Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο καφρος ο developer ελεγε οτι η εφαρμογη θα ειναι δωρεαν για παντα και τωρα με το update γινεται Trial.. απαραδεκτη κινηση παρολο που τα αξιζει τα λεφτα της η εφαρμογη.. εγω γυρναω σε rockplayer...

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

έχεις απόλυτο δίκιο ,το έλεγε σαφώς ότι θα είναι δωρεάν για πάντα αλλά σου λέει κάτσε να υην κατεβάσουν όσο το δυνατόν περισσότεροι και μετά θα τους δείξω εγώ.

Αλλά να ρωτήσω κιόλας τι κάνει λιγότερο τώρα που είναι trial;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν πρόκειτε να ξαναπεράσεις την Z του robocik θα σου πρότεινα να κατεβάσεις την 06_test που έβγαλε πριν τα Χριστούγεννα και βασίζεται στην Froyo FRG83 (2.2.1) που είναι πιο γρήγορη από αυτή που έχεις τώρα.

Για να την περάσεις κλασικά από recovery wipe data/factory reset, wipe Dalvik-cache και battery stats μιας και τώρα πας σε νέα βάση.

 

Την πέρασα και όλα ok.

Χωρίς να έχω επαναφέρει τρία παιχνίδια της Gameloft με το Titanium Backup, η ελεύθερη μνήμη είναι στα 73mb. Όταν τα περάσω δεν πιστεύω να πέσω με τίποτα τα 22mb ελεύθερα. Που πήγαν τα υπόλοιπα πριν την αλλαγή της rom, άγνωστο !!

Το μόνο που με παραξένεψε γιατί μου έτυχε για πρώτη είναι ότι όταν άνοιξε η συσκευή, κατά κάποιον τρόπο 'γνώριζε' τις εφαρμογές που είχα από το προηγούμενο στήσιμο και μόλις έτρεξα το Market τις εγκατέστησε μόνο του.

Γιατί έγινε αυτό;

 

 

Swyped from my HTC Desire using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

έχεις απόλυτο δίκιο ,το έλεγε σαφώς ότι θα είναι δωρεάν για πάντα αλλά σου λέει κάτσε να υην κατεβάσουν όσο το δυνατόν περισσότεροι και μετά θα τους δείξω εγώ.

Αλλά να ρωτήσω κιόλας τι κάνει λιγότερο τώρα που είναι trial;

 

Το κουλό είναι ότι έχω πολύ καιρό τον Vplayer και κάποια στιγμή μου έβγαλε μήνυμα ότι το trial expired (τρελή ήττα όταν ήθελα να δω ένα Dexter στο γυμναστήριο). Όταν έβγαλε update το έκανα και λειτούργησε κανονικά. Πριν κανά 2 μέρες πάλι το ίδιο σκηνικό: Μήνυμα Trial Expired, Update και όλα καλά.

Μας κοροϊδεύει ο τύπος μου φαίνεται.

Πάντως είναι μακράν ο καλύτερος player. Βλέπω video από το pc με cifs manager και δεν έχει κολλήσει σε κανένα, ενώ ο rock player πολλά από αυτά αρνείται να τα παίξει.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν έβγαλα MIUI .12.31 γιατί ήμουν εξωτερικό.

Πήγα να κάνω μια απόπειρα σήμερα αλλά σα να μου φάνηκε ότι δεν είναι τόσο smooth όσο η .12.24 και το άφησα το θέμα.

Αύριο με το καλό που θα βγει η .01.07 και θα έχει και νέο camera app!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω video από το pc με cifs manager και δεν έχει κολλήσει σε κανένα, ενώ ο rock player πολλά από αυτά αρνείται να τα παίξει.

 

Αυτη η εφαρμογη cifs manager τι ακριβως κανει?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν έβγαλα MIUI .12.31 γιατί ήμουν εξωτερικό.

Πήγα να κάνω μια απόπειρα σήμερα αλλά σα να μου φάνηκε ότι δεν είναι τόσο smooth όσο η .12.24 και το άφησα το θέμα.

Αύριο με το καλό που θα βγει η .01.07 και θα έχει και νέο camera app!

 

Πολυ χαιρομαι που το ακουω αυτο finn... θα μπορεσεισ ν μας δωσεις κ τα λινκ κατευθειαν αν δεν ειναι προβλημα?

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η εφαρμογη cifs manager τι ακριβως κανει?

 

Βλέπει τους κοινόχρηστους φακέλους και μπορείς να διαχειριστείς και να αναπαράγεις τα αρχεία που είναι σε αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στους συναδελφους συμφορουμιτες και Καλη χρονια!!!

 

Ειμαι νεος στο φορουμ και στα smartphones. Εδω και 4 μερες ειμαι κατοχος ενος desire και αντιμετωπίζω ενα προβληματακι με το market. Ενω ανοιγει κανονικα, οταν επιλεγω εφαρμογες ή παιχνιδια και μετα καποια κατηγορια (πχ στα παιχνιδια arcade & action) μου εμφανιζει μια λευκη οθονη και δεν προχωραει παρακατω. Σαν να κολαει. Αυτο το κανει σε ολες τις κατηγοριες ειτε σε παιχνιδια, είτε σε εφαρμογες. Εαν κανω αναζητηση μου δινει αποτελεσματα, τα οποια και μπορω να κατεβασω/εγκαταστησω χωρις προβλημα, οπως και με τα προτεινομενα της αρχικης οθονης του market (τα εμφανιζει ως επιλεγμενα). Εχω κανει επιστροφη σε εργοστασιακες ρυθμισεις, δοκιμη σε ασφαλη λειτουργεια και update στην τελευταια εκδοση (2.29.405.5) μεσω του μενου του τηλεφωνου (εφαρμογες/ρυθμισεις/σχετικα με το τηλεφωνο/ ενημερωσεις λογισμικου συστηματος) χωρις αποτελεσμα. Κατι αλλο που παρατηρησα ειναι οτι οταν εκανα επιστροφη στις εργοστασιακες ρυθμισεις, την πρωτη φορα που τρεχω το market λειτουργει κανονικα και μαλιστα ειναι λιγο διαφορετικο το interface της εφαργογης. Για παραδειγμα το πανω μερος ειναι γκρι και τα κουμπια εφαρμογες-παιχνιδια ειναι ορθογωνια και λιγο "παλιομοδιτικα", ενω εαν την κλεισω και ξανανοιξω (χωρις να κατεβασω κατι) ειναι ολο πρασινο (στο χρωμα της htc) και πανω-πανω στην οθονη εχει καποια προτεινομενα apps. Εχω μιλησει και το support της htc χωρις αποτελεσμα. Συγγνωμη για την κουραση και το μεγαλο κειμενο (ειναι και το πρωτο post!!!) αλλα με εχει προβληματισει 4ων ημερων συσκευη να μου κανει τετοια.

 

Ευχαριστω!!

Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Για κάποιο λόγο το κινητό κάνει επανεκκινήσεις όταν του βάζω ακουστικά που έχουν κάποιο remote για τα τραγούδια πέραν του εργοστασιακού της htc. Έχω χρησιμοποιήσει τα ακουστικά από το nokia x6 και από το nokia 5800 με το ίδιο αποτέλεσμα. Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο ζευγάρι με remote που να δουλεύει οκ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στους συναδελφους συμφορουμιτες και Καλη χρονια!!!

 

Ειμαι νεος στο φορουμ και στα smartphones. Εδω και 4 μερες ειμαι κατοχος ενος desire και αντιμετωπίζω ενα προβληματακι με το market. Ενω ανοιγει κανονικα, οταν επιλεγω εφαρμογες ή παιχνιδια και μετα καποια κατηγορια (πχ στα παιχνιδια arcade & action) μου εμφανιζει μια λευκη οθονη και δεν προχωραει παρακατω. Σαν να κολαει. Αυτο το κανει σε ολες τις κατηγοριες ειτε σε παιχνιδια, είτε σε εφαρμογες. Εαν κανω αναζητηση μου δινει αποτελεσματα, τα οποια και μπορω να κατεβασω/εγκαταστησω χωρις προβλημα, οπως και με τα προτεινομενα της αρχικης οθονης του market (τα εμφανιζει ως επιλεγμενα). Εχω κανει επιστροφη σε εργοστασιακες ρυθμισεις, δοκιμη σε ασφαλη λειτουργεια και update στην τελευταια εκδοση (2.29.405.5) μεσω του μενου του τηλεφωνου (εφαρμογες/ρυθμισεις/σχετικα με το τηλεφωνο/ ενημερωσεις λογισμικου συστηματος) χωρις αποτελεσμα. Κατι αλλο που παρατηρησα ειναι οτι οταν εκανα επιστροφη στις εργοστασιακες ρυθμισεις, την πρωτη φορα που τρεχω το market λειτουργει κανονικα και μαλιστα ειναι λιγο διαφορετικο το interface της εφαργογης. Για παραδειγμα το πανω μερος ειναι γκρι και τα κουμπια εφαρμογες-παιχνιδια ειναι ορθογωνια και λιγο "παλιομοδιτικα", ενω εαν την κλεισω και ξανανοιξω (χωρις να κατεβασω κατι) ειναι ολο πρασινο (στο χρωμα της htc) και πανω-πανω στην οθονη εχει καποια προτεινομενα apps. Εχω μιλησει και το support της htc χωρις αποτελεσμα. Συγγνωμη για την κουραση και το μεγαλο κειμενο (ειναι και το πρωτο post!!!) αλλα με εχει προβληματισει 4ων ημερων συσκευη να μου κανει τετοια.

 

Ευχαριστω!!

Γιωργος

 

 

Μπορεί να ακουστεί αστείο αλλά όταν επιλέγεις εφαρμογες ή παιχνιδια και μετα καποια κατηγορια (πχ στα παιχνιδια arcade & action) και σου βγάζει την άσπρη οθόνη επιλέγεις στο πάνω μέρος της είτε "κορυφαίες δωρεάν εφαρμογές" είτε "νέες εφαρμογές"?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ακουστεί αστείο αλλά όταν επιλέγεις εφαρμογες ή παιχνιδια και μετα καποια κατηγορια (πχ στα παιχνιδια arcade & action) και σου βγάζει την άσπρη οθόνη επιλέγεις στο πάνω μέρος της είτε "κορυφαίες δωρεάν εφαρμογές" είτε "νέες εφαρμογές"?

 

Χαχαχαχα!!! Εχεις δικιο... Τελικα το προβλημα ηταν στον χρηστη και όχι στην συσκευη....

Ευχαριστω driver!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την κάρτα μνήμης και άναψέ το, αν δεν ανάψει τότε κράτα πατημένο το volume down και άναψέ το.

Μόλις ανάψει επέλεξε το clear storage και θα στρώσει.

 

Το εκανα αυτο φιλε,ανοιξε,και οταν αρχισα να περναω παλι τα αρχεια μου,κολλησε παλι,εκανε restart μονο του.Μου το εχει κανει ηδη 2 φορες.Με βλεπω επειδη ειμαι ακομα στην εγγυηση,να το πηγαινω μια βολτα.

Link to comment
Share on other sites

έχεις απόλυτο δίκιο ,το έλεγε σαφώς ότι θα είναι δωρεάν για πάντα αλλά σου λέει κάτσε να υην κατεβάσουν όσο το δυνατόν περισσότεροι και μετά θα τους δείξω εγώ.

Αλλά να ρωτήσω κιόλας τι κάνει λιγότερο τώρα που είναι trial;

 

φαντάζομαι λέγοντας trial, σε λίγο καιρό θα το λήξει οριστικά και θα πρέπει να το αγοράσεις για να παίξει το οτιδήποτε.. Εγώ γι αυτό δεν κάνω το Update, αν και η παλια version δεν θα παίζει σε gingerbread.

 

 

ποιο link απο τα:

SVS-BFS SVS-CFS HAVS-BFS HAVS-CFS ?

επίσης, τον kernel μπορούμε να τον φλασάρουμε όποτε θέλουμε και με τον ίδιο τρόπο που φλασάρουμε το radio ας πούμε?

Edited by whatever123

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

ποιο link απο τα:

SVS-BFS SVS-CFS HAVS-BFS HAVS-CFS ?

επίσης, τον kernel μπορούμε να τον φλασάρουμε όποτε θέλουμε και με τον ίδιο τρόπο που φλασάρουμε το radio ας πούμε?

 

Διαλεγεις οποιο σε καλυπτει, το καθενα εχει δικα του χαρακτηριστικα που εξαρταται εσυ ποιο προτιμας. Εγω σε αλλους kernels, δοκιμαζα με HAVS, απο αυτους ακομα δεν εχω δοκιαμσει, και δεν ξερω τι κανουν οι υπολοιποι.

Ναι τους περνας με flashαρισμα χωρις wipe, και οταν περνας αλλη rom τοτε αλλαζει και ο kernel που συμπεριλαμβανεται στην επομενη!

Link to comment
Share on other sites

Διαλεγεις οποιο σε καλυπτει, το καθενα εχει δικα του χαρακτηριστικα που εξαρταται εσυ ποιο προτιμας. Εγω σε αλλους kernels, δοκιμαζα με HAVS, απο αυτους ακομα δεν εχω δοκιαμσει, και δεν ξερω τι κανουν οι υπολοιποι.

Ναι τους περνας με flashαρισμα χωρις wipe, και οταν περνας αλλη rom τοτε αλλαζει και ο kernel που συμπεριλαμβανεται στην επομενη!

 

Ευχαριστώ! Αλλά που θα δώ τί σημαίνουν τα αρχικά αυτά? Γιατί στο thread δεν αναφέρει τίποτα..

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοήθεια σας . Πρίν 2 μέρες πήρα το desire. Δυστυχώς από την αρχή μετά από κάποια ώρα λειτουργίας και ενώ προσπαθούσα να τρέξω μια "βαριά" εφαρμογή π.χ. google maps,κάμερα με ανάλυση βίντεο hd κτλ . το κινητό έβγαζε μια άσπρη οθόνη που έγραφε με πράσινα γράμματα HTC και κόλλαγε . Ο μόνος τρόπος να επανέρθει ήταν με το να βγάλεις την μπαταρία. Έκανα τις 2 αναβαθμίσεις που μου έδωσε αλλά πάλι το ίδιο . Μπορεί κάποιος να καταλάβει τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Αλλά που θα δώ τί σημαίνουν τα αρχικά αυτά? Γιατί στο thread δεν αναφέρει τίποτα..

Completely Fair Scheduler - CFS

Brain Fuc k Scheduler - BFS

Static Voltage Scaling - SVS

Hybrid Adaptive Voltage Scaling - HAVS

 

Από εκεί και πέρα ψάξε στο Google πρέπει να λέει τι είναι το καθένα..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, χρονια πολλα και καλη χρονια

εχω το εξης θεμα

καποιες απο τις επαφες μου ειναι συνδεδεμενες.. καπως ετσι, δλδ ειναι διπλες και εχουν ενσωματωθει σε μια...

αν τις ξεσυνδεσω εμφανιζονται διπλες.. πως εγινε αυτο??

υπαρχει καποιος τροπος (π.χ. εφαρμογη) για να καταργησω τις διπλες???

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν έβγαλα MIUI .12.31 γιατί ήμουν εξωτερικό.

Πήγα να κάνω μια απόπειρα σήμερα αλλά σα να μου φάνηκε ότι δεν είναι τόσο smooth όσο η .12.24 και το άφησα το θέμα.

Αύριο με το καλό που θα βγει η .01.07 και θα έχει και νέο camera app!

 

μηπως εχουμε καποιο νεο για την miui .01.07 finn?

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, χρονια πολλα και καλη χρονια

εχω το εξης θεμα

καποιες απο τις επαφες μου ειναι συνδεδεμενες.. καπως ετσι, δλδ ειναι διπλες και εχουν ενσωματωθει σε μια...

αν τις ξεσυνδεσω εμφανιζονται διπλες.. πως εγινε αυτο??

υπαρχει καποιος τροπος (π.χ. εφαρμογη) για να καταργησω τις διπλες???

 

Οι διπλές, τριπλές κτλ επαφές είναι λογικά, επαφές που έχεις στη συσκευή/sim σου και σε κάποιο από τα social networks σου, πχ. Facebook, twitter κτλ.

Αν δεν κάνεις link μεταξύ τους, τότε φαίνονται πολλές φορές. Για να φαίνονται μόνο μία φορά αν δε κάνεις link μεταξύ τους, πάτησε Menu ενώ είσαι στις επαφές σου, μετά View και επέλεξε ΜΟΝΟ όποια θέλεις να εμφανίζονται.

 

Swyped from my HTC Desire using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

ποιο link απο τα:

SVS-BFS SVS-CFS HAVS-BFS HAVS-CFS ?

επίσης, τον kernel μπορούμε να τον φλασάρουμε όποτε θέλουμε και με τον ίδιο τρόπο που φλασάρουμε το radio ας πούμε?

 

διαλεγεις ποιος σου κανει καλητερα πως παει το τηλ και γενικα τι θες σταθεροτητα,μπαταρια,ταχυτητα αναλογα και τη ρομ φορας εγω τωρα εχω τον svs bfs "froyo" x-mas σε μενα ειναι πιο γρηγορος δοκιμασα περιπου μια βδομαδα και τον havs εχουν μια μικρη διαφορα στη καταναλοση γενικα οι havs εχουν καλυτερη μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες στην παλιά partition τότε φορμάρεις την καινούρια,δημιουργείς ένα και κάνεις paste τα αρχεία σου στην νέα.

 

Μετά βάζεις πάλι την παλιά πάνω και παίρνεις ένα nandroid backup.Όλο τον φάκελο nandroid αντέγραψέ τον στην νέα κάρτα και τοποθέτησέ την στο τηλέφωνο.Μπες σε recovery και κάνε nandroid restore.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοήθεια σας . Πρίν 2 μέρες πήρα το desire....

Κατα τη γνωμη μου να το πας στο καταστημα που το αγορασες για αμεση αντικατασταση, ειδικα αφου το προβλημα σου δεν λυθηκε με τα updates.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...