Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, κατέβασα την rom του leedroid (με a2sd+ δυνατότητα), έκανα format για να έχω ext3 partition μέσω του rom manager, εγκατέστησα την rom αλλά η εφαρμογές εξακολουθούν να πιάνουν χώρο στην μνήμη και όχι στην κάρτα. Τι δεν κάνω σωστά;

 

Well τα ίδια και εγώ, κάποιες εφαρμογές (π.χ. google earth +14mb) και παιχνίδια (2-3 gameloft πιάνουν 7-8mb) για κάποιον λόγο δεν μεταφέρονται ολόκληρα στην κάρτα :(

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

to swype πληκτρολογιο οπωσ εχει το galaxy s μπορουμε να το βρουμε απο καπου??

 

Για δοκίμασε αυτό http://beta.swype.com/

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, κατέβασα την rom του leedroid (με a2sd+ δυνατότητα), έκανα format για να έχω ext3 partition μέσω του rom manager, εγκατέστησα την rom αλλά η εφαρμογές εξακολουθούν να πιάνουν χώρο στην μνήμη και όχι στην κάρτα. Τι δεν κάνω σωστά;

 

Ένα μικρό μέρος μπαινει στο κινητό. Μήπως ενεργοποίησες το installLocation να ειναι στο external? Μηπως πείραξες καθόλου το app2SD; Κάποιες εφαρμογές όντως δεν πάνε καθόλου στο EXT3. Όπως το rockplayer :rocket:

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

to swype πληκτρολογιο οπωσ εχει το galaxy s μπορουμε να το βρουμε απο καπου??

Επειδη καποια στιγμη το ειχα δοκιμασει,αν θες την γνωμη μου τσαμπα θα το βαλεις,αλλες λεξεις τις πετυχαινει κι αλλες οχι,θα σου σπασει τα νευρα και θα το βγαλεις.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ακομη δεν υποστηριζει ελληνικα. Εκτος αν εχεις καμια ωραια φιλη εξωτερικου και θελεις να της στελνεις μηνυματακια στα αγγλικα...!
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

όποιον player για τραγούδια πάω να ανοίξω μου παίζει κάτι .avi απο διάφορα άλλα προγράμματα (navigon, slovoed) και μου κολλάει η συσκευή.

Υπάρχει κάποια λύση?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν μου κάθεται καλά το swype...

 

Εμένα θα μου καθόταν καλά αν είχε αλλαγή γλώσσας με ένα κουμπί ή κάποιο shortcut. Το να πρέπει να κρατήσω παρατεταμένα ένα πλήκτρο ΚΑΙ να αλλάξω γλώσσα μετά πάει πολύ :(

Link to comment
Share on other sites

Εμένα θα μου καθόταν καλά αν είχε αλλαγή γλώσσας με ένα κουμπί ή κάποιο shortcut. Το να πρέπει να κρατήσω παρατεταμένα ένα πλήκτρο ΚΑΙ να αλλάξω γλώσσα μετά πάει πολύ :(

 

Γλώσσα αλλάζεις με σύρσιμο( swipe) από το iέως το πλήκτρο της γλώσσας .Όσο για την χρηστικότητα θέλει λίγο χρόνο αλλά μετά δεν θα το αλλάζεις . Στο κείμενο αυτό δεν μου έκανε κανένα λάθος πάντως.

 

Απο Samsung Galaxy S με Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Γλώσσα αλλάζεις με σύρσιμο( swipe) από το iέως το πλήκτρο της γλώσσας .Όσο για την χρηστικότητα θέλει λίγο χρόνο αλλά μετά δεν θα το αλλάζεις . Στο κείμενο αυτό δεν μου έκανε κανένα λάθος πάντως.

 

Απο Samsung Galaxy S με Tapatalk

 

Το έψαχνα τόσο καιρό αυτό...

Με έσωσες!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ για το swype. Θέλεις λίγο χρόνο να το συνηθίσεις αλλά μετά είναι απίστευτα γρήγορο και πλέον δεν το αλλάζω...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όποιον player για τραγούδια πάω να ανοίξω μου παίζει κάτι .avi απο διάφορα άλλα προγράμματα (navigon, slovoed) και μου κολλάει η συσκευή.

Υπάρχει κάποια λύση?

 

http://androinica.com/2009/08/28/how-to-hide-non-music-audio-files-from-appearing-in-android-media-players/

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις θα με χαζεψετε, μολις (ξανα) εγκατεστησα το Swype και ΔΕΝ εχει Ελληνικα. Τωρα εσυ πως εχεις Ελληνικα με το Swype? Αντε ο πιο πανω λεω μηπως ειναι καποια μαγκια της Samsung, εσυ με το Desire πως το κανες?

 

ΥΓ: και μαλιστα εγκατεστησα την τελευταια εκδοση που μου στειλανε στις 12/09

Edited by chrisgr38
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Για καποιους ...πιο μεγαλους σαν εμενα γινεται οταν ψαχνουμε τα στοιχεια μιας επαφης να εχουμε μεγαλυτερη γραμματοσειρα ???

 

Γυριζω την οθονη στο πλαϊ αλλα δεν αλλαζει η εμφανιση.

 

Ευχαριστω.:)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το Swype έχει και ελληνικά. Τουλάχιστον στην έκδοση που είχα εγώ. Και από ότι ξέρω, θα τα υποστηρίζει και στην τελική. Όσον αφορά την χρηστικότητα, εμένα δεν με βόλεψε. Ναι, λάθη δεν έκανε πολλά, αλλά στην οθόνη του Desire εμένα δεν γλιστράει το δάχτυλο, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να το σύρω για τόση ώρα πάνω της. Αλλά αυτά είναι γούστα.

 

Όσον αφορά το a2sd+ στο οποίο αναφέρθηκα πριν μερικά μηνύματα, εγκατέστησα το Quick System Info και είδα πως οι περισσότερες εφαρμογές "τρώνε" χώρο από εκεί που γράφει "A2SD storage", άρα φαίνεται πως λειτουργεί. Απλώς η προηγούμενη εφαρμογή που είχα, μάλλον δεν λειτουργούσε πολύ σωστά. Τώρα σκέφτομαι όμως να χρησιμοποιήσω Gparted για να αυξήσω το μέγεθος αυτού του partition στα 512 :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εσείς που χρησιμοποιείτε swype... έχετε όλες τις γλώσσες;

Έβγαλα τις άλλες γλώσσες στο apk και τώρα αλλάζει μεταξύ ελληνικών-αγγλικών εύκολα και γρήγορα :)

Link to comment
Share on other sites

Διορθωση λοιπον. Το αρχειο που μου εστειλαν στο email μου, οι ιδιοι απο την swype δεν ειχε Ελληνικα, αλλα το apk απο το γνωστο μαγαζι, ειχε.

Με το ζορι ρε, να μας στειλουν στην πειρατεια... Μα τοσο ....?

 

 

ΥΓ: μια και ειναι φορουμ εδω, δεν μας λες πως απεγκατεστησες τις υπολοιπες γλωσσες, μιας κ δεν ειναι προφανης ο τροπος

Edited by chrisgr38
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

μια και ειναι φορουμ εδω, δεν μας λες πως απεγκατεστησες τις υπολοιπες γλωσσες, μιας κ δεν ειναι προφανης ο τροπος

 

Δεν ξέρω πόσο νόμιμο είναι αυτό που κάνω.. :Ρ

 

Παίρνεις το apk, το ανοίγεις με winrar και κάπου υπάρχει ένα αρχείο languages.lst. Εκεί σβήνεις τις γλώσσες που δεν θες...

 

Αυτό αρκεί για να έχεις 2 γλώσσες μόνο και πιό γρήγορη εναλλαγή. Για να γλυτώσεις και χώρο, σβήνεις ότι αρχεία είναι σχετισμένα με τις γλώσσεες που δεν θες. Εγώ το έπαιξα safe και έσβησα αυτά για τα οποία ήμουν πολύ σίγουρος.

 

Μετά κάνεις sign το αρχείο (αυτό το έκανα με ubuntu αλλά υπάρχει και τρόπος στα windows -που δεν ξέρω-), install και είσαι έτοιμος :)

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτησούλες:

 

1. Πως μπορώ να απεγκαταστήσω κάποιες εφαρμογές που εγκαταστάθηκαν με τη ROM και τρέχουν όταν ανοίγει το κινητό?

2. O Launcher της ROM δεν μου χρειάζεται, μπορώ να τον σβήσω και να έχω τον αρχικό της HTC?

3. Πως μπορώ να αλλάξω την εικόνα που εμφανίζεται κατά την κλήση όταν στον συνομιλητή δεν έχει ανατεθεί συγκεκριμένη εικόνα?

4. Πως φτιάχνω δικό μου boot animation? Μπορώ να βάλω και μία στατική εικόνα, να τη συμπιέσω και να τη μετονομάσω "bootanimation.zip"?

 

*στο τηλέφωνο έχει γίνει root. Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτησούλες:

 

1. Πως μπορώ να απεγκαταστήσω κάποιες εφαρμογές που εγκαταστάθηκαν με τη ROM και τρέχουν όταν ανοίγει το κινητό?

2. O Launcher της ROM δεν μου χρειάζεται, μπορώ να τον σβήσω και να έχω τον αρχικό της HTC?

3. Πως μπορώ να αλλάξω την εικόνα που εμφανίζεται κατά την κλήση όταν στον συνομιλητή δεν έχει ανατεθεί συγκεκριμένη εικόνα?

4. Πως φτιάχνω δικό μου boot animation? Μπορώ να βάλω και μία στατική εικόνα, να τη συμπιέσω και να τη μετονομάσω "bootanimation.zip"?

 

*στο τηλέφωνο έχει γίνει root. Thanks :)

 

για το 1 και το 2 μπορεις με το titanium backup και γω με τη μια πεταξα το launhcer της ρομ

Link to comment
Share on other sites

Μπα με το Titanium Backup ενώ μου έδωσε μήνυμα ότι διέγραψε τον Launcher, αμέσως έκανε επανεκκίνηση και μου τον ξαναεμφάνισε όταν άνοιξε το κινητό...:worry:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες μια βοήθεια γιατί έχω φάει τον τόπο και δεν βρίσκω άκρη.Υπάρχει τρόπος να έχουμε ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ήχο ειδοποίησης για κάθε λογαριασμό μέιλ , ή έστω διαφορετικό ήχο ειδοποίησης για τα μέιλ και διαφορετικό για τα sms ή ένας ήχος ισχύει για όλα τα notifications?Ευχαριστώ
:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μήπως γνωρίζει κανείς αν η HTC θα διαθέσει το καινούριο Sense UI και για το HTC Desire ;
Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...