Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 κωδικοί για 25% off σε προιόντα της Zagg.

Πήρα ένα protector και σαν δώρο μου έδωσαν αυτή την έκπτωση για 2 φίλους.

Απ' ό,τι κατάλαβα, ισχύουν για μία χρήση ο καθένας και για μέχρι 3 προιόντα, οπότε όποιος ενδιαφέρεται ας βιαστεί! :)

Λήγει σε 7 ημέρες.

 

zba8wszn

zbajws9b

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φίλε ευχαριστούμε για τη κίνηση κατ'αρχας, είναι απο zagg.com η προσφορά?

 

και κάτι άσχετο..

http://www.google.com/nexus/#

βίντεο στα 0:47 (θα) έχει τέτοιο feature το google translate? :shock: :shock:

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε rom manager, κανε back up την sd στο pc σου και μεσω της εφαρμογης κανεις ext3 partition με 512 μεγεθος και 0 swap..

 

πρεπει να κανω φορματ την καρτα κ μετα να κανω αυτα που λεσ η οπωσ ειναι?και μετα τι κανω?

μου εκανε επανεκινηση κ εχει βγαλει ενα τριγωνακι με θαυμαστικο κ το αδροιδ τι ειναι αυτο?εκανα πιτα?

Edited by mgeo81
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.το απογευμα εκανα αναβαθμιση στην εκδοση 229405.5.το εχει κανει κανεις αλλος?ειδατε καμια διαφορα?

 

Στις ρυθμίσεις του Camcorder, και συγκεκριμένα στο Encoding type, εκτός από H.263 και MPEG4, πλέον μου εμφανίζει και H.264...

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να κανω φορματ την καρτα κ μετα να κανω αυτα που λεσ η οπωσ ειναι?και μετα τι κανω?

μου εκανε επανεκινηση κ εχει βγαλει ενα τριγωνακι με θαυμαστικο κ το αδροιδ τι ειναι αυτο?εκανα πιτα?

 

λοπον καλημερα & χρονια πολλα.

πατα το power θα μπει σε recovery πας install zip from sd πατας το trackball πας toggle signature verification πατας trackball μετα πισω advanced ,reboot recovery & λογικα θα αρχισει particion:)

Τα λεει & ο finn σελ 641

Τρέχεις rom manager,επιλέγεις partition sd card (512,0).

Το κινητό μπαίνει σε recovery.Αν δεις οτι δε κάνει τίποτα και δείχνει ενα θαυμαστικό ή απλά έχει μπει στο recovery πάνε εκεί που λέει choose zip from sd to install και μετά επέλεξε toggle signature verification.Μετά πάνε πίσω και πάνε στο advance.Εκεί επέλεξε reboot recovery.

Λογικά θα ξεκινήσει η διαδικασία.

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

λοπον καλημερα & χρονια πολλα.

πατα το power θα μπει σε recovery πας install zip from sd πατας το trackball πας toggle signature verification πατας trackball μετα πισω advanced ,reboot recovery & λογικα θα αρχισει particion:)

Τα λεει & ο finn σελ 641

Τρέχεις rom manager,επιλέγεις partition sd card (512,0).

Το κινητό μπαίνει σε recovery.Αν δεις οτι δε κάνει τίποτα και δείχνει ενα θαυμαστικό ή απλά έχει μπει στο recovery πάνε εκεί που λέει choose zip from sd to install και μετά επέλεξε toggle signature verification.Μετά πάνε πίσω και πάνε στο advance.Εκεί επέλεξε reboot recovery.

Λογικά θα ξεκινήσει η διαδικασία.

 

ωραια τωρα ξεκινησε.μετα απο αυτο τι κανουμε?

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

μολις τελειωσει θα κανεις reboot .

θα κατεβασεις απο market το quick system info & θα σου δειξει αν εχεις a2sd

 

το εχω κατεβασει αυτο το προγραμματακι.μου λεει a2sd storage-information not evailable

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

το εχω κατεβασει αυτο το προγραμματακι.μου λεει a2sd storage-information not evailable

 

δεν εχει γινει particion για κανε ξανα την διαδικασια βημα βημα προσεχτικα ,αν δεν σου ξαναγινει για διαβασε στις σελιδες 640-641 κλπ

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω στο zip μιας ρομ να αλλαξω τον launcher που εχει και να βάλω εναν αλλο?

θελω στην oxygen βγάλω αυτον που εχει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω στο zip μιας ρομ να αλλαξω τον launcher που εχει και να βάλω εναν αλλο?

θελω στην oxygen βγάλω αυτον που εχει.

 

για δες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=829734 λει πιο κατω αυτο Q: How can I change the stock Launcher

A: Go to Settings > Apps > Permissions > Clear data for Zeam. Press home, choose Launcher and highlight "use as default":)καλα χριστουγεννα

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει γινει particion για κανε ξανα την διαδικασια βημα βημα προσεχτικα ,αν δεν σου ξαναγινει για διαβασε στις σελιδες 640-641 κλπ

 

δεν εγινε τιποτα παιδια δεν εχει κανει.στισ σελιδεσ λεει ενασ φιλοσ να περασω μια αλλη ρομ κ δοκιμασω μηπωσ φταει η ρομ:(:(

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει γινει particion για κανε ξανα την διαδικασια βημα βημα προσεχτικα ,αν δεν σου ξαναγινει για διαβασε στις σελιδες 640-641 κλπ

 

Εμένα πάντως οταν είχα κάνει το partition μου ελεγε information not available στο quick system info αλλά όταν πέρασα την rom με app2sd μου το έβγαλε κανονικά, δηλαδή είχε γίνει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

φίλε ευχαριστούμε για τη κίνηση κατ'αρχας, είναι απο zagg.com η προσφορά?

 

Αλιμονο, αφου δεν μπορω να συνεισφερω γνωση, αυτο ειναι το λιγοτερο... :)

Ναι φιλε μου, απο το επισημο site.

Link to comment
Share on other sites

για δες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=829734 λει πιο κατω αυτο Q: How can I change the stock Launcher

A: Go to Settings > Apps > Permissions > Clear data for Zeam. Press home, choose Launcher and highlight "use as default":)καλα χριστουγεννα

εγω θελω να τον βγαλω τελειως. και οταν περναω την ρομ να ειναι καποιος αλλος μεσα. μπορω ή ειναι πολυ μπέρδεμα.

Link to comment
Share on other sites

δεν εγινε τιποτα παιδια δεν εχει κανει.στισ σελιδεσ λεει ενασ φιλοσ να περασω μια αλλη ρομ κ δοκιμασω μηπωσ φταει η ρομ:(:(

 

για περνα μια ρομ με a2sd

Link to comment
Share on other sites

εγω θελω να τον βγαλω τελειως. και οταν περναω την ρομ να ειναι καποιος αλλος μεσα. μπορω ή ειναι πολυ μπέρδεμα.

 

δεν ξερω μαλλον ομως πρεπει να βγαινει πριν φλασαρεις την ρομ αλλα δεν ξερω πως :(sorry

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω μαλλον ομως πρεπει να βγαινει πριν φλασαρεις την ρομ αλλα δεν ξερω πως :(sorry

 

το ξερω οτι πριν φλασαρω. αλλα πως?

να σαι καλα πάντος. καλα χριστουγεννα:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

τι παίζει με τη νέα αναβάθμιση στην official ρομ?

έχετε ακούσει κάτι?

 

Για ποια αναβάθμιση λές?

Βγήκε κι άλλη?

Link to comment
Share on other sites

Που είναι οι Ρυθμίσεις Βάσης ΟΕΟ ;;;

Όπως είχα γράψει πριν κάτι μέρες το κινητό αρκετά συχνά έμπαινε σε λειτουργία αυτοκινήτου. Σήμερα το έκανα επαναφορά εργοστασιακών μπας και φτιάξει αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Αποφάσισα να το πάω για service μετά τις γιορτές.

Περνώντας πάλη τις εφαρμογές που θέλω έβαλα το Launch-X pro για να έχω περισσότερα από 4 εικονίδια σε κάθε σειρά.

Φτιάχνοντας μια μπάρα με είδα ότι είχε μέσα στις ρυθμίσεις είχε συντόμευση για Βάση αυτοκινήτου και Ρυθμίσεις βάσης !!! Από εκέι μπορώ α ενεργοποιήσω και να απενεργοποιήσω την λειτουργία αυτοκινήτου.

Το θέμα είναι γιατί δεν φαίνονται αυτά τα μενού από τις κανονιές ρυθμίσεις του τηλεφώνου (Menu > Ρυθμίσεις ) ή εγώ δεν μπορώ να βρω σε ποιο σημείο είναι οι "Ρυθμίσεις Βάσης" !!!

Αν θυμάμαι καλά στην 2.1 ή σε custom rom είχα δει τέτοια ρύθμιση, αλλά τώρα που είναι ;

Link to comment
Share on other sites

πως την περναω?ρε παιδια χιλια συγνωμη που σασ ζαλιζω...

 

κατεεβαζεις μια ρομ που να εχει a2sd την περνας στην καρτα χωρις να τη ξεζιπαρεις , μετα μπαινεις recovery πας install zip from sd την επιλεγεις & κανεις install μολις τελειωσει κανεις reboot system & εισαι ετοιμος:)

Link to comment
Share on other sites

κατεεβαζεις μια ρομ που να εχει a2sd την περνας στην καρτα χωρις να τη ξεζιπαρεις , μετα μπαινεις recovery πας install zip from sd την επιλεγεις & κανεις install μολις τελειωσει κανεις reboot system & εισαι ετοιμος:)

 

το εκανα αυτο περασα την defrost αλλα δεν βρισκω πουθενα το quick sysrem info

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

κατεεβαζεις μια ρομ που να εχει a2sd την περνας στην καρτα χωρις να τη ξεζιπαρεις , μετα μπαινεις recovery πας install zip from sd την επιλεγεις & κανεις install μολις τελειωσει κανεις reboot system & εισαι ετοιμος:)

 

Και μην ξεχάσεις να κάνεις τα απαραίτητα wipe και να πάρεις και ένα nandroid backup, αν κοιτάξεις βέβαια και στην πρώτη σελίδα υπάρχει αναλυτικός οδηγός

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...