo. Άρα δηλαδή μονόδρομος το don't panic για αυτήν την ανάλυση;

 

όχι δεν είναι μονόδρομος είναι το don't panic το Navigon το sygic το Ndrive και πιθανόν και το mls destinator

Link to comment
Share on other sites

τι να πω πιθανόν η έκδοση 4.20 που έχω εγώ να έχει προβληματάκια.

Η καινούρια έκδοση 4.46 ειναι κάπως καλύτερη σε ότι αφορά την σταθερότητα και με μερικές λειτουργίες ακόμη (δυστυχώς συνεχίζει να μην έχει,εισαγωγή διασταύρωσης) και πολύ καλύτερη σε ότι αφορά τον χάρτη.Ομως το igo στις δρομολογήσεις (όπου το igo έχει σωστό χάρτη) δεν το φτάνει.

Link to comment
Share on other sites

πράγματι κάποιος φίλος παραπάνω ανάφερε ότι στην οθόνη του nexus i9250 το iGO δεν θα είναι full και είχε απόλυτο δικό δυστυχώς...

Και ας μην είναι σε full αυτό χρησιμοποιώ.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για το galaxy s3 πιο ειναι το καλυτερο nav
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Ήθελα να ρωτήσω πόσο ασφαλές είναι να χρησιμοποιώ την android app της Τράπεζας Πειραιώς για winbanking. Υπάρχει φόβος για υποκλοπή κωδικών κλπ;

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και η αναλυση 1024χ600 για το igo στην version v 3.3.3. mariupol η οποια λεγεται οτι κανει και για την αναλυση 1280χ800 αλλα δεν το εχω τσεκαρει γιατι δεν εχω τηλεφωνο με τετοιες αναλυσεις !!!

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτεινετε καμια καλη εφαρμογη για τρεξιμο?

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ το RunKeeper.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και η αναλυση 1024χ600 για το igo στην version v 3.3.3. mariupol η οποια λεγεται οτι κανει και για την αναλυση 1280χ800 αλλα δεν το εχω τσεκαρει γιατι δεν εχω τηλεφωνο με τετοιες αναλυσεις !!!

 

θα προσπαθήσω να την βρω την έκδοση αυτή αν την βρει κανένας φίλος και την δοκιμάσει ας το αναφέρει.

 

edit:

το κακό είναι ότι την βρίσκω παντού αλλα πουθενά να την κατεβάσω...

iGOMyWay v8.4.3.179971 Thin 1.7 mariupol v3.3.4 12.01.10

 

800x600_iGOMyWay_v8.4.3.179971_mariupol_v3.3.4_12.01.10 - **(1024x600 / 1280x800)

Edited by lousifer2008
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και η αναλυση 1024χ600 για το igo στην version v 3.3.3. mariupol η οποια λεγεται οτι κανει και για την αναλυση 1280χ800 αλλα δεν το εχω τσεκαρει γιατι δεν εχω τηλεφωνο με τετοιες αναλυσεις !!!

Αυτό φαίνεται ιδιαίτερα ενδιαφέρον. Αν και εγώ πιστεύω ότι είναι ζήτημα χρόνου να βγει και στην κανονική 720p ανάλυση. Πάντως, θα με ενδιέφερε πάρα πολύ αν τη δοκίμασε (ή αν τη δοκιμάσει κάποιος) αυτήν την ανάλυση, να πει τις εντυπώσεις του και αν γίνεται και κανένα screen shot.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτεινετε καμια καλη εφαρμογη για τρεξιμο?

 

Endomondo φίλε...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτεινετε καμια καλη εφαρμογη για τρεξιμο?

 

Έχω δοκιμάσει το endomondo και το sports tracker. Πολύ καλές εφαρμογές και οι δύο, προσωπικά προτιμώ το sports tracker.

Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτεινετε καμια καλη εφαρμογη για τρεξιμο?

Endomondo και από μένα φίλε μου και καλό τρέξιμο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

θα προσπαθήσω να την βρω την έκδοση αυτή αν την βρει κανένας φίλος και την δοκιμάσει ας το αναφέρει.

 

edit:

το κακό είναι ότι την βρίσκω παντού αλλα πουθενά να την κατεβάσω...

iGOMyWay v8.4.3.179971 Thin 1.7 mariupol v3.3.4 12.01.10

 

800x600_iGOMyWay_v8.4.3.179971_mariupol_v3.3.4_12.01.10 - **(1024x600 / 1280x800)

Αυτο που εχω εγω ειναι mariupol 3.3.3 αλλα δεν θυμαμαι ποια αναλυση....

Αυτό φαίνεται ιδιαίτερα ενδιαφέρον. Αν και εγώ πιστεύω ότι είναι ζήτημα χρόνου να βγει και στην κανονική 720p ανάλυση. Πάντως, θα με ενδιέφερε πάρα πολύ αν τη δοκίμασε (ή αν τη δοκιμάσει κάποιος) αυτήν την ανάλυση, να πει τις εντυπώσεις του και αν γίνεται και κανένα screen shot.

ss στο ποστ #2633

 

Το igo εχει δικο του θεμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=314557

 

Δειτε της τελευταιες 6-7 σελιδες εχει αναφερθει για το θεμα της αναλυσης.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί,

 

Χρειάζομαι ένα πρόγραμμα που να τραβάει 4-5 φωτογραφίες πολύ γρήγορα, αλλά σε καλή ανάλυση. Δεν μπορώ ποτέ να "πιάσω" τα πιτσιρίκια στην φάση που θέλω ****το....

 

Αγόρασα το Fast Burst Camera αλλά το burst έχει Limitation όσον αφορά στην ανάλυση, στα 800x480

 

Έχετε κάποιο πρόγραμμα υπόψη σας? Το καινούριο Galaxy S3 πχ σε τι ανάλυση τραβάει burst?

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί,

 

Χρειάζομαι ένα πρόγραμμα που να τραβάει 4-5 φωτογραφίες πολύ γρήγορα, αλλά σε καλή ανάλυση. Δεν μπορώ ποτέ να "πιάσω" τα πιτσιρίκια στην φάση που θέλω ****το....

 

Αγόρασα το Fast Burst Camera αλλά το burst έχει Limitation όσον αφορά στην ανάλυση, στα 800x480

 

Έχετε κάποιο πρόγραμμα υπόψη σας? Το καινούριο Galaxy S3 πχ σε τι ανάλυση τραβάει burst?

 

Ποιά συσκευή έχεις; Εμένα ανεβαίνει μέχρι τα 1920x1088. Δες στις ρυθμίσεις στο advanced αν μπορείς να ενεργοποιήσεις το Allow high resolutions.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Το igo εχει δικο του θεμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=314557

 

Δειτε της τελευταιες 6-7 σελιδες εχει αναφερθει για το θεμα της αναλυσης.

To θέμα του igo το παρακολουθώ εδώ και πολύ καιρό και αν προσέξεις έχω κάνει ερώτηση και εκεί, απλά ρωτάω εδώ, όχι μόνο για το igo αλλά και ποιο άλλο πρόγραμμα είναι αξιόπιστο για πλοήγηση.

Υπενθυμίζω βεβαίως ότι το Galaxy Nexus δεν έχει "κανονική" 720p, γιατί τα soft buttons τρώνε χώρο από την οθόνη...

Ναι εντάξει, δεν είναι 720p είναι λίγο μικρότερη. Αν πας στο θέμα του igo θα δεις screenshots που δείχνουν πόσο λίγο επί της οθόνης καταλαμβάνει το πρόγραμμα.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

To θέμα του igo το παρακολουθώ εδώ και πολύ καιρό και αν προσέξεις έχω κάνει ερώτηση και εκεί, απλά ρωτάω εδώ, όχι μόνο για το igo αλλά και ποιο άλλο πρόγραμμα είναι αξιόπιστο για πλοήγηση.

Δεν το εγραψα για εσενα προσωπικα, για αυτον τον λογο αφησα και μια σειρα κενη ;)

σε εσενα εγραψα μονο για το screen shot

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

έχω το galaxy s2 αλλά το πρόγραμμα δεν μου επιτρέπει πάνω από 800x480...

 

Την επιλογή Allow high resolutions την εχω τικαρισμένη αλλά και πάλι 800x480 βγάζει...

Edited by STELSTEL

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

κάπως τα κατάφερα και έβαλα το NAVIGON χωρίς να ζητάει να έχω ανοικτό internet για να κάνει έναρξη η εφαρμογή :) πολλές αλχημείες χαχαχαχαχα αλλα μιας και ήδη κατεβάζω και το IGO θα το περάσω για να το δω και αυτό.

 

αν μείνω ευχαριστημένος από το navigon και το igo ίσος τελικά σβήσω τελείως το sygic

 

 

Προσωπικα αυτη τι στιγμη εχω στην συσκευη μου IGO-NAVIGON-SYGIC και ειμαι πληρη καλυμενος :)

 

και επισης μπορω να χρησιμοποιησω τον χρυσo οδηγο για σημεια ενδιαφεροντος

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.mobilexo&hl=en

 

;)

 

Παιδια για το galaxy s3 πιο ειναι το καλυτερο nav

 

Ισως το navigon φιλε.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...