Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες με βαριά καρδιά έβγαλα μπαταρία και το ξανάνοιξα με την sd μέσα και άνοιξε και έγραφε συγχαρητήρια για το update..

 

Εμ από την πρώτη ώρα δεν στο είπα?

 

Μηπως εισαι κοιντα στα τσιπουραδικα και επηρεαζεται φιλτατε μου ????:lol::lol::lol:

 

Λες ρε Γιάννη? Η αλήθεια είναι πάντως ότι χθες το μεσημέρι το πήγα για τσίπουρο!:lol:

 

Τελικά ο καιρός μετά από ένα reboot επανήλθε!

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπηκα στην σελιδα που μου εστειλες κατεβασα την εκδοση (2ο στην λιστα για froyo 2,2 ...ακολουθησα πιστα τις οδηγειες και παο να το τρεξω και μου βγαζει ...

 

Υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογής mobile Maps 10 *διαδικασια com.sygic.drive) προσπαθηστε ξανα.

 

Αναγκαστικο κλείσιμο ....

 

Τελικα ούτε αυτο δουλευει ..

 

Το αρχειο που κατεβασα ειναι το Sygic10_Android.v8.14

Το Sygic μου εκανε κι εμενα κολπα,απεγκατεστησε το και ξανακατεβασε το trial απο εδω αντεγραψε οπως ειναι τον φακελο στην sd και τρεξε το android setup, θα εισαι οκ

Edited by spyro80
Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Γιά όσους ρωτάνε για HBOOT, radio και έκδοση έχουμε:

 

HBOOT - 0.92.0001

Radio - 5.09.00.20

Έκδοση - 2.09.405.8

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

εχει μια μερα που πηρα το desire και θα ηθελα μια βοηθεια απο καποιον αν μπορει ας μου στειλει ενα λινκ που μπορω να βρω χαρτες για το copilot αν υπαρχουν για την ελλαδα.....

 

Αν το εχεις κανει install τοτε το μονο που εχεις να κανεις ειναι να ξεκινησεις το προγραμματακι με το wifi σε συνδεση και θα σε ρωτησει ποιους χαρτες θες να κατεβασεις...Αφου επιλεξεις πχ Ελλαδα κατεβαζει και εισαι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι εμενα δεν μου φαινεται το γιαουρτι γρηγοροτερο απο την 2.1?

περα απο τις αισθητικες αλλαγες και τις προσθετες λειτουργιες δεν βλεπω διαφορα ταχυτητας...

 

μιλαω για τις stock roms παντα..

Link to comment
Share on other sites

στο ndrive...οταν πριν δεν ειχα το gps on...με πηγαινε στις ρυθμισεις>τοποθεσια...μετα τ φρογιο....με πηγαινει ρυθμισεις>ασφαλεια.....εχει κανενας αλλος το ιδιο προβλημα...?τωρα τ εσβησα και το ξαναπερναω μηπως φτιαξει...κατα τ'αλλα ολα καλα..κανενα προβλημα...!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι εμενα δεν μου φαινεται το γιαουρτι γρηγοροτερο απο την 2.1?

περα απο τις αισθητικες αλλαγες και τις προσθετες λειτουργιες δεν βλεπω διαφορα ταχυτητας...

 

μιλαω για τις stock roms παντα..

 

 

και γω το ιδιο... Το τηλεφωνο ταχυτατο ηταν, ταχυτατο ειναι... Διαφορα δεν παρατηρω καπου...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι εμενα δεν μου φαινεται το γιαουρτι γρηγοροτερο απο την 2.1?

περα απο τις αισθητικες αλλαγες και τις προσθετες λειτουργιες δεν βλεπω διαφορα ταχυτητας...

 

μιλαω για τις stock roms παντα..

 

επισης...!αν και πρεπει να εχει καλυτερη διαχειρηση μνημης...οι καλυτερη προσθηκη ειναι τ 720πι βιντεο....

Link to comment
Share on other sites

επισης...!αν και πρεπει να εχει καλυτερη διαχειρηση μνημης...οι καλυτερη προσθηκη ειναι τ 720πι βιντεο....

 

καλυτερη διαχειρηση εχει σιγουρα..

 

το 720p που το δοκιμασα, δεν ξετρελαθηκα... σχετικα χαμηλο fps..

 

για μενα οι σημαντικοτερες προσθηκες ειναι η μετακινηση εφαρμογων στην sd, το wifi tethering και ο αριστος φακος :D

Link to comment
Share on other sites

Just Installed!! Το γιαουρτακι!!! :)

Πανευκολη η εγκατασταση και σχετικα συντομη!

Εκ πρωτης παει καλυτερα αλλα πρεπει να το δουμε στην πραξη με την διαχείριση μνημης κλπ! :)

Το ευχαριστο ειναι πως μας εξέπληξε η HTC με κυκλοφορια την 1η του Αυγουστου οταν πολλοι καλοθελητες μιλουσαν για τελη Αυγουστου στην καλυτερη ή Φθινοπωρο προς γιορτες στην χειροτερη!

 

ΥΓ. +Ωραιος ο φακος!

+ 720p μια χαρα κ αυτα!

+ wifi hotspot

Link to comment
Share on other sites

Κάτι για συγχρονισμό με itunes που λέγανε είδατε? Εγώ πάντως όχι.

 

υπαρχει αυτη η δυνατοτητα (συμφωνα με την htc)

 

τι, πως και γιατι δεν ξερω... θελει λιγο ψαξιμο το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Καλώς μας ήρθε το γιαουρτακι παιδιά!

Όλα καλά σε μένα..ταχύτατο ήταν και είναι!!!

Με τις εφαρμογές όλα καλά μεχρι τώρα!

Το sygic 10 μου δουλεύει κανονικά!

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

 

Απλά το υπενθυμίζω. Εν τω μεταξύ δεν το γουστάρω καθόλου που περιστρέφεται η οθόνη προς κάθε κατεύθυνση. Δεν βολεύει όταν είσαι ξαπλωμένος.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

+1 :p :p :p

Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150 και μέχρι 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν εχω δίκιο; τώρα πχ εχω ανενεργή την περιστροφή, όταν θα θέλω να δω κάποιες φωτογραφίες όμως τι να κάνω;
Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε γμτ , το ίδιο σκεφτόμουν το απόγευμα , λέω τι έγινε ξαφνικά και με εκνευρίζει ? Γιατί γυρνάει τόσο εύκολα τώρα ? Δεν σκέφτηκα ότι με το froyo τώρα γυρνάει σε όλες τις κατευθύνσεις ...

Χαλάλι πάντως , μικρό το πρόβλημα μπροστά σε όλα τα ωραία που μας έφερε το update :)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150 και μέχρι 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι από τότε που έβγαλα μια εφαρμογή για φακό σταμάτησε να κάνει χαζά η κάμερα...

Όσο για το θέμα της ταχύτητας, το τηλέφωνο δεν είχε θέμα. Απλά κάποια πράγματα γίνονται ακόμα πιο αβίαστα. Πως περιμένετε να δείτε μεγαλύτερες ταχύτητες όταν η συσκευή αντιδρούσε πάντα άμεσα; Ίσως να δούμε βελτίωση σε οριακά σημεία (πχ χαμηλή μνήμη λόγω πολλών εφαρμογών)

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

υπενθυμίζω ότι όσοι κάνετε OTA update θα μπει ο καινούριος bootloader και προς το παρόν δεν θα έχετε root, ενώ αν κάνετε flash την ίδια rom που της έχουν προσθέσει και root+a2sd χωρίς το update στο bootloader δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα!

οπότε προτείνω αν ασχολίοσασταν και πριν το update ή σκοπεύετε να ασχοληθείτε με rooting και λοιπά, μην κάνετε OTA update. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση το froyo εχει 5 αρχικες οθονες??

Όχι, πριν λίγο το έβαλα και έχει κανονικά 7. Και μάλιστα η αναβάθμιση δεν αλλάζει τίποτα στις οθόνες. Τις αφήνει έτσι όπως τις είχες φτιάξει.

 

Αυτό που είπατε από πάνω για την οθόνη που γυρνάει εμένα μου αρέσει :p. Βασικά παλιά το HTC Touch HD που είχα γυρνούσε προς όλες τις κατευθύνσεις, δηλαδή ακόμα και ανάποδα (που το Froyo δεν γυρνάει) και το είχα συνηθίσει αυτό, ειδικά στο internet, γιατί απ' όποια μεριά κι αν το γυρνούσα, γυρνούσε. Ενώ με το Desire δεν είχα αυτή τη δυνατότητα και στην αρχή νόμιζα ότι ήταν προβληματικό. Καλύτερα τώρα...

 

Όσο για τις διαφορές σε σχέση με το 2.1, σε θέμα ταχύτητας δεν έχω δει καμία (πύραυλος ήταν πύραυλος έμεινε), βέβαια δεν έχω κάνει και πολλά ακόμα, αλλά σίγουρα πολύ μεγάλο + η δυνατότητα εγκατάστασης στην κάρτα μνήμης γιατί εδώ και 2 εβδομάδες δεν μπορούσα να κατεβάσω τίποτα, αφού είχα γεμίσει την εσωτερική. Και ο φακός, όπως και το WiFi Hotspot είναι χρήσιμα.

 

Πάντως, για άλλη μια φορά η HTC με εντυπωσιάζει με αυτήν την όχι και τόσο αναμενόμενη κίνηση, αν λάβω υπόψιν ότι η πλειοψηφία τον internetικών site που ασχολούνται με το θέμα υποστήριζε ότι η επίσημη αναβάθμιση θα κυκλοφορήσει μετά τον Αύγουστο...

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

εκανα πατατα κ εσβησα ολη την δευτερη καρτελα προς τα δεξια με τα προσωπα τηλεφωνα(φιλοι)πως την επαναφερω ξανα??ουφ μονο για συμπιαν ειμαι τελικα!!πολυ κουραστικο κ το ανδροιδ μου φενεται..ευχαρηστω προκαταβολικα. Α!κ κατι ακομη γυρισα το τηλ σε gsm ωστε να μην υπαρχει περιπτωση να με χρεωσει στο ιντερνετ ισχυει αυτο ?8ελω να μπαινω μονο με wi-fi.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...