Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σήμερα πάνω δεξιά στην taskbar, δίπλα απο το σηματάκι του 3g μου βγάζει μια εικονίτσα που μοιάζει με ενα κινητό που γέρνει λιγο στα δεξια.....έχει κανείς ιδέα τι είναι αυτό?[/QUO

 

 

μαλλον εχεις ενεργοποιηση τη σιγανση με ενεργει δονηση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Καταρχην το κινητο εχει στο VnP 490

εγω μονο το αφμ του ειπα ειδε την επιδοτηση μου και μου το εδωσε.

ετσι απλα

Το πηρα την τριτη και ειχε ενα ακομα.

δεν ξερω την διαθεσιμοτητα του.

Ειναι με ελληνικο μενου

 

sorry αλλα 529 το εχει το καταστημα αυτο

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία πληροφορία για το πότε (επιτέλους), θα γίνει διαθέσιμο από κάποιο ελληνικό κατάστημα (Γερμανός-cosmote, vodafone-plaisio);;;; Όλο στην αναμονή μας έχουν- Κάτι λέγεται για μέσα βδομάδας αλλά από αρχές Μαίου τα ίδια ακούγονται συνεχώς!!! :(

 

Ευχαριστώ.

 

παρε το απεξω δεν εχει καμια διαφορα ελληνικα παντου

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

παρε το απεξω δεν εχει καμια διαφορα ελληνικα παντου

 

Έχει διαφορά στο ότι μου το δίνει δωρεάν η Cosmote (επιδότηση σε οικογενειακό συμβόλαιο..).. :P..Οπότε και προσπαθώ να μάθω πότε θα αποφασίσουν να το φέρουν ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς πάνω αριστερά στο μη "ενεργό" τμήμα της οθόνης (τα βλέπεις μόνο στο φως) δυο οπές που η μια μοιάζει με κάμερα κ η άλλη σαν να έχει led-ακι από κάτω; Γνωρίζει κανείς τι είναι;

Επισυνάπτω μια φωτό (όσο καλύτερη μπορούσα)

http://img96.imageshack.us/img96/165/dsc003472.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς πάνω αριστερά στο μη "ενεργό" τμήμα της οθόνης (τα βλέπεις μόνο στο φως) δυο οπές που η μια μοιάζει με κάμερα κ η άλλη σαν να έχει led-ακι από κάτω; Γνωρίζει κανείς τι είναι;

Επισυνάπτω μια φωτό (όσο καλύτερη μπορούσα)

http://img96.imageshack.us/img96/165/dsc003472.th.jpg

 

το ένα σίγουρα αισθητήρας για το όταν μιλάς να απενεργοποιείται η οθόνη.

το άλλο πάλι αισθητήρας πρέπει να είναι για τον φωτισμό της οθόνης (μάλλον)

Edited by filzazas
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Βασικα νομιζω οτι αυτο που σβηνει την οθονη οταν μιλας ειναι ο αισθητηρας κινησης βεβαια μπορει να ειναι αυτος δεν ειμαι σιγουρος

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει χρησιμοποιήσει κανείς αυτό http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=18595 να πει εντυπώσεις;
Link to comment
Share on other sites

Βασικα νομιζω οτι αυτο που σβηνει την οθονη οταν μιλας ειναι ο αισθητηρας κινησης βεβαια μπορει να ειναι αυτος δεν ειμαι σιγουρος

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Ο αισθητήρας κίνησης είναι αυτός που γυρνάει την οθόνη, όταν γυρνάς το κινητό.

Αυτός που σβήνει την οθόνη λέγεται αισθητήρας εγγύτητας.

Άσχετο, αλλά σας αρέσει το Tapatalk?

Εγώ αν δεν δώ τα χρώματα του myphone ξενερώνω....:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες έχει κανένας άλλος πρόβλημα με την μπαταρία, το έχω 3 μέρες το τηλ και δεν το έχω κάνει root, όταν λέω λίγο σήμερα το έβγαλα από τη φόρτιση που ήταν όλο το βραδυ και πήγα δουλειά μετά από 30 μην που έκανα να φτάσω, χωρίς να του κάνω χρήση, έπεσε στα 92% το κλείνω και το βάζω στη άκρη και το ανοίγω στις 3 και του κάνω ελαφριά χρήση, όχι wi-fi, 3G, GPS, και μέχρι τις 7 που έφτασα σπίτι είχε φτάσει στο 46%.

έχει κανένας άλλος παρόμοιο πρόβλημα ??

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες έχει κανένας άλλος πρόβλημα με την μπαταρία, το έχω 3 μέρες το τηλ και δεν το έχω κάνει root, όταν λέω λίγο σήμερα το έβγαλα από τη φόρτιση που ήταν όλο το βραδυ και πήγα δουλειά μετά από 30 μην που έκανα να φτάσω, χωρίς να του κάνω χρήση, έπεσε στα 92% το κλείνω και το βάζω στη άκρη και το ανοίγω στις 3 και του κάνω ελαφριά χρήση, όχι wi-fi, 3G, GPS, και μέχρι τις 7 που έφτασα σπίτι είχε φτάσει στο 46%.

έχει κανένας άλλος παρόμοιο πρόβλημα ??

 

Δεν είναι πρόβλημα! Ούτως η άλλως δεν έχει αναφερθεί πουθενά ότι κρατάει παραπάνω! Έχε το νου σου, ότι όσο είναι ανοιχτή η οθόνη τρώει πολύ μπαταρία!!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις 3 μόλις ημέρες όπως είπες... Περίμενε λιγάκι να "στρώσει" η μπαταρία. Με αρκετή χρήση wi-fi, gps, gprs κλπ κρατάει μια μέρα. Αν περιοριστείς σε κλήσεις μόνο και μηνύματα μπορεί και 2 (το βράδυ πχ εγώ το βάζω σε plane mode για εξοικονόμηση μπαταρίας).
Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή μια μέρα με τα χίλια ζόρια ??

όσο για την οθόνη όταν έχει αρκετό φως το κλείνω το back-light

 

Καθε μερα φορτιση. Οτιδηποτε αλλο ειναι απλα ουτοπικο. Εκτος κι αν το εχεις να καθεται. Αλλιως wifi, bt, sync ΟΛΑ ανοιχτα, γιατι εδω ειναι android και μονο ετσι θα το... απομυζησεις...;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή ακόμα να το φέρει η cosmote, μπορείτε να μου πείτε κανένα μαγαζί από Ελλάδα που μπορώ να το πάρω φθηνά;

 

Είναι θέμα ημερών να το φέρει η cosmote. Όπως είπα πάλι το έχει στον καινούριο κατάλογο Μαΐου με τιμή 529 χωρίς σύνδεση. Στο κατάστημα Εξαρχείων που πέρασα την Παρασκευή μου είπαν ότι περίμαναν παραλαβή την Τρίτη, δηλαδή αύριο.

Edited by dimitrispm
Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα ημερών να το φέρει η cosmote. Όπως είπα πάλι το έχει στον καινούριο κατάλογο Μαΐου με τιμή 529 χωρίς σύνδεση. Στο κατάστημα Εξαρχείων που πέρασα την Παρασκευή μου είπαν ότι περίμαναν παραλαβεί την Τρίτη, δηλαδή αύριο.

 

Τα εχουμε γραψει και παραπισω για την κυκλοφορια, σε τρια διαφορετικα μηνυματα.

Η επισημη τιμη ειναι τα 499 (τα 529 ηταν η αρχικως εκτιμωμενη απο την ACE), οποτε μη σε παραξενεψει αν το βρεις και φθηνοτερα... ;)

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση.δεν γίνεται ο συγχρονισμός που κάνει αυτόματα να κανει ανανεωση και στις ειδήσεις; δεν το γράφει πουθενά. Γίνεται με επιπλέον εφαρμογή;

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

 

το εχω ξαναθηξει το θεμα αλλα τελικα δεν εβγαλα ακρη εαν και πηρα μια απαντηση.

 

θελω να προσθεσω σε μια επαφη την ημ.νια γεννησης ετσι ωστε να μου βγαζει ειδοποιηση για να το θυμαμαι.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΘΕΤΩ ΜΙΑ ΗΜ ΓΕΝ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ??????????

 

Τα παλια ericsson που ειχα ειχε τετοια δυνατοτητα

 

καποιο μελος μου εγραψε για συγχρονισμο με gmail

αλλα δεν καταλαβα τι ακριβως θα κανει και πως

 

 

οποιος το εχει ψαξει και εχει βρει λυση γρηγορη ας βοηθησει και μενα

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ θα ήθελα απάντηση σε αυτό που ρώτησε ο προηγούμενος γιατί όντως είναι κάτι χρήσιμο.κ εχω μερικές ερωτήσεις.

1.όταν διορθώνει σε μια επαφή στο κινητό σου το όνομα όταν κάνει συγχρονισμό με το Google την ξανά αλλαζει;

2.στις ρυθμίσεις-εφαρμογές-υπηρεσίες που εκτελούνται η εφαρμογή touch input σε μένα δεν κλείνει.γιατί;

Αυτα για την ώρα.αν κάποιος ξέρει κ μπορεί να απαντήσει...

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα ημερών να το φέρει η cosmote. Όπως είπα πάλι το έχει στον καινούριο κατάλογο Μαΐου με τιμή 529 χωρίς σύνδεση. Στο κατάστημα Εξαρχείων που πέρασα την Παρασκευή μου είπαν ότι περίμαναν παραλαβή την Τρίτη, δηλαδή αύριο.

 

Μόλις μίλησα τηλεφωνικά με ACE-HELLAS εισαγωγέας της HTC στην Ελλάδα.

Ερ: Επειδή δυσκολεύομαι να βρω στην αγορά το Desire, πότε θα το έχουν τα μεγάλα καταστήματα - αλυσίδες?

Απ: Τέλος του μήνα με αρχές Ιουνίου....

και ο μήνας έχει....18, αρα σε 2 εβδομάδες

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα τηλεφωνικά με ACE-HELLAS εισαγωγέας της HTC στην Ελλάδα.

Ερ: Επειδή δυσκολεύομαι να βρω στην αγορά το Desire, πότε θα το έχουν τα μεγάλα καταστήματα - αλυσίδες?

Απ: Τέλος του μήνα με αρχές Ιουνίου....

και ο μήνας έχει....18, αρα σε 2 εβδομάδες

 

Έλεος..Από αναβολή σε αναβολή με τις πληροφορίες της κυκλοφορίας του... Άλλος ελεγε στις 5 , άλλος στις 20..Τώρα φτάσαμε Ιούνιο..Άντε να δούμε πότε θα κυκλοφορήσει επιτέλους...

Link to comment
Share on other sites

ο μόνος λόγος είναι αν θέλεις να επωφεληθείς από την επιδότησή σου που ενδεχομένως έχεις (αν και κάποια δικτυακά καταστήματα συνεργάζονται με γνωστές εταιρείες πράγμα που σημαίνει ότι θα κερδίσεις και κάποια ευρώ παραπάνω). Κατά τα άλλα ελληνικά πχ θα έχεις είτε με τον ένα ή τον άλλο τρόπο.

 

αν το παρω πχ απο expansys 247 κλπ κλπ η εγγυηση ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί κ παλιότερα νομίζω. Το κινητό καλύπτεται από πανευρωπαϊκή εγγύηση. Να το πάρεις από όπου σε συμφέρει.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...