Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

πωπω τι μου εκανες τωρα??:shock:

ειναι φοβερο το κινητο εχω παθει την πλακα μου.

για να περασω αλλη ρομ ειναι δυσκολο?

αυτη που εχει μεσα ειναι καλη?

δες εδω.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=809328

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@whatever123, αν εχουμε bootloop, απλα ξαναμπαινουμε σε recovery, κανουμε wipe τα παντα και ξαναπροσπαθουμε ή βαζουμε κατι αλλο γιατι προφανως αυτο που φλασαραμε δεν εκανε..(βγαζουμε μπαταρια ή παταμε volume down+trackpad+power με κρατημενο το volume down για να μπουμε σε recovery, αλλιως με αυτο το συνδυασμο κανει restart)

 

@GeorgeX21, αν κανεις φορματ την καρτα θα χασεις ολα τα δεδομενα σου, φωτος βιντεο τραγουδια. το σωστο ειναι να κανεις wipe απο recovery, δηλαδη εκκαθαριση των παντων και να γινει το κινητο οπως οταν το αγοραζεις πχ. αλλα θα χασεις εφαρμογες, επαφες τα παντα. οποτε κανουμε backup πριν.

 

@jetskii και jastonas, η επιλογη για reflow after pinch to zoom υπαρχει στις ρυθμισεις της cyanogen και κανει αυτο ακριβως. οποτε εχουμε επιλογη αν θελουμε να το αλλαξουμε. στην oxygen δε θυμαμαι.

 

@suzukirm, θα κατεβασεις πχ το astro file manager το οποιο εχει επιλογη να παρει backup τις εφαρμογες και αποθηκευε τα αρχικα αρχεια στο φακελο backup/apps και μετα τα κλικαρεις με τον file manager και τα εγκαθιστας. υπαρχουν κι αλλες που κανουν αυτη τη δουλεια.

 

ελπιζω να βοηθησα λιγακι :)

Edited by nikoskat
Link to comment
Share on other sites

 

Το έχεις αγοράσει αυτό το protector;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

 

δεν καταλαβα τι ειναι αυτο?ειναι εγαρμογες που μπορουμε να βαλουμε?συγνωμη αν σασ ζαλιζω ρε παιδια:):)

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

 

δεν καταλαβα τι ειναι αυτο?ειναι εγαρμογες που μπορουμε να βαλουμε?συγνωμη αν σασ ζαλιζω ρε παιδια:):)

 

τα παντα για το κινητο!!

σιγα θα τα μαθεις. δεν γινεται σε 5 λεπτα

Link to comment
Share on other sites

 

τα παντα για το κινητο!!

σιγα θα τα μαθεις. δεν γινεται σε 5 λεπτα

 

ευχαριστω πολυ.κατι αλλο εαν κανω ενα φορματ στην καρτα μνημης εχω περασει κατι παιχνιδια κ προγραμμα λογικα θα σβηστουν??

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα κ εγω αρχικα με φτηνους (δεν θυμαμαι μαρκα) κ αντιμετωπισα προβλημα στην τοποθετηση (αφηναν φουσκαλες). Με τα πολλα καταφερα να τον βαλω αλλα η οθονη εχανε πολυ στην απεικονιση. Τελικα δοκιμασα τον brando crystal clear ο οποιος μπηκε με την πρωτη σχεδον αψογα, δεν επηρεαζει καθολου την οθονη κ εχει αποδειχθει αρκετα ανθεκτικος. Τον συνιστω αν κ ειναι λιγο τσιμπημενος (10 - 15 δολλαρια).

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

 

Θα συμφωνήσω κι εγώ για το brando. Αυτή φορούσε όταν το αγόρασα ελαφρώς μεταχειρισμένο, και είναι η καλύτερη επιλογή πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστω πολυ.κατι αλλο εαν κανω ενα φορματ στην καρτα μνημης εχω περασει κατι παιχνιδια κ προγραμμα λογικα θα σβηστουν??

 

Ότι έχεις στην κάρτα θα χαθεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@whatever123, αν εχουμε bootloop, απλα ξαναμπαινουμε σε recovery, κανουμε wipe τα παντα και ξαναπροσπαθουμε ή βαζουμε κατι αλλο γιατι προφανως αυτο που φλασαραμε δεν εκανε..(βγαζουμε μπαταρια ή παταμε volume down+trackpad+power με κρατημενο το volume down για να μπουμε σε recovery, αλλιως με αυτο το συνδυασμο κανει restart)

 

ελπιζω να βοηθησα λιγακι :)

 

Ευχαριστώ! Ελπίζω να μη μου χρειαστεί ποτέ :P

Διάβασα επίσης κάπου, οτι στη περίπτωση που δεν μπαίνει ούτε σε recovery βάζεις την official μέσω RUU και φτιάχνει..

 

Έχει κανείς το τελευταίο clockwork recovery? αυτό που λέει στο post του xda:

Some users have experienced USB-Bricking flashing this recovery

δεν σας ανησυχεί..? Εγώ μένω με το 0.7 προς το παρόν..

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την Oxygen με gingerbread!

 

Απλά πετάει! Πετάει πραγματικά! Καμία σχέση με sense roms που είχα μέχρι τώρα, οι οποίες ήταν γεμάτες στο bloatware!

 

Σίγουρα θα έχει ακόμη αρκετά bug, αλλά θα διορθωθούν πιστεύω.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

xaxaxa

 

Google and Samsung have partnered to bring you Nexus S, a pure Google experience phone. Learn more:

 

* Register your Nexus S for access to premium support from Samsung

* Visit our Nexus S Help page for a full list of help resources

* Watch Nexus S on our YouTube channel

 

Once registered, you can contact Samsung directly at +1 855-EZ2NEXUSS (+1 855-392-6398) for support.

 

Sign up to to receive updates and promotions about Nexus S.

 

Enjoy!

The Android Team at Google

 

Google, Inc.

1600 Amphitheatre Parkway

Mountain View, CA 94043

Link to comment
Share on other sites

θελει να πει επειδη πλεον στο about του τηλεφωνου φαινεται οτι εχω gingerbread(android 2.3) και επειδη μονο το nexus S το εχει επισημα αυτη τη στιγμη, μου εστειλαν αυτο το mail. :p
Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση, αλλά την κάνω... Διάβασα καλά? Αν υπάρχει στο menu κάποιο app με τίτλο "Super User" το τηλέφωνο είναι rooted? Και κάθομαι και αγχώνομαι αν κάνει καλό root το unrevoked κλπ. ενώ το έχω ήδη σπασμένο??? (μην βαράτε, το πήρα 2ο χέρι γαρ...)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση, αλλά την κάνω... Διάβασα καλά? Αν υπάρχει στο menu κάποιο app με τίτλο "Super User" το τηλέφωνο είναι rooted? Και κάθομαι και αγχώνομαι αν κάνει καλό root το unrevoked κλπ. ενώ το έχω ήδη σπασμένο??? (μην βαράτε, το πήρα 2ο χέρι γαρ...)

 

Ναι αν υπαρχει το "Superuser" θεωρητικά υπάρχει το root ,δεν νομίζω να υπάρχει το application Και να μην είναι rooted λίγο δύσκολο

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρίσει οτι στη defrost και στην oxygen που χρησιμοποίησα που είναι χωρίς το sense μεσ α στον browser τον stock αλλά και τον dolphin HD οταν κάνω zoom τότε το κείμενο μένει όπως είναι χώρίς να προσαρμόζεται στην οθόνη οπως γινεται στο sense εκτος αν κανω διπλό κλικ το οποιο προσαρμόζει το κείμενο αλλα σε καθορισμένο zoom! Παρατήρησε κάποιος το ιδίο?

 

Ακριβώς.Είναι πρόβλημα γενικώς του hd browser γιατί μου συμβαίνει και μένα με την μαμα rom

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.Είναι πρόβλημα γενικώς του hd browser γιατί μου συμβαίνει και μένα με την μαμα rom

 

Δεν είναι πρόβλημα.. είναι επιλογή!

 

@jetskii και jastonas, η επιλογη για reflow after pinch to zoom υπαρχει στις ρυθμισεις της cyanogen και κανει αυτο ακριβως. οποτε εχουμε επιλογη αν θελουμε να το αλλαξουμε. στην oxygen δε θυμαμαι.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα.. είναι επιλογή!

 

Αν είναι επιλογή πως αποεπιλεγεται;:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εσύ θες να κάνει reflow; Για πάτα στον browser about:config, και τότε θα ενεργοποιηθούν κάποιες επιπλέον επιλογές.

Αν είναι κάπου η επιλογή Enable GEP zoom, τότε αποεπίλεξέ την.

Ξέρω οτι στις sense roms, γίνεται να απενεργοποιήσεις το reflow. Δεν ξέρω για το αντίστροφο.

Link to comment
Share on other sites

το setcpu μου κανει καποια κολπακια...

ενω εχω βαλει μονο 2 προφιλ.. (ενα οταν σβηνει η οθονη και ενα για μπαταρια κατω απο 15%)

αρχιζει και μου ψιλολαγκαρει γενικως το κινητο και κυριως οταν το ξεκλειδωνω..

το screen off profile που να το βαλω να δουλευει max? 499? 384? χαμηλοτερα? ψηλοτερα?

Link to comment
Share on other sites

Εσύ θες να κάνει reflow; Για πάτα στον browser about:config, και τότε θα ενεργοποιηθούν κάποιες επιπλέον επιλογές.

Αν είναι κάπου η επιλογή Enable GEP zoom, τότε αποεπίλεξέ την.

Ξέρω οτι στις sense roms, γίνεται να απενεργοποιήσεις το reflow. Δεν ξέρω για το αντίστροφο.

 

Δεν μου δουλεύει το about config στον hd

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

το setcpu μου κανει καποια κολπακια...

ενω εχω βαλει μονο 2 προφιλ.. (ενα οταν σβηνει η οθονη και ενα για μπαταρια κατω απο 15%)

αρχιζει και μου ψιλολαγκαρει γενικως το κινητο και κυριως οταν το ξεκλειδωνω..

το screen off profile που να το βαλω να δουλευει max? 499? 384? χαμηλοτερα? ψηλοτερα?

 

Το lag στο ξεκλείδωμα το έχω κι εγώ..Αλλα έχω offscreen profile στα 245MHz..Πάντως μη φανταστείς οτι θα έχεις τραγικές διαφορές στη διάρκεια της μπαταρίας..Θα έχεις μέν αλλα σε λογικά πλαίσια..

Link to comment
Share on other sites

@zoid70 έχεις πάρει το συγκεκριμένο protector; Γιατί αν κρίνω από αυτά που βλέπω στη σελίδα, οι φτηνοί πρέπει να είναι πολύ μούφα και μάλλον με βλέπω να καταλήγω σε αυτόν...

 

Το έχεις αγοράσει αυτό το protector;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Ναι...το έχω αγοράσει. Πιστεύω οτι είναι από τα καλύτερα protector. Είναι πάρα πολύ καθαρό και μπήκε με τη μία χωρίς να δημιουργηθεί η παραμικρή φουσκάλα!!

Βέβαια είναι ολίγον ακριβούτσικο...άλλα οτι πληρώνεις παίρνεις. Το βρήκα λίγο φθηνότερο στο ebay.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Θα το ψάξω λίγο ακόμα και ελπίζω να βρω κάτι καλό...

 

EDIT: @zoid70 έχεις πάρει το συγκεκριμένο protector; Γιατί αν κρίνω από αυτά που βλέπω στη σελίδα, οι φτηνοί πρέπει να είναι πολύ μούφα και μάλλον με βλέπω να καταλήγω σε αυτόν...

 

 

Κι εγώ μια μέρα την έχω τη συσκευή οπότε δεν ξέρω αν θα βοηθήσω...

Δοκίμασε να κάνεις ένα update τον καιρό και λογικά στη συνέχεια θα στον εμφανίσει και στην κεντρική οθόνη.

 

λοιπον το βρηκα (μετα απο χιλιαδες κλικ)!:D

πας μενου-ρυθμισεις-τοποθεσια κ επιλεγεις το μεσω ασυρ. δικτυων.

μετα σου βγαζει κατω απ το ρολοι κ το καιρο ακριβως στην περιοχη σου.

πρεπει ομως να εισαι στο net ειτε μεσω κινητης ειτε μεσω wifi.

το θεμα ειναι οτι δεν ξερω αν χρεωνεται αυτη η υπηρεσια.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το βρηκα (μετα απο χιλιαδες κλικ)!:D

πας μενου-ρυθμισεις-τοποθεσια κ επιλεγεις το μεσω ασυρ. δικτυων.

μετα σου βγαζει κατω απ το ρολοι κ το καιρο ακριβως στην περιοχη σου.

πρεπει ομως να εισαι στο net ειτε μεσω κινητης ειτε μεσω wifi.

το θεμα ειναι οτι δεν ξερω αν χρεωνεται αυτη η υπηρεσια.:wacko:

μη μπερδευεσαι, δεν ειναι χρεωσιμη υπηρεσια. πως θα μπορουσε αλλωστε; χρεωνεσαι αν σε χρεωνει το δικτυο σου για τα δεδομενα που κατεβαζεις. αλλιως με wifi και εισαι free.

Σε μία custom rom πώς κατεβάζουμε τις ενημερώσεις που κάνει ο δημιουργός της;
απο το site που κατεβασες την αρχικη εκδοση ή αν εχει μεσα στη ρομ καποια εφαρμογη για updates οπως κανει η defrost και η oxygen.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...