Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

είναι η 2.29.405 και το 32.49.0032U_5.11.05.27 radio. Έγινε χθες
Αυτή η αναβάθμιση μου ήρθε κι εμένα αλλά το κινητό είναι rooted. Μήπως αν την εγκαταστήσω θα χάσω το root? :confused:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν είσαι root μην κάνεις ΟΤΑ αναβαθμήσεις. Νομίζω ότι θα κάνεις πολύ κακό στη συσκευή σου. Να κάνεις αναβάθμιση στη rom από το σαιτ της

Δηλαδή από που;

Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτός είναι ο τρόπος. Πχ απο την oxygen για να βγάλεις τον zeam launcher, ανοίγεις το zip με το winrar πχ, σβήνεις το apk του zeam και βάζεις το apk του launcherpro.

Γενικά μπορείς να έχεις και τα 2 apks μέσα, αλλά στην Oxygen δεν μπορείς να ξεκινήσεις με 2 launchers, μόνο μετά τους κάνεις install όσους θες. Δεν ξέρω αν διορθώθηκε το θέμα αυτό.

δεν χρειαζεται καποιο sing το zip αφότου βάλω μέσα καποιο αλλο app?

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά με υγεία σε όλους. Τι πρέπει να κάνουμε ωστε να αγοράσουμε τις paid εφαρμογές του market που βλέπουμε; Τον πιο ασφαλή τρόπο και εύκολο; Πρέπει να βάλουμε και antivarius ;:rolleyes:

 

δεν ξερω και εγω αναρωτιεμαι γιατι στα στοιχεια με τις καρτες δεν εχει πουθενα Ελλαδα:(

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται καποιο sing το zip αφότου βάλω μέσα καποιο αλλο app?

 

Δεν ξέρω αν γενικά γίνεται unverified έτσι, αλλά ούτως ή άλλως με clockworkmod recovery που μάλλον θα έχεις, υπάρχει toggle για verify ή όχι. Οπότε δεν σε μπλοκάρει.

 

Χρόνια πολλά :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι πρέπει να κάνουμε ωστε να αγοράσουμε τις paid εφαρμογές του market που βλέπουμε; Τον πιο ασφαλή τρόπο και εύκολο;

 

Πρέπει να εγκαταστήσεις στη συσκευή σου το market enabler.

 

Πρέπει να βάλουμε και antivarius ;:rolleyes:

 

Όχι (ακόμα τουλάχιστον).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να εγκαταστήσεις στη συσκευή σου το market enabler.

 

 

 

Όχι (ακόμα τουλάχιστον).

 

εγω το εχω εγκαταστήσει αλλα στην πληρωμη με καρτα στις χωρες δεν εχει Ελλαδα :)

Link to comment
Share on other sites

Το μάρκετ enabler είναι μόνο για να βλέπουμε τις paid εφαρμογές νομίζω αν και δεν είμαι σίγουρος.. ας μας πει κάποιος που έχει αγοράσει η έστω έχει -δοκιμάσει- να αγοράσει.

 

oh by the way 666 pages και είναι Χριστούγεννα! τυχαίο?δεν νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά,

 

Τo market enabler χρησιμοποιείται για να αλλάξουμε τον πάροχο που βλέπει το market και κατά συνέπεια να μπορούμε να βλέπουμε εφαρμογές επί πληρωμή. Εάν έχεις φτιαξει το google checkout με το λογαριασμό gmail που έχει το κινητό σου, τότε αγοράζεις κανονικά εφαρμογές. Αγοράζω συχνά.

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Το μάρκετ enabler είναι μόνο για να βλέπουμε τις paid εφαρμογές νομίζω αν και δεν είμαι σίγουρος.. ας μας πει κάποιος που έχει αγοράσει η έστω έχει -δοκιμάσει- να αγοράσει.

 

oh by the way 666 pages και είναι Χριστούγεννα! τυχαίο?δεν νομίζω...

 

LOL! :lol: διαβολικό!

 

Λοιπόν από το market αγοράζω πολύ συχνά εφαρμογές χρησιμοποιώντας το market enabler. Χρησιμοποιήσε τι κάρτα που χρησιμοποιείς και για τις υπόλοιπες αγορές σου μέσω internet. Τη χώρα και διεύθυνση τη ζητάνε και καλά για να στέλνουν τις αποδείξεις, εγώ έχω βάλει κάπου στην Ισπανία :p δεν έχει καμία σημασία.

 

Για όσους δεν είναι rooted υπάρχει και ένα workaround. Παραγγέλνετε απο το ebay μια κάρτα sim από το εξωτερικό (πχ orange απο UK) που κάνουν 2-3 ευρώ και δε χρειάζεται να είναι ενεργοποιημένες. Μετά τη βάζετε στη συσκευή και κατεβάζετε paid apps μέσω wifi κανονικότατα. Πόντιο μεν, δουλεύει δε :P

 

Αυτή η αναβάθμιση μου ήρθε κι εμένα αλλά το κινητό είναι rooted. Μήπως αν την εγκαταστήσω θα χάσω το root? :confused:

 

ΜΗΝ κανεις ΠΟΤΕ OTA ανβάθμιση σε rooted κινητό. Το να χάσεις το root είναι το λιγότερο που μπορείς να πάθεις.

Εαν για κάποιο λόγο δεν θέλεις να πας σε κάποια custom ROM, στο παρακάτω link υπάρχουν οι official εκδόσεις της HTC για rooted κινητά και με μερικά επιπρόσθετα optinal mods. Όπως για παράδειγμα data2sd+ :)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=773997

ΟΜΩΣ η τελευταία αναβάθμιση δεν έχει βγει ακόμη στο συγκεκριμένο thread. Πάρε το χρόνο σου να το διαβάσεις, εξοικιώσου και με τη διαδικασία του να φλασάρεις μια νεα ROM και όταν βγεί με το καλό τη βάζεις. Ένας δεύτερος τρόπος που ΔΕΝ το συστήνω, είναι να κάνεις unroot, να περάσεις το update και μετά ξανα root με unrevoked (ΑΝ γίνεται πια με τη νέα rom). Πολύ μανούρα για το τίποτα γενικά :P

 

Χρόνια πολλά σε ολους!

Edited by whatever123

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

LOL! :lol: διαβολικό!

 

Λοιπόν από το market αγοράζω πολύ συχνά εφαρμογές χρησιμοποιώντας το market enabler. Χρησιμοποιήσε τι κάρτα που χρησιμοποιείς και για τις υπόλοιπες αγορές σου μέσω internet. Τη χώρα και διεύθυνση τη ζητάνε και καλά για να στέλνουν τις αποδείξεις, εγώ έχω βάλει κάπου στην Ισπανία :p δεν έχει καμία σημασία.

 

Για όσους δεν είναι rooted υπάρχει και ένα workaround. Παραγγέλνετε απο το ebay μια κάρτα sim από το εξωτερικό (πχ orange απο UK) που κάνουν 2-3 ευρώ και δε χρειάζεται να είναι ενεργοποιημένες. Μετά τη βάζετε στη συσκευή και κατεβάζετε paid apps μέσω wifi κανονικότατα. Πόντιο μεν, δουλεύει δε :P

 

σωστος !!!! :lol::lol: το κανω τωρα , θα βαλω αργεντινη:p:devil:

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου μία ερώτηση, έχω το Desire απο τον Απρίλιο 2010 και έχω κάνει root με την πρώτη μέθοδο που είχε βγάλει τότε o Modaco μεσω Linux. Απο τότε βάζω custom rom Leedroid μέχρι 2.1 γιατί απο κει και μετά πιστεύω ότι έχει ξεφύγει η rom σε πειράγματα, και τώρα φοράω μία original rooted rom. Βλέπω τώρα έχουν βγεί άλλοι τρόποι για να κάνει κάποιος root τη συσκευή του unrevoked και κάτι άλλα, υπάρχει λόγος να κάνω root ξανά είναι καλύτερη μέθοδος ή είναι το ίδιο με αυτό που έχω και αλλάζει μόνο οτρόπος?
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμα και τα ελληνικά για την MIUI .12.24

 

Καλές γιορτές παιδιά!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ χρονια πολλα.

Εχω βαλει την leedroid κ εχω ενα φακελο στην καρτα μνημης που λεγεται update zip.μηπως γνωριζει κανεις τι ειναι?να το φλασαρω λετε?

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος να προτεινει καποια καλη θηκη για το κινητο μας?

Θα ηθελα να ειναι απο αυτες που τραβας ενα λαστιχο και βγαινει το κιν εξω!

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου μία ερώτηση, έχω το Desire απο τον Απρίλιο 2010 και έχω κάνει root με την πρώτη μέθοδο που είχε βγάλει τότε o Modaco μεσω Linux. Απο τότε βάζω custom rom Leedroid μέχρι 2.1 γιατί απο κει και μετά πιστεύω ότι έχει ξεφύγει η rom σε πειράγματα, και τώρα φοράω μία original rooted rom. Βλέπω τώρα έχουν βγεί άλλοι τρόποι για να κάνει κάποιος root τη συσκευή του unrevoked και κάτι άλλα, υπάρχει λόγος να κάνω root ξανά είναι καλύτερη μέθοδος ή είναι το ίδιο με αυτό που έχω και αλλάζει μόνο οτρόπος?

Το ίδιο είναι απλά ο τρόπος άλλαξε.

Εχει καποιος να προτεινει καποια καλη θηκη για το κινητο μας?

Θα ηθελα να ειναι απο αυτες που τραβας ενα λαστιχο και βγαινει το κιν εξω!

 

Δες αυτή εγώ την πήρα από e-bay στα 15 (αν θυμάμαι καλά) με τα μεταφορικά.

 

 

Παίδες τελικά μετά από 5 μήνες με sense rom με βλέπω να το εγκαταλείπω.

Έβαλα χθες την Oxygen 2.0 RC2 με το data2whatever και έχω μείνει μ....κας

από την ταχύτητα και το πόσο smooth είναι το τηλέφωνο. Πραγματικά απίστευτο!

 

Άντε να βγει η τελική έκδοση με 3d support γιατί δεν μπορώ να περιμένω!:D

 

 

Χρόνια πολλά σε όλους και καλή Χρονιά να 'χουμε!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμα και τα ελληνικά για την MIUI .12.24

 

Καλές γιορτές παιδιά!

 

Τα ελληνικα πωσ τα βαζουμε? Φλασαροντας οπωσ κσνουμε κανονικα με ρομ αλλα χωρισ wipe?

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε αναζήτηση ενός Htc Desire και έχω κοιτάξει σε αυτή τη σελίδα... http://www.skroutz.gr/s/259285/HTC-D...ase=HTC+Desire

 

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι σε ορισμένα site το πουλάνε στα 380 Ε και πχ. στο πλαίσιο και σε άλλα γνωστά μαγαζιά το πουλάνε στα 499....γιατί τόσο μεγάλη διαφορά???

Παίζει να είναι δεύτερης διαλογής???

Και τα έξοδα αποστολής αν βάλω,που ζητάνε ορισμένα site,η διαφορά είναι στα 100Ε....Ας βοηθήσει κάποιος που το έχει πάρει από τέτοια μαγαζιά, αν υπάρχει αξιοπιστία....

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Για όσους δεν είναι rooted υπάρχει και ένα workaround. Παραγγέλνετε απο το ebay μια κάρτα sim από το εξωτερικό (πχ orange απο UK) που κάνουν 2-3 ευρώ και δε χρειάζεται να είναι ενεργοποιημένες. Μετά τη βάζετε στη συσκευή και κατεβάζετε paid apps μέσω wifi κανονικότατα. Πόντιο μεν, δουλεύει δε :P

 

 

!

 

Φίλε μπορείς να δώσεις ένα λινκ;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τα ελληνικα πωσ τα βαζουμε? Φλασαροντας οπωσ κσνουμε κανονικα με ρομ αλλα χωρισ wipe?

πρεπει πρωτα να κανεις wipe data απο το recovey και μετα να φλασαρεις τα ελληνικα αλιως 8α στα βγαζει κινεζικα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μπορείς να δώσεις ένα λινκ;

 

από αυτόν την είχα πάρει και μου ήρθε μεσα σε μια εβδομάδα:

http://cgi.ebay.co.uk/ORANGE-Sim-Card-BRAND-NEW-Sealed-Pack-FREE-POST_W0QQitemZ320633809360QQcategoryZ29781QQcmdZViewItemQQ_trksidZp4340.m506QQ_trkparmsZalgo%3DNGRI%26its%3DI%26itu%3DUA%26otn%3D8%26pmod%3D320596726080%26ps%3D63%26clkid%3D5904153463554403517

 

Δες αυτή εγώ την πήρα από e-bay στα 15 (αν θυμάμαι καλά) με τα μεταφορικά.

 

Παίδες τελικά μετά από 5 μήνες με sense rom με βλέπω να το εγκαταλείπω.

Έβαλα χθες την Oxygen 2.0 RC2 με το data2whatever και έχω μείνει μ....κας

από την ταχύτητα και το πόσο smooth είναι το τηλέφωνο. Πραγματικά απίστευτο!

 

Άντε να βγει η τελική έκδοση με 3d support γιατί δεν μπορώ να περιμένω!:D

 

 

Χρόνια πολλά σε όλους και καλή Χρονιά να 'χουμε!

 

Εννοείται πως τα σπάει η Oxygen, κι εγώ πίστευα πως δεν θα τη παλέψω χωρίς sense αλλά τελικά μέσα σε μια μέρα κατάλαβα πόσο δεν το χρειάζομαι.. Σφαίρα το κινητο και για μένα είδα μεγάλη διαφορά στη μπαταρία. Περιμένω κι εγώ πως και πως τη final release της v2.0 :)

 

Έχω κι εγώ αυτή τη θηκή ακριβώς (κανα τριμηνο) και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Με έχει σώσει και σε κάτι τούμπες.

Edited by whatever123

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

αμα κανεις wipe θα σβήσεις τη rom.. Αν θυμαμαι απ οτι είχε πει ο fin κανεις wipe, παιρνάς τη κινέζικη ROM και στα καπακια φλασαρεις το δικό του χωρίς reboot. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

 

 

 

από αυτόν την είχα πάρει και μου ήρθε μεσα σε μια εβδομάδα:

http://cgi.ebay.co.uk/ORANGE-Sim-Card-BRAND-NEW-Sealed-Pack-FREE-POST_W0QQitemZ320633809360QQcategoryZ29781QQcmdZViewItemQQ_trksidZp4340.m506QQ_trkparmsZalgo%3DNGRI%26its%3DI%26itu%3DUA%26otn%3D8%26pmod%3D320596726080%26ps%3D63%26clkid%3D5904153463554403517

 

Αν καταλαβα δηλ φλασαρουμε κ τα 2 μαζι ρομ κ ελληνικα κ μετα κανουμε reboot.σωστα?

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

αμα κανεις wipe θα σβήσεις τη rom.. Αν θυμαμαι απ οτι είχε πει ο fin κανεις wipe, παιρνάς τη κινέζικη ROM και στα καπακια φλασαρεις το δικό του χωρίς reboot. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

 

 

 

από αυτόν την είχα πάρει και μου ήρθε μεσα σε μια εβδομάδα:

http://cgi.ebay.co.uk/ORANGE-Sim-Card-BRAND-NEW-Sealed-Pack-FREE-POST_W0QQitemZ320633809360QQcategoryZ29781QQcmdZViewItemQQ_trksidZp4340.m506QQ_trkparmsZalgo%3DNGRI%26its%3DI%26itu%3DUA%26otn%3D8%26pmod%3D320596726080%26ps%3D63%26clkid%3D5904153463554403517

 

 

 

Εννοείται πως τα σπάει η Oxygen, κι εγώ πίστευα πως δεν θα τη παλέψω χωρίς sense αλλά τελικά μέσα σε μια μέρα κατάλαβα πόσο δεν το χρειάζομαι.. Σφαίρα το κινητο και για μένα είδα μεγάλη διαφορά στη μπαταρία. Περιμένω κι εγώ πως και πως τη final release της v2.0 :)

 

Έχω κι εγώ αυτή τη θηκή ακριβώς (κανα τριμηνο) και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Με έχει σώσει και σε κάτι τούμπες.

δες εδω που τα εξηγει πολυ καλα ο finn kai θα καταλαβεις. εγω αυτο εκανα και δουλεβει κανονικα: http://forums.miui-dev.com/showthread.php?1508-Greek-translation-for-0.12.18

 

Αν καταλαβα δηλ φλασαρουμε κ τα 2 μαζι ρομ κ ελληνικα κ μετα κανουμε reboot.σωστα?

Ναι σωστα!

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμα και τα ελληνικά για την MIUI .12.24!

 

το λινκ που εχει για τα ελληνικα δεν βγαζει πουθενα μπορεισ να το ξαναβαλεισ αλλα βαλε κ την σελιδα για ρομ..

 

ευχαριστω:O

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...