Jump to content

[Επίσημο] Nokia C3-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση (8..), δεν μου δουλεύει πλέον ο αντάπτορας dual sim (2 σε 1), δεν ανοίγει το μενού του για να αλλάξω αριθμό. Μέχρι την προηγούμενη έκδοση δούλευε κανονικά. Πως γυρνάω στην προγούμενη (7.20)

 

Δεν μπορεις να γυρισεις στην προηγουμενη, ποιον ανταπτορα χρησιμοποιεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 253
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μπορεις να γυρισεις στην προηγουμενη, ποιον ανταπτορα χρησιμοποιεις;

Κάτι τέτοιο http://topboom.en.ec21.com/STK_or_007_Mode_Double--985920_1586087.html , 20 γενιάς νομίζω γράφει, μέχρι την προηγούμενη έκδοση λειτουργούσε κανονικά, και άλλαζε τους αρισθμούς χωρίς επανεκίνηση (αυτό μου άρεσε), σε σχέση με άλλα κινητά που είχα και κάνανε επανεκίνηση. Τον έβγαλα, τον ξαναέβαλα, έκανα επανεκίνηση στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, τον βλέπει στο μενού αλλά δεν ανοίγει το πρόγραμμα για να αλλάξω την sim.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έίναι nokia c3-00 μπαίνει αυτόματα στο ιντερνετ από τις ρύθμισης του mobile που χρεώνονται, πως τολμάει?

 

και ενω του έχω ρυθμίσεις να ρωτάω πρώτα, και έτσι κάνει! ......εκτός από τον συγκεκριμένο περιηγητής του s40, αυτός δλδ δεν μπορείς να βάλεις custom-url και έχει απλα μερικά προεπιλεγμένα web servises και σε αυτά μπένει κατευθείαν από το mobile internet γιατί?

 

ναι το ξέρω οτι το wifi δεν πιάνει εκεί που είμαι αλλά και πάλι δεν θα έπρεπε να ρωτάει πρώτα???

και το παράξενο είναι οτι οσο δεν είχα βάλει τις ρύθμισης mobile έμπενε από το wifi!. μα εγω το θέλω μονο για ανάγκη το mobile internet οχι να είναι default!

μηλάω για τον συγκεκριμένο περριηγητή, για όλους του υπολοίπους(εφαρμογές/παιχνίδια) ρωτάει πρώτα που να συνθεθει (ευτυχώς) αλλά στο συγκεκριμένο δεν το κάνει! πως θα το διορθώσω αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Ζαλίστηκα... :dizzy:

 

Όταν πάει να μπει στο Ίντερνετ, δε σε ρωτάει;; Στο s40 που έχω εγώ, κάθε φορά με ρωτά αν θέλω να μπω μέσω wifi ή μέσω vodafone live πχ...

Link to comment
Share on other sites

ελπίζω να μην έβαλα την ερώτιση σε λάθος ενότητα.

 

οταν μπένω στο ιντερνετ απο κάποια εφαρμογη π.χ. opera mini 6 / ovi browser κ.τ.λ. τοτε πάντα ρωτάει

 

όταν όμως μπαίνω απο τον προεπιλεγμένο περιηγητή, αυτός που λέει 'Περιηγητής' στο κεντρικό μενού, ο συγκεκριμένος μπαίνει στο mobile internet χωρίς να ρωτάει κανέναν, και μου είναι πολύ χρήσιμος αυτός διότι πιστεύω πως αποκονίζει κατευθείαν τις σελίδες και πως κάθε εφαρμογή που παραπέμπει σε λινκ το κάνει μέσω του συγκεκριμένου browser που πάντα μπαίνει από mobile internet. ''και καταλαβαίνω ποτέ μπαίνει στο mobile και πότε από το wifi από τους αντίστοιχος ήχους των ηχων''

 

πως θα το ρυθμίσω αυτό?

 

εγώ θα προσπαθήσω να κάνω εφαρμογή εργοστασιαρχών ρυθμίσεων και να περάσω χειροκίνητα τις ρύθμισης mobile, και όχι αυτόματα, αν έφταιγε αυτό.

πάντως γενικά αν υποψιάζεσαι κάτι πες το. ακόμη και να μην ξέρεις πες την γνώμη σου. και γενικά σε όλους τους χρήστες το λέω αυτό.

 

ok to διορθοσα το προβλημα,

 

Για όλα έφταιγε ο παροχέας mobile internet. ΓΙΑ ΌΛΑ ΟΜΟΣ!

 

Οι αυτόματες ρύθμισης, ρύθμιζαν κρυφά των browser με ένα εξιδανικευμένο προφίλ, που είχε οδηγία να σιδνέευε πάντα μέσω mobile internet και με συγκεκριμένες ρυθμίσεις και ρύθμιζε και το mobile internet για τις εφαρμογές, με της εφαρμογές δεν έχει πρόβλημα διότι δεν είχαν αυτό το προφιλ.

 

και έτσι εγώ ακόμη και να έσβησα τα σημεία πρόσβασης πάλι ο browser είχε πρόσβαση στον ιστό. έχοντας το ''δικό του'' ανεξάρτητο προφίλ.

 

αλλά τώρα που τα επανέφερα όλα και έβαλα τις ρύθμισης χειροκίνητα και έτσι ρωτάει και αυτός πάντα όπως όλες οι εφαρμογές αφού πέρνει ρύθμισης από τις ρύθμισης συστήματος όπος όλες οι εφαρμογές και όχι πια από το ''δικό του'' προφίλ.

 

Αν ήταν ένας άλλος χρήστης που ήξερε και πολλά, τότε θα καταχρεωνόταν χωρίς λόγο και δεν θα μπορούσε να το διορθώσει.

τα γράφω όλα αυτά γιατί μπορεί ένας επισκέπτης να έχει / είχε το ίδιο πρόβλημα, τουλάχιστον το έλυσα το πρόβλημα μου.

ευχαριστώ όσους ενδιαφέρθηκαν και όσους ετοιμάζονταν να απαντήσουν άλλα δεν πρόλαβαν. (για το δικό μου θέμα λέω διότι το topic είναι πολλά θέματα μαζί).

 

παρεμπιπτόντως, τώρα δεν θέλει να κάνει update! δεν ξέρω αν μου χρειάζεται αλλά δεν το κάνει λέει ότι δεν έχει σύνδεση με wifi ενώ έχει.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια και καλο καλοκαιρι!

σχεδον σε ολα τα nokia υπαρχει στις ρυθμισεις η επιλογη λειτουργιας mono gsm,μονο umits (3G) η διπλη λειτουργια.

εχει το c3 τετοια ρυθμιση?

ευχαριστω!:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια και καλο καλοκαιρι!

σχεδον σε ολα τα nokia υπαρχει στις ρυθμισεις η επιλογη λειτουργιας mono gsm,μονο umits (3G) η διπλη λειτουργια.

εχει το c3 τετοια ρυθμιση?

ευχαριστω!:rolleyes::rolleyes:

Δεν έχει τέτοια ρύθμιση, γιατί το C3 δεν έχει λειτουργία 3G.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα!Εχω παρει αυτο το κινητο εδω και 1 εβδομαδα!συγκεκριμενα το πηρε ενας θειος μου ο οποιος δεν βολευτηκε γιατι δεν εβλεπε τα κουμπακια και μου το εδωσε!! Μπαινω μια χαρα στο internet και στο msn !

Συγκεκριμενα στο msn εμπαινα μεχρι προχθες! Μου εβγαλε ενα σηματακι πανω πανω στην οθονη μου με ενα G και οταν παω να μπω msn ( αφου εχω μπει στο ιντερνετ απο wifi) μου λεει πως δεν μπορει να συνδεθει στο ιντερνετ και να ελενξω τις ρυμθισεις του κινητου μου ! Γιατι το κανει αυτο ; και πως μπορω να σβησω το G και να μπαινω κανονικα στο msn ..?

Ειμαι καιουργια στο site και δεν ξερω απο που να ανοιξω συζητηση και τα σχετικα για αυτο και γραφω εδω!

Never give up.. such a wonderful life... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενημερωτικα να ανφερω οτι με τη χρηση που κανω,

δηλαδη 10-15 μηνυματα τη μερα και 5 λεπτα ομιλιας και καμια φορα ανοιγω το wifi να τσεκαρω αν εχω κανα mail το κινητακι ουτε λιγο ουτε πολυ αντεχει 7-9 μερες.

νομιζω οτι καλυτερο για καποιον που θελει κινητο που να αντεχει.

Μια φορα που το ξεσκισα στα τηλεφωνηματα εβγαλε 4 μερες αλλα πρεπει να ειχα μιλησει γυρο στις 5 ωρες και αρκετα μηνυματα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα!!Αγόρασα χθές και εγώ το κινητό και δεν μπορώ να δω video στο youtube..Τι πρέπει να κάνω για να καταφέρω να δω???

Mέσω του κλασσικού περιηγητή δεν μπορείς. Μέσω opera, εγώ βλέπω κανονικά.

Γεια σας και απο μενα!Εχω παρει αυτο το κινητο εδω και 1 εβδομαδα!συγκεκριμενα το πηρε ενας θειος μου ο οποιος δεν βολευτηκε γιατι δεν εβλεπε τα κουμπακια και μου το εδωσε!! Μπαινω μια χαρα στο internet και στο msn !

Συγκεκριμενα στο msn εμπαινα μεχρι προχθες! Μου εβγαλε ενα σηματακι πανω πανω στην οθονη μου με ενα G και οταν παω να μπω msn ( αφου εχω μπει στο ιντερνετ απο wifi) μου λεει πως δεν μπορει να συνδεθει στο ιντερνετ και να ελενξω τις ρυμθισεις του κινητου μου ! Γιατι το κανει αυτο ; και πως μπορω να σβησω το G και να μπαινω κανονικα στο msn ..?

Ειμαι καιουργια στο site και δεν ξερω απο που να ανοιξω συζητηση και τα σχετικα για αυτο και γραφω εδω!

Δοκίμασε να το κλείσεις και να το ξανανοίξεις (μερικές φορές κολλάει). Αν όχι, κάνε του αναβάθμιση.

για το σήμα δεν είδα διαφορα για την μπαταρία δεν ξέρω γιατί το φορτισα πριν κανω αναβάθμιση.

εγω εχω ενα αλλο θεμα δεν μου ανοιγει το ovi store το καν και σε σας ?

αρχισε η καταργηση απο τορα χα χα.

Εμένα μπαίνει κανονικά χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το SOS μου είναι.. έχει δόνηση;!!!

 

Φυσικά και έχει δόνηση

Ρυθμίσεις -> ήχοι -> (4η επιλογή ) Δόνηση -> Ναι

Link to comment
Share on other sites

Μην το γελάτε, ήταν τόσο ελαφρύ που έφαγα φλασιά εαν έχει η όχι. Η επόμενη μου ερώτηση είναι εαν παίρνει κάρτα MicroSD ή MicroSDHC? Μπορεί να πάρει MicroSDHC με αντάπτορα; Σκέφτομαι να παραγγείλω μία 2 ή 4GB αυτή τη στιγμή. Αυτή εδώ κάνει; Άμα είναι να την πάρω τώρα κιόλας.
Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 κάρτες που αναφέρεις είναι ο ίδιος τύπος κάρτας, η διαφορά τους είναι ότι οι microSD είναι έως 2GΒ ενώ οι microSDHC είναι από το 4GB και πάνω.Το site της nokia αναφέρει έως 8GB οπότε δεν νομίζω να έχεις κάποιο πρόβλημα με την 4GB. Σημασία έχει πόσα δεδομένα θες να έχεις στο κινητό σου, αν πιστεύεις ότι σου φτάνουν τα 2GB τότε αγόρασε την. Εγώ στην θέση σου θα αγόραζα από 4GB και πάνω.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αυτή στο Link που έχω παραθέσει στο προηγούμενο post μου κάνει μια χαρά να φανταστώ. Έχω μια του 1 GB τώρα απο την ψηφιακή μηχανή. Θα βάλω αυτή μέχρι να την πάρω.... Σε ευχαριστώ πολύ καλό απόγευμα!
Link to comment
Share on other sites

Πήρα μόλις το κινητό που βλέπετε στο avatar και προσπαθώ να μπώ στο Ovi Store, μου λέει ότι υπάρχει διαθέσιμο update του καταστήματος Ovi και κάνω λήψη, φορτώνει, αλλά δεν κάνει κάτι... πρέπει να κάνω κάτι; Έκανα register στο http://www.ovi.com/services/welcome

 

Επίσης κάθε φορά που πάω να κάνω λήψεις θεμάτων, μου βγάζει ότι δεν είναι έγκυρος ο σύνδεσμος. Το ίδιο και σε ότι παίρνω απο το Ovi Store μέσω της σελίδας.

 

Το κινητό δεν έχει καλώδιο σύνδεσης με το PC? Δεν είχε στο πακέτο!

Edited by sp3cial
Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου απεκτησε ενα C3,δωρισε μερικα ο σεϊχης του Καταρ :p Οποτε ειναι στα αραβικα ! Πως θα του φλασαρουμε τα ελληνικα ; Μεσω phoenix οπως και με τα πιο εξυπνα ;
Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου απεκτησε ενα C3,δωρισε μερικα ο σεϊχης του Καταρ :p Οποτε ειναι στα αραβικα ! Πως θα του φλασαρουμε τα ελληνικα ; Μεσω phoenix οπως και με τα πιο εξυπνα ;

 

Ναι, μέσω phoenix.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πήρα μόλις το κινητό που βλέπετε στο avatar και προσπαθώ να μπώ στο Ovi Store, μου λέει ότι υπάρχει διαθέσιμο update του καταστήματος Ovi και κάνω λήψη, φορτώνει, αλλά δεν κάνει κάτι... πρέπει να κάνω κάτι; Έκανα register στο http://www.ovi.com/services/welcome

 

Επίσης κάθε φορά που πάω να κάνω λήψεις θεμάτων, μου βγάζει ότι δεν είναι έγκυρος ο σύνδεσμος. Το ίδιο και σε ότι παίρνω απο το Ovi Store μέσω της σελίδας.

 

Το κινητό δεν έχει καλώδιο σύνδεσης με το PC? Δεν είχε στο πακέτο!

 

 

Και εγώ το πήρα σήμερα και μου βγάζει το ίδιο όταν προσπαθώ να μπώ στο ovi store.

Έκανα και τις ρυθμίσεις για να μπαίνει μονο με wi-fi και οχι μέσω gprs Cosmote.

Άν έχει κανείς τη λύση παρακαλώ να μας πει.

 

ΥΓ: Ούτε σε μένα είχε καλώδιο USB..

 

EDIT: Τελικά το ovi store μπήκε και έκανε την ενημέρωση χωρίς να πειράξω τίποτα.

Edited by dj_fiLippas
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

έχω το Nokia C3 εδώ και κανα μήνα και έχω πρόβλημα με τη φόρτιση του. Μετά από 6-7 ώρες φόρτισης και ακόμη δεν έχει τελειώσει. Όταν βγάζω το καλώδιο η φόρτιση έχει πάει στις 2 μόνο παύλες. Έχει άλλος πρόβλημα με τη φόρτιση? Είναι φυσιολογικό (δε νομίζω) ή να πάω στο service? Thanks

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο.. Μέχρι στιγμής χρησιμοποιούσα sony ericsson, στα οποία μπορούσες να δείς ποσο τις εκατό μπαταρία έχεις.

Αυτό γίνετε γενικότερα στα nokia κ ειδικότερα στο C3 ??

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο.. Μέχρι στιγμής χρησιμοποιούσα sony ericsson, στα οποία μπορούσες να δείς ποσο τις εκατό μπαταρία έχεις.

Αυτό γίνετε γενικότερα στα nokia κ ειδικότερα στο C3 ??

 

Όχι δεν γίνεται αυτό ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το κινητο χωρις θηκη γλυστραει πολυ:p μου φευγει απο τα χερια.

Το κινητο ειναι πολυ καλο μπαταρια σχεδον μια βδομαδα με λογικη χρηση "απ'ολα".

Ειδα ομως πως κυκλοφορησε και σε νεο χρώμα, κατι σε γκρι με σχεδιακια στη πλάτη, "παίζει" να εχει και αναβαθμσμενο λειτουργικο?

θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...