Jump to content

[Επίσημο] Nokia E5-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαν τηλέφωνο παιδιά, τι λέει? Το ακουστικό του είναι καλό? Δυνατό ή πρέπει να στήνω αυτί για να ακούσω τι μου λένε?

Όλο λέω να το πάρω και όλο το ξανασκέφτομαι...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 410
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα,

μάλλον έχω κάνει κάποια μ@κα@κια και όαν ανοίγω μια εφαρμογή ή προσπαθώ να μπώ στο internet και με ρωτάει να επιλέξω πως να συνδεθέι (gprs κτλ) δεν μου εμφανίζει καθόλου να επιλέξω σύνδεση με wi-fi.

Ξέρεται πως μορώ να το διορθωσο?

Δίαβασα όλα τα προηγούμενα post αλλά δεν έγινε κατι........:(:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Σαν τηλέφωνο παιδιά, τι λέει? Το ακουστικό του είναι καλό? Δυνατό ή πρέπει να στήνω αυτί για να ακούσω τι μου λένε?

Όλο λέω να το πάρω και όλο το ξανασκέφτομαι...

 

καθαρό και δυνατό.

Link to comment
Share on other sites

καθαρό και δυνατό.

 

Ευχαριστω για την απαντηση.

Τελικα, η οθονη στον ηλιο εχει διαφορα σε σχεση με τα Ε71/72 ??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση, την έκανα, προς το παρόν δεν είδα καμία διαφορά. Επίσης με την αναβάθμιση έφτιαξε και το θέμα με την επιλογή σύνδεσεις wi-fi.

Καλύτερα μέσω pc suite να γίνει η αναβάθμιση (181mb!!!)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το αγόρασα χτές τελικά το κινητάκι.

Σαν κατασκευή είναι πάρα πολύ καλό, λίγα κινητά έχουν την στιβαρότητά του. Όλα δένουν άριστα, χωρίς τζόγους και τριξίματα.

Είναι πράγματι γρήγορο και απροβλημάτιστο στη λειτουργία του. Μέχρι και ο browser δείχνει πολύ πιο γρήγορος με τα 256 mb της ραμ να τον υποστηρίζουν.

 

Καλά, το πληκτρολόγιο άπαιχτο, καλύτερο από τα Ε71/72 και λίγο μεγαλύτερο.

Μόνο μελανό σημείο είναι η οθόνη που δεν έχει αυτή την ανακλαστική ιδιότητα που είχε στο Ε71/72 με αποτέλεσμα στο φώς του ήλιου κάπως να δυσκολεύεται. Όχι ότι το πρόβλημα είναι σημαντικό, αλλά δεν είναι και σαν το Ε71 που δεν είχε κανένα απολύτως θέμα στον ήλιο.

Συγκριτικά, η απόδοση της οθόνης του Ε5 κάτω από τοφως του ήλιου είναι αντίστοιχη του Ε51.

Αυτά μέχρι στιγμής.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

@mobile_32

Είναι εύκολο να μας πεις ποιο product code έχεις και ποια έκδοση firmware σου πέρασε?

 

Ευχαριστώ :rolleyes:

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θα μου πει καποιος επιτελους τι γινεται με τις φωτο και τα βιντεο που τραβαει ;;

αξιζουν τιποτα ή ..........

μην το παρω και τραβαω τα μαλλια μου

αν μπορει καποιος ας ανεβασει καμια φωτο

ευχαριστω !!!

:thanks:

RIDE HARD_LIVE FREE

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θα μου πει καποιος επιτελους τι γινεται με τις φωτο και τα βιντεο που τραβαει ;;

αξιζουν τιποτα ή ..........

μην το παρω και τραβαω τα μαλλια μου

αν μπορει καποιος ας ανεβασει καμια φωτο

ευχαριστω !!!

 

Μετρια πραγματα φιλε μου. Δεν ειναι φτιαγμενο για τετοια χρηση το κινητο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

@mobile_32

Είναι εύκολο να μας πεις ποιο product code έχεις και ποια έκδοση firmware σου πέρασε?

 

Ευχαριστώ :rolleyes:

 

πώς μπορώ να τα βρω αυτά στη συσκευή μου?

Link to comment
Share on other sites

πώς μπορώ να τα βρω αυτά στη συσκευή μου?

To product code θα το βρεις στο πλαίσιο κάτω από την μπαταρία. Θα αφαιρέσεις την μπαταρία και από κάτω αναγράφεται το product code, Product Codes. Για να δεις ποια έκδοση έχεις πληκτρολόγησε στην οθόνη αναμονής το *#0000#.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έκδοση λογισμικού: 042.014

 

product code: 042.014.c001.01

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δεν είναι αυτό το product code. Το product code είναι ένας 7ψήφιος αριθμός, θα τον βρεις στο πλαίσιο που τοποθετείται η μπαταρία. Πρέπει να είναι σαν αυτό το νούμερο 0595195.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

Θα ήθελα τη βοήθειας σας, έχω το κινητό (Ε5) 2 μήνες και ακόμη δεν κατάφερα να

 

λειτουργήσω το ovi maps. Δεν μπορώ να καταλάβω τι δεν κάνω σωστά. Μήπως

 

πρέπει να το αναβαθμίσω? Παρακαλώ άμα μπορείτε στείλτε μου κάποιο link ώστε να

 

μπορέσω να λειτουργήσω το ovi. Ευχαριστώ εκ΄των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

Θα ήθελα τη βοήθειας σας, έχω το κινητό (Ε5) 2 μήνες και ακόμη δεν κατάφερα να

 

λειτουργήσω το ovi maps. Δεν μπορώ να καταλάβω τι δεν κάνω σωστά. Μήπως

 

πρέπει να το αναβαθμίσω? Παρακαλώ άμα μπορείτε στείλτε μου κάποιο link ώστε να

 

μπορέσω να λειτουργήσω το ovi. Ευχαριστώ εκ΄των προτέρων.

 

Για να λειτουργήσεις το Ovi Maps πρέπει να κατεβάσεις τους χάρτες με το Ovi Suite (δωρεάν φυσικά). Συνήθως στα περισσότερα κινητά δεν βρίσκει την θέση άμα δεν βάλεις να σε οδηγήσει σε κάποια περιοχή πρώτα. Είτε με το αυτοκίνητο είτε με τα πόδια.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για τις πολλές μου ερωτήσεις, μπορει να μου πει καποιος γιατι δεν συνδεεται το κινητο μου με το pc μου? Εχω τα vista. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να κατεβάσει τους χάρτες ρε παιδιά?

Εγώ άνοιξα το ovi maps από το κινητό, έβαλα μια διαδρομή και μου έβγαλε μήνυμα να κατεβάσει την πλοήγηση με αυτοκίνητο , να διαλέξω γλώσσα, να κατεβάσει την πλοήγηση σαν πεζός (εκεί δεν έχει ελληνικά, έβαλα αγγλικά) , τα κατέβασα όλα μέσα σε λίγα λεπτά και όλα δουλεύουν ρολόι!

 

Τι πρόβλημα έχετε εσείς?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εγω οταν αγορασα τη συσκευη ειχε μεσα το ovi maps αλλα το προβλημα μου ειναι οτι δεν μπορω να το λειτουργησω. Βασικα εγω θελω να χρησιμοποιησω αυτο το προγραμμα χωρις να χρεωνομαι απο το δικτυο μου. Τωρα, οσο αναφορα το προβλημα μου, μπαινω μεσα στο ovi maps παταω ''πεζοπορια'' μετα ''καθορισμος προορισμου'', ''αναζητηση'', βαζω την οδο που με ενδιαφερει και πατω εκκινηση, διαλεγω την οδο και μετα δεν με καθοδηγη. Πρεπει να κανω καποιες ρυθμισεις? Παρακαλω οποιος γνωριζει ας με βοηθησει. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εγω οταν αγορασα τη συσκευη ειχε μεσα το ovi maps αλλα το προβλημα μου ειναι οτι δεν μπορω να το λειτουργησω. Βασικα εγω θελω να χρησιμοποιησω αυτο το προγραμμα χωρις να χρεωνομαι απο το δικτυο μου. Τωρα, οσο αναφορα το προβλημα μου, μπαινω μεσα στο ovi maps παταω ''πεζοπορια'' μετα ''καθορισμος προορισμου'', ''αναζητηση'', βαζω την οδο που με ενδιαφερει και πατω εκκινηση, διαλεγω την οδο και μετα δεν με καθοδηγη. Πρεπει να κανω καποιες ρυθμισεις? Παρακαλω οποιος γνωριζει ας με βοηθησει. Ευχαριστω.

 

Αφού ανοίξεις το πρόγραμμα "ovi maps" πάτα επιλογές> ρυθμίσεις>πλοήγηση>καθοδήγηση κατά την οδήγηση και επέλεξε ελληνικά. Θα σου κατεβάσει τότε το σωστό πρόγραμμα για να έχεις πλοήγηση, να σου λέει δηλαδή στρίψε εδώ, στρίψε εκεί.

Κάνε το ίδιο και παρακάτω, που λέει "καθοδήγηση πεζοπορίας".

 

Επειδή τα προγράμματα που θα κατέβουν θα σε χρεώσουν, φρόντισε, αν δεν έχεις κάποιο πρόγραμμα δωρεάν ίντερνετ, να συνδεθείς μέσω wifi.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

@orangepanos

Για το πως θα λειτουργήσεις το Ovi Maps διάβασε το GPS, A-GPS, Nokia Maps/OVI Maps και η πρώτη χρήση. Καλό είναι να διαβάσεις γενικά όλο το S60 3rd Edition Platform FAQ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι σε όλους,

 

Φίλε μου stendor διάβασα αυτά που μου έστειλες αλλά δεν μπόρεσα να το λειτουργήσω. Υπάρχει περίπτωση να είναι ελαττωματική η συσκευή μου? Πάντως εάν εξαιρέσω αυτό με το ovi maps όλα τα άλλα λειτουργούν κανονικά. Εάν δεν σας βάζω σε κόπο, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με τις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω στη συσκευή μου ώστε να λειτουργήσει το ovi maps. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εγω οταν αγορασα τη συσκευη ειχε μεσα το ovi maps αλλα το προβλημα μου ειναι οτι δεν μπορω να το λειτουργησω. Βασικα εγω θελω να χρησιμοποιησω αυτο το προγραμμα χωρις να χρεωνομαι απο το δικτυο μου. Τωρα, οσο αναφορα το προβλημα μου, μπαινω μεσα στο ovi maps παταω ''πεζοπορια'' μετα ''καθορισμος προορισμου'', ''αναζητηση'', βαζω την οδο που με ενδιαφερει και πατω εκκινηση, διαλεγω την οδο και μετα δεν με καθοδηγη. Πρεπει να κανω καποιες ρυθμισεις? Παρακαλω οποιος γνωριζει ας με βοηθησει. Ευχαριστω.

 

Το πρόγραμμα μπορεί να είναι προεγκατεστημένο, αυτό όμως δε σημαίνει ότι είναι και οι χάρτες εγκατεστημένοι. Βλέπεις χάρτη ή γκρι φόντο? Αν είναι γκρι φόντο θα πρέπει να κάνεις εγκατάσταση χαρτών!

 

Δοκίμασε να καθορίσεις προορισμό από το χάρτη. (Δοκιμή με διαφορετικές μεθόδους για να δούμε ποιο είναι το πρόβλημα)

Τη διαδρομή θα σου τη βγάλει όταν κλειδώσει ο δορυφόρος. Πρέπει να περιμένεις περίπου πέντε λεπτά σε ανοιχτό χώρο ώστε να εντοπίσει το σήμα σου ο δορυφόρος. Μετά θα υπολογίσει τη διαδρομή και θα σου την εμφανίσει. Αυτό πρέπει να κάνεις εφόσον έχεις απενεργοποιήσει, από τις ρυθμίσεις του προγράμματος "Χάρτες", τη σύνδεση μέσω δικτύου (επιλογές > ρυθμίσεις > διαδίκτυο > σύνδεση > εκτός σύνδεσης). Αν δεν έχει σήμα από δορυφόρο δεν εμφανίζει διαδρομή.

 

Ο λόγος που δε συνδέεται το κινητό σου με το pc σου είναι προφανής. Τα Vista φταίνε, γι'αυτό sVista... :P Πλάκα κάνω.

Με ποιον τρόπο δε συνδέεται? Μέσω usb ή bluetooth?

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΟ SITE ΣΑΣ!ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΠΡΑΒΟ!

 

ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ, ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΩΣ ΑΠΕΝΓΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΤΟ WI-FI ΣΤΟ ΝΟΚΙΑ-Ε5??

 

ΤΗΑΝΧ

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες,

διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by gianpithio
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...