Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι ισχύει δηλαδή;

 

ισχύει οτι διαχειρίζεται όσα μπορεί ανοιχτά! Το ότι βλέπετε μια λίστα με τα τελευταία 6 χρησιμοποιημένα προγράμματα δεν σημαίνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1) To desire έχει σκληρή οθόνη σαν του iPhone?

 

2) Η μπαταρία του με bluetooth και 3g ανοιχτό και με push Gmail κρατάει καμια 20άρα ώρες; Με μία-μιάμιση ώρα ομιλίας μέσα στη μέρα...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes
Link to comment
Share on other sites

Να κανω κι εγω την γκρινια μου για την μπαταρια...Σημερα χρειαστηκε να μιλησω λιγο παραπανω , κανα μισαωρο συνολικα οχι τρελλα πραγματα, και μου εβγαλε alarm οτι εχει μεινει 7 % στην μπαταρια.

Ενας επαγγελματιας που χρειαζεται αυτονομια στο κινητο του αποκλειεται να το κρατησει.

 

Υπαρχει μπαταρια γνησια ή οχι με μεγαλυτερη αυτονομια ?:(:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Να κανω κι εγω την γκρινια μου για την μπαταρια...Σημερα χρειαστηκε να μιλησω λιγο παραπανω , κανα μισαωρο συνολικα οχι τρελλα πραγματα, και μου εβγαλε alarm οτι εχει μεινει 7 % στην μπαταρια.

Ενας επαγγελματιας που χρειαζεται αυτονομια στο κινητο του αποκλειεται να το κρατησει.

 

Υπαρχει μπαταρια γνησια ή οχι με μεγαλυτερη αυτονομια ?:(:(

 

Ναι φίλε μου αυτό είναι αλήθεια!! Εγώ από προχθές έβαλα πρόγραμμα με 500mb internet στο desire και έχω αυτόματες ενημερώσεις για τα mail για τον καιρό για μετοχές αλλά και το fring όλη την ώρα ανοιχτό και την μέρα δεν την βγάζει!!!:( Είναι κορυφαίο όμως…!!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να μου απαντήσετε αν ξέρετε τιποτα για το εξής πρόβλημα.

Απο την Πέμπτη 1/7/2010 η τιμή του HTC Desire στην Vodafone μειώθηκε απο 499 σε 459 Ευρώ.Βλέποντας αυτή την μείωση και περιμένοντας πως και πως να πάρω κινητό λογω του οτι έχω επιδότηση και δεν θέλω να δώσω πολλά παραπάνω λεφτά αποφάσισα να το παραγγείλω.Φυσικά ήταν ότι ακριβώς ήθελα σε δυνατότητες και σε τιμή μετά την μείωση.Όμως βλέπω σήμερα το πρωί και η τιμή ειναι ξανά στα 499 Ευρώ.Πηγαίνω στο κατάστημα και ρωτάω τι γίνεται με αυτο και μου απαντάει η υπάλληλος οτι θα το αγοράσω στην τελευταία τιμή δλδ 499Ευρώ.

Έχοντας πολλά νεύρα με αυτο ρωτάω λοιπόν:

Αν ήταν προσφορά της Vodafone για λίγες μέρες ,εγώ που είμαι απο επαρχία και πρέπει να παραγγείλω το κινητό δεν μπορώ να το εκμεταλευτώ?Η υπάλληλος μαλιστα μου τόνισε οτι δεν μπορούσα να κάνω κατι άλλο όπως να το πληρώσω ή να ανανεώσω το συμβόλαιο αν δεν ερχόταν η συσκευή.

Εγω δλδ που παρείγγειλα το κινητό επειδή με κάλυπτε η τιμή του γιατί να το πληρώσω 40 Ευρώ παραπάνω?Στο κάτω κατω η μείωση της τιμής του με έκανε να το παραγγείλω.Για την υπάλληλο φαινόταν άκρως φυσιολογικό και δεν μπορούσε να καταλάβει το εκνευρισμό μου όπως έλεγε...

Πείτε μου μόνο αν έχω δίκιο...

Και τέλος πείτε μου αν ξέρετε για αυτο το σκαμπανέβασμα της τιμής στη Vodafone.Ήταν προσφορά η λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Να κανω κι εγω την γκρινια μου για την μπαταρια...Σημερα χρειαστηκε να μιλησω λιγο παραπανω , κανα μισαωρο συνολικα οχι τρελλα πραγματα, και μου εβγαλε alarm οτι εχει μεινει 7 % στην μπαταρια.

Ενας επαγγελματιας που χρειαζεται αυτονομια στο κινητο του αποκλειεται να το κρατησει.

 

Υπαρχει μπαταρια γνησια ή οχι με μεγαλυτερη αυτονομια ?:(:(

 

http://www.mugen-power-batteries.com/mugen-power-extended-battery-for-htc-desire-a8181-with-battery-cover-in-brown-3200mah.html

Link to comment
Share on other sites

 

80 δολαρια.Τζαμπα πραγμα. Ευχαριστω παντως.Δεν μπορω να καταλαβω ποσο θα στοιχιζε στην HTC μια πιο μεγαλη μπαταρια...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια δεν ειναι μικρη, 1400 ειναι, απλα το κινητο καταναλωνει παρα πολυ ενεργεια για τη λειτουργια του.

 

με σκληρη χρηση δε μου εχει βγαλει ποτε 1 μερα ολοκληρη. Για καποιους που λενε οτι τους βγαζει 2-3 μερες, θα πρεπει να τα εχουν ολα κλειστα και να το κοιταζουν που καθεται στο τραπεζι :lol:

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια δεν ειναι μικρη, 1400 ειναι, απλα το κινητο καταναλωνει παρα πολυ ενεργεια για τη λειτουργια του.

 

με σκληρη χρηση δε μου εχει βγαλει ποτε 1 μερα ολοκληρη. Για καποιους που λενε οτι τους βγαζει 2-3 μερες, θα πρεπει να τα εχουν ολα κλειστα και να το κοιταζουν που καθεται στο τραπεζι :lol:

 

Οπως και ναχει ειναι απαραδεκτη η αυτονομια του.Αφου χρειαζεται πιο πολυ ενεργεια ας του εβαζαν μαγαλυτερη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

80 δολαρια.Τζαμπα πραγμα. Ευχαριστω παντως.Δεν μπορω να καταλαβω ποσο θα στοιχιζε στην HTC μια πιο μεγαλη μπαταρια...

Παρε 2 να'χεις Γιαννη :)

http://www.netimes.com/shop/replacement-battery-for-google-nexus-one-htc-desire-htc-bravo-p-2506.html?cPath=80_753 (αυτη εχω εγω την ειχα παρει οταν ειχα το νεξους)

η

http://www.netimes.com/shop/japod-pda-battery-for-google-nexus-one-htc-desire-1270mah-p-2669.html?cPath=80_753

Link to comment
Share on other sites

Οπως και ναχει ειναι απαραδεκτη η αυτονομια του.Αφου χρειαζεται πιο πολυ ενεργεια ας του εβαζαν μαγαλυτερη.

 

δε διαφωνω, για βαρια χρηση η μπαταρια του ειναι απλα ανεπαρκης.-

το καλυτερο ειναι να αγορασεις μια 2η γνησια, νομιζω οτι δεν ειναι ακριβη. Καπου ειχε δωσει καποιος ενα λινκ με επιτραπεζια βαση για το κινητο που ταυτοχρονα φορτιζει και την 2η μπαταρια.

 

edit, με προλαβαν!

Edited by marlboro man

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να μου απαντήσετε αν ξέρετε τιποτα για το εξής πρόβλημα.

Απο την Πέμπτη 1/7/2010 η τιμή του HTC Desire στην Vodafone μειώθηκε απο 499 σε 459 Ευρώ.Βλέποντας αυτή την μείωση και περιμένοντας πως και πως να πάρω κινητό λογω του οτι έχω επιδότηση και δεν θέλω να δώσω πολλά παραπάνω λεφτά αποφάσισα να το παραγγείλω.Φυσικά ήταν ότι ακριβώς ήθελα σε δυνατότητες και σε τιμή μετά την μείωση.Όμως βλέπω σήμερα το πρωί και η τιμή ειναι ξανά στα 499 Ευρώ.Πηγαίνω στο κατάστημα και ρωτάω τι γίνεται με αυτο και μου απαντάει η υπάλληλος οτι θα το αγοράσω στην τελευταία τιμή δλδ 499Ευρώ.

Έχοντας πολλά νεύρα με αυτο ρωτάω λοιπόν:

Αν ήταν προσφορά της Vodafone για λίγες μέρες ,εγώ που είμαι απο επαρχία και πρέπει να παραγγείλω το κινητό δεν μπορώ να το εκμεταλευτώ?Η υπάλληλος μαλιστα μου τόνισε οτι δεν μπορούσα να κάνω κατι άλλο όπως να το πληρώσω ή να ανανεώσω το συμβόλαιο αν δεν ερχόταν η συσκευή.

Εγω δλδ που παρείγγειλα το κινητό επειδή με κάλυπτε η τιμή του γιατί να το πληρώσω 40 Ευρώ παραπάνω?Στο κάτω κατω η μείωση της τιμής του με έκανε να το παραγγείλω.Για την υπάλληλο φαινόταν άκρως φυσιολογικό και δεν μπορούσε να καταλάβει το εκνευρισμό μου όπως έλεγε...

Πείτε μου μόνο αν έχω δίκιο...

Και τέλος πείτε μου αν ξέρετε για αυτο το σκαμπανέβασμα της τιμής στη Vodafone.Ήταν προσφορά η λάθος?

 

ναι τι θες να σου κάνει η υπάλληλος? Να στο δώσει κάτω απο την τιμή που έχει τιμολογηθεί? Πως θα γινει αυτό? Και πραγματικά ποιος ο λόγος να εκνευριστείς? Δεν σου κάνει, μην το παίρνεις και τέλος. Προς τι τόση φασαρία? Και φυσικά τι φταίνε οι υπάλληλοι?

 

Πάρε τηλέφωνο στην Vodafone, διατύπωσε το παραπονό σου και ίσως κάνουν μια εξαίρεση για σένα.

Link to comment
Share on other sites

ναι τι θες να σου κάνει η υπάλληλος? Να στο δώσει κάτω απο την τιμή που έχει τιμολογηθεί? Πως θα γινει αυτό? Και πραγματικά ποιος ο λόγος να εκνευριστείς? Δεν σου κάνει, μην το παίρνεις και τέλος. Προς τι τόση φασαρία? Και φυσικά τι φταίνε οι υπάλληλοι?

 

Πάρε τηλέφωνο στην Vodafone, διατύπωσε το παραπονό σου και ίσως κάνουν μια εξαίρεση για σένα.

 

nvetsos@να τους πεις επισης,οτι θα αλλαξεις και παροχο με τις που@ιες που κανουν.:mad:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. ρε παιδια να ρωτησω κατι που παρατηρησα εχθες.οταν κλεινω το κινητο,παταω απενεργοποιηση και μετα οκ,αργει να μου κλεισει κανενα35λεπτο.γινεται και σε εσας αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας παραγγέλει κάτι που κάνει 459 ευρώ δεν πρέπει να το πλήρώσεις και 459 ευρω?

Ας μην το αγοράσω κανένα πρόβλημα αφού δεν θέλω να δώσω επιπλέον 40 ευρώ.Αλλά κολλάω γιατί δεν μπόρεσα να εκμεταλευτώ κσι δεν μπορούσα με κανένα τρόπο την μείωση της τιμής.Δεν είναι λογικό αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

δε διαφωνω, για βαρια χρηση η μπαταρια του ειναι απλα ανεπαρκης.-

το καλυτερο ειναι να αγορασεις μια 2η γνησια, νομιζω οτι δεν ειναι ακριβη. Καπου ειχε δωσει καποιος ενα λινκ με επιτραπεζια βαση για το κινητο που ταυτοχρονα φορτιζει και την 2η μπαταρια.

 

edit, με προλαβαν!

 

Εννοεις αυτη την βαση και αυτη την μαπταρια ? Ευχαριστω.

 

 

Ευχαριστω Ηλια.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μου φτιάξατε τη μέρα μ αυτα που ακούω για τη μπαταρία... Κάνα 8ωρο θα μου κρατάει και θα μαι και χαρούμενος δλδ...

Η λύση με 2η μπαταρία και βγάλε/βάλε/φόρτισε απλά δεν είναι λύση...

 

Θα έχω μου φαίνεται φορτιστές σε σπιτι, γραφείο, αυτοκίνητο μπας και βγάζει τη μέρα...

 

Το desire υπάρχει πουθενά να το δω από κοντά σε κάνα κατάστημα vode ή cosmote?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes
Link to comment
Share on other sites

Αυτή πως μπαίνει...;

Φαίνεται διπλάσια σε μέγεθος από την κανονική!

 

Μα ειναι διπλασια!!!Ετσι οπως την βλεπεις θα εξεχει απο το κινητο.Θυμαμαι σε ενα siemens βαζαμε τετοια....:lol: sl 45i?Και στο diamont.

 

nvetsos@εξηγησε μας.Εχεις καποιο αποδεικτικο οτι εχεις κανει παραγγελεια σε αυτα τα χρηματα?εκανες on line κρατηση απο καποιο σαιτ?αν ναι,πρεπει να το παρεις σε αυτη τη τιμη.αρκει να εχει γινει επιβεβαιωση τις παραγγελειας σου.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως η τεχνολογια στις μπαταριες δεν εχει προχωρησει αναλογα με αυτη των απαιτησεων που εχουν τα νεα κινητα. Σε λιγο θα φθασουμε να εχουμε αυτονομια οση ενος λαπτοπ... :wacko:

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Μου φτιάξατε τη μέρα μ αυτα που ακούω για τη μπαταρία... Κάνα 8ωρο θα μου κρατάει και θα μαι και χαρούμενος δλδ...

Η λύση με 2η μπαταρία και βγάλε/βάλε/φόρτισε απλά δεν είναι λύση...

 

Θα έχω μου φαίνεται φορτιστές σε σπιτι, γραφείο, αυτοκίνητο μπας και βγάζει τη μέρα...

 

Το desire υπάρχει πουθενά να το δω από κοντά σε κάνα κατάστημα vode ή cosmote?

 

Τους τελευταιους μηνες εχουν περασει πολλα κινητα απο τα χερια μου.Σε ολα κανω την ιδια χρηση.ΚΑΝΕΝΑ δεν με εβγαζε μερα.Το desire ειναι στα ιδια επιπεδα με hd2,iphone3gs,nexus,xperia.Οποιο και να παρεις με την χρηση που τους κανουμε,θα θες φορτηση μεσα στην ημερα.Δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα.:)

Link to comment
Share on other sites

Μα ειναι διπλασια!!!Ετσι οπως την βλεπεις θα εξεχει απο το κινητο.Θυμαμαι σε ενα siemens βαζαμε τετοια....:lol: sl 45i?Και στο diamont.

 

nvetsos@εξηγησε μας.Εχεις καποιο αποδεικτικο οτι εχεις κανει παραγγελεια σε αυτα τα χρηματα?εκανες on line κρατηση απο καποιο σαιτ?αν ναι,πρεπει να το παρεις σε αυτη τη τιμη.αρκει να εχει γινει επιβεβαιωση τις παραγγελειας σου.

 

Λογικά δίνει και επιπλέον μεγαλύτερο καπάκι για την μπαταρία.Το έχω δεί σε όλες τις μεγάλες μπαταρίες για κινητά η PDA.

 

Μένω Μυτιλήνη καταρχήν και ρώτησα στο κατάστημα Vodafone gia to HTC Desire.Μου είπανε οτι δεν υπάρχει στο κατάστημα και οτι γενικά τις ακριβές συσκευές τις φέρνουνε κατόπιν παραγγελίας.Έκανα λοιπόν την παραγγελία και η υπάλληλος μου είπε οτι δεν χρειάζεται ούτε μπορώ να κάνω κάτι άλλο γιατί πρέπει να έρθει η συσκευή και κατόπιν να κάνω το συμβόλαιο.Δεν υπέγραψα τίποτα και ρώτησα 1000 φορές την Πέμπτη 1/7 αν μπορώ με οποιοδήποτε τρόπο να σιγουρέψω οτι θα πάρω την συσκευή.Συγνώμη αν σας κούρασα με το θέμα απλά ήθελα μερικές απόψεις για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Τους τελευταιους μηνες εχουν περασει πολλα κινητα απο τα χερια μου.Σε ολα κανω την ιδια χρηση.ΚΑΝΕΝΑ δεν με εβγαζε μερα.Το desire ειναι στα ιδια επιπεδα με hd2,iphone3gs,nexus,xperia.Οποιο και να παρεις με την χρηση που τους κανουμε,θα θες φορτηση μεσα στην ημερα.Δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα. :)

 

Μου φαίνεται θα αρχίσω να κυκλοφορώ με καπελάκι solar panel που θα βγάζει micro usb...

 

Τελικά ξέρει κανείς αν υπάρχει σε κάποιο κατάστημα να το δούμε live?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes
Link to comment
Share on other sites

Τους τελευταιους μηνες εχουν περασει πολλα κινητα απο τα χερια μου.Σε ολα κανω την ιδια χρηση.ΚΑΝΕΝΑ δεν με εβγαζε μερα.Το desire ειναι στα ιδια επιπεδα με hd2,iphone3gs,nexus,xperia.Οποιο και να παρεις με την χρηση που τους κανουμε,θα θες φορτηση μεσα στην ημερα.Δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα.:)

 

 

Επειδη το προηγουμενο μου ηταν το HD2 νομιζω κραταγε πολυ παρα πανω Ηλια.Για τα αλλα δεν εχω αποψη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...