Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω το iphone 3gs και λεω να δοκιμασω το desire,θα απογοητευτω απο κατι και θα πρεπει να επιστρεψω παλι σε iphone? πχ.μπαταρια ? τωρα μου βγαζει μια μερα με χρηση 3g wifi ομιλια im (ολα on). αυτο θα ηθελα να μου απαντησετε, ποσο σας κραταει η μπαταρια?

 

Εγώ που είμαι πολύ φρέσκος και παίζω ασταμάτητα γιατί συνεχώς κατεβάζω προγραμματάκια, τα τρέχω, τα πειράζω, αλλάζω widgets, κτλ κτλ... χρειάζεται μέσα στην μέρα μια καλή φόρτιση και μια συμπληρωματική ίσως.

 

Επειδή και εγώ είχα 3GS, δεν νομίζω ότι έχει καλύτερη μπαταρία αλλά ούτε χειρότερη.

Και προσπαθώ να είμαι όσο λιγότερο προκατειλημένος μπορώ.. αν έβλεπα ότι δεν έχει καλή μπαταρία θα στο έλεγα.

 

Αλλά το Desire έχει ένα άλλο πολύ καλό.. βγάζεις το καπάκι και αλλάζεις μπαταρία αν χρειαστείς :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μην ξεχνάτε ότι με το Froyo περιμένουμε θα υπάρξει σημαντική αύξηση της αυτονομίας. Αυτό τουλάχιστον λένε όσοι την έχουν δοκιμάσει στο Νεxus one.
Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

η ρομ ειναι η DJDroid modified και ποσταρα λινκ πριν 2 σελιδες. περιλαμβανει 720p κανονικα και με ηχο. βραδυ με φλας που το δοκιμασα επαιζε ακαρεδιαστο, δεν το εχω δοκιμασει ακομα σε μερα.
Link to comment
Share on other sites

η ρομ ειναι η DJDroid modified και ποσταρα λινκ πριν 2 σελιδες. περιλαμβανει 720p κανονικα και με ηχο. βραδυ με φλας που το δοκιμασα επαιζε ακαρεδιαστο, δεν το εχω δοκιμασει ακομα σε μερα.

 

 

από fps πως είναι?????

 

γιατί από κάτι βίντεο που είδα δεν ήταν και ότι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει τροπος να "ανοιγουμε" την οθονη του Desire με το πατημα του trackball και οχι του power button? και αν ναι μπορω να το κανω χωρις να ειναι root η συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει τροπος να "ανοιγουμε" την οθονη του Desire με το πατημα του trackball και οχι του power button? και αν ναι μπορω να το κανω χωρις να ειναι root η συσκευη?

 

Νομίζω δεν γίνεται. Αν διάβασα καλά, μόνο σε κάποιο cooked rom γίνεται, αλλά διαφορετικά, απλά υπάρχουν κάποιοι "χακερίστικοι" τρόποι για να το ξεκλειδώνεις με κάποιο από τα 4 κουμπιά κάτω εκτός του trackball :(

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάτε ότι με το Froyo περιμένουμε θα υπάρξει σημαντική αύξηση της αυτονομίας. Αυτό τουλάχιστον λένε όσοι την έχουν δοκιμάσει στο Νεxus one.

υπαρχει καποια παραπομπη γιαυτο?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει που μπορω να βρω οδηγο για να περναω ρομ ?

 

Ευχαριστω :)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=645253

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει που μπορω να βρω οδηγο για να περναω ρομ ?

 

Ευχαριστω :)

 

νομίζω θα καλυφθείς εδώ απόλυτα

http://www.navimania.gr/forumdisplay.php?f=308

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια παραπομπη γιαυτο?

 

Επίσημα δεν βρήκα κάτι εκτός από κάποια πόστ στο μπλογκ της ομάδας ανάπτυξης όπου στην ουσία λένε πως με το froyo οι εφαρμογές φορτώνουν γρηγορότερα επομένως στρεσάρουν λιγότερο τον επεξεργαστή άρα μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας.

 

Εδώ υπάρχουν αρκετοί που λένε ότι υπάρχει βελτίωση..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=260354

 

Όπως επίσης στο θέμα με την leaked 2.2 στο xda.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=720294

Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει τροπος να "ανοιγουμε" την οθονη του Desire με το πατημα του trackball και οχι του power button? και αν ναι μπορω να το κανω χωρις να ειναι root η συσκευη?

Νομίζω δεν γίνεται. Αν διάβασα καλά, μόνο σε κάποιο cooked rom γίνεται, αλλά διαφορετικά, απλά υπάρχουν κάποιοι "χακερίστικοι" τρόποι για να το ξεκλειδώνεις με κάποιο από τα 4 κουμπιά κάτω εκτός του trackball :(

 

Εδώ έχει τις οδηγίες πως να το κάνεις..

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=6721458&postcount=1

Link to comment
Share on other sites

θελω να χρησιμοποιησω την εφαρμογη yahoo mail αλλα παρατηρησα οτι και να την κλεισω συνεχιζει και τρεχει στο περιθωριο.. πως μπορω να την κλεισω τελειως και να την ανοιγω οποτε θελω???? για να βλεπω τα email μου...
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

επιτελους ειμαι κι εγω ενας απο τους τυχερους που εχει στα χερια αυτο το κινητο προερχομενος απο windows mobile και συγκεκριμενα ομνια ι8000....μολις το παρελαβα....ειμαι αρκετα χαρουμενος...:):):):):):):):

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια γρηγορη ερωτηση, για να εχω στο laptop internet μεσω κινητου τι πρεπει να κανουμε;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

BMW POWER
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα επιτέλους και εγώ το κινητό και μπορώ να πω οτι είναι τέλειο!!

Αλλά μια ερώτηση ρε παιδιά, όταν κάνω έναν φάκελο στην επιφάνεια δεν μπορώ να του αλλάξω το όνομα?

Link to comment
Share on other sites

αν δεν μπορείς να του αλλάξεις το όνομα γιατί δεν τον σβήνεις και να φτιάξεις άλλον με το όνομα που θέλεις???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια γρηγορη ερωτηση, για να εχω στο laptop internet μεσω κινητου τι πρεπει να κανουμε;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

ο πιο εύκολος τρόπος είναι με wifi teethering αλλά αυτό προϋποθέτει είτε να έχεις

rooted κινητό ή να περιμένεις την αναβάθμιση σε froyo.

αν τώρα γίνεται και με το usb δεν το ξέρω, όποιος ξέρει ας πει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν μπορείς να του αλλάξεις το όνομα γιατί δεν τον σβήνεις και να φτιάξεις άλλον με το όνομα που θέλεις???

 

Μα όταν για παράδειγμα πατάω παρατεταμένα σε μια επιφάνεια ας πούμε στην κεντρική μου βγάζει τι θέλω να προσθέσω(wigets, συντομεύσεις, προγράμματα,και φακέλους),όταν πάω στους φακέλους και πατάω πάνω μου προσθέτει έναν στην επιφάνεια αλλά ούτε πριν ούτε μετά μπορώ να τον μετονομάσω!

Link to comment
Share on other sites

Μα όταν για παράδειγμα πατάω παρατεταμένα σε μια επιφάνεια ας πούμε στην κεντρική μου βγάζει τι θέλω να προσθέσω(wigets, συντομεύσεις, προγράμματα,και φακέλους),όταν πάω στους φακέλους και πατάω πάνω μου προσθέτει έναν στην επιφάνεια αλλά ούτε πριν ούτε μετά μπορώ να τον μετονομάσω!

 

Ανοίγεις το φάκελο και πατάς παρατεταμένα επάνω επάνω εκεί που είναι το όνομά του.

Link to comment
Share on other sites

ο πιο εύκολος τρόπος είναι με wifi teethering αλλά αυτό προϋποθέτει είτε να έχεις

rooted κινητό ή να περιμένεις την αναβάθμιση σε froyo.

αν τώρα γίνεται και με το usb δεν το ξέρω, όποιος ξέρει ας πει.

 

 

Με usb και Vodafone γινεται, το δοκίμασα εγω!

Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια γρηγορη ερωτηση, για να εχω στο laptop internet μεσω κινητου τι πρεπει να κανουμε;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Μα στο λέει όταν το συνδέεις. charge only / HTC sync / Disk Drive / Internet Sharing

 

Θα βάλεις το 4ο και αυτό ήταν. Θα κάνει connect..

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...