Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ειναι απολυτο αυτο που λες για 1-1,5 μερα του φιλου μου υστερα απο 4 φορτισεις κρατα 2-2.5 ακομα και 3
αν το βγάζει μόνο στο τραπεζάκι της καφετέριας τότε τόσο θα βγάζει.Δεν βρίσκω όμως τον λόγο να πάρει τέτοια συσκευή και να μην χρησιμοποιεί τις δυνατότητες της

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ηχειο του ειναι ικανοποιητικότατο και δυνατό , εχει ειπωθει οτι η μαμα του θα του δωσει και υποστηριξη dvix/xvid και καταγραφη βιντεο στα 720p τελος η οθονη του εχει 16 εκατομυρια χρωματα ειναι amoled :D

Σ΄ευχαριστω πολυ φιλε.μηπως ξερεις ομως ποτε περιπου θα γινουν αυτες οι προσθηκες με την αναβαθμιση εννοω για τα 720p;εχω xpressmusic κινητο να μην περιμενω τετοια επιπεδα στην ενταση;σε ρωταω για να δω αν εχεις ακουσει xpressmusic για να συγκρινεις

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι απολυτο αυτο που λες για 1-1,5 μερα του φιλου μου υστερα απο 4 φορτισεις κρατα 2-2.5 ακομα και 3

 

Παιδια, να γραφετε πραγματα που ευσταθουν. Με κανονικη για τετοιο κινητο χρηση (wifi, πλοηγηση, λιγο gps κλπ) βγαζει μια μερα με ανεση.

Με εντελως moderate χρηση 2 ημερες. Οτιδηποτε παραπανω απο αυτο το νουμερο ειναι απλα urban legend...

Υ.Γ. Για να επιτευχθουν οι χρονοι που αναφερεις θα πρεπει να κλεισεις τα παντα (sync, wifi, bt, gps) και να το εχεις κλειστο, αλλα... for what το android τοτε?

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την παρεα του desire

μια ερωτηση στους ψαγμενους

 

στις επαφες βαζω και την ημερομηνια γεννησης αλλα δεν μου το βγαζει στο ημερολογιο σαν υπενθυμιση.

υπαρχει τροπος να γινει αυτο???

παντως στα απλα κινητα γινεται

Link to comment
Share on other sites

xpressmusic δεν εχω ακουσει να σου πω την αληθεια , τωρα οσον αφορα το 720p δεν ξερουμε ημερομηνια ειναι σιγουρο παντως οτι θα βγει update που θα του δινει την δυνατοτηα αυτη

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι στις προεγκατεστημένες εφαρμογές έχει και το "ΕΙΔΗΣΕΙΣ", που έχουν ωραιότατες ειδήσεις από BBC, CNN κλπ., και βέβαια στα αγγλικά. Φαντάζομαι ότι θα υπάρχουν και ελληνικά αντίστοιχα sites (π.χ ΝΑΥΤΕΜΠΟΡΙΚΗ) που διαθέτουν παρόμοιες υπηρεσίες. Ξέρει κανείς κάποια διεύθυνση ή τον τρόπο για να βρω εγώ κάποια διεύθυνση;
Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι στις προεγκατεστημένες εφαρμογές έχει και το "ΕΙΔΗΣΕΙΣ", που έχουν ωραιότατες ειδήσεις από BBC, CNN κλπ., και βέβαια στα αγγλικά. Φαντάζομαι ότι θα υπάρχουν και ελληνικά αντίστοιχα sites (π.χ ΝΑΥΤΕΜΠΟΡΙΚΗ) που διαθέτουν παρόμοιες υπηρεσίες. Ξέρει κανείς κάποια διεύθυνση ή τον τρόπο για να βρω εγώ κάποια διεύθυνση;

δες λιγο τα widgets που εχει εγκατεστημενα και βαλτα στην οθονη. νομιζω απο αυτα βγαζει και Ελληνικα. δε μπορω να θυμηθω τωρα γιατι εχω αλλαξει ρομ.

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την παρεα του desire

μια ερωτηση στους ψαγμενους

 

στις επαφες βαζω και την ημερομηνια γεννησης αλλα δεν μου το βγαζει στο ημερολογιο σαν υπενθυμιση.

υπαρχει τροπος να γινει αυτο???

παντως στα απλα κινητα γινεται

 

Είναι 2 τρόποι.

1)sync με Outlook τις επαφές και το ημερολόγιο.

2)sync με gmail (αφού προθέσεις από τις ρυθμίσεις του Google calendar από τα ημερολόγια others αυτό που λέει birthday και events.)

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Είναι 2 τρόποι.

1)sync με Outlook τις επαφές και το ημερολόγιο.

2)sync με gmail (αφού προθέσεις από τις ρυθμίσεις του Google calendar από τα ημερολόγια others αυτό που λέει birthday και events.)

 

εαν εννοεις τις επαφες και τα ημερολογια απο το προηγουμενο κινητο αυτα τα βγαζε κανονικα

εγω εννοω να περασω μια καινουργια επαφη στο desire ή να τροποποιησω μια υπαρχουσα και να βγαλει τα γενεθλια στο ημερολογιο σαν υπενθυμιση οπως βγαζει αυτες που μετεφερα απο το παλιο κινητο

Link to comment
Share on other sites

εαν εννοεις τις επαφες και τα ημερολογια απο το προηγουμενο κινητο αυτα τα βγαζε κανονικα

εγω εννοω να περασω μια καινουργια επαφη στο desire ή να τροποποιησω μια υπαρχουσα και να βγαλει τα γενεθλια στο ημερολογιο σαν υπενθυμιση οπως βγαζει αυτες που μετεφερα απο το παλιο κινητο

 

Το κινητο από μόνο του,δεν το κάνει αυτό..και από όσο εχω ψάξει δεν παιζει κάποια εφαρμογη. Αυτό είναι σχετικά βολικό γιατί αν το έκανε,μετά το sync θα είχες διπλοτυπα.. κανε ακριβώς ότι σου είπα και θα δεις το αποτέλεσμα που θες!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, να γραφετε πραγματα που ευσταθουν. Με κανονικη για τετοιο κινητο χρηση (wifi, πλοηγηση, λιγο gps κλπ) βγαζει μια μερα με ανεση.

Με εντελως moderate χρηση 2 ημερες. Οτιδηποτε παραπανω απο αυτο το νουμερο ειναι απλα urban legend...

Υ.Γ. Για να επιτευχθουν οι χρονοι που αναφερεις θα πρεπει να κλεισεις τα παντα (sync, wifi, bt, gps) και να το εχεις κλειστο, αλλα... for what το android τοτε?

 

ναι αληθεια ειναι αυτο που γραφεις απλα καταθετω τις 3 μερες γιατι το ειδα ειναι γειτονας μου και πολυ φιλος

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστω πολυ φιλε.μηπως ξερεις ομως ποτε περιπου θα γινουν αυτες οι προσθηκες με την αναβαθμιση εννοω για τα 720p;εχω xpressmusic κινητο να μην περιμενω τετοια επιπεδα στην ενταση;σε ρωταω για να δω αν εχεις ακουσει xpressmusic για να συγκρινεις

 

Φίλε μου πριν το Desire είχα το 5800xpressmusic. Το ηχείο του desire έχει αρκετή ένταση, αλλά μην ξεχνάς ότι είναι ένα ηχείο, και όχι δύο... δεν έχει την καθαρότητα της μουσικής που προσφέρουν τα xpressmusic ή τα walkman... αν ακούς μουσική μέσω ακουστικών είτε με πρόσθετα εξωτερικά ηχεία, τότε θα σε ανταμείψει σε ποιότητα!

 

Η "αναβάθμιση" σε 720p θα έρθει μέσω της επίσημης κυκλοφορίας του divx για Android. Η φημολογία λέει οτι αν είμαστε τυχεροί θα είναι μέσα στον Ιούνιο!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες.

είμαι και εγώ από προχτές ένας χαρούμενος κάτοχος του desire.

μερικές ερωτησούλες, είναι το πρώτο μου κινητό android άρα δικαιολογήστε μου μερικές χαζές.

χτες το έβγαλα πρώτη φορα έξω αφού το είχα αφήσει να φορτίσει όχι 6 ώρες που λένε αλλα 14 συνεχόμενες τουλάχιστον και αφού γύρισα σπίτι μετά από 6 ώρες και χωρίς να του κάνω πολύ χρήση, camera-on wi-fi off 3G off, είχε σχεδόν αδειάσει να πω εδώ ότι δεν του έχω κάνει root access ακόμα ;) θέλω να πιστεύω ότι αυτό θα βελτιωθεί.

τα σημαντικά τώρα σκέφτομαι να του κάνω root access, αν το κάνω υπάρχει τρόπος να γυρίσω πίσω η είναι μονόδρομος??

έχω διαβάσει ότι αν το κανεις root χάνεις την εγγύηση, ισχύει ??

όπως είναι τα πράγματα τώρα αξίζει να το κάνω root η να περιμένω λίγο ακόμα ??

αυτά προς το παρόν για έγραψα αρκετά και επανέρχομαι δριμύτερος

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
καλησπέρα παίδες.

είμαι και εγώ από προχτές ένας χαρούμενος κάτοχος του desire.

μερικές ερωτησούλες, είναι το πρώτο μου κινητό android άρα δικαιολογήστε μου μερικές χαζές.

χτες το έβγαλα πρώτη φορα έξω αφού το είχα αφήσει να φορτίσει όχι 6 ώρες που λένε αλλα 14 συνεχόμενες τουλάχιστον και αφού γύρισα σπίτι μετά από 6 ώρες και χωρίς να του κάνω πολύ χρήση, camera-on wi-fi off 3G off, είχε σχεδόν αδειάσει να πω εδώ ότι δεν του έχω κάνει root access ακόμα ;) θέλω να πιστεύω ότι αυτό θα βελτιωθεί.

τα σημαντικά τώρα σκέφτομαι να του κάνω root access, αν το κάνω υπάρχει τρόπος να γυρίσω πίσω η είναι μονόδρομος??

έχω διαβάσει ότι αν το κανεις root χάνεις την εγγύηση, ισχύει ??

όπως είναι τα πράγματα τώρα αξίζει να το κάνω root η να περιμένω λίγο ακόμα ??

αυτά προς το παρόν για έγραψα αρκετά και επανέρχομαι δριμύτερος

 

Οι σημερινες μπαταρίες ΔΕΝ χρειάζονται φόρτιση για ώρες όπως κάναμε κάποτε! Απλά αφήνεις το κινητό να φορτίσει και όταν δεις την ένδειξη να είναι στο 100% το βγάζεις από το φορτιστή! Επίσης μπορείς να το φορτίζεις όποτε θέλεις χωρίς να χρειάζεται να περιμένεις μέχρι να αδειάσει. Πάντως μην περιμένεις σημαντική βελτίωση στην μπαταρία! Αν το χρησιμοποιείς καθημερινά με χρήση data κλπ, θα το φορτίζεις κάθε βράδυ.

 

Αν του κάνεις root χανεις την εγγύηση (θεωρητικά) και δεδομένου ότι περιμένουμε σύντομα την έκδοση 2.2 του Android, στη θέση σου θα περίμενα λιγάκι μέχρι να δούμε σε ποιες συσκευές θα μπορεί να εγκατασταθεί άμεσα!

:)

Link to comment
Share on other sites

ευχάριστο για τις απαντήσεις.

όσο αφορά τις μπαταρίες το έχω ψάξει το θέμα και παρόλο που δεν οι li-ion δεν έχουν μνήμη όπως οι παλιές θέλουν την πρώτη φόρτιση να είναι τουλάχιστον 6 ώρες και να τις αφήνεις να αδειάζουν μια στο τόσο.

Αν του κάνεις root χανεις την εγγύηση (θεωρητικά)

μπορείς να γίνεις λίγο ποιο συγκεκριμένος

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
ευχάριστο για τις απαντήσεις.

όσο αφορά τις μπαταρίες το έχω ψάξει το θέμα και παρόλο που δεν οι li-ion δεν έχουν μνήμη όπως οι παλιές θέλουν την πρώτη φόρτιση να είναι τουλάχιστον 6 ώρες και να τις αφήνεις να αδειάζουν μια στο τόσο.

 

μπορείς να γίνεις λίγο ποιο συγκεκριμένος

 

Σύμφωνα με την HTC χάνεις την εγγύηση αλλά υπήρξαν πολλά παραδεόγματα στο εξωτερικό που χρήστες έστελναν στο service rooted συσκευές και τις δεχόταν. Δεν ξέρω όμως τι παίζει εδώ στην Ελλάδα!

:)

Link to comment
Share on other sites

Το εντυπωσιακο ειναι το gps κλειδωνει σε 5δευτερα!

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό συμβαίνει πλέον σε πάρα πολλά κινητά,δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο.Το εντυπωσιακό είναι ότι δεν έχει αυτό το lag που έχει η πλειοψηφία των περισσότερων συσκευών

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σύμφωνα με την HTC χάνεις την εγγύηση αλλά υπήρξαν πολλά παραδεόγματα στο εξωτερικό που χρήστες έστελναν στο service rooted συσκευές και τις δεχόταν. Δεν ξέρω όμως τι παίζει εδώ στην Ελλάδα!

:)

 

Θα συνιστούσα να μην στηρίζεστε σε κάτι τέτοιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό συμβαίνει πλέον σε πάρα πολλά κινητά,δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο.Το εντυπωσιακό είναι ότι δεν έχει αυτό το lag που έχει η πλειοψηφία των περισσότερων συσκευών

Πολυ περιεργο μιας και εγω περασα το sygic 10 και εκτος οτι μου λαγκαρε αρκετα το σημα αργουσε λιγακι να με λοκαρει

Τι προγραμμα χρησιμοποιεις ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος λογος να περιμενουμε να το παρουμε απο τα "γνωστα" μαγαζια παναφον wind πλαισιο γερμανος κτλ και να μην το παρουμε απο τα μαγαζια που ηδη το διαθετουν?
Link to comment
Share on other sites

ο μόνος λόγος είναι αν θέλεις να επωφεληθείς από την επιδότησή σου που ενδεχομένως έχεις (αν και κάποια δικτυακά καταστήματα συνεργάζονται με γνωστές εταιρείες πράγμα που σημαίνει ότι θα κερδίσεις και κάποια ευρώ παραπάνω). Κατά τα άλλα ελληνικά πχ θα έχεις είτε με τον ένα ή τον άλλο τρόπο.
Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Εγώ το περιμένω από την προηγούμενη εβδομάδα από δικτυακό κατάστημα και ακόμη καθυστερούν 5 μέρες, μάλλον κολάνε στην αλληλογραφία με vodafone. Απ όσο κατάλαβα πρέπει να εκτυπώσουν και να μου αποστείλουν νέο συμβόλαιο με την συσκευή. Στο μεταξύ ανέβασαν και την τιμή κατά 15 €.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία πληροφορία για το πότε (επιτέλους), θα γίνει διαθέσιμο από κάποιο ελληνικό κατάστημα (Γερμανός-cosmote, vodafone-plaisio);;;; Όλο στην αναμονή μας έχουν- Κάτι λέγεται για μέσα βδομάδας αλλά από αρχές Μαίου τα ίδια ακούγονται συνεχώς!!! :(

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

σήμερα πάνω δεξιά στην taskbar, δίπλα απο το σηματάκι του 3g μου βγάζει μια εικονίτσα που μοιάζει με ενα κινητό που γέρνει λιγο στα δεξια.....έχει κανείς ιδέα τι είναι αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...