Jump to content

[Επίσημο] Nokia E5-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου.

Συμφωνω για το Ε71. Αξεπαραστο.

Αλλα και το Ε5 για την τιμη του και παρα τις μικρες ελλειψεις, φαινεται πολυ αξιολογο.

 

Όποιο από τα Ε71,Ε72,Ε5 να έχει κάποιος είναι πολύ καλό σαν κινητό.

Όσο για την ποιότητα κατασκευής αν είχε πέσει στα χέρια σας κανένα Ε61, τότε θα νιώθατε μια πρωτόγνωρη μασίφ αίσθηση.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 410
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχει η αδελφή μου επιδότηση και λόγω δουλειάς ψάχνει να βρεί ένα κινητό που να εστιάζει στα mail και στο γράψιμο γενικότερα.

ξέρετε αν το προσφέρει η wind το συγκεκριμένο?

Link to comment
Share on other sites

απο οτι ξερω ξερω το εχει η wind γιατι εμενα μου το προσφερει η Visa Alpha Bank που χρησιμοποιω.

εγω εχω να κανω μια αλλη ερωτηση,καθοτι ετοιμαζομαι να το παραγγειλω,αλλα ειμαι κ λιγο ασχετος.

το Gps θα μπορω να το χρησιμοποιω χωρις να ειμαι συνδεμενος στο ιντερνετ,ετσι?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχεις δωρεάν χάρτες και φωνητική πλοήγηση. Φορτώνεις τους χάρτες των χωρών που θέλεις και έχεις πλοήγηση χωρίς την ανάγκη κάποιας σύνδεσης.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση !!!! αλλα βρηλα λυση....μπενοντας στο hotmail εχει επιλογη που λεει messenger (κατι τετοιο δεν θυμαμε καλα) οποτε λειτουργει απο εκει το msn!!

 

τι εννοείς "μπαίνοντας στο hotmail"φίλε? έχεις εφαρμογή του κινητού για το hotmail?εμένα έχει εφαρμογή chat και προς το παρόν έχει μόνο για το ovi chat.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς "μπαίνοντας στο hotmail"φίλε? έχεις εφαρμογή του κινητού για το hotmail?εμένα έχει εφαρμογή chat και προς το παρόν έχει μόνο για το ovi chat.

http://www.hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις Ρυθμίσεις > Συνδέσεις > Ασύρματο LAN και στο "Εμφάνιση διαθεσιμότητας WLAN" επέλεξε "Ποτέ".

Πλέον θα συνδέεται μόνο όποτε το θέλεις εσύ.

Αν το χρειάζεται κάποια εφαρμογή, θα σε ρωτάει πάντα.

Σε καμία περίπτωση δεν θα συνδέεται μόνο του.

 

 

ενω το εχω κανει αυτο,μετα απκ λιγο μου εμφανιζει το σηματακι του ασυρματου απο κατω.γιατι?

 

κατα τα αλλα πολυ καλο value for money:!:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Είμαι κάτοχος ενός Nokia e5 και διαπίστωσα ότι κάνει σύνδεση σε 3g δίκτυο όταν μπαίνω σε κάποιο ιστότοπο, έχω τη δυνατότητα να απενεργοποιήσω το 3g δίκτυο? Θέλω να μπαίνω μόνο εάν υπάρχει wifi δίκτυο. Ελπίζω να μην μπέρδεψα τους όρους και να καταλάβατε. Ευχαριστώ εκ΄των προτέρων και καλές γιορτές.:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Είμαι κάτοχος ενός Nokia e5 και διαπίστωσα ότι κάνει σύνδεση σε 3g δίκτυο όταν μπαίνω σε κάποιο ιστότοπο, έχω τη δυνατότητα να απενεργοποιήσω το 3g δίκτυο? Θέλω να μπαίνω μόνο εάν υπάρχει wifi δίκτυο. Ελπίζω να μην μπέρδεψα τους όρους και να καταλάβατε. Ευχαριστώ εκ΄των προτέρων και καλές γιορτές.:D

 

Στο πρόγραμμα "ιστός" πήγαινε στις ρυθμίσεις > γενικές > σημεία πρόσβασης και διάλεξε την επιλογή "ερώτηση πάντα".

Έτσι κάθε φορά που πας να μπείς στο ίντερνετ θα σε ρωτάει ποιά σύνδεση να χρησιμοποιήσει και εσύ θα του λες να κάνει αναζήτηση wifi και να μπαίνει με αυτό.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω κανει αλλιως,εχω απενεργοπιησει εντελως το 3g και μπαινει με GSM μονο.

Ίδια χρέωση έχεις, αλλά μπαίνεις με πιο μικρές ταχύτητες.

Μόνο μπαταρία γλυτώνεις με αυτό τον τρόπο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα και χρονια πολλα

Να κανω και εγω μια ερωτησουλα.Φωτινη ενδυξη για χαμενες κλησεις μηνηματα κ.λ.π. εχει?

:)
Link to comment
Share on other sites

Ναι βεβαια, αναβοσνηνει και το κεντρικο πληκτρο και μαλιστα παιρνει και ρυθμιση για το ποση ωρα θες εσυ να εχεις ειδοποιηση
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα με τη διάρκεια της μπαταρίας. Μου κρατάει το πολύ 4 μέρες με σχεδόν ελάχιστη ομιλία και χρήση. Την άλλαξα με μία ολοκαίνουργια και πάλι πάνω κάτω τα ίδια. Είναι φυσιολογικό αυτό; Στη Nokia care που το πήγα πάντως μου είπαν να το στείλουν για να ρυθμίσουν την κατανάλωση, πράγμα που αρνήθηκα γιατί δε μπορώ να μείνω χωρίς κινητό για 20 μέρες. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω εκτός από hard reset;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.:)

Κάποιος χρήστης της συσκευής θα μπορούσε να δώσει μια πιο έγκυρη γνώμη για την διάρκεια της μπαταρίας,αλλά από την μέχρι τώρα εμπειρία μου από την χρήση symbian συσκευών έχω την εντύπωση ότι είναι απόλυτα ικανοποιητικός ο χρόνος αναμονής που αναφέρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κατα μέσο όρο με 5-6 σύντομα τηλέφωνα τη μέρα, 2-3 sms, 1-2 mail το πολύ, 5-6 λεπτα σερφαρίσματος, 1 ξυπνητήρι, κλειστό ΒΤ, σε διπλή λειτουργία ( 3G-2G ), ανοιχτό το βράδυ, βγάζει 5 μέρες γεμάτες, όσο δείχνει και το iON BAttery όντως.

Δε ξέρω τι εννοεί ο φίλος παραπάνω για την ελαχιστη χρήση ( κι εγώ μάλλον μικρή χρήση κάνω όπως είπα ) αλλα 4 μέρες μια χαρά είναι, εξαρτάται φυσικά και από το τι σήμα έχει το δίκτυο του στο σπίτι του ή στο χώρο εργασίας του, αν το σήμα είναι μέτριο πχ θα μπορουσε να κατεβέι κ η μπαταρία όπως είναι λογικό.

Με τη wind τυχαίνει να έχω φουλ σχεδόν σήμα τόσο στο σπίτι όσο κ στη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους!!! και χρονια πολλα...........για την μπαταρια μειωσε το φωτισμο της οθονης λογικα θα καραταει περισοτερο...

και εχς και 2 ερωτισουλες... 1η οταν ενεργωποιω την πλοηγηση δεν μηλαει καθολου πχ να μου λεει στριψε δεξια η φτασατε κ τετοια..το μονο που λεει ειναι οτνα κανει επαναπροσδιορισμο διαδρομης....μπωρει να μιλεισει ή ειναι μικρο ακομα??

και 2το δεν μπορω να ενεργωπιοισω τα e-mail που εχει μεσα το κινιτο...συγκεκριμενα το hotmail...οποτε και αναγκαζομε να μπαινω μεσω internet στο hotmail.com και να στελνς απο εκει e-mail αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να επισιναψω αρχειο...αμα ξερει κανεις πως γινετε ας μου πειιι !!!! αντε και καλη χρονια να εχουμε!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Όσον αφορά την ομιλία κατά την πλοήγηση, αυτή τρέχει κανονικά αρκεί να μην έχεις συνδέσει, εκείνη την ώρα, στη συσκευή handsfree ή bluetooth.

Έχει κανείς δοκιμάσει στη συσκευή το πρόγραμμα GARMIN;

Link to comment
Share on other sites

1η οταν ενεργωποιω την πλοηγηση δεν μηλαει καθολου πχ να μου λεει στριψε δεξια η φτασατε κ τετοια..το μονο που λεει ειναι οτνα κανει επαναπροσδιορισμο διαδρομης....μπωρει να μιλεισει ή ειναι μικρο ακομα??

 

Κάνε επανεγκατάσταση του χάρτη της Ελλάδας και της φωνής με το OVI suite για να έχεις φωνητική καθοδήγηση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα τη λύση με την αναμονή της μπαταρίας. Μάλλον το πρόβλημα βρίσκεται στο φορτιστή μου, γιατί άφησα το κινητό να φορτίσει από τη USB στον υπολογιστή, και εδώ και 4 μέρες δεν έχει πέσει ακόμα η πρώτη γραμμή.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια μην παραπονιεστε καθολου για την μπαταρια του γιατι απο οταν το αφησα στο συρταρι για το νεο μου c7 , εχω διαρκως μαζι μοθ ενα φορτιστη και ουτε που τολμαω να χρησιμοποιησω το ασυρματο ακουστικο που ειχα στο e5 ολη μερα..... :mad:
αν μαζι με τις συσκευες μας εξελισσονταν τοσο γρηγορα και οι μπαταριες τους ..... θα ημασταν χαρουμενοι .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και καλη σας χρονια,

 

Οπως σας εχω ξαναπει, ειμαι κατοχος ενος νοκια Ε5, μπορει καποιος να με βοηθησει με τους χαρτες? Δεν μπορω να λειτουργησω το gps μου. Οταν το λειτουργω, εχω επιπλεον χρεωση? Ευχαριστω εκ των προτερων και ελπιζω να μην σας εχω κουρασει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι ιδιαίτερο. Μόνο να περάσεις τους χάρτες αν δεν είναι ήδη εγκατεστημένοι (μέσω του ovi suite). Ανοίγεις την εφαρμογή, περιμένεις να βρει την θέση σου και ξεκινάς πλοήγηση.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αμα επιβαρυνω το forum με ανιαρες ερωτησεις. Εκανα αυτο που μου ειπατε, μπηκα στους ovi maps, πηγα στην επιλογη ευρεση θεσης, εκανα αναζητηση αλλα τιποτα, μηπως πρεπει πριν να κανω καποιες ρυθμισεις? Ευχαριστω και παλι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...