Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΕ RECOVERY MODE ΜΕ ΤΑ ΠΛΗΚΤΡΑ.

Παιδιά το extended controls για rooted χρήστες έχει widget με το οποίο σου επιτρέπει να κάνεις reboot το κινητό. Αν πας να το ενεργοποιήσεις σε ρωτάει τι είδους boot θέλεις να κάνεις και μεταξύ των επιλογών υπάρχει και αυτή του recovery mode. Μόλις το δοκίμασα και μολονότι μέχρι τώρα έμπαινα σε recovery mode μόνο με adb, καθώς δε μου δούλευε ο γνωστός συνδυασμός πλήκτρων, τώρα όλα δούλεψαν ρολόι.

 

Καλή η ανακάλυψη, αλλά δουλεύει μόνο για rooted χρήστες, οπότε δεν έχει και πολύ νόημα γι'αυτούς που προσπαθούν να το κάνουν για πρώτη φορά... :)

 

Να πω ότι reboot μπορείς να κάνεις πολύ εύκολα αν είσαι root από ένα terminal emulator, απλά γράφεις su (enter), reboot (enter).

(reboot recovery αν θέλεις recovery).

Αλλά καλύτερα με τον αυτοματοποιημένο τρόπο σου (που κάνει το ίδιο με ένα πάτημα) :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εδώ θέλω και εγώ όπως είχε αναφέρει παλαιότερα και ο tyxerakias να πω στα παιδιά που παίρνουν τώρα το κινητό, να μη βιάζονται να κάνουν κάτι...προέρχομαι από symbian (omnia hd) το galaxy το έχω στην κατοχή μου κάνα τρίμηνο, αλλά όταν το πήρα δεν ασχολήθηκα με root, flash,lag fix ή οποιοδήποτε άλλο πείραγμα...έμαθα πρώτα λίγο το λειτουργικό του android είδα ποιές αδυναμίες είχε το κινητό (για εμένα) ποιά πράγματα με ενοχλούσαν και σιγά σιγά με την βοήθεια της παρέας εδώ και με διάβασμα έκανα κάποια πραγματάκια...αυτό όμως μπορεί να μην συμβαίνει σε όλους όσους αγοράζουν το κινητό, τώρα ειδικά με τα πιο πρόσφατα επίσημα Firmwares με τα οποία αγοράζουν το κινητό...άλλωστε ο καιρός που το froyo θα είναι εδώ είναι λίγος και όλοι ελπίζουμε ότι με αυτό θα διορθωθούν οι παιδικές ασθένειες του κινητού...Μην βιάζεστε λοιπόν να πειράξετε το κινητό...γνωρίστε το πρώτα και αν έχετε θεματάκια υπομονή...ο ...κύριος froyos

είναι προ των πυλών...ίσως να λύσει πολλά από τα προβληματάκια που τυχόν αντιμετωπίζουμε με την κινητάρα μας χωρίς να χρειαστεί να πειράξουμε οτιδήποτε!!

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Εδώ θέλω και εγώ όπως είχε αναφέρει παλαιότερα και ο tyxerakias να πω στα παιδιά που παίρνουν τώρα το κινητό, να μη βιάζονται να κάνουν κάτι...προέρχομαι από symbian (omnia hd) το galaxy το έχω στην κατοχή μου κάνα τρίμηνο, αλλά όταν το πήρα δεν ασχολήθηκα με root, flash,lag fix ή οποιοδήποτε άλλο πείραγμα...έμαθα πρώτα λίγο το λειτουργικό του android είδα ποιές αδυναμίες είχε το κινητό (για εμένα) ποιά πράγματα με ενοχλούσαν και σιγά σιγά με την βοήθεια της παρέας εδώ και με διάβασμα έκανα κάποια πραγματάκια...αυτό όμως μπορεί να μην συμβαίνει σε όλους όσους αγοράζουν το κινητό, τώρα ειδικά με τα πιο πρόσφατα επίσημα Firmwares με τα οποία αγοράζουν το κινητό...άλλωστε ο καιρός που το froyo θα είναι εδώ είναι λίγος και όλοι ελπίζουμε ότι με αυτό θα διορθωθούν οι παιδικές ασθένειες του κινητού...Μην βιάζεστε λοιπόν να πειράξετε το κινητό...γνωρίστε το πρώτα και αν έχετε θεματάκια υπομονή...ο ...κύριος froyos

είναι προ των πυλών...ίσως να λύσει πολλά από τα προβληματάκια που τυχόν αντιμετωπίζουμε με την κινητάρα μας χωρίς να χρειαστεί να πειράξουμε οτιδήποτε!!

 

http://www.electricpig.co.uk/2010/08/31/samsung-galaxy-s-froyo-update-the-secret-new-features/

Μερικά πράγματα που περιμένουμε.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

TonyK: Προσοχή, το OCLF στο market δεν είναι η τελευταία έκδοση. Kατέβασέ την από το link που έδωσε παραπάνω ο συνονόματός σου (1.6.7).

Η τελευταία είναι. Αν δεις στο market γράφει 1.6.7 πριν τις φωτογραφίες. Πριν λίγη ώρα έκανα το update που περιέχει και το minfree. Ίσως είδες το 1.6.5 που γράφει 2 σειρές πριν και μπερδεύτηκες...:cool:

Edited by DirectorCK
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΕ RECOVERY MODE ΜΕ ΤΑ ΠΛΗΚΤΡΑ.

Παιδιά το extended controls για rooted χρήστες έχει widget με το οποίο σου επιτρέπει να κάνεις reboot το κινητό. Αν πας να το ενεργοποιήσεις σε ρωτάει τι είδους boot θέλεις να κάνεις και μεταξύ των επιλογών υπάρχει και αυτή του recovery mode. Μόλις το δοκίμασα και μολονότι μέχρι τώρα έμπαινα σε recovery mode μόνο με adb, καθώς δε μου δούλευε ο γνωστός συνδυασμός πλήκτρων, τώρα όλα δούλεψαν ρολόι.

Κατά τ' άλλα, θέλω να σας πω ότι αφού χθές με τη βοήθεια του tyxerakia (ακόμη μία φορά ευχαριστώ για την υπομονή του) έβαλα το oclf. Η διαδικασία είναι αρκετά απλή ακόμα και για μένα που είμαι τελείως άσχετος. Η ίδια η εφαρμογή κάνει πρώτα root το κινητό και μετα περνάει το oclf. Λοιπόν, η διαφορά του κινητού είναι τεράστια σε απόκριση. Μέχρι πριν 10 μέρες είχα το Xperia το οποίο ήταν πραγματικά πολύ γρήγορο σε ό,τι έκανε. Το πρόβλημα ήταν ότι έκανε πολύ λίγα δεδομένου ότι ακόμα είναι με 1.6. Έτσι με το που μου δόθηκε η ευκαιρία είπα να περάσω σε galaxy δεδομένου ότι από άποψη προδιαγραφών μου φαινόταν το καλύτερο κινητό της αγοράς. Ωστόσο τις πρώτες μέρες αν και πραγματικά ήταν αρκετά καλύτερο από το Xperia δεν ήμουν τόσο ευχαριστημένος δεδομένου ότι αν και είχε μερικά τεράστια πλεονεκτήματα (για μένα 2 από τα βασικότερα ήταν το dialer one και το swype του galaxy, αφού το να πάρεις τηλ. και να στείλεις μήνυμα στο Xperia ήταν ένας πραγματικός εφιάλτης) εντούτοις έβλεπες ότι το lag ήταν αρκετά έντονο και υπήρχαν αρκετά κολλήματα στη χρήση του κινητού. Κι εδώ σας θυμίζω ότι είμαι τελείως noob και δεν είμαι ανθρωπος που γενικά θα πειράξει ποτέ κινητό. Εντούτοις λόγω του lag αποφάσισα να το κάνω και πραγματικά η λειτουργία του κινητού έχει αλλάξει τελείως. Το κινητό είναι εξίσου γρήγορο πλέον με το Xperia και με τις τριπλάσιες δυνατότητες. ΟΥΦ! Τα είπα και ξαλάφρωσα!

 

καλα και χρησιμα ολα αυτα(με helpare και μενα ο τυχερακιας :P την προηγουμενη βδομαδα). εγω το εδωσα πισω γιατι αν σου brikarei δεν εχεις επιλογη για flasharisma...αυτο που λες λειτουργει μονο οταν δεν αντιμετωπιζει κανενα προβλημα bootarismatos η συσκευη.. :(

Link to comment
Share on other sites

oooookkkkkkk !!!! Ειμαι rooted πλεον !!!!

βασικα οχι εγω, το galaxy μου ειναι rooted :lol::lol::lol::lol:

ευχαριστω πολυ πολυ πολυ πολυ !!!!

τωρα μου μενει το lagfix για να δω κι'εγω την διαφορα στην ταχυτητα.

πιστευω να τα καταφερω μονος μου.

να ρωτησω κατι.

 

1) αν γινει hard reset το root παραμενει οπως ειναι σωστα ?

2) αν γινει hard reset το lagfix θελει παλι να το φτιαχνουμε απο την αρχη ?

3) το titanium backup παιρνει backup και επαφες/ημερολογιο/εργασιες κ.τ.λ ?

 

*αν εχει καποιος καποιο Link με οδηγο για το lagfix στα Ελληνικα θα με βοηθουσε.

Αντώνη στο xda σε κάθε μέθοδο υπάρχουν οδηγίες.

Ο πιο απλός τρόπος είναι του tayatama το τελευταίο.

Τρέχοντας από recovery mode to update.zip, αρχικά κάνει root και προσθετει ολα τα απαραίτητα αρχειακια συν το script που πρέπει να τρεξεις για να εγκατασταθεί το lag fix.

Είναι σαν εφαρμογή, την ανοίγεις και έχει μέσα τις επιλογές τι είδους ext θέλεις να χρησιμοποιήσεις.

Επιλέγεις το ext4 και το αφήνεις να κάνει την εγκατάσταση αφού του δώσεις πρώτα άδεια. Θέλει κάποιο χρόνο κανά πενταλεπτο κοντά.

Μετά κάνει αυτόματο reboot.

Για να σιγουρευτεις ότι εγκαταστάθηκε, πηγαινε στις ρυθμίσεις και δες αν έχει μειωθεί ο διαθέσιμος χώρος στο παρτισιον που εγκαθιστουμε τα προγράμματα.

Μ αυτή την μέθοδο θα πρέπει να έχεις λιγότερο από 1G πλέον.

 

Επίσης μπορείς να τρεξεις την εφαρμογή Quadrant stander όπου τα benchmarks θα είναι από 1700 και πάνω αν έχει περαστει το lag fix, ενώ χωρίς maximum 900.

 

Πρόσεξε υπάρχει μια περίπτωση μετά την εγκατάσταση του lag fix να πατάς στις εφαρμογές του market που έχεις εγκατεστημένες και να μην ανοίγουν.

Αυτό γίνεται λόγο του partition που δημιουργείται.

Θα πρέπει να τις ξαναπερασεις.

 

Γι αυτό πριν ξεκινήσεις πάρε ένα backup των εφαρμογών σου με το Astro και μετά ξαναεγκατεστησε τες.

 

Καλό είναι η διαδικασία αυτή να γίνεται σε καθαρή συσκευή δηλαδή μετά από hard reset.

 

To root δεν χάνεται μετά από hard reset. Θα πρέπει να περάσεις με Odin την ρομ που είχες η καποια άλλη official. Θα την βρεις στο samfirmware.com

 

Μετά από hard reset θα πρέπει να τρεξεις το script του lag fix και πάλι, αφού χάνεται.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αντώνη στο xda σε κάθε μέθοδο υπάρχουν οδηγίες.

Ο πιο απλός τρόπος είναι του tayatama το τελευταίο.

Τρέχοντας από recovery mode to update.zip, αρχικά κάνει root και προσθετει ολα τα απαραίτητα αρχειακια συν το script που πρέπει να τρεξεις για να εγκατασταθεί το lag fix.

Είναι σαν εφαρμογή, την ανοίγεις και έχει μέσα τις επιλογές τι είδους ext θέλεις να χρησιμοποιήσεις.

Επιλέγεις το ext4 και το αφήνεις να κάνει την εγκατάσταση αφού του δώσεις πρώτα άδεια. Θέλει κάποιο χρόνο κανά πενταλεπτο κοντά.

.....

 

Kώστα έχεις βάλει και ext4 και ext2 και βρήκες το 4 πιο γρήγορο?

- Alex
Link to comment
Share on other sites

τελικα ακομα εχω το προβλημα με το ημερολογιο ποθ δεν περνανε αυτοματα τα γεννεθλια απο τις επαφες σε αυτο αλλα κανεις δεν μου εχει πει ΠΩΣ μπορω να κανω το συγχρονισμο των δυο???

 

ειναι πολυ σπαστικο να μην μπορει να γινει αυτοματος συγχρονισμος

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το ocfl και βγαζω 2100 ακριβως στο benchmark. Καλα ειναι;

 

 

Πω....... πως παει ετσι το κινητο; ΣΦΕΡΑ! Επιτελους δηλαδη!

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το ocfl και βγαζω 2100 ακριβως στο benchmark. Καλα ειναι;

 

 

Πω....... πως παει ετσι το κινητο; ΣΦΕΡΑ! Επιτελους δηλαδη!

 

Δε θα φας μήλο σήμερα δηλαδή; :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δε θα φας μήλο σήμερα δηλαδή; :p

 

 

 

Σημερα οχι :lol: Λεω να ασχοληθω με το galaxy. Παντως ετσι επρεπε να ναι απο την αρχη το κινητο.

 

Που να βαλω και την εκδοση froyo :rolleyes:

 

 

Επισης καποιος ειπε εδω μεσα ενα προγραμμα σαν το marketenabler αλλα δουλευει και μετα απο restart. Πως λεγεται;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι η διαδικασία αυτή να γίνεται σε καθαρή συσκευή δηλαδή μετά από hard reset.

 

To root δεν χάνεται μετά από hard reset. Θα πρέπει να περάσεις με Odin την ρομ που είχες η καποια άλλη official. Θα την βρεις στο samfirmware.com

 

Μετά από hard reset θα πρέπει να τρεξεις το script του lag fix και πάλι, αφού χάνεται.

αν κανω καποια στιγμη hard reset, δεν επαναφερει αυτοματα την ρομ που ειχε μεσα απο το εργοστασιο οπως το πηρα ? οπως γινετε δηλαδη στα windows mobile ?

πρεπει να βρω την ρομ και να την περασω μονος μου ? :worry::worry::worry::worry:

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καμια συμβουλη για sms με 160 χαρακτηρες και να μην βγαζει αρλουμπες σε αυτον που θα το στειλω?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Σημερα οχι :lol: Λεω να ασχοληθω με το galaxy. Παντως ετσι επρεπε να ναι απο την αρχη το κινητο.

 

Που να βαλω και την εκδοση froyo :rolleyes:

 

 

Επισης καποιος ειπε εδω μεσα ενα προγραμμα σαν το marketenabler αλλα δουλευει και μετα απο restart. Πως λεγεται;

 

Μarket access.

 

αν κανω καποια στιγμη hard reset, δεν επαναφερει αυτοματα την ρομ που ειχε μεσα απο το εργοστασιο οπως το πηρα ? οπως γινετε δηλαδη στα windows mobile ?

πρεπει να βρω την ρομ και να την περασω μονος μου ? :worry::worry::worry::worry:

 

Δεν έχει καμία σχέση η rom, δεν άλλαξες καμία rom πουθενά. Απλά για το root πρόσεθεσες 2 αρχεία, τίποτα παραπάνω. Το lagfix είναι άλλη ιστορία, αλλά ούτε αυτό έχει σχέση με rom.

 

Χρησιμοποιεί κανείς το ROM Manager? Δουλεύει σωστά στο Galaxy S?

Ναι, δουλεύει μια χαρά.

 

είπε με 160 χαρακτήρες :)))))

 

Handcent, σε συνδυασμό με το παραπάνω.

 

Το ext3 έχω δοκιμάσει. Μικρή η διάφορα. Απλά δεν με πειράζει αφού όπως είμαι κομπλε με τις εφαρμογές μου συν προγραμμα πλογησης, έχω κοντά 800ΜΒ free.

Αρκετός χώρος από την στιγμή που δεν βάζω ότι βρίσκω μπροστά μου.

Παιχνίδια λίγα και καλά.

 

 

Εννουσα ότι για να απαλλαγεί από το root θα πρέπει να περάσει ξανά την rom που είχε σε περίπτωση που χρειαστεί service πχ.

 

Εκτός κι αν βρέθηκε τρόπος να γίνει κάτι τέτοιο και δεν το πήρα χαμπαρι:O

 

Ναι, υπάρχει εδώ και καιρό... για root ειδικά δε χρειάζεται να περάσεις τίποτα... απλά να βγάλεις τα 2 αρχεία που έβαλες. Το root είναι ό,τι πιο ακίνδυνο μπορείς να κάνεις βασικά. Τώρα μάλιστα έχει βγει και scriptάκι που το κάνει αυτόματα το unroot.

Edited by mirrorofsorrow
Μην κάνεις συνεχόμενα ποστ. Χρησιμοποίησε το πλήκτρο "Τροποποίηση" αν θέλεις να προσθέσεις κάτι ή την "Πολλαπλή Παράθεση" για να απαντήσεις σε πολλά μηνύματα χρηστών.
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το ocfl και βγαζω 2100 ακριβως στο benchmark. Καλα ειναι;

 

 

Πω....... πως παει ετσι το κινητο; ΣΦΕΡΑ! Επιτελους δηλαδη!

 

 

Καλά είσαι άστο! Lol lol

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καμια συμβουλη για sms με 160 χαρακτηρες και να μην βγαζει αρλουμπες σε αυτον που θα το στειλω?Ευχαριστω

 

Μηνύματα> Ρυθμίσεις> Εισαγωγή Λειτουργίας > Αυτόματο

Link to comment
Share on other sites

Kώστα έχεις βάλει και ext4 και ext2 και βρήκες το 4 πιο γρήγορο?

Το ext3 έχω δοκιμάσει. Μικρή η διάφορα. Απλά δεν με πειράζει αφού όπως είμαι κομπλε με τις εφαρμογές μου συν προγραμμα πλογησης, έχω κοντά 800ΜΒ free.

Αρκετός χώρος από την στιγμή που δεν βάζω ότι βρίσκω μπροστά μου.

Παιχνίδια λίγα και καλά.

 

Δεν έχει καμία σχέση η rom, δεν άλλαξες καμία rom πουθενά. Απλά για το root πρόσεθεσες 2 αρχεία, τίποτα παραπάνω. Το lagfix είναι άλλη ιστορία, αλλά ούτε αυτό έχει σχέση με rom.

Ναι, δουλεύει μια χαρά.

Εννουσα ότι για να απαλλαγεί από το root θα πρέπει να περάσει ξανά την rom που είχε σε περίπτωση που χρειαστεί service πχ.

 

Εκτός κι αν βρέθηκε τρόπος να γίνει κάτι τέτοιο και δεν το πήρα χαμπαρι:O

 

@@ σχετικά με το "ένα Μήλο την ημέρα τα android κάνει πέρα" θα ήθελα να πω τα εξής.

Αν η apple δεν κάνει ένα γενικό lifting με γερές αλλαγές στο interface του iPhone os μέχρι το επόμενο καλοκαίρι, θα έχει πρόβλημα.

Όλα αυτά εφόσον η google φροντίσει να βελτιώσει την διαχείριση μνήμης με καλύτερο multi tasking, να δημιουργήσει ένα πιο σοβαρό apps market, όχι μπατε σκύλοι αλεστε, όπως είναι τώρα όπου υπάρχουν ένα σωρό ακατάλληλες εφαρμογές η και άχρηστες. Συν ένα ενιαίο προγραμμα συχρονισμου και backup που θα τρέχει σε windows & Mac.

Διαβάζω στα φόρουμ του iPhone ότι και εκεί υπάρχει άγχος για το τι εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο.

Τελικά μήπως το multi tasking είναι δικοπο μαχαίρι.

Προσωπικά είμαι μια χαρά στο iPad δουλεύοντας με τον παλιό καλό backgrounder.

Κρατώ ανοικτες όσες εφαρμογές χρειάζομαι και μ ένα πατημα τις κλεινω.

Δεν ξέρω βρε παιδιά αλλά με τέτοιους επεξεργαστες, όλες οι εφαρμογές ανοίγουν ταχυστα χωρίς να πρέπει να διατηρούνται κάποια API εν ενέργεια.

Τουλάχιστον να μας δίνεται η δυνατότητα να επιλέγουμε εμείς ποιες εφαρμογές θελουμε να διατηρούνται σε αδράνεια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ο Μπαμπινιώτης θα μπορούσε να κάνει διατριβή πάνω σ'αυτη την πρόταση :lol:

 

Anyway, tsantakia, ακόμα να πάρεις καινούρια συσκευή; :)

 

χεχεχε!! :P

δεν το εχω παρει και φοβαμαι να παω να το παραλαβω αληθεια..γιατι ειμαι 100% σιγουρος οτι θα ναι προβληματικο και αυτη τη φορα... :( εχω σκεφτει διαφορα, να παρω αλλη συσκευη και να την πουλησω και να περιμενω καποια επισημη θεση της samsung σχετικα με τα προβληματα.. θα δουμε..τα ψεματα τελειωνουν..μεσα στη βδομαδα πρεπει να εχω καταληξει στο τι θα κανω. :(

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κανέναν;

 

Το Galaxy του αδερφού μου, ενώ το είχε στο καναπέ, όταν πήγε να το ανοίξει του είχε μαύρη οθόνη και δεν έκανε τίποτα. Έβγαλε και ξανά έβαλε τη μπαταρία και έφτιαξε. Σημειωτέον, δε του έχει πέσει ποτέ.

 

Μήπως σας έχει τύχει αυτό; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Το ext3 έχω δοκιμάσει. Μικρή η διάφορα. Απλά δεν με πειράζει αφού όπως είμαι κομπλε με τις εφαρμογές μου συν προγραμμα πλογησης, έχω κοντά 800ΜΒ free.

Αρκετός χώρος από την στιγμή που δεν βάζω ότι βρίσκω μπροστά μου.

Παιχνίδια λίγα και καλά.

 

 

Εννουσα ότι για να απαλλαγεί από το root θα πρέπει να περάσει ξανά την rom που είχε σε περίπτωση που χρειαστεί service πχ.

 

Εκτός κι αν βρέθηκε τρόπος να γίνει κάτι τέτοιο και δεν το πήρα χαμπαρι:O

 

@@ σχετικά με το "ένα Μήλο την ημέρα τα android κάνει πέρα" θα ήθελα να πω τα εξής.

Αν η apple δεν κάνει ένα γενικό lifting με γερές αλλαγές στο interface του iPhone os μέχρι το επόμενο καλοκαίρι, θα έχει πρόβλημα.

Όλα αυτά εφόσον η google φροντίσει να βελτιώσει την διαχείριση μνήμης με καλύτερο multi tasking, να δημιουργήσει ένα πιο σοβαρό apps market, όχι μπατε σκύλοι αλεστε, όπως είναι τώρα όπου υπάρχουν ένα σωρό ακατάλληλες εφαρμογές η και άχρηστες. Συν ένα ενιαίο προγραμμα συχρονισμου και backup που θα τρέχει σε windows & Mac.

Διαβάζω στα φόρουμ του iPhone ότι και εκεί υπάρχει άγχος για το τι εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο.

Τελικά μήπως το multi tasking είναι δικοπο μαχαίρι.

Προσωπικά είμαι μια χαρά στο iPad δουλεύοντας με τον παλιό καλό backgrounder.

Κρατώ ανοικτες όσες εφαρμογές χρειάζομαι και μ ένα πατημα τις κλεινω.

Δεν ξέρω βρε παιδιά αλλά με τέτοιους επεξεργαστες, όλες οι εφαρμογές ανοίγουν ταχυστα χωρίς να πρέπει να διατηρούνται κάποια API εν ενέργεια.

Τουλάχιστον να μας δίνεται η δυνατότητα να επιλέγουμε εμείς ποιες εφαρμογές θελουμε να διατηρούνται σε αδράνεια.

 

 

Συμφωνώ με αυτά που λες απλως η apple εχει κολλημενους πελάτες καλώς η κακώς οπότε λίγο δυσκολα να πατήσει. Πάντως ένα lifting γερό το θέλει. Άλλωστε Όταν έγραφα αυτές τις γραμμές (ένα μήλο την ημέρα το android κάνει πέρα) δεν Είχα Περάσει το oclf. Τώρα το κινητό Είναι όπως θα πρέπε να ναι. Παρα πολυ ανταποκρισιμο. Και δεν ξέρω Γιατί τόσο καιρό η Samsung δεν κάνει κάτι για ένα τόσο σοβαρό πρόβλημα κατα την γνώμη μου.

 

 

Και να σου πω την Αλήθεια πιο πολυ μου αρέσει το multitasking του iPhone Παρα του android. Δεν ξέρω Αλλά 20 λεπτά που έβαλα το oclf και έκανα 5-6 εγκαταστάσεις εφαρμογών η μπαταρία έπεσε παρα πολυ. Ειδικά σε σύγκριση με το iPhone. Τεράστια διάφορα όμως!

 

Κάτι πρέπει να γίνει και σε αυτο το κομμάτι. :)

 

Φιλικά. :)

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με αυτά που λες απλως η apple εχει κολλημενους πελάτες καλώς η κακώς οπότε λίγο δυσκολα να πατήσει. Πάντως ένα lifting γερό το θέλει. Άλλωστε Όταν έγραφα αυτές τις γραμμές (ένα μήλο την ημέρα το android κάνει πέρα) δεν Είχα Περάσει το oclf. Τώρα το κινητό Είναι όπως θα πρέπε να ναι. Παρα πολυ ανταποκρισιμο. Και δεν ξέρω Γιατί τόσο καιρό η Samsung δεν κάνει κάτι για ένα τόσο σοβαρό πρόβλημα κατα την γνώμη μου.

 

 

Και να σου πω την Αλήθεια πιο πολυ μου αρέσει το multitasking του iPhone Παρα του android. Δεν ξέρω Αλλά 20 λεπτά που έβαλα το oclf και έκανα 5-6 εγκαταστάσεις εφαρμογών η μπαταρία έπεσε παρα πολυ. Ειδικά σε σύγκριση με το iPhone. Τεράστια διάφορα όμως!

 

Κάτι πρέπει να γίνει και σε αυτο το κομμάτι. :)

 

Φιλικά. :)

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

το ιδιο αναρωτιεμαι και εγω και το οτι δεν απαντουν μετα απο τοσο καιρο για μενα μεταφραζεται "γιατι δε μπορουν να κανουν κατι" δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση και απο εμενα ,οταν κανω εγξατασταση σε ενα προγραμα ,πως μπορω να την κανω την καρτα ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...