Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Gallery 3D πως το ψάχνουμε; Βγάζει πολλά αποτελέσματα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το Gallery 3D πως το ψάχνουμε; Βγάζει πολλά αποτελέσματα...

 

αν εννοεις αυτο που υπαρχει στο μαρκετ κανε αναζητηση ''3d gallery'' και θα σου εμφανιστει πρωτο

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

δουλευει τελικα απροβληματιστα το gallery3d διοτι στο forums xda αναφερει οτι κρασαρει η εφαρμογη μολις πατησεις το κουμπιτης καμερας....:(:(:(

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

όντως φαίνεται πολύ ωραίο και γρήγορο αφού φτιάξει την πρώτη φορά τα thumbnails στις φωτογραφίες!

πολύ πιο ωραίο από το απλό της HTC!

ευχαριστώ!

για όσους ενδιαφέρονται: δεν χρειάζεται root, απλά το στέλνεις με κάποιο τρόπο στο κινητό (πχ bluetooth) και έχεις επιλέξει από τις ρυθμίσεις να μπορεί να κάνει εγκατάσταση untested εφαρμογές!

 

 

δουλευει τελικα απροβληματιστα το gallery3d διοτι στο forums xda αναφερει οτι κρασαρει η εφαρμογη μολις πατησεις το κουμπιτης καμερας....:(:(:(

όντως, κράσαρε και σε μένα μόλις!

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να περάσεις το ημερολόγιό σου στο gmail και θα το κάνει sync από κει. Εγώ που το δοκίμασα φαίνεται να είναι ο πιο εύκολος τρόπος για να λειτουργήσει καλά το ημερολόγιο.

 

Συμφωνω γιατι το εχω κανει ηδη.

Ομως ειναι κριμα ολοκληρο HTC και Android να αδυνατει να κανει sync με Outlook.

Thanks,

M

Link to comment
Share on other sites

όντως, κράσαρε και σε μένα μόλις!

μακαρι να υπαρξει κανενα update ή τελοσπαντων να βρεθει καποιος να το διορθωσει,γιατι η εφαρμογη αξιζει......:(:(:(

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις αυτο που υπαρχει στο μαρκετ κανε αναζητηση ''3d gallery'' και θα σου εμφανιστει πρωτο

 

Αν το κατεβάσεις από το market λέει θέλει αναγκαστικά να εγκαταστήσεις και μια άλλη εφαρμογή, ενώ με το apk τελειώνεις.

 

Συμφωνω γιατι το εχω κανει ηδη.

Ομως ειναι κριμα ολοκληρο HTC και Android να αδυνατει να κανει sync με Outlook.

Thanks,

M

 

Εγώ με το outlook συγχρονίζω...

Link to comment
Share on other sites

Αν το κατεβάσεις από το market λέει θέλει αναγκαστικά να εγκαταστήσεις και μια άλλη εφαρμογή, ενώ με το apk τελειώνεις.

αρα,λεω τωρα εγω μηπως με αυτη την αλλη εφαρμογη λυνεται το προβλημα της καμερας;;;ας το ψαξει καποιος.....

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το 3d gallery δεν κρασάρει. Μια έκδοση που κατέβασα κράσαρε, αλλά βρήκα μια άλλη και η κάμερα δεν κρασάρει πλέον. Έχει κάποια άλλα bugs όμως..

link

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω γιατι το εχω κανει ηδη.

Ομως ειναι κριμα ολοκληρο HTC και Android να αδυνατει να κανει sync με Outlook.

Thanks,

M

 

Δεν είπα ότι δεν κάνει sync με Outlook. Χρησιμοποίησε το software που υπάρχει μέσα στο τηλέφωνο (HTC sync) που κάνει αυτή τη δουλειά. Απλά κάνοντας το μεσω gmail δε χρειάζεται να ασχοληθείς με το sync με καλώδιο ξανά, αφού πλέον θα γίνεται OTA χωρίς να χρειαστεί να ξανασχοληθείς...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το 3d gallery δεν κρασάρει. Μια έκδοση που κατέβασα κράσαρε, αλλά βρήκα μια άλλη και η κάμερα δεν κρασάρει πλέον. Έχει κάποια άλλα bugs όμως..

link

 

Εγω το κατεβασα απο το μαρκετ κανονικα και παιζει αψογα.Και στην καμερα μπαινει κανονικα!

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από το μαρκετ που το κατέβασα παίζει άψογα. Κατέβασα και την έξτρα εφαρμογή όμως αν και δεν έχω βρει τη χρησιμότητά της.
Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Μην το βαλετε το gallery 3d το προγραμμα κρασαρει εχω κατεβασει αρκετες εκδοσεις χωρις αποτελεσμα εκει που ανοιγω καποιο album κρασαρει..

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σου κρασάρει. Μόλις το δοκίμασα και με φωτό υψηλής ανάλυσης και τις έδειχνε κανονικότατα. Το συνοδευτικό προγραμματάκι τελικά κατεβάζει wallpapers και μπορεί να τα βάζει αυτόματα σαν background στο κινητό. Δεν το ενεργοποίησα αλλά βλέπω να το σβήνω.
Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Ποσες photos εχεις μεσα εγω εχω φιλος πανο απο 15 albums με καμια 200ρια photos..H καρτα που χρησιμοποιω ειναι η Micro SD 16GB της Sandisk..Δεν ξερω αν οφειλεται στον ογκο των δεδομενων..Καμια φορα οταν τρεχω το Gallery μου τις φορτωνει γρηγορα καμια φορα αργα κ κρασαρει...Απο οτι διαβασα σε πολλα forum δεν δουλευει σωστα εχει προβλημα σε παρα πολλα ατομα εγω το εβαλα 2-3 φορες που το βρηκα κ ελεγε οτι δουλευει κανονικα αλλα το εβγαλα γιατι με διμιουργουσε προβληματα.

 

Ισως με την εκδοση Froyo διορθωθει το προβλημα..

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Εβαλε κανεις την νεα Rom που δινει 720p στο desire???

DJ DROID v1.0-R1 BETA - with HTC Sense - HD 720p - base 2.04

 

Υποστυριζει Ελληνικα??

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

ΠΡέπει να πω ότι για κάποιον ανεξήγητο λόγο,ΣΤΑΜΑΤΗΣα να εχω προβλήματα με το ραδιόφωνο ότι κ αν κάνω! Ξαφνικά δουλεύει τέλεια..τι να πω ίσως ήθελε τα καντήλια του...

Τώρα το μόνο για το οποίο ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ είναι τον ερχομό του froyo που με τρελαίνει που δεν υπάρχει μια ενημερωση κ το δεύτερο την απελευθέρωση του market για τις επί πληρωμή εφαρμογές.αυτό αλήθεια αναμένεται να αλλάξει άμεσα?εχω τόσες εφαρμογές που θέλω να αγοράσω !

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

μια απορια πως μπορω να κανω αναζητηση επαφων στα Ελληνικα γιατι μονο αγγλικα κανει

Link to comment
Share on other sites

Πατώντας τους αριθμους που αντιστοιχουν στα γραμματα, δεν σου κανει αναζητηση στα ελληνικα?

Ας έχει αγγλικους χαρακτηρες, κάνει και αναζήτηση ελληνικων

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Γιώργος εδώ.

 

Πριν από μια εβδομάδα αγόρασα νέο κινητό τηλέφωνο. Μετά από πολύ ψάξιμο και αφού είδα αρκετά τηλέφωνα (με βοήθησαν σε αυτό παιδιά από την δουλειά με δικές τους συσκευές), κατέληξα στο HTC Desire.

 

Λοιπόν οι πρώτες εντυπώσεις που έχω (πρώτη επαφή με Android σύστημα, πρώτα είχα το Samsung Omnia i900 το οποίο παρεμπιπτόντως πουλάω) είναι εξαιρετικές. Αναφέρω μερικά πράγματα, για αυτούς που είναι σε φάση αγοράς νέου κινητού όπως και εγώ .

 

Καταρχάς μιλάμε για κινητό έτσι. Δεν περιμένω ούτε τρελά γραφικά, ούτε τεράστια οθόνη, ούτε τρελό κειμενογράφο. Άμα τα ήθελα αυτά θα κουβάλαγα το Laptop μαζί συνέχεια (Sony Vaio Z series).

 

Μιλάμε για πολύ εύχρηστο μενού, με πολλές συντομεύσεις, πολλά εργαλεία (όπως το συρόμενο μενού ψηλά που βλέπεις mail), γρήγορο, η οθόνη ανταποκρίνεται αμέσως στο άγγιγμα, φωτεινή, καλό σήμα και φυσικά ωραίο Market.

 

Πραγματικά είχα τύψεις για το Iphone, αλλά μου έφυγαν. Στο Iphone πρέπει να έχεις πιστωτική κάρτα/χρωστική κάρτα για να μπορέσεις να κατεβάσεις application. Εδώ όχι. Βέβαια το αρνητικό είναι ότι δεν μπορείς να δεις τις εφαρμογές που είναι αγοραστές. Μόνο μέσω ίντερνετ (νομίζω έτσι).

 

Όμως ομολογώ ότι έχει τόσες πολλές που βαρέθηκα να ψάχνω. Μάλιστα βρήκα μέχρι και ΜΑΜΕ και το φοβερό game cadillacs and dinosaurs δωρεάν και άλλα 1400 roms!!!

 

Με λίγα λόγια, αν θέλετε κάτι κοντά στα 440-450 Ευρώ. Το Android τηλέφωνο είναι ότι πρέπει. Το Iphone έχει κοντά στα 700 Ευρώ και αυτά τα περί Jailbrake κτλπ δεν μπορώ να τα ακούω. Πληρώνων 700 Ευρώ, αν πρέπει να δώσω άλλα 60-80 για να το ξεκλειδώσω, τότε Χ#$$ μέσα. Πληρώνω και απαιτώ να μου προσφέρει υπηρεσίες. Αυτά.

 

** Προς αποφυγή παρεξηγήσεων. Δεν είμαι κατά του Iphone προς θεού. Απλά όσο ασχολήθηκα και με τα δυο, αυτό διαπίστωσα σε σχέση τιμής και υπηρεσιών. Εξαιρετικό τηλέφωνο και το Iphone.

Edited by bitzibitzidis
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

μια απορια πως μπορω να κανω αναζητηση επαφων στα Ελληνικα γιατι μονο αγγλικα κανει

 

Πρέπει να έχεις τηλέφωνο παρεισαγωγής. Όταν είχα το Legent παρεισαγωγής, είχα αυτό το πρόβλημα. Το desire το πήρα Ελληνικό και κάνει την αναζήτηση στα Ελληνικά άψογα. Μάλιστα και στα μηνύματα αν γράψω μια λέξη ανορθόγραφα μου προτείνει την σωστή.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Γιώργος εδώ.

 

Πριν από μια εβδομάδα αγόρασα νέο κινητό τηλέφωνο. Μετά από πολύ ψάξιμο και αφού είδα αρκετά τηλέφωνα (με βοήθησαν σε αυτό παιδιά από την δουλειά με δικές τους συσκευές), κατέληξα στο HTC Desire.

 

 

Από μπαταρία πως το βλέπεις φιλε Γιώργο, στα ίδια επίπεδα του IPhone η χειρότερη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σου κρασάρει. Μόλις το δοκίμασα και με φωτό υψηλής ανάλυσης και τις έδειχνε κανονικότατα. Το συνοδευτικό προγραμματάκι τελικά κατεβάζει wallpapers και μπορεί να τα βάζει αυτόματα σαν background στο κινητό. Δεν το ενεργοποίησα αλλά βλέπω να το σβήνω.

υπαρχει μια εφαρμογη που μοιαζει παρα πολυ με του Ν1 αλλα δεν ειναι η ιδια, και αρα δουλευει γενικα σωστα. αυτη του Ν1 κανονικα κρασαρει οταν πατας το κουμπι της καμερας, λογικο αφου ειναι αλλη εφαρμογη.

το αρχειο που ανεβασα ειναι απο την custom rom που χρησιμοποιω, το οποιο δουλευει κανονικα και σε παει στην καμερα η οποια ειναι της htc, οχι του Ν1. δοκιμαστε το, δεν ξερω αν γινεται κανονικα εγκατασταση γιατι την πηρα απο τη ρομ.

http://www.megaupload.com/?d=OF59EEWW

Εβαλε κανεις την νεα Rom που δινει 720p στο desire???

DJ DROID v1.0-R1 BETA - with HTC Sense - HD 720p - base 2.04

 

Υποστυριζει Ελληνικα??

θα τη δοκιμασω εγω σε λιγο αλλα την Modified εκδοση http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=720917

και θα σας πω.

Edited by nikoskat
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Γιώργος εδώ.

 

Πριν από μια εβδομάδα αγόρασα νέο κινητό τηλέφωνο. Μετά από πολύ ψάξιμο και αφού είδα αρκετά τηλέφωνα (με βοήθησαν σε αυτό παιδιά από την δουλειά με δικές τους συσκευές), κατέληξα στο HTC Desire.

 

 

Από μπαταρία πως το βλέπεις φιλε Γιώργο, στα ίδια επίπεδα του IPhone η χειρότερη.

 

Έχω την εντύπωση οτι είναι ελαφρά χειρότερη σε σχέση με του 3G (χωρίς Multitasking βέβαια) ,τουλάχιστον για τη χρήση που κάνω εγώ .

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...