Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω κατι αν και το βλεπω χλωμο.Το κουδουνισμα του μπορει να γινει πιο δυνατο ? Ιδιο ringtones (We are the champions) σε αλλα κινητα ακουγοταν αισθητα πιο δυνατα. Ευχαριστω.

 

Γιαννη μονο αν με καποιο προγραμμα,επεξεργαστης και αυξησεις τον ηχο.Θες να σου στειλω καποια δικα μου να δοκιμασεις?

Η αν θες κατεβασε απο το μαρκετ το ringdroid και πειραματισου.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ξερει κανενας εαν γινεται να βγαλουμε το sense και να βαλουμε μια αλλη εναλλακτικη εφαρμογη επιφανειας εργασιας π.χ launcher2 ;;;;;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη μονο αν με καποιο προγραμμα,επεξεργαστης και αυξησεις τον ηχο.Θες να σου στειλω καποια δικα μου να δοκιμασεις?

Η αν θες κατεβασε απο το μαρκετ το ringdroid και πειραματισου.:)

 

Ευχαριστω Ηλια .Μπορει να αυξησει την ενταση ?

 

Το δοκιμασα αλλα δεν ειδα κατι τετοιο.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπετε και στην υπογραφή μου desire τέλος πουλήθηκε.πάντως οποίος νομίζει ότι ακούει ράδιο χωρίς παράσιτα κάνει καλή πλοήγηση και τραβάει καλές νυχτερινές φωτό εγώ είμαι Πάπας με ρασα.τέλος τα HTC για μενα. Καληνύχτα και καλά ξεμπερδεματα.

 

 

Στο καλό Πάτερ... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να το διάβασα σε αάλλο forum αλλά εντάξει δεν χρειάζεται να ανεβάζουμε τόνους..κ λάθος να κάνω δεν έγινε κ τίποτα.άλλωστε εγω πρώτος είπα ότι το κινητό είναι καταπληκτικό.ένα πρόβλημα πρόβλημα δεν σημαίνει ότι το χαντακώνουμε κιόλας το τηλέφωνο!από εκει κ πέρα σε αυτό το έστω λανθασμένο link αναφέρονται κι αλλά θέματα με το ραδιόφωνο-αυτα πρέπει να τα παραβλέψουμε δηλαδή? Το μόνο παρήγορο είναι ότι μπορεί να διορθωθεί με αναβάθμιση..

 

 

 

Βασικά το πρόβλημα σου είναι πως δεν έχει καποιο πρόβλημα, αλλά γυρεύεις να το βρεις μου φαινεται. Εχει τεράστια διαφορα να αναφερεσαι σε μεμονωμένες περιπτώσεις και σε γενικεύμενα προβλήματα.΄Γενικευμένα δεν έχουν διαπιστωθεί για την ώρα. Αν τις αριστερά & δεξιά αναφορές που δεν φτάνουν ούτε σελίδα, απο διαφορα μικρά πράγματα που είναι αμφίβολο κιολας αν όντως οφείλονται στον κατασκευαστη, τα θεώρεις προβλήματα γενικεύμενα, θα σε δυσαρεστήσω, αλλά μάλλον δεν θα βρεις ποτέ κινητό στις προδιαγραφές σου.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω κανενα προβλημα με ραδιο και πλοηγηση...

τωρα αν περιμενες να βγαζεις ποιοτικες φωτογραφιες το βραδυ με το desire, τι να σου πω..

παρε ψηφιακη καλυτερα...

 

εγω παντως επειδη εχω και τα 2 κινητα.και 3gs και desire,το desire ειναι καλυτερο και πιο γρηγορο στην πλοηγηση,κανενα προβλημα ποτε.κατευχαριστημενος κι αξιζει το καθε ευρω του,ειληκρηνα,δεν την λεω σε κανεναν εννοειται,καταθετω την αποψη μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πριν το dedireειχα το iphone αλλα τωρα ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο το htc το μονο αρνητικο λιγο ειναι η μπαταρια του....

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω πριν το dedireειχα το iphone αλλα τωρα ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο το htc το μονο αρνητικο λιγο ειναι η μπαταρια του....

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Νομιζω ομως οτι και το iphone εχει και αυτο μπαταρια για μια μερα σχεδον οριακα...Οσοι φιλοι μου το εχουν το φορτιζουν καθε βραδυ.....Και αν σκεφτεις οτι εχει αργοτερο επεξεργαστη, μικροτερη και με χειροτερη αναλυση οθονη....

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας εαν γινεται να βγαλουμε το sense και να βαλουμε μια αλλη εναλλακτικη εφαρμογη επιφανειας εργασιας π.χ launcher2 ;;;;;

Μπορεις, βαλε στο market τη λεξη launcher και θα βρεις. απλα μετα δε θα δουλευουν τα sense widgets. μπορεις να το επαναφερεις, ειναι απλα μια εφαρμογη.

 

[Froyo] DJ DROID v1.0-R1 BETA - with HTC Sense - HD 720p - base 2.04

Edited by nikoskat
Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολογωντας *#*#4636#*#*

 

εχουμε διαφορες χρησιμες πληροφοριες.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις, βαλε στο market τη λεξη launcher και θα βρεις. απλα μετα δε θα δουλευουν τα sense widgets. μπορεις να το επαναφερεις, ειναι απλα μια εφαρμογη.

 

[Froyo] DJ DROID v1.0-R1 BETA - with HTC Sense - HD 720p - base 2.04

το sense στη συσκευη γενικοτερα μπορεις να το απενεργοποιησεις(οχι να το αφειρεσεις) απλως π.χ σημερα το θες καποια στιγμη ομως αν θες να μπορεις να το <<κλεινεις>>....;;;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

το gallery3d τι λεει καλα παιζει στο desire;;;ειδα κατι βιντεο και μου αρεσε...παρα πολυ καλο και ομορφο...επισης ειναι και γρηγορο;;;;(το κυριοτερο).......

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβαζα στο θέμα στο xda, νομίζω πως δεν γίνεται να απενεργοποιήσεις το sense ui απλά τα παιδιά έχουν περάσει και κάποιον άλλο launcher.

 

Εγώ άλλο θέλω να ρωτήσω. Μιας και δεν έχω ασχοληθεί μέχρι στιγμής με custom ROM κλπ και επειδή η παραπάνω ROM φαίνεται άκρως ενδιαφέρουσα θα μπορούσε κάποιος να μου πει έστω και επιγραμματικά (οδηγίες θα βρω στο δίκτυο υποθέτω) τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσω κατά σειρά για να περάσω την παραπάνω ROM;

Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αγαπητοι,

 

δεν προλαβα να διαβασω ολο το Desire forum, αλλα μηπως γνωριζει κανεις 4 πραγματακια?:

1. Πως μπορω να παιρνω SMS αναφορες αφού του android δεν δουλευει.

2. Ποιο ειναι καλο και δοκιμασμενο application για Word, Excel, Powerpoint?

3. Με Google maps τι γινεται?

4. Το sync με Outlook calendar κανει fail μετα απο λιγα λεπτα που λεει prepare data.....καμια ιδεα?

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

Μ

Edited by marioman
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αγαπητοι,

 

δεν προλαβα να διαβασω ολο το Desire forum, αλλα μηπως γνωριζει κανεις 4 πραγματακια?:

1. Πως μπορω να παιρνω SMS αναφορες αφού του android δεν δουλευει.

 

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

Μ

 

Με προσθηκη αλλου προγραμματος για sms

Παλι δεν θα λαμβανεις ξεχωριστο sms αλλα θα υπαρχει αναδυομενο παραθυρο για την αναφορα παραλαβης.

Και με το προγραμμα του κινητου αν πας στο sms που εχεις στειλει και πατησεις επανω δεξια το φακελακι και επιλεξεις προβολη αναφορας γινεται.

 

Handsend sms

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι θελετε να "κλεισετε" το sense...

να σαι καλα φιλε μου...σε ευχαριστω προκοταβολικα...πολυ χρησιμο...:):):)

δεν νομιζω να απαιτει παντως να ειναι root η συσκευη........:O:O:O

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Οσοι θελετε να "κλεισετε" το sense...

Στην τρεχουσα ρομ ...δεν κλεινει το sense ui :( , αυτο γινοταν παλαιοτερα.

- Θα ηταν πολυ καλο να υπηρχε και official καθαρη ρομ w/o sense ui .... αλλά ...

Edited by hitech
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Στην τρεχουσα ρομ ...δεν κλεινει το sense ui :( , αυτο γινοταν παλαιοτερα.

- Θα ηταν πολυ καλο να υπηρχε και official καθαρη ρομ w/o sense ui .... αλλά ...

μου κοψες τη χαρα ...πανω που νομιζα οτι βρηκαμε λυση....δεν πειραζει παντως....

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι δεν το εχω δοκιμασει καθως δεν μου εχει χρειαστει. Απλα το ειδα χθες και ειπα να το ποσταρω. Σημερα παντως κλεινω μια βδομαδα με το Desire και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Ουτε παρασιτα στο ραδιοφωνο, ουτε τριξιματα, μια χαρα φωτογραφιες το βραδυ... Γενικα τιποτα αποσα εχω ακουσει να λενε απο εδω και απο εκει.. Το μονο που συμφωνω ειναι η μπαταρια... Ειδικα τωρα στην αρχη που ειμαι συνεχεια και το ψαχνω 1-1.5 μερα κραταει... Γενικα το θεωρω φοβερο κινητο!
Link to comment
Share on other sites

το sense στη συσκευη γενικοτερα μπορεις να το απενεργοποιησεις(οχι να το αφειρεσεις) απλως π.χ σημερα το θες καποια στιγμη ομως αν θες να μπορεις να το <<κλεινεις>>....;;;

μπορεις να χρησιμοποιησεις αλλο launcher και δε θα βλεπεις καθολου το sense, οποτε θελεις χρησιμοποιεις και το sense, ειναι απλως ενας launcher κι αυτο.

το gallery3d τι λεει καλα παιζει στο desire;;;ειδα κατι βιντεο και μου αρεσε...παρα πολυ καλο και ομορφο...επισης ειναι και γρηγορο;;;;(το κυριοτερο).......

μπορω να πω οτι ειναι πιο γρηγορο..χωρις πλακα. εχω απειρες φωτος μεσα για wallpapers κλπ και τις διαβαζει αμεσως, χωρις καθυστερηση. απορω γιατι το αλλαξε η htc.

Οσοι θελετε να "κλεισετε" το sense...

εμενα τουλαχιστον δεν εκλεινε ποτε ετσι στο κινητο, απλα δεν εκλεινε δηλαδη. μηπως εχει περασει αλλον launcher προφανως αυτος.

Link to comment
Share on other sites

Με προσθηκη αλλου προγραμματος για sms

Παλι δεν θα λαμβανεις ξεχωριστο sms αλλα θα υπαρχει αναδυομενο παραθυρο για την αναφορα παραλαβης.

Και με το προγραμμα του κινητου αν πας στο sms που εχεις στειλει και πατησεις επανω δεξια το φακελακι και επιλεξεις προβολη αναφορας γινεται.

 

Handsend sms

 

ευχαριστω πολυ.

 

Επισης, ξερει κανεις γιατι δεν μπορω να κανω synchronization με το outlook calendar? του δινω 7 μερες πισω και 60 μερες μπροστα, αρχιζει το prepare data from pc, το τηλ. ειναι σε synchronizing, και τελικα σταματαει το Sync Manager με μηνυμα οτι το τηλ δεν ανταποκρινεται. :(

Link to comment
Share on other sites

μπορω να πω οτι ειναι πιο γρηγορο..χωρις πλακα. εχω απειρες φωτος μεσα για wallpapers κλπ και τις διαβαζει αμεσως, χωρις καθυστερηση. απορω γιατι το αλλαξε η htc..

σοβαρα...;;;το ρωτησα γιατι εχω κι εγω παρα πολλες φωτο και αυριο που θα το παραλαβω θα το περασω αμεσως το προγραμματακι....μα μιλαμε ειναι τελειο...τι να λεμε τωρα....:lol::lol:και εγω την ιδια απορια εχω...

αααα....ειναι full το προγραμματακι στο market εεε;;;;;;;;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ.

 

Επισης, ξερει κανεις γιατι δεν μπορω να κανω synchronization με το outlook calendar? του δινω 7 μερες πισω και 60 μερες μπροστα, αρχιζει το prepare data from pc, το τηλ. ειναι σε synchronizing, και τελικα σταματαει το Sync Manager με μηνυμα οτι το τηλ δεν ανταποκρινεται. :(

 

Θα σου πρότεινα να περάσεις το ημερολόγιό σου στο gmail και θα το κάνει sync από κει. Εγώ που το δοκίμασα φαίνεται να είναι ο πιο εύκολος τρόπος για να λειτουργήσει καλά το ημερολόγιο.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...