Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ξερω ρε παιδια αλλα τοσο χαμηλα να πεσει η τιμη του και τοσο γρηγορα......για ενα απο τα καλυτερα τηλεφωνα μεχρι στιγμης..μου φαινεται παραξενο...παντως για εμας που το εχουμε ηδη ειναι τραγικη ειρωνεια...για μενα τουλαχιστον που το παρελαβα μολις χθες...

 

φίλε σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά έτσι είναι αυτά δυστυχώς.

εγώ ευτυχώς το πήρα μεταχειρισμένο πριν 1.5 μήνα σ' αυτή την τιμή οπότε δεν με πειράζει ιδιαίτερα η πτώση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

sorry για το offtopic αλλά από αυτούς που έχουν το φυλλάδιο,μπορεί κάποιος να δει εάν υπάρχουν κι αλλά android κινητά στην προσφορά;

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ σήμερα το κινητό... Φοβερή εμπειρία, πραγματικά. Πολύ καλά δουλεμένο το κινητό. Η μόνη ξενέρα που έφαγα είναι όταν διαπίστωσα ότι η φόρτιση και η σύνδεση με τον υπολογιστή θέλει ειδικό καλώδιο και όχι το στάνταρ USB (που σημαίνει ότι αχρηστεύτηκε και ο φορτιστής αυτοκινήτου)...

 

Έχω ένα προβληματάκι και θα ήθελα τη γνώμη σας: πήγα να περάσω τις επαφές από το Diamond στο Desire μέσω beam αλλά μου βγαίνουν αλλαμπουρνέζικα οι χαρακτήρες... Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να ρυθμίσω τα charsets και να το διορθώσω ή να καταφύγω στην λύση του Outlook κλπ.;

 

η καταληλη ευκαιρια!!!(εαν ισχυει)250 επιδοτηση + βαζω αλλα 150 = 400(με την εκπτωση) και το τσιμπαω!!!

Αν είναι προσφορά για μετρητοίς ενδεχομένως να μην ισχύει με επιδοτήσεις κλπ.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν ισχυει η προσφορα για επιδοτηση βαζουμε αλλα 250 εκει να κολωσουμε,αφου ειναι κινηταρα.Πιστευω οτι με 500 ευρω δεν βρισκεις καλυτερο
Link to comment
Share on other sites

...Γιατι στο site του πλαισιου το Hero ειναι 15 ευρω ακριβοτερο απο το Desire???

Εχει κατι επιπλεον που δεν γνωριζω??:!::!:

Link to comment
Share on other sites

και στο public το desire εχει 507 ενω το hero εχει 504

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

ειναι πλεον γνωστο οτι αρκετες φορες η τιμη μιας συσκευης δεν συμβαδιζει απολυτα με τις δυνατοτητες της..γιαυτο πολλες φορες αλλωστε λεμε οτι οτι ειναι ακριβοτερο δεν σημαινει οτι ειναι και καλυτερο..βεβαια ουτε κι αυτο ισχυει παντοτε...υπαρχουν πολλοι παραγοντες που διαμορφωνουν την τιμη μιας συσκευης αλλα και ενος τεχνολογικου αντικειμενου γενικοτερα...ετσι θα πρεπει ο καθενας να <<ζυγιασει>> τα υπερ και τα κατα της επιθυμητης του συσκευης πριν προβει σε αγορα της...σημερα πλεον το κριτηριο αξιολογησης δεν ειναι μονο η τιμη...εαν εχεις γνωμονα μονο και μονο την τιμη τοτε αλλοτε θα βγεις κερδισμενος και αλλοτε χαμενος...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα των επαφών για να ενημερώσω όποιον άλλο ενδεχομένως ενδιαφέρεται ότι βρήκα λύση να μεταφέρω τις επαφές χωρίς το νταβατζιλίκι της Google (gmail κλπ.), μέσω του sprite mobile. Θα το βρείτε στο Android market και εξηγεί τα βήματα που πρέπει να γίνουν... Ισχύει για WM, Symbian και iOS...
Link to comment
Share on other sites

εγω οπως προανεφερα την πατησα με την τιμη,επειδη δεν θελω να την πατησει κι ενα φιλαρακι μου οι προσφορες αυτες ισχυουν για ολα τα καταστηματα ή μηπως σε ορισμενα μονο..???διοτι εγω εχω το φυλαδιο απο ρεθυμνο του ιουλιου-αυγουστου και δεν αναφερει τιποτα ... Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Είδα και γω σήμερα την προσφορά σ ένα φυλλάδιο το οποίο συνόδευε εφημερίδα και ψήθηκα!

Είμαι στην wind προς το παρόν και λέω να πάω σε κοσμοτέ με φορητότητα μπας και δούμε την τιμή ακόμη πιο κάτω! Κάνουν προσφορές οι εταιρίες αυτό το καιρό για να κρατήσουν πελάτες;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ σήμερα το κινητό... Φοβερή εμπειρία, πραγματικά. Πολύ καλά δουλεμένο το κινητό. Η μόνη ξενέρα που έφαγα είναι όταν διαπίστωσα ότι η φόρτιση και η σύνδεση με τον υπολογιστή θέλει ειδικό καλώδιο και όχι το στάνταρ USB (που σημαίνει ότι αχρηστεύτηκε και ο φορτιστής αυτοκινήτου)...

 

Τι θες να πεις με το στάνταρ USB? Φαντάζομαι ότι εννοείς ότι ο φορτιστής έχει το στάνταρ Micro USB και όχι το στάνταρ Mini USB που έχει το desire. Από ότι είδα πάντως υπάρχουν micro usb-mini usb adapters

Double clicking.....

...is not as simple as it seems....

Link to comment
Share on other sites

Τι θες να πεις με το στάνταρ USB? Φαντάζομαι ότι εννοείς ότι ο φορτιστής έχει το στάνταρ Micro USB και όχι το στάνταρ Mini USB που έχει το desire. Από ότι είδα πάντως υπάρχουν micro usb-mini usb adapters

Εννοώ το γνωστό mini USB που είναι το πλέον διαδεδομένο για ψηφιακές συσκευές... Πχ., με το Diamond πήγαινα οπουδήποτε και είχα ένα καλώδιο για το σκληρό μου δίσκο, πχ., και μπορούσα να το φορτίσω ή αν ήμουν κάπου που είχε υπολογιστή έβρισκα ένα οποιοδήποτε φυσιολογικό USB καλώδιο από άλλη συσκευή και φόρτιζα το κινητό... Ήταν τεράστια ευκολία! Άσε που τώρα θα πρέπει να αλλάξω και το φορτιστή αυτοκινήτου... Αλλά δεν πειράζει... Μπρος στα κάλη τι είναι ο πόνος! Το κινητό είναι εξαιρετικό και νομίζω ότι αξίζει τι μικρή ταλαιπωρία... :D

Link to comment
Share on other sites

Τι σημαινει αυτο παιδια ?

 

Λυπουμαστε

Υπηρξε μη αναμενομενη

διακοπη της διαδικασιας cm.

google.process.gapps

Προσπαθηστε αργοτερα

Αναγκαστικο κλεισιμο

 

Το παταω και συνεχιζει να δουλευει...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εγω οπως προανεφερα την πατησα με την τιμη,επειδη δεν θελω να την πατησει κι ενα φιλαρακι μου οι προσφορες αυτες ισχυουν για ολα τα καταστηματα ή μηπως σε ορισμενα μονο..???διοτι εγω εχω το φυλαδιο απο ρεθυμνο του ιουλιου-αυγουστου και δεν αναφερει τιποτα ...

απο Ρεθυμνο με ενημερωσαν σημερα οτι το ειδαν σε φυλλαδιο, προφανως θα ηταν εφημεριδας.

Εννοώ το γνωστό mini USB που είναι το πλέον διαδεδομένο για ψηφιακές συσκευές... Πχ., με το Diamond πήγαινα οπουδήποτε και είχα ένα καλώδιο για το σκληρό μου δίσκο, πχ., και μπορούσα να το φορτίσω ή αν ήμουν κάπου που είχε υπολογιστή έβρισκα ένα οποιοδήποτε φυσιολογικό USB καλώδιο από άλλη συσκευή και φόρτιζα το κινητό... Ήταν τεράστια ευκολία! Άσε που τώρα θα πρέπει να αλλάξω και το φορτιστή αυτοκινήτου... Αλλά δεν πειράζει... Μπρος στα κάλη τι είναι ο πόνος! Το κινητό είναι εξαιρετικό και νομίζω ότι αξίζει τι μικρή ταλαιπωρία... :D

τα περισσοτερα κινητα πλεον εχουν micro usb.

Τι σημαινει αυτο παιδια ?

 

Λυπουμαστε

Υπηρξε μη αναμενομενη

διακοπη της διαδικασιας cm.

google.process.gapps

Προσπαθηστε αργοτερα

Αναγκαστικο κλεισιμο

 

Το παταω και συνεχιζει να δουλευει...

αυτο ειναι το λεγομενο Force Close :p

δεν ειναι τιποτα, εκτος αν το κανει συνεχεια, οποτε θα πρεπει να κοιταξεις τι εκανες πριν ξεκινησει.

 

παντως για την τιμη hero-desire, θυμαμαι οταν βγηκε το Ν70 ηταν πιο φτηνο απο το 6680 και ηταν καλυτερο :p

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα μικρο προβληματακι...καθως εισηγαγα τις ρυθμισεις για vodafone internet και vodafone mms ξεχασα να τις εφαρμοσω σε νεο APN και τις εφαρμοσα στο υπαρχον...οποιος εχει vodafone (και την καλοσυνη φυσικα) ας μου απαντησει ποιες ειναι οι αρχικες ρυθμισεις για vodafone interner+mms....

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά βρίσκεται στο φυλλάδιο καλοκαιρινών προσφορών του γερμανού με ισχύ από 11/7 έως 31/8.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα μικρο προβληματακι...καθως εισηγαγα τις ρυθμισεις για vodafone internet και vodafone mms ξεχασα να τις εφαρμοσω σε νεο APN και τις εφαρμοσα στο υπαρχον...οποιος εχει vodafone (και την καλοσυνη φυσικα) ας μου απαντησει ποιες ειναι οι αρχικες ρυθμισεις για vodafone interner+mms....

εχει επιλογη να κανεις επαναφορα, αν πατησεις menu μεσα στα apns.

http://magic-tips.blogspot.com/search/label/Vodafone

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα μικρο προβληματακι...καθως εισηγαγα τις ρυθμισεις για vodafone internet και vodafone mms ξεχασα να τις εφαρμοσω σε νεο APN και τις εφαρμοσα στο υπαρχον...οποιος εχει vodafone (και την καλοσυνη φυσικα) ας μου απαντησει ποιες ειναι οι αρχικες ρυθμισεις για vodafone interner+mms....

 

http://magic-tips.blogspot.com/2010/03/internet-mms.html

 

------> αν και εγω τις βαζω αυτες (της βοντα) και μου λεει οτι ειναι εσφαλμενες... για δοκιμασε τες και πες μου αν ειναι οκ....

Edited by jpsih
Link to comment
Share on other sites

http://magic-tips.blogspot.com/2010/03/internet-mms.html

 

------> αν και εγω τις βαζω αυτες (της βοντα) και μου λεει οτι ειναι εσφαλμενες... για δοκιμασε τες και πες μου αν ειναι οκ....

δεν εχω βαλει ακομη ιντερνετ στο τηλεφωνο αλλα θα βαλω συντομα...απλως θελω να τις εχω ετοιμες..μολις τις δοκιμασω θα αναφερω εαν ειναι πραγματι σωστες..

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

σωστος φιλε γιατι βγαλαμε το χτικιο με το gmail της google.δουλευει καλα liberostelios?

Αν μιλας για το να περασω τις επαφες μεσω Sprite migrate δουλεψε τελεια ενω μου περασε και ιστορικο κλησεων και μηνυματα...

 

τα περισσοτερα κινητα πλεον εχουν micro usb

Ναι, μου το ειπε κι ενας φιλος μου οτι εχουν αρχισει να γινονται στανταρ στα κινητα.Απλως το mini ειχε το προσον οτι ειναι στανταρ για πολλες συσκευες οποτε εβρισκες ευκολα καλωδιο ακομα κι αν δεν ειχες μαζι σου.

Link to comment
Share on other sites

Αγγελίες μόνο στο Buy&Sell στο οποίο για να έχεις πρόσβαση χρειάζεσαι τουλάχιστον 150 post.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=55736

Edited by ioathe
Αγγελία
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...