Jump to content

[Επίσημο] Nokia C3-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να Κανω μια ερωτηση πριν λιγες μερες αγορασα το νοκια c3-00,δεν μπορω ομως να συνδεθω με wifi,απενεργοποιησα τις υπηρεσιες δεδομενων (Cosmote), μπορει καποιος να μου πει τι ακριβως πρεπει να ελεγξω; .Μηπως πρεπει να αλλαξει απο τις ρυθμισεις το ΑΡΝ ιντερνετ

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 253
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να Κανω μια ερωτηση πριν λιγες μερες αγορασα το νοκια c3-00,δεν μπορω ομως να συνδεθω με wifi,απενεργοποιησα τις υπηρεσιες δεδομενων (Cosmote), μπορει καποιος να μου πει τι ακριβως πρεπει να ελεγξω; .Μηπως πρεπει να αλλαξει απο τις ρυθμισεις το ΑΡΝ ιντερνετ

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων :)

Καλώς ήρθες στο myphone.

Το μόνο που χρειάζεται να κάνεις για να συνδεθείς με wifi είναι να το ενεργοποιήσεις από το κινητό, να βρεις το δικό σου ασύρματο δίκτυο και να το επιλέξεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ για το καλωσορισμα, το εχω κανει και οταν παει να συνδεθει μου λεει ''ελεγξτε πακετα δεδομενων'' σαν να πρεπει να εχω ενεργοποιημενη υπηρεσια παροχου τεσπα θα το ελεγξω παλι :)
Link to comment
Share on other sites

γεια σασ!ειμαι τελειως ασχετη θελω να μπω στο ovi καταστημα αλλα μου λεει οτι πρεπει να εγγραφω σε πακετα δεδομενων...που ειναιαυτα και πως γραφομαι?επισησ οτι κατεβαζεις απο εκει ειναι δωρεαν??
Link to comment
Share on other sites

γεια σασ!ειμαι τελειως ασχετη θελω να μπω στο ovi καταστημα αλλα μου λεει οτι πρεπει να εγγραφω σε πακετα δεδομενων...που ειναιαυτα και πως γραφομαι?επισησ οτι κατεβαζεις απο εκει ειναι δωρεαν??

 

Πακέτα δεδομένων σημαίνει να σου χρεώνει την κάρτα για να μπεις internet ... Μπορείς να το αποφύγεις αυτό αν συνδεθείς μέσω WiFi ... Αλλιώς θα πρέπει να κατεβάσεις τις ρυθμίσεις του παρόχου σου για το C3 ...

 

Και εννοείται πως δεν είναι τα πάντα δωρεάν ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω τι συνέβη αλλά το φόρτιζα, έπρεπε να φύγω και το έβγαλα -δεν ολοκληρώθηκε-. Παρατήρησα όμως ότι η οθόνη του είναι μονίμως αναμένη! Τι να κάνω; Το είχα φορτίσει και την επόμενη μου έβγαλε χαμηλή μπαταρία;! Είναι ολοκαίνουριο το κινητό! Κλειδώνει αυτόματα αλλά το φως δεν σβήνει!
Link to comment
Share on other sites

Για τσεκαρε τις ρυθμισεις μπας και εχει καποια ρυθμιση για την οθονη

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

΄Εκανες επανεκκίνηση ????

 

΄Η έριξες μία ματιά στις αντίστοιχες ρυθμίσεις ?????

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να τις βρω για τον φωτεισμό της οθόνης και δεν το βρίσκω. Δεν ξέρω καν αν έχει τέτοια επιλογή. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος σχετικά με τις ρυθμίσεις;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

δεν ξερω αν εχει τεθει παλι αλλα πως γινεται να ερωτουμαι ποτε θα μπει με wifi και ποτε με 3g?

 

Tapatalked from Φώτης ο...Άνετος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

υπαρχει C3 που να εχει ελληνικα γραμματα πανω στα κουμπια;

Γιατι εχω παρει τηλεφωνο σε 4 μαγαζια και ολοι εχουν μονο με λατινικους χαρακτηρες.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

υπαρχει C3 που να εχει ελληνικα γραμματα πανω στα κουμπια;

Γιατι εχω παρει τηλεφωνο σε 4 μαγαζια και ολοι εχουν μονο με λατινικους χαρακτηρες.

Καλημέρα Σταμάτη.

Ένας συνάδελφος μου που το έχει υπάρχουν κανονικά και Ελληνικά και Αγγλικά. Το έχει πάρει από Vodafone στην Καλαμάτα αν θυμάμαι καλά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Από vodafone είναι σίγουρα ελληνικά.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος να φυγει το g απο την αρχικη οθονη και γενικα να μην συνδεεται μονο του, δοκιμασα να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων αλλα τον κωδικο ασφαλειας που τον βρισκουμε
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εχω το εν λογω κινητο αλλα δεν μπορω να μπω στο ιντερνετ μεσω wifi. Θελει καποια ρυθμιση?

Δεν εχω διαβασει ολο το θεμα.

6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το κινητο εχτες απο αναβαθμιση.ολα καλα και ωραια.μια ερωτηση εχω μονο.οταν πχ ανοιξω το email η το οπερα mobile μεσω gprs/edge και τελειωσει το φορτωμα της σελιδας το εικονιδιο G παραμενει μεσα στο τετραγωνακι.αυτο σημαινει πως για οση ωρα διαβαζω μια σελιδα η ενα email χρεωνομαι?αν μπορει καποιος ας απαντησει.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

για να παίρνω POP3 account της δουλειάς, δουλεύει? γιατι διαβάζω κάποιοι λένε στο internet οτι έχει πρόβλημα με pop3/smtp.

 

Επίσης σας παίζει σε EDGE ή μονο GPRS?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδιά, για να ρωτήσω σχετικά με την " Ελληνικότητα " του product code του C3-00 μου, που δεν περιλαμβάνεται στα της 1ης σελίδας ( branded γαρ :p ), σε αυτό το θέμα το κάνω ή στέλνω ΠΜ σε κάποιον moderator;...
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά η συσκευή σου είναι branded σε κάποιο πάροχο και ποιο το product code αυτής;Έχεις Ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ναί, branded Cosmote. 059D2G6. Και Ελληνικούς χαρακτήρες έχω. Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!!! :)
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά <<Ελληνική>> συσκευή έχεις.Η μόνη διαφορά είναι ότι ενδέχεται να μην γίνονται άμεσα διαθέσιμες οι όποιες αναβαθμίσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!!!!! :) Nice... Για τις αναβαθμίσεις στο συγκεκριμένο δε με πολυενδιαφέρει ( ακόμα έχω το λογισμικό με το οποίο ήρθε όταν το αγόρασα... :O ), γιατί δεν έχω διαβάσει και τα καλύτερα στο Discussions της Nokia ( σε ό,τι αφορά τις αναβαθμίσεις πάντα )... :ninja:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Μια ερώτηση: την περασμένη βδομάδα έκανα αναβάθμιση μέσω USB από τον υπολογιστή και πλέον το κινητό έχει την έκδοση λογισμικού 08.63. Δεν του είχα κάνει αναβάθμιση από πέρσι που το πήρα. Μετά την αναβάθμιση αντιμετωπίζω πρόβλημα με τις εφαρμογές. Για την ακρίβεια, τις εφαρμογές που είχα εγκαταστήσει και είχαν "κλειδάκι" δε μου τις ανοίγει. Μου γράφει "Σφάλμα εφαρμογής" και στα στοιχεία γράφει "Class Not Found java/lang/ClassNotFoundException". Δυστυχώς τις περισσότερες εφαρμογές δε μπορώ να τις βρω πια απ'το κατάστημα Νόκια. Τι μπορώ να κάνω;

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Μια ερώτηση: την περασμένη βδομάδα έκανα αναβάθμιση μέσω USB από τον υπολογιστή και πλέον το κινητό έχει την έκδοση λογισμικού 08.63. Δεν του είχα κάνει αναβάθμιση από πέρσι που το πήρα. Μετά την αναβάθμιση αντιμετωπίζω πρόβλημα με τις εφαρμογές. Για την ακρίβεια, τις εφαρμογές που είχα εγκαταστήσει και είχαν "κλειδάκι" δε μου τις ανοίγει. Μου γράφει "Σφάλμα εφαρμογής" και στα στοιχεία γράφει "Class Not Found java/lang/ClassNotFoundException". Δυστυχώς τις περισσότερες εφαρμογές δε μπορώ να τις βρω πια απ'το κατάστημα Νόκια. Τι μπορώ να κάνω;

 

Καλησπέρα!!! Δεν αν μπορείς να γυρίσεις στην έκδοση λογισμικού που είχε το κινητό σου όταν το πήρες. Δεν ξέρω αν ισχύει η μέθοδος του φλασαρίσματος και του downgrading για το συγκεκριμένο.... Πάντως, έχουν αναφερθεί παρόμοια προβλήματα με το δικό σου και στο forum της Nokia... :ninja:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: την περασμένη βδομάδα έκανα αναβάθμιση μέσω USB από τον υπολογιστή και πλέον το κινητό έχει την έκδοση λογισμικού 08.63. Δεν του είχα κάνει αναβάθμιση από πέρσι που το πήρα. Μετά την αναβάθμιση αντιμετωπίζω πρόβλημα με τις εφαρμογές. Για την ακρίβεια, τις εφαρμογές που είχα εγκαταστήσει και είχαν "κλειδάκι" δε μου τις ανοίγει. Μου γράφει "Σφάλμα εφαρμογής" και στα στοιχεία γράφει "Class Not Found java/lang/ClassNotFoundException". Δυστυχώς τις περισσότερες εφαρμογές δε μπορώ να τις βρω πια απ'το κατάστημα Νόκια. Τι μπορώ να κάνω;

 

 

και εγώ φίλε έχω ακριβώς το ίδιο θέμα.... καμία λύση?

Edited by NIK_TAX
))))))((((((
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...